Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród irysowy Ewy F

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 06:26 #233176

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Krzysia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, wojtek, Maryna44

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 06:29 #233177

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027





Tutaj pokazuję tworząca się rabatę wzdłuż wejścia do ogrodu .Fragmenty pozostawione na doprowadzenie nawodnienia przez M
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2021/04/20 07:50 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, takasobie, Krzysia, Semper, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 08:53 #233187

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1580
  • Otrzymane podziękowania: 4729
Nareszcie wiosna w olszynce :) .
Garden of Roses to dobry pomysł, delikatna w kolorze,
ale liście ma zdrowe cały sezon, "będzie Pani zadowolona".
Sałata apetyczna, z jesiennych wysiewów???
Chyba przybyło trochę "żelastwa" w ogrodzie???
Ewciu, moja rabata bolestraszycka narażona jest na mroźne przeciągi od Białej Łady,
to nie jest miejsce na delikatne klony.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2021/04/20 09:17 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 16:45 #233207

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16256
Cudne łany narcyzów :kocham . U mnie nie chcą rosnąć, zanikają po pierwszym sezonie :dry: .
Magnolie też robią dobrą robotę, jak się całkiem rozwiną, to dopiero będzie widok :mniam .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 21:38 #233238

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No proszę pani, cymes :mniam zrobiło się z pańska :) wejście wciąga do ogrodu, zdecydowanie. Dojrzałam sporo żelastwa, zagroda na anabelki, a przy postumencie ciekawa "narracja", wybrnęłaś z zagwozdki elegancko, pokłony, to lubię. Teraz mogę wejść do podziemia ze swoim ogrodem :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/20 22:53 #233252

  • artam
  • artam Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 119
Proście, a będzie wam dane :)
Z tymi narcyzami to w ogóle jest jakiś skandal, to się dzieje naprawdę?
Ukojenia poszukuję w cudownych widokach, gdyż wzburzonam :) bardzo! Jakością usług kurierskich... Jaką piękną reklamację napisałam! :lol: No i jest cudownie, tylko nie wiem, czy to ukojenie przyjdzie, bo jak patrzę na tę bujność wolnych roślin na wolnym powietrzu :), to zaraz staje mi przed oczami nędzny los moich rośłin zduszonych, stłamszonych, uwięzionych w jakimś pudle, och....
Zapomnieć!
Ewa, wreszcie widzę te opisywane wzniesione rabaty i powiem, że to przerasta moje wyobrażenia! I jeszcze jedno, wcześniej jak się wchodziło do Waszego ogrodu, to ten odcinek się talk jakoś przemykało, szybko, żeby obejrzeć to, co dalej... O teraz to się zmieni! Będziemy tu stać i stać! Ja nie wiem, czy olszynka nie zejdzie na drugi plan.. Widzę ogromny potencjał tego miejsca i bardzo dobry początek dobrego :) Ileż tu jest miejsca, cienistego, więc najbardziej cennego! Ogrom pracy, efekt świetny już, a co będzie dalej! Rozmarzyłam się!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/21 00:20 #233256

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Elsi ! Kilka dni ładnej pogody i wszystko ruszyło .Może się i zdecyduję na te różę, ale tylko 6 sztuk ,po 3 po bokach, bo ona wcale nie jest taka niska. Sałatę kupiłam, małe sadzonki na wiosnę , bo moja jest sporo mniejsza ,a szkoda mi było miejsca. Jeżeli na Bolestraszyckiej jest wietrznie, to może przy tarasie ?Elu ,nic mi z żelastwa nie przybyło ,tylko rośliny nisko ścięte ,zwłaszcza róże .Stojaki też pozmieniały częściowo lokalizacje, bo dostosowałam je do tempa wzrostu roślin ,a także ogólnego rozmieszczenia. Oczywiście zachwytu ze strony M trudno oczekiwać i go nie było , zwłaszcza ,że jeden stojak musiał wyciąć kątówką i teraz trzeba nogę dospawać.
Edyto !Olszynki jeszcze nie ruszałam ,tylko pobieżnie zsunęłam liście z żonkili .Jeszcze w tym tygodniu maja być przymrozki i nie wiadomo ,,czy magnolie zakwitną
Ewa Sierika ,jakie podziemnie ? Chyba że na chwilę ,aby stoczyć walkę z nornicami! Ja ,mimo chęci ,nawet w połowie nie mam tak wyczesane .Ponownie dementuję ,nic z żelaznych rzeczy nie przybyło ,a powinno .!Sporo czasu poświęciliśmy na przebudowę wejścia do ogrodu ., bo ziemia tam była strasznie słaba, przerośnięta korzeniami i mam nadzieję ,że nawiezienie ziemi i przemieszanie jej z nawozem będzie wystarczające. I jeszcze nawodnienie poprzez podciągniecie jednej nitki.
Artamka ! Żonkile rosną na przekór niedowiarkom ,którzy powątpiewali w mój wybór optymalnego miejsca. Co do nowej rabaty ,to żadnego kolekcjonerstwa i podjudzania do zakupów ! I nadal będziesz szybko przemykać, bo posadzę proste w obsłudze i popularne rośliny . A najlepiej to z własnego ogrodu ! A reklamację napisałaś ,bo nie dostałaś towaru ,czy przyszedł marny ?Bo co to było ,to się pogubiłam ,albo jestem niewtajemniczona :)
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, Elżbieta, zanetatacz, wojtek

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/26 20:35 #234136

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ewuś mam pytanie czy mogę teraz podzielić pierwiosnki japońskie bo ładnie sie rozrosły a ja ich jeszcze nie dzieliłam więc nie wiem :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/26 21:43 #234163

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Danusiu ! Ja generalnie pikuję młode sadzonki, które jeszcze nie będą kwitły w danym roku ,ale póżniej tj w pierwszej połowie maja. Stare pozostawiam i obumierają lub je wyrzucam Są to wschody z ubiegłorocznych kwitnień. Masz piękne prymulki
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/26 21:50 #234167

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43396
Ewka! Cudowna wiosna! Żonkile cudowne! Mają dobrze u Ciebie. Ja pomimo, że mi znikają w ogrodzie, kocham je i dosadzam z uporem. Nigdy nie będę miała takiego łanu.
Kolejna cudowna rzecz - Twoja sałata. Moja ma 4cm i 2 listki/szt.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/04/29 22:06 #234451

  • aleb-azi
  • aleb-azi Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 39
  • Otrzymane podziękowania: 70
Ja też optuję za Garden of Roses :) U mnie rośnie do kolan... Nie jest wysoka. Kolor kwiatów pięknie się będzie łączył z kamieniem. Liście są ciemne, błyszczące , nie będzie więc mdło. Sadzić, sadzić, sadzić. I maniakalnie ogławiać przekwitnięte kwiaty - ona lubi mieć czysto.
Rabata "do ogrodu" jak odkrycie nowych światów! Podboje, odkrycia... Cudny jest Wasz ogród. I taki... bardzo Wasz :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/05/02 22:26 #234903

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, takasobie, Margo2, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, wojtek

Ogród irysowy Ewy F 2021/05/02 22:28 #234904

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, takasobie, Margo2, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, wojtek, Maryna44

Ogród irysowy Ewy F 2021/05/02 22:34 #234906

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027




Miłka !Dziękuję, ale Twoje dalie nie mają równych. Wszystkiego nie da się uprawiać
Iza ! Chyba największym zaskoczeniem był Twój ogród ,którego nie widziałam przez kilka lat .Tam to indywidualizm w rozkwicie ! I wszystko na swoim miejscu. Umnie dopiero układam. Ale temat róż wokół fontanny zakończony/takie autorytety zabrały głos !/.I zrealizowany !Garden of Roses zakupione i posadzone .Oprócz tego przy wazie 4 Afrodyty dosadzone .Poczekamy na efekt.
Zdjęcia wiosennego kwiecia, które w tym roku ma szczególnie trudno, a ogrodniczka przy okazji też :)
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2021/05/02 22:53 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, takasobie, Semper, Margo2, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród irysowy Ewy F 2021/05/06 18:25 #235513

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66643
Cudowna wiosna w cudownym ogrodzie! Powinnam jeszcze dodać, ze na cudownych zdjęciach, ale to by było już za dużo. :lol:
Wydawało mi się, że w położeniu miedzy Warszawą a Lublinem (mniej-więcej), wiosna u Was powinna być mniej zaawansowana. think: Tymczasem widzę kwitnące glaucidium a moje jeszcze w pączkach. Trillia także dopiero zbierają się do kwitnienia. Kto jest w stanie zrozumieć tę wiosnę???
Szkoda, że nie spotkamy się na zlocie :( , ale może udałoby mi się wpaść choć na godzinkę po jego zakończeniu? Będę już po drugim szczepieniu, więc może nie będę stanowić zagrożenia? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/05/06 21:15 #235557

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Nawet Polu nie wypada ,żebyś nie zajrzała i nie zobaczyła ,co się zmieniło od ostatniej wizyty !Tak jak już Tobie pisałam na PW -zaproszenie dotyczy wszystkich zainteresowanych./ jakbym nie dotarła do Szkółki P.Szmita i osobiście nie zaprosiła/.

Nie sugeruj się kwitnącymi roślinami ,bo u mnie były one przykryte zimą i może to spowodowało u części roślin szybszy start
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród irysowy Ewy F 2021/06/02 19:24 #239718

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Semper, wojtek

Ogród irysowy Ewy F 2021/06/02 19:27 #239720

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Semper, wojtek

Ogród irysowy Ewy F 2021/06/02 19:29 #239721

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Semper

Ogród irysowy Ewy F 2021/06/02 19:31 #239722

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, Semper, a.nia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.196 s.