Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 18:29 #218042

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Jabłonki sa dużo większe, a zwłaszcza na szerokość, bo ja o tym mówię ;). Magnolie też sa szerokie, w dodatku nie lubią przesadzania. W ostateczności bym zostawiła jedną magnolię pośrodku.
Ja wiem, że po Waszej poprzedniej działce duży trawnik daje wrażenie ogromnej przestrzeni ;), ale przecież obie jesteście ogrodniczkami i nie chce mi się wierzyć, że trawnik jest ważniejszy od magnolii 037
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shirall

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 18:50 #218047

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Martuś polewkamax :buziak no teraz to 300 m2, zaś poprzednia......182 gwizdac
zrobimy tak jak nam radzisz, jutro delikatnie wykopię obie magnolię, posadzę na środku, pomiędzy jabłonkami tą, większą magnolię Susan, zaś ta mniejsza Stellata trafi dokładnie naprzeciwko działki, na to miejsce co pokazywałam 8 listopada, magnolia trafi na sam środek a te róże cukierkowe to na przód :buziak
Ostatnio zmieniany: 2020/11/13 18:57 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): markita, zanetatacz


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/14 18:46 #218129

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
dziś działka od 8.30 do 14.30 - chyba jakoś tak gwizdac pogoda ładna jak na listopad to czemu nie skorzystać, zresztą i tak robota była no i wędzenie na nas czekało gwizdac
Martuś, zrobiłam tak jak radziłaś, zostawiłam tutaj tą większą magnolię, przesadziłam delikatnie na środek i teraz wygląda to tak...... jest cuuudownie :kocham

i mama tak prosiła zapytać, czy jakbyśmy dosadziły po bokach od magnolii trawy, te Pony Tails, to byłoby ok? :buziak
zaś druga poszła na nową rabatę, dokładnie naprzeciwko, na przód planuje te róże cukierkowe B)

a tak to Szkodnik dziś szkodził, psuł i niszczył jak to miewa i oto efekty jej pracy polewkamax


zaś dziś zauważyłam, że narcyzom pory roku się pomyliły, czosnki to już wcześniej wylazły ale te.... :mur
Ostatnio zmieniany: 2021/02/28 01:18 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/14 23:29 #218184

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4660
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Martuś, działka wygląda super.
To co mówić jak to będzie wyglądało w przyszłym roku, jak to wszystko porośnie?
Zazdroszczę tego twojego zapału
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/15 18:07 #218228

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu :buziak
z mamą się właśnie wiosny doczekać nie możemy, żeby zobaczyć jak to wszystko będzie kwitło hu_rra jeszcze plany zakupowe na wiosnę są więc tym bardziej się cieszę gwizdac
zresztą właśnie wiosną wstępnie planuję ogrodową parapetówkę rotfl rotfl
niby nic już teraz kupować nie miałyśmy, ale znalazłyśmy miejsce na jeszcze jedno drzewko owocowe, śliwka Opal półkarłowa, no przyjdzie w środę rotfl

sąsiedzi już niektórzy dziś wszystko pozamykali, posprzątali i wrócą dopiero wiosną a my nadal coś kopiemy, robimy - no w końcu pogoda cudna jak na listopad, no dziś 15 stopni w słońcu, słonko grzało to i na działce się siedziało :slonko




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/15 18:44 #218239

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8020
Pony Tails nie są jakieś duże i ekspansywne, więc możecie sadzić ile chcecie :lol:
Fajnie, że się posłuchałaś :przytulam , będą Panie zadowolone 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/15 19:00 #218245

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Martuś :buziak :buziak to wiosną dosadzimy :buziak :buziak
to my dziękujemy za dobre rady recourse recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/22 18:06 #218947

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Rany, żeby 5 dni czekać na jedno drzewko...... po prostu kocham naszą Pocztę, na infolinii coś innego mówią, zaś paczki ani widu ani słuchu, przyszła dopiero wczoraj i kurier zwiał dosłownie zanimktoś drzwi otworzył, dam znać jeszcze sprzedawcy :angry: :angry: ale najważniejsze, że śliwka Opal już jest i wczoraj trafiła na swoje miejsce, bo i tak byłyśmy wczoraj z mamą wędzić gwizdac
jeszcze teraz tylko czekamy na kantówkę, kotwę no i styropian i chyba możemy uznać, że sezon zakończony 037
ale co nie znaczy, że już mamy plany zakupowe na wiosnę - mamie się marzy jałowiec na pniu, powojniki na kratkach, jeszcze jedna czarna porzeczka, no mi kilka róż i bylin
więc tak lista rośnie :diabelek

a śliwka to trafiłą tu, wiosną kompostownik robi wylot więc miejsca będzie miała dość, jest to wersja półkarłowa, dorasta do 2 m maks. ale i tak będziemy ją niżej trzymać :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/25 17:47 #219263

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
dziś był dzień lotu po roślinki - Halszko :buziak :buziak
i tak jak podejrzewałam, ledwo się pożegnałyśmy to już miałam telefon od Szkodnika, gdzie jestem i za ile będę w domu, by w drodze dostać sms, że ona już tupie i jest gotowa to pójdziemy
sadzić polewkamax hortensję jeszcze podcięłyśmy i tak oto 3 roślinki znalazły nowy domek - budleja Blue Chip, róża Angela no i hortensja Vanilla Fraise gwizdac
tak, jakby co to wiem, że hortensja jest za warzywnikiem ale tutaj będzie miała duuużo miejsca rotfl zresztą jak Szkodnik sobie czegoś życzy i robi oczy Kota ze Shreka to ..... rotfl


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, chester633, Margo2, Elżbieta

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/25 18:40 #219269

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5978
  • Otrzymane podziękowania: 24838
Fajnie masz z tym Twoim Szkodnikiem, nuda Ci nie grozi absolutnie clap clap clap


............................................ :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/26 17:10 #219372

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Vera, no fakt, nuda mi nie grozi polewkamax bardziej boję się o moją głowę i inne części ciała bo chyba i na tej działce jakieś fatum się czai - a to głowa zaliczyła bliskie spotkanie z szafą w narzędziowniku - rany, gwiazdy zobaczyłam wtedy wszystkie :silly: - a to cholerny bażant tak mnie nastraszył, że mało brakowało a bym przysiadła na alejce :silly: :silly:
więc jak Szkodnik bierze jakąś łopatę to ja trzymam się z dala, życie mi miłe jeszcze 037
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/06 23:33 #222372

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Ale macie powera :woohoo: Taka energia bije z tego wątku, że recourse
Co to się będzie wiosną działo...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 09:46 #222385

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Ave, nie tylko wiosną się będzie działo, właściwie nadal coś się tam dzieje rotfl
na wiosnę są zaplanowane rynny - tutaj to już kwiecień no i beczki na deszczówkę, wcześniej planowana jest malowanie elewacji domku, potem już wymiana okna, wyrównanie tarasu przed domkiem i pomalowanie betonowej ścieżki B)
póki co własnymi siłami postawiłyśmy belkę pod dachem jakoś w grudniu by go wzmocnić, jeszcze dojdzie jedna - plan jest taki, żeby latem pomiędzy nimi puścić zasłony by tak się domek nie grzał i było trochę cienia rotfl fajnie się wbija kotwę........nogą polewkamax polewkamax
tu ją widać, zaś to czarne to wędzarnia i te srebrne z tyłu też:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, chester633

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 10:11 #222388

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Wędzarenki zazdraszczam, była kupiona czy sami zrobiliście ?
Beczki na deszczówkę bardzo się sprawdzą. My w ubiegłym roku kupiliśmy taki pojemnik 1000 litrów (bo milion kubełków rozstawianych wszędzie zaczynało mnie wkurzać) i z dwóch dachów budynków gospodarczych przy średnich opadach potrafi się zapełnić w 2-3 dni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 10:34 #222391

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Dostałam od taty jako prezent na nową działkę, to jest takie Kombo Grill 3w1 - grill, wędzarnia no i grill parowy, jeszcze można to traktować jako palenisko B)
najlepiej w nim jest palić brykietem drzewnym, można też drewnem ale takim, dobrze wysuszonym - w budowlanych widziałam w takich workach gwizdac
no my z mamą planujemy 2 beczki po 220 litrów, one pójdą na tył domku, zaś na przodzie, tuż obok tego trejaża - pergoli - drabinki stanie 100 l B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 11:15 #222396

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Super gwizdac
A wędziliście już coś ? Jakie wrażenia ? Może mojemu M też bym taki zafundowała (marzy mu się wędzarenka)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 11:19 #222397

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
a jakże, że wędziłyśmy i to sporo, zresztą na święta nie kupowałyśmy wędlin tylko same robiłyśmy z mamą.....

jak widać można wędzić wszystko - kiełbasy, sery, boczki, szynki, polędwice, balerony itd... :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, chester633, Ave

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 18:54 #222449

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Cuda...aż się zaśliniłam, chociaż "mięsowa" nie jestem. Dzięki :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/07 19:10 #222454

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Ave :buziak :buziak no ja jestem baaaardzo mięsowa gwizdac gwizdac lubię mięsko, oj lubię, szczególnie takie surowe i wędzone :diabelek :diabelek
najkrócej to się kiełbasy wędzą bo tylko 1,5 h i to na wisząco, a potem jak stygną to muszę się mocno powstrzymywać by się zaraz na nie nie rzucić gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2021/01/12 14:39 #222781

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
śnieg sypie i sypie, taką zimę to ja lubię :kocham
codziennie na spacery z Szkodnikiem chodzimy, oczywiście na teren ROD bo najwygodniej i zawsze można podpatrzeć co nowego, a zmienia się tam non stop, ludzie kupują działki i robią totalną rewolucję na nich rotfl rotfl my czekamy na lepszą pogodę i też zaczniemy działać, ale póki co to nasiona warzyw wybrane, zamówienie zrobione i teraz tylko czekać, lista chciejstw roślinnych tez już porobiona, część wstępnie zamówionych zaś reszta później :diabelek :diabelek

zimowo, z rana tak było, pewnie, teraz już zupełnie biało tam jest...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, chester633, Ave, nelu-pelu
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.178 s.