Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/05/28 19:54 #238970

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
jako, że są egzaminy w szkole i dzieci lekcji nie mają, do pracy chodziłam tylko na rano czyli 6.15 by po 9 wylecieć na działkę i mieć caaaaaalutki dzień wolny rotfl
więc wiadomo, gdzie nas można było znaleźć, deszcz nam nie przeszkadza w niczym, mamy gdzie się schować jakby co :woohoo:
na działce robi się coraz piękniej, udało mi się Szkodnika przekonać by nawieźć trawnik, sama dziś stwierdziła, że by mu się przydało, więc w przyszłym tygodniu się tym zajmiemy gwizdac
a tak to kanciki dziś, warzywnik tez już ogarnięty, truskawki i borówki dostały nawóz też, ogólnie wszystko rośnie i szaleje, niektórzy sąsiedzi już się pytają czym my te rośliny karmimy, bo są tak duże.....no groszek szczególnie polewkamax polewkamax




piwonia Shima - nishiki

bodziszek Ballerina

pszczółka na czosnku Sensation



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, Ave, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/05/29 18:20 #239139

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
dziś był lot na Wiosenny Targ Ogrodniczy od rana, potem na działkę - mogłam sobie poszaleć - prezent od brata :woohoo:
no kupić to mogłam co chciałam ale nośność ograniczona, już miałam 4 torby pełne polewkamax mam tylko 2 ręce niestety polewkamax
a wpadło mi w łapki: 4 werbeny patagońskie, 2 jeżówki Green Jewel, 2 jeżówki Fountain Pink Eye, kuklik Tales of Hex, 2 ostrózki Black Knight oraz róża Mozart gwizdac




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/05/29 18:37 #239142

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Coraz piękniej zakupy cudne zrobiłaś będzie uwielbiam jeżówki i kukliki zresztą zauważyłam że stanowczo za dużo uwielbiam 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/05/30 04:34 #239237

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3420
jak się jedzie na Targ Ogrodniczy to trzeba zabrać ze sobą wózek a nie targać wszystko w dwóch łapkach 2smiech
A zakupy zacne :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/05/30 17:59 #239293

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Danusia :buziak
oj jeżówki to ja kocham, mama zresztą też, zresztą połączenie jeżówek, traw i werbeny to jej ulubione, więc i tak na działce sadzimy gwizdac

Ave 2smiech
no wiem, wiem, zresztą widziałam takie wózki, na działkach to widzę je codziennie ale potem nie wiem czy by mnie wpuścili do tramwaju czy autobusu polewkamax
we wtorek wybieramy się znowu na Daszewice do centrum ogrodniczego bo kilka roślin brakuje rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/01 21:23 #239582

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
heh, nie czuję dziś nóg - prawie 11 km dziś zrobiłam - praca, działka, Daszewice, działka, dom polewkamax polewkamax
roślinki kupione, brakują jeszcze tylko 3 trawy, ale dopiero po 10 ponieważ dziś nam powiedzieli, że po 10 czerwca będą mieli nową dostawę traw i będą jakieś nowe gwizdac
no i jak tu nie skorzystać? gwizdac gwizdac

a tak to wszystko rośnie, kwitnie :kocham
pigwa gruszkowa ma przepiękne kwiaty :woohoo:

rodusie i azalki kwitną jak szalone, co mnie cieszy niesamowicie, bo miałam obawy czy przeżyją przeprowadzkę - a tutaj im miejsce służy!



jarzmianki


Ispahan

lilak Palibin

kuklik Tales of Hex - kocham tą nazwę polewkamax


i pszczółka na czosnku
Ostatnio zmieniany: 2022/01/23 19:33 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/12 19:47 #240824

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Pogoda jaka jest to każdy widzi - słoneczko, ciepełko i deszczyk też bywa :slonko
całe dnie spędzane na działce, jak jadę do pracy na 12.30 to i tak rano działka i stamtąd do pracy, a jak tylko rano to lot na działkę B)
obie z mamą jesteśmy już tak opalone, że nas ludzie pytają skąd wróciłyśmy polewkamax polewkamax

róże zaczęły swój pokaz, wszystkie przeniesione z Gumowej działki żyją, jeszcze 3 sztuk nie jestem w stanie rozpoznać jakie to są - Black Forest czy Roter Drache, czy jeden i drugi?
jak rozkwitną to będę wiedziała polewkamax trzecia to totalna zagadka bo zupełnie nie pamiętam skąd ją wykopywałam rotfl
Gizelka


Pilgrim

Alabaster

Ispahan

Crocus Rose
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/15 18:41 #241152

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
jest tak cieplutko, że wszystko rośnie jak szalone clap a my z mamą zwariowały i dokupiłyśmy jeszcze 2 skrzynie do warzywnika 80x60 cm rotfl
za mało mamy warzyw, oj za mało 2smiech jesienią jedna ze skrzyń ziołowych zamieni się na jeszcze jedną skrzynię z truskawkami - nasze 12 krzaczków tak rośnie i tak owocuje! hu_rra
tak są tam tylko 3 zioła zimujące, reszta to jednoroczne więc te pójdą do tych co już przezimowały, zaś tam truskawki - skrzynię przygotujemy jesienią zaś sadzonki to dopiero wiosną bo już wiemy, które były najlepsze B) nowe skrzynie, jak tylko przyjdą to zaraz je wypełnimy - kompost już czeka jak i reszta i będziemy siać no i pikować polewkamax
jak tak dalej pójdzie to nam zęby i uszy wyrosną - tyle zjadamy zielonego polewkamax ale jak tu nie zjeść sałatki z własnej sałatki i to kolorowej! :woohoo:
a jeszcze trafia tam musztardowiec, mizuna, młode listki buraczków liściowych i zwykłych, sałata lodowa, młody jarmuż, rukola.....no dużo tego, do tego jeszcze pomidor, ogórek, szczypior i polane oliwką.....pychota! :mniam
dobra, koniec mojego gadania - róże się pokażą teraz :kocham
Dark Lady

Bright as a Button


Pashmina - kolorek trochę zmieniła think:

Ispahan


Angela

Ballerina

Crocus Rose

Gizelka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, zanetatacz, Danusia, Katarzyna2021

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/21 22:48 #241846

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Warzywek nigdy za dużo. Ja mam tylko skrzynie 80/60 i to tylko 10, ale i tak się cieszę.
Słyszałam o tym musztardowcu, ale jakoś nie spotkałam na swojej drodze
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/22 14:37 #241910

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Gosiu :buziak skrzynie już obsiane - sałata, rzodkiewka, koper, rzepa i coś tam jeszcze......nie pamiętam co polewkamax polewkamax
musztardowiec jest całkiem niezły, zakwitł już u mnie, więc będą nasionka, zaś liście są bardziej ostre niż wcześniej, zaczynam go już wyrywać do sałatek, mi bardziej smakował zanim zakwitł, zaś mamie to wszystko jedno zielsko to zielsko i tak jeszcze nie czuje - rany.....trzy miesiące mijają odkąd zachorowali na Covid a ta nadal nie odzyskała całkowicie smaku i węchu, ma tylko takie przebłyski a może się to utrzymać nawet do pół roku :bezsil a takie zielska jak właśnie musztardowiec, mizuna, rukiew wzięły się stąd, że mama lubi oglądać azjatycką kuchnię i tam jej używają, a że chodzimy razem do ogrodniczych to zawsze tam coś znajdzie - a sałatka z tymi wynalazkami to pychota B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/22 22:05 #241988

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Przepiękny czas się u Ciebie teraz zaczyna clap clap
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/23 21:41 #242100

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Danusia, oj zaczyna się, oj zaczyna :woohoo: :woohoo:
coraz więcej róż zaczyna kwitnąć i wreszcie udało mi się zidentyfikować wszystkie róże, które przeniosłam z Łazarza :silly:
i co najważniejsze, wszystkie kwitną co mnie cieszy niesamowicie, tutejsza ziemia im służy, w końcu nie dość, że wywaliłam tony kompostu to jeszcze glina, piasek więc się cieszą B)
a dziś przyszła kolejna róża - Camelot, mam już różę King Arthur, ciemiernika Merlin, fakt, że nie doczytałam, ze to róża pnąca ale mam zamiar ją prowadzić jako krzak i to nie za wysoki bo można tak, ale i tak na wszelki wypadek będzie miała duuużo miejsca, jutro idę sadzić :silly:

a tak to kilka różanych portrecików, kilka nowych róż, które zawitały.....
Alabaster

Pacific Blue

King Arthur

Pilgrim

Chandos Beauty

Novalis

Pashmina


Elfe


Jagoda

Kosmos
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/24 18:50 #242207

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
już jutro koniec roku, już jutro koniec roku jupi, jupi clap clap rotfl rotfl
po raz pierwszy chyba jest tak, ze to nauczyciele się cieszą, że już koniec a dzieci nie polewkamax polewkamax
zdecydowanie należę do tych co się cieszą polewkamax

róże szaleją mimo ostatnich deszcz, burz, huraganów itp, cieszą oko no najważniejsze - mama je lubi B)
Sherlock Holmes


Amorosa


Jagoda


Artemis
Ostatnio zmieniany: 2021/06/24 18:50 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/06/27 19:13 #242549

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
jest tak pięknie ostatnio, że aż żal wychodzić z działki ale czasami jednak trzeba wrócić do domu gwizdac
więc tak siedzimy od rana do wieczora, szczególnie, że wakacje się zaczęły i nic mnie nie goni hu_rra za to szalejmy z mamą na działce :silly: :silly:
przyszły kantówki i wreszcie mogłyśmy sobie zrobić tak jak chciałyśmy, taras wygląda cudnie, a tak to trawniki skoszone, rabatki wypieszczone, kanciki tyż.......no cuuudo :kocham




zaś ostatnio się zachwycam swoją nową różą - jako, że jestem wielką fanką Sherlocka Holmesa, Moriarty'ego (manga i anime boooskieeee) to jak dorwałam w jednej szkółce
różę to no nie mogłam jej nie kupić i tak oto jest.......boska, kwiat ma 10 cm!! i pachnie!!!!

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Semper, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/01 20:19 #243078

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
dziś dzionek raczej domowy niż działkowy - rodzice byli wczoraj na szczepieniu i trzeba było się nimi zająć, o ile tata tylko czuje lekki ból przy dotyku w miejscu szczepienia, to Szkodnik zwany mamą......no śpi na stojąco polewkamax o temperaturze nie wspomnę plus koszmarny ból mięśni, stawów - no wszystkiego, lepiej "noli me tangere!!" polewkamax polewkamax
ma nadzieję, że jutro będzie mogła iść na działkę, słońca ma unikać jeszcze przez 2 dni, czapka na głowę i może coś tam porobić gwizdac
no mamy do skończenia kilka rzeczy z drewna na tarasie, a że w cieniu to będzie mogła mi pomóc B)

a tak na działce to teraz czas róż, trawy falują na wietrze, jeżówki i werbeny zaczynają kwitnąć - bajka jednym słowem :woohoo: :woohoo:
Camelot

King Arthur

Diamant

Pilgrim

Bleu Magenta

Cinderella
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/01 21:59 #243107

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Przepiękne te Twoje królowe a ten trawnik to stanowczo za duży rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/02 07:03 #243146

  • kasz.alicja
  • kasz.alicja Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jeśli mogę spytać - czym robisz zdjęcia swoim kwiatom i roślinkom? :) Mi nie wychodzą takie wyraźne...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/02 15:35 #243198

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Danusia polewkamax polewkamax też tak uważam, ale wiesz, Szkodnik zwany Mamą uważa inaczej i broni go za wszelką cenę - łopatą nie chcę oberwać gwizdac 037

Alicjo, a zdjęcia robię telefonem - MI 9T B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/03 21:40 #243347

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
kocham wakacje, oj kocham :kocham :kocham
a jeszcze bardziej się cieszę, że mam warzywnik i zielnik i owoce i w ogóle, że coś tam uprawiam i to się zwraca hu_rra
groszek już zakończył swój sezon, zamroziłyśmy 3 woreczki groszku, zjadłyśmy fuuurę, zaś zielsko wylądowało w kompoście, 2 rzędy kopru już zamrożone, pietruszka tyż, w domku suszą się zioła zaś w skrzyniach non stop coś się dzieje, pierwsze ogórki już zerwane - dziś 6 poszło na małosolne, wczoraj zaś już pożarliśmy takiego, zielonego - pychota! :mniam
dlatego dziś będzie tak warzywnie, coś innego niż róże......obecnie warzywnik wygląda tak gwizdac

a ostatnio były takie zbiory:


a tak to.....






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/07/04 18:10 #243428

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
codziennie coś się dzieje na działce, coś nowego budujemy czy tworzymy, przesadzamy itp gwizdac gwizdac
domek wygląda teraz tak, doszły nowe kantówki w celu podtrzymania dachu, rynny mamy nadzieję, że pojawią się w przyszłym tygodniu, pojawiła się zasłona oraz
zastrzały - miecze jak tam się to zwie :silly: cięcie - Szkodnik, ja zaś przymocowałam, zaszpachlowałam i pomalowałam :oops:


nieźle się przy tym bawiłam polewkamax
ogólnie zaś jak się siedzi na tarasie to takie widoczki :kocham

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, Semper, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.187 s.