Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 597 metrów zieloności

597 metrów zieloności 2021/10/18 08:43 #251572

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1522
  • Otrzymane podziękowania: 3847
Ten aster z czwartego zdjęcia to Ann Leys? Parę razy już go miałam w koszyku ale bez przekonania. Na Twoim zdjęciu ślicznie się prezentuje, następnym razem już chyba nie wyrzucę, chociaż miejsca brak :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/10/18 09:24 #251577

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Tą matę z bambusa masz długo? Nie wiesz jak z jej trwałością?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

597 metrów zieloności 2021/10/18 11:19 #251583

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Żanetko, współczuję refluksu, polecam ocet jabłkowy, małżonkowi w dużym stopniu pomógł. Kociaki cudne no i ogród kolorowy, na działce coraz rzadziej jesteśmy, zimno i mało co można zrobić zwłaszcza od rana, potem coś dłubnę to tu to tam i ciemno i zimno, to już nie te lata...
Cieszę się że ciepełko już masz w domu, to duża wygoda.
Zdrówka życzę i :buziak :buziak przesyłam.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/10/18 14:11 #251590

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Janko-tak ,też go kupiłam jako ciekawostkę........ale nie wiem czy bym kupiła drugi raz 2smiech
Milko -matę zakładałam dokładnie w październiku albo nawet w listopadzie rok temu -na razie nic się nie dzieje z nią,....choć gdzieś czytałam ,że tylko na trzy sezony
Elu -dziękuję,no refluks się na mnie uparł i choć nie chciałam antybiotyku to w końcu się poddałam no i odzyskałam głos po 3tygodniach,myślę ,że do tego mogła się dołączyć alergia na koty bo coraz więcej siedzę w domu.....kolory w ogrodzie to teraz astry ,chryzantemy no i azalie dają po oczach hu_rra ,ja ostatnio nic nie robię brak sił i chęci, chociaż dzisiaj kupiłam w Obi torf ,żeby podsypać borówkom i rodkom to może się ruszę.....a apropo Obi to są piękne ciemierniki kwitnące ,ale cena powyżej 72zł zdziwko
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/10/18 14:13 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom

597 metrów zieloności 2021/10/21 16:56 #251860

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć :witaj Co tam u Ciebie ? wiatr Cię nie porwał ? W moim ogrodzie liście tańcują wszystkimi kolorami .Ogród zasypany dokumentnie . Trochę tych drzew w końcu mam i co roku jakieś przybywa .Najgorzej jest wtedy ,kiedy latem w ogrodzie cienia nie ma ,a lata coraz bardziej upalne .Ja zakończyłam sadzenie ,przesadzanie i pomału zamykam sezon .Czasem przytnę jakąś przekwitłą roślinę bez nasion i to cała moja robota .W tym roku nic nie kopcuje i nic nie otulam .Co ma być to będzie .
Pozdrawiam Cię Żaneciu i całe Forum .Trzymajcie się kochani :buziak :buziak :buziak :buziak :buziak :buziak :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia

597 metrów zieloności 2021/10/21 18:09 #251864

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13567
Witaj Ewuniu jak miło ,że jeszcze zaglądasz do niektórych osób.
Myślałam o Tobie wczoraj ,bo przesadzałam białego sadzca i nawet podzieliłam sie z koleżanka.
Pomyślałam sobie wczoraj jak miło ,że roślina przypomina kogoś z forum a tu taka niespodzianką jestś
brak mi Twojego pięknego ogrodu . :tup :tup

Żanetko wybacz ,że u Ciebie piszę do Ewuni.
Podglądam u Ciebie i podziwiam jak mieścisz, te wszystkie zamówienia :owady
ale trzeba przyznac ,że robisz to tak ,że wszystko jest tak uporządkowane :bravo :bravo .
Pozdrawiam Was dziewczyny :kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/10/22 12:36 #251925

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Ewciu -witaj kochana :buziak ,coraz mnie się odzywasz a my tęsknimy..... :placz .Powiało oj powiało ,ale szkód nie mam tylko nabrudziło, no i trochę liści mi dowiało to je chętnie przygarnę bo u mnie drzew mało.....ogród mam zaniedbany ostatnio bo zdrowie trochę szwankowało i wpadłam w jakiś marazm ,ale już idzie ku lepszemu. Marzy mi się wyjazd na Gardenię ,ale czy dojdzie do skutku jak zwykle nie wiem bo jestem zależna od męża, ale z przyjemnością bym pooglądała nowości .Kilka rodków mi wypadło to by można było coś dokupić 2smiech ,nie kupiłam jeszcze żadnych cebulek krecigl ,z robót ogrodowych to jeszcze mnie czeka nawożenie obornikiem w listopadzie ,też nie okrywam....
Majeczko -dziękuję za tyle ciepłych słów,zakupy już tylko niewielkie .....chociaż ostatnio na obchodzie wymyśliłam ,ze wiosną wytnę jałowca i będzie trochę miejsca dla cieniolubów .Też mi brakuje Ewci i jej ogrodu,może zimą będzie miała więcej czasu dla nas
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/10/22 14:40 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Danusia

597 metrów zieloności 2021/10/25 20:41 #252213

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Ranek dzisiaj znowu mroźny......ale potem dobiło do 12 stopni i słoneczko świeciło. Kupiłam już dzisiaj chryzantemy na groby nawet w dobrej cenie hu_rra ,Dni już takie krótkie ,że nim się rozkręcę to już ciemno :mur albo takie ruchy już mam polewkamax ,powycinałam liście piwonii ,rozniosłam kolejne dwa wory torfu ,jutro muszę dalie wykopać
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, elakuznicom, Danusia

597 metrów zieloności 2021/10/25 21:00 #252217

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Ja zabrałam się do robienia własnych nagrobnych wiązanek .
Podkłady z pędów jałowca , do tego mahoń i kwiatostany hortensji bukietowej .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/10/25 21:03 #252218

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Daj znać, jak karpy przyrosły. Jestem ciekawa!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/10/26 19:54 #252295

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Olusiu -podziwiam ,sama wiązanek nie robię może dlatego ,że mam sąsiadkę kwiaciarkę więc zamawiam u niej...
Milko -przyrosły honki od Ciebie -red i różowa ,pozostałe tylko trochę się powiększyły.... nie wiem czy warto przechowywać te siane przeze mnie -nie zaglądałam do doniczki czy coś tam jest -muszę zajrzeć
Niby ciepło ,ale tylko jak słoneczko a rano znowu był przymrozek choć zapowiadali +3 krecigl ,wieczorem pokropiło
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, Margo2, Elżbieta, elakuznicom, Danusia

597 metrów zieloności 2021/11/02 20:12 #252708

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Pogodowo cudowny weekend za nami bo pogoda dopisała z chęcią stało się przy grobach i nawet rosół na rozgrzewkę był zbędny 2smiech ,dzisiaj już typowa jesienna aura ,chociaż koloru w ogrodzie jeszcze trochę jest.
Przez trzy dni polowałam na nasiona liliowców od T.Kotuli -szaleństwo jakieś w tym roku ,wszystkie znikały w mgnieniu oka -w końcu trochę upolowałam ,choć nie do końca to co chciałam ,ale i tak się cieszę


pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/11/02 20:20 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, nowababka, Elżbieta, Franusiowa, elakuznicom, Danusia, Maggie, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2021/11/02 21:50 #252720

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1580
  • Otrzymane podziękowania: 4728
Jaki kolorowy ogród zdziwko w zderzeniu z tą szarością z płotem.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/11/03 09:50 #252739

  • elakuznicom
  • elakuznicom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 467
  • Otrzymane podziękowania: 853
Żanetko, jak zbierałam nasionka liliowców to zakładałam takie czapeczki z pociętych rajstop, w ten sposób nigdy nie wypadły. W stosownym czasie odcinałam łodygę i mogłam wysypać co tam było.
To najlepszy sposób ochrony chcianych nasion.
Ogród piękny jak zawsze.
:buziak :buziak przesyłam.
pozdrawiam Ela
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta, zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/11/03 18:37 #252755

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć :witaj Ja już w ogrodzie nic nie robię .Powoli zostaje zasypany i taki zostanie do wiosny .Ja się pochorowałam ,aż wylądowałam w szpitalu .Masakra ,bo już się prawie z grabarzem witałam ,ale nie podobała mu się moja oryginalna uroda ,więc jeszcze żyję .Nie życzę nikomu teraz chorować .Jak słyszę tę mendę pinokia ,jak kłamie ,jak to świetna jest nasza służba zdrowia ,to osobiście kark bym dziadowi skręciła .To jest jeden wielki dramat . Kto wybrał ten rząd ,to ma ten kraj na sumieniu .Ludzie się chyba z kurami na rozumy pozamieniali .Ciemnota i głupota hulają .Szkoda ,że to marsz pogrzebowy krecigl Ostatnio wzięło mnie na kwiaty doniczkowe i ciągle jakiś przybywa .Skutek ....miejsc na parapetach też już nie ma :nie_wiem No ale przecież coś trzeba kolekcjonować .W ostateczności zbieram jeszcze muszle i mam trochę miejsca :na_ucho Trzymaj się ciepło Żanetko i nie choruj .Pozdrawiam Was wszystkich bardzo ,bardzo cieplutko . :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, elakuznicom, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

597 metrów zieloności 2021/11/03 20:13 #252775

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Żanetko no jesteś niesamowita ja bardzo lubię liliowce i też ciągle dokupuję ale w sianie ich to bym się na pewno nie bawiła dlatego podziwiam Cię :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/11/03 20:16 #252777

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Własne rośliny, z własnego siewu? Cudownie!
Niewiele jest piękniejszych chwil dla ogrodnika, niż kwiaty własnej... nazwijmy to, odmiany. Podziwiam i popieram! :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/11/03 22:49 #252795

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43373
zanetatacz napisał:
Milko -przyrosły honki od Ciebie -red i różowa ,pozostałe tylko trochę się powiększyły.... nie wiem czy warto przechowywać te siane przeze mnie -nie zaglądałam do doniczki czy coś tam jest -muszę zajrzeć

To je pilnuj Żanetko, bo nie wiem, czy nie poproszę o różową z powrotem, bo niby sadziłam, ale, czy je będę miała w przyszłym sezonie, to się okaże po wykopkach. Bo nie kwitły na pewno! :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

597 metrów zieloności 2021/11/04 20:47 #252868

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Elu -faktycznie jeszcze trochę koloru jest .....chociaż dzisiaj wieje ,więc pewnie ostatnie liście zwieje
Elu -swoich nasionek też kilka uzbierałam ,ale te od pana Kotuli to krzyżówki śliczności bo on je zapyla możesz sobie pooglądać na fb ,liczę ,że w przyszłym roku zakwitną ubiegłoroczne od niego ...
Ewciu -Ty mnie tu nie strasz... bo ja bardzo nie lubię rozstań .Cieszę się ,że wszystko dobrze się skończyło :przytulam Tak teraz to jest jakaś masakra ...A powiem Ci ,że ja mam w domu bardzo mało kwiatów teraz -bo kiedyś też miałam mnóstwo, latem nie mam dla nich zupełnie czasu i tak jakoś ich coraz mniej...Ja nawet cebulek nie kupiłam bo siedziałam w jakiejś czdziura ,ale może jeszcze coś kupię.A od jutro zaczynam walkę z obornikiem
2smiech i to też będzie koniec ogrodowania na ten sezon.Dbaj o siebie -proszę
Danusiu -liliowce to proste w obsłudze rośliny -na ogół 100 procent kiełkuje i dobrze rośnie tylko trochę na kwiaty trzeba poczekać spróbuj na pewno Ci się zawiązały jakieś nasionka.
Polluś -zgadzam się w 100 procentach- adrenalina zawsze jest i jest się czym opiekować 2smiech
Milko -nie ma sprawy jak tylko dobrze przezimują to z przyjemnością się podzielę.
Dzisiaj mokry i wietrzny dzień ,ale deszczyk był już potrzebny tylko ,że ma padać do wtorku recourse no, ale może prognozy się nie sprawdzą .....bo czeka mnie robota z obornikiem polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/11/04 20:50 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, Danusia

597 metrów zieloności 2021/11/11 14:09 #253208

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Ładnie świeci :slonko za oknem, ale mnie dopadło przeziębienie-więc tylko oglądam przez okno....Na szczęście uporaliśmy się z obornikiem, więc niewiele zostało już do zrobienia.... nastał czas na lenistwo 2smiech .Ostatnie trzy noce z przymrozkami a w dzień do 8 stopni, dzisiaj rano była listopadowa mgła jak z horroru....lubię ją oglądać polewkamax :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, Danusia, a.nia, dultom
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.