Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród mój kawałek szczęścia

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/01/31 11:00 #188046

• Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Otrzymane podziękowania: 381
Gosiu piękny szkielet z drzew, różnorodność cieszy oko, przepiękny buk płaczący, mój od kilku lat stoi w miejscu, idzie w szerz co prawda, ale ewidentnie mu coś nie pasuje. Ubolewam, że u mnie tylko orzechy, świerki i thuje, ale nie ja zakładałam ogród, a teraz żal by było wycinać wielkoludy.
Zaintrygowały mnie ścieżki między wyspami, są wysypane żwirkiem czy korą? Pod spodem jest mata? Pięknie i schludnie to wygląda. Przyjemnie było się przespacerować po Twoim wątku:) WIdać ogrom pracy i świetne efekty.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/01/31 17:47 #188070

• Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4312
A ja sobie Małgosiu przeglądnęłam Twój wątek od początku i po raz kolejny jestem zachwycona Twoimi roślinami i tym ,jak fajnie wszystko połączyłaś ze sobą .Boję się tylko ,że niektóre rośliny na siebie wlezą w przyszłości .Ale teraz masz przepięknie :kocham

--=reklama=--

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/02/01 13:15 #188147

• Aga76
  • Aga76 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 6
Gosieńko ja zaczęłam jakieś 15-17 lat temu,jako totalny laik.Sadziłam jak bądź, co bądź,nie zważając na potrzeby i wymagania roślin,po prostu co mi się podobało wsadzałam tam gdzie było miejsce, bez jakiejkolwiek koncepcji. Niestety większość z tego nie przeżyła.Teraz jak jest internet,większy dostęp do wszelakich roślin, bardziej rozsądnie podchodzę do zakupów i planowania nasadzeń.Chciałam zrobić swój profil i wrzucać tu zdjęcia żeby były swego rodzaju ogrodowym pamiętnikiem, ale nie umiałam sobie poradzić .Powierzchnię mam dosyć sporą,część już zajęłam,a na dużej części jest trawnik który mnie ogranicza,ale nie chcę go likwidować bo trawa to oczko w głowie mojego taty i nie chciałabym pozbawiać go tej przyjemności.Jednak co roku po troszku mu go ustrzykuję, no bo się nie mieszczę, a lista zakupów ciągle się wydłuża; )Bardzo bym chciała taki ogród jak Ty.Jest w 100% w moim guście

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/02/15 18:58 #189917

• jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4479
Danusiu u mnie tylko jeden klematis rośnie.Dostałam kawałek od siostry,nawet zastanawiałam się czy mu spasuje,ale jak widać daje radę.
Dzisiaj obcinałam mu stare łodygi,i byłam zaskoczona jak nabrzmiałe są pąki.

Brygido witam i dzięki za mile słowa. :) Buczek płaczący też na początku bardzo słabo rósł i długo trzeba go było podwiązywać do podpory.
Po kilku latach w końcu zaczął ładnie rosnąć,może twój też potrzebuje jeszcze czasu.Co do ścieżek to są wysypane klińcem.pod spodem nie ma maty.
Wybrane było około 15 cm ziemi,a potem wysypany i ubity kamień.Dużych drzew żal wycinać,ale zawsze coś można fajnego pod nie wsadzić,ja pod orzechami mam hosty i paprocie,jest tam dość sucho i trzeba dużo podlewać,ale jest to najchłodniejsze miejsce w ogrodzie podczas upałów.

Nowinko tak mile słowa od osoby, która ma wspaniały ogród to miód na serce :buziak
Rośliny już dawno zaczynają na siebie włazić,co roku na jesień jest akcja przesadzanie.Casami mam już tego dość i
obiecuje sobie że w następnym roku już koniec,i tak to już od kilku lat.Na jesień wyleciało kilka większych iglaków żeby poluźnić nasadzenia.
Nieprzemyślane sadzenie roślin odbija się potem na naszym kręgosłupie.

Aguś czytając twój wpis, to tak jak bym siebie cytowała,miałam podobnie z tym kupowaniem ,roślinki malutkie sadzone blisko siebie ,po kilku latach przesadzane znowu za gęsto,i znowu przesadzane.Nawet mnie czasami dziwiło że przeżywają takie ciągle przeprowadzki.
Założenie wątku nie jest takie trudne,mam nadzieję że Ci się uda i pokarzesz swoje miejsce na ziemi, 17 lat to już dojrzały ogród. :) :)

Dzisiaj był piękny słoneczny dzień,wycięłam liście ciemiernikom i odkryłam paprocie,tak po prawdzie przy takiej ciepłej zimie mogły być nie okrywane,ale kto to mógł przewidzieć.Oznak wiosny jakoś bardzo nie widać,ale ja też tych wiosennych przedstawicieli nie mam za dużo :) :)
Ciemierniki wychylają główki ,ale do całkowitego rozkwitnięcia pąków jeszcze trochę brakuje.

Oczar Pendula rozpoczął kwitnienie,na razie tylko na najniższych gałązkach,reszta jeszcze w pąku.

Paproty wyglądają ładnie,mrozy im nie dokuczyły.

Iglaste wyglądają na zdrowe,choć byłam pełna obaw co do ich przeżycia ,po ubiegłorocznych upałach i suszy.Dały radę twardziele.

Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, inag1, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Fiona, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/02/16 19:25 #190043

• Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 10170
Gosiu pięknie a szczególnie te żółte iglaczki w słońcu :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki

Ogród mój kawałek szczęścia 2020/02/26 22:46 #191138

• Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3162
W tym roku chyba większość roślin dobrze przeżyła zimę.
U mnie paprocie też sa zielone, ale połamane od wichur.
Czyli i tak musze je obciąć
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.