Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze lilie

Nasze lilie 2023/07/31 19:32 #300208

  • Luke
  • Luke Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 558
  • Otrzymane podziękowania: 2595
Sezon kwitnienia Lilii powoli zbliża się ku końcowi, a ja wciąż mam takie, które mają pąki, bo były sadzone dopiero na początku maja. Dziś wrzucam przegląd odmian azjatyckich niskich, które bardzo polubiłem i w tym roku dokupiłem nieco odmian do ogrodu.

'Happy Memories' - mam ją na balkonie już trzeci sezon, w zeszłym roku wykopałem cebule i rozdzieliłem zostawiając w tej donicy tylko 3 największe.


'Tiny Diamond' (po lewej), 'Tiny Moon' (po prawej)


'Tiny Comfort' (po lewej), po prawej miała być 'Tiny Nugget', ale urosło coś innego (nie ma brązowego środka)


NN (biała wyhodowana jako samosiejka wykopana spomiędzy kwiatów)


'Salinero'


'Joao Pessoa'


'Trendy Nicosia'


'Trendy Las Palmas'


Ostatnie 3 są do siebie bardzo podobne, różnią się minimalnie odcieniem.
'Trendy Santiago'


'Trendy Savanah'


'Trendy Santo Domingo'


... i ogólne spojrzenie na ogródek z Liliami.
Ostatnio zmieniany: 2023/07/31 19:33 przez Luke.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, zanetatacz, basik, Puszek, babciakrysia, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Nasze lilie 2023/08/02 22:41 #300374

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Ostatnia u mnie to Miss Feya, ale się połamała w czasie deszczu i nie zdążyłam zrobić fotek.
Beverly Dreams jest przedostatnia, ostępka ją omija, może ze względu na zapach wink-3 , też go nie lubię wink-3 .




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, basik, Puszek, babciakrysia, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83


--=reklama=--

 

Nasze lilie 2023/08/03 10:15 #300388

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2903
Kupiona pod nazwą Zambezi ale nie mam pewności czy to ona. 18.07.2023r.
. 20.07.2023r.
.
Orientalna Willeke Albertii. 3.08.2023r.
.
.
.
Lotus Dream.
.
.
Lotus Queen.
.
.
.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/08/29 22:11 przez Puszek. Powód: przesunięcie podpisów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, zanetatacz, Puszek, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze lilie 2023/08/03 12:09 #300392

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 260
  • Otrzymane podziękowania: 1138
U mnie w tym roku lilie mizerne.

Muscadet




nn


Pozdrawiam serdecznie, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, basik, babciakrysia, DorotaZ, Monika83

Nasze lilie 2023/08/03 17:16 #300408

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Jest piękna i taka "dostojna"
Moja Zambezi (zdjęcia z 27.07. robione późnym popołudniem a właściwie to tuż przed wieczorem)



Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 2023/08/03 17:17 przez Puszek. Powód: literówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, basik, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Nasze lilie 2023/08/03 20:02 #300422

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Wiosną kupiłam Zambesi po raz drugi, poprzednie trochę zaniedbałam zostawiając pod tujami, choć w tym roku zakwitły jednym kwiatem. Bardzo ją lubię, teraz nie prezentuje się tak dobrze jak w poprzedniej miejscówce, na tle ciemnych tuj.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Puszek, babciakrysia, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna, Monika83

Nasze lilie 2023/08/06 11:24 #300551

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2903
Snowboard 4.08.2023r.
.
. 6.08.2023r.
.
.
.
Roselily Aisha.
.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/08/29 22:13 przez Puszek. Powód: przesunięcie podpisu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Krzysia, zanetatacz, Puszek, babciakrysia, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze lilie 2023/08/11 10:02 #300969

  • Monika83
  • Monika83 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 615
  • Otrzymane podziękowania: 2903
Roselily Johanna. 8.08.2023r.
.
.
Roselily Angela. 9.08.2023r.
.
Ostatnio zmieniany: 2023/08/29 22:13 przez Puszek. Powód: przesunięcie podpisu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, basik, Puszek, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze lilie 2023/08/29 16:32 #302144

  • babciakrysia
  • babciakrysia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 166
  • Otrzymane podziękowania: 606
Dzień dobry.

Różne odmiany i gatunki lilii uprawiam od dawna, ale dopiero w tym roku kupiłam trzydzieści wiader na najnowsze lilie, które wiosną zadołowałam pomiędzy kępami irysów syb.
Wśród nich panoszy się rudbekia. Wcześniej, w kwietniu, posadziłam nowo kupione cebule od p. Pajdy, a kilka dni później przysłane przez Wild Lilly.
Wszystkie pięknie wyrosły, lecz radość trwała dopóki nie zakwitły lilie z Lilypolu.

Tak to mniej więcej wygląda.



1. Belvedere - rozkwitła ósmego lipca, niestety, kwiaty są pojedyncze, niezgodne z ofertą i zamówieniem.
Cieszyłam się, że chociaż jedna biała będzie pełnokwiatowa.





2. Miracoli - powinna być biała a zakwitła tak jak widać, w tym kolorze nie zamawiałam ani jednej.





3. Trocadero - czyż nie jest zbyt ciemna, żeby była prawdziwa? To powinien być jasny róż z pręgą...



4. El Capitan - a to już zupełna kpina - zamiast czerwonej z białą obwódką zakwitła taka paskuda, w dodatku z wirusem, i nie tylko...



5. Marengo - jeszcze niedawno miałam jej całą kępę, lecz padła ofiarą nornic. Obecna jest tylko trochę podobna do prawdziwej Marengo.



6. Maldano??? Ta różnorodność odcieni różu wygląda dość sympatycznie, ale czy potwierdza jej zgodność odmianową?
Może raczej wskazuje na jakąś siewkę..? Jeżeli ktoś posiada tę lilię (Maldano) to b. proszę o porównanie z moją.



Najgorsze, że po jednej cebuli z Lilypolu wysłałam w rewanżu koleżance Majce, i teraz wstyd mi po prostu!
Spośród trzynastu odmian przysłanych z Lilypolu tylko cztery są zgodne, tj. Conca D'Or, Monte Bianco, Yellow Space i Zambesi.

Na pociechę, wszystkie lilie z firmy Wild Lilly pięknie zakwitły zgodnie z nazwą.

Na zakończenie pragnę napisać jeszcze kilka słów o mojej lilii Anastasia.
Przyszła do mnie kiedyś (2014 r.) paczka z różnymi bylinami w tak złym stanie, że część trzeba było wyrzucić, a cebulka Anastazjii była wprost zielona od pleśni.
Nie poddałam się, łuski obskubałam aż z cebulki został dosłownie środkowy pręcik. Odkaziłam i posadziłam w doniczce.
I tak sobie przez kilka lat przesiedziała w zadołowanej doniczce aż w końcu pokazała się.
W ub. roku zakwitła jednym kwiatkiem, więc na wiosnę br. poszła do wiadra. Przy okazji okazało się, że jest już i druga, mniejsza cebulka, niestety moja kicia złamała ją przy ziemii.
Dlatego teraz wszystkie rosnące w wiadrach lilie są podwiązane. Tak dużo napisałam o Anastazjii ku przestrodze, żeby zbyt szybko nie rezygnować... a i zapach naprawdę obłędny...



Dziękuję za uwagę.
Krystyna

dodana ocena do Lilypolu
Ostatnio zmieniany: 2023/08/29 22:15 przez Puszek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Semper, basik, Puszek, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze lilie 2023/08/30 22:52 #302242

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3908
  • Otrzymane podziękowania: 13662
Krysiu :buziak już wszystko wyjaśniłyśmy ,przecież, to nie Twoja wina .
Lilie kwitły i tak jak mówisz tylko kolory sie zmieszały ale przecież były piękne vishenka -dziękuję
U Ciebie też pięknie kwitły i to jest ważne ,że takie pachnące i w pięknych kolorach cieszyły nasze oczy. :jupi
Pozdrawiam :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): babciakrysia

Nasze lilie 2023/09/03 19:07 #302496

  • babciakrysia
  • babciakrysia Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 166
  • Otrzymane podziękowania: 606
Majeczko, lubię znać prawdziwe nazwy swoich kwiatków, niezależnie od kogo je kupuję.
Pomyłka jedna na dziesięć sztuk (dla przykładu) to jeszcze zmieściłaby się w granicach tolerancji,
ale wysyłka zalegającego "szajsu" to po prostu chamstwo - nawet gdy ceny nie są wygórowane.
I tyle na ten temat, lepiej już do niego nie wracajmy. flower
Baty dla oszustów. :patel

A teraz lilia Rising Moon.

Rośnie w zadołowanej, wielkiej donicy od 2014 r. i jest aż gęsto od cebulek przybyszowych.
Elegancka gdy kwitnie, więc teraz o nią lepiej zadbam.



Pozdrawiam serdecznie
Krystyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, VERA, Franusiowa, basik, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze lilie 2023/11/22 17:47 #307585

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56330
Kupiona w zeszłym roku na późnojesiennej wyprzedaży w Benex.pl Miała być 'Netty's Pride', a dostałam lilię 'Tribal Kiss' :angry:
Dobrze, że chociaż w podobnej kolorystyce posłali 2smiech

fot. 27.06.2023


pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2023/11/22 17:50 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, nelu-pelu, Puszek, babciakrysia, Luke, ewakatarzyna

Nasze lilie 2024/01/01 17:07 #309382

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56330
Następna pomyłka zakupowa krecigl Miała być 'Pink Tiger', a dostałam 'Pink Flight'. Kolorystyka ładna, ale jednak nie to chciałam ...





pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, babciakrysia, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: takasobie
Czas generowania strony: 0.195 s.