Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-)

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/08 23:04 #92877

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Gabrielu :woohoo: Ty żyjesz :woohoo: I nawet o mnie myślałeś vishenka

Kurczę, wiem, że woda to życie, szczególnie w upalne lato :lol: ale wiosna i jesień w moim ogrodzie to istny koszmar. Mieszkać tam kiedyś, w tych błotach, na dodatek w starszym wieku, to mi się w ogóle nie uśmiecha rotfl Do tych błot i wszędobylskich kałuż dołóżmy uczciwie jeszcze wieczny wiatr od jeziora i :grabie

Ja też myślałam o Tobie ilekroć widziałam swoje dalie z trawami :-) Oczywiście traw się tylko domyślałam, bo dalie w tym roku jeszcze je przesłoniły :diabelek

Markito, koty mieszkają w innej miejscowości, więc mój poranny pomysł nie został wprowadzony w życie :diabelek Poza tym przypominam, że główną przeszkodą na drodze do posiadania kota domowego jest alergia syna!!! a nie jakieś fanaberie upartego chłopa :glupek

Wiesiu, eksperyment jest dopiero w sferze planowania :-) Najcudowniejsze są oba buraski (jednego na fotkach brak, bo był okropnym zdechlakiem i mieszka z moją podopieczną staruszką w domu., a te tutaj ze swoją mamą w dawnej kuchni letniej.
Ostatnio zmieniany: 2017/11/08 23:07 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/09 09:07 #92891

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Dzieciak storczyk oszalał! krecigl
Koty - nie moja bajka, ostatnio głaskałam z lubością z 40 lat temu 2smiech
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/09 09:37 #92904

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Siberko niesamowity ten storczyk Twój u mnie takie cuda się nie zdarzały jeszcze :) Co do kotów to ja jednak podziękuję wystarczy że po ogródku chodzą mi ze cztery od sąsiadów i bardzo dobrze czują się na tarasie wylegując sie na poduszkach rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/09 17:26 #92950

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Dziewczyny, ja w kotach zakochałam się, kiedy zobaczyłam 6 maluchów (znalezionych w reklamówce) u koleżanki.
Teatr, jaki odegrały, bawiąc się na drapakach i zjeżdżalni na zawsze pozostanie w mojej pamięci :kocham

Oczywiście nie mogę znaleźć zdjęć, więc w zastępstwie będą ogrodowe... nocne :diabelek

Do dziś rabaty wyglądały koszmarnie, rozkopane po sprzedaży host i zachwaszczone, ale użyłam sztuczki i nawiozłam liści z mego osiedla :-) Poprosiłam grabiących je ludzi, żeby mi je zapakowali w wory :-D Czuję, że wykiełkuje mi wkrótce kilka lip :woohoo:



















Ostatnio zmieniany: 2017/11/09 17:29 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/09 17:36 #92951

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Dobra glina nie jest zła :silly: . Ja ostatnio ciągle podnoszę rabaty :diabelek . Ile ton ziemi nawiozłam krecigl . Jednak dzięki temu rośliny nie stoją w wodzie. A trawnik... no cóż gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/11 10:13 #93227

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2326
  • Otrzymane podziękowania: 5640
Ostatnio gdy byliśmy Moją LP na zakupach ,po sklepie plątały się 4 małe kociaki.
Wyganiane przez obsługę wracały z powrotem.Podobno w nocy ktoś zostawił je w kartonie,
Moja zona sie nimi zachwycała, głaskała .Nawet myślała o zabraniu jednego.
Ja jakos nie miałem ochoty.W końcu dwa pasozyty już w domu są. polewkamax
Moja Pani nie dała za wygraną i przez klika godzin w domu wierciła Mi dziurę w brzuchu.
Jakos tak bez entuzjazmu zgodziłem się.W sklepie okazało się, że wszystkie znalazły swoich nowych właścicieli.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/11 22:39 #93371

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Jurku, kociaki i szczeniaki to lodołamacze serc :kocham

Edytko, niech ją (glinę) piorun trzaśnie :diabelek

Oczywiście paprocie 037









I kolejny koszyk do kolekcji :kocham







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, takasobie, VERA, Semper, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/12 11:20 #93417

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Paprociowe okazy masz bardzo ładne Siberko .Mam nadzieję ,że i ja powiększę swoją kolekcję ,bo mam w sumie tylko kilka .Słoneczne miejscówki już pozajmowane więc zostały tylko cieniste zakątki i zamierzam je uzupełnić .Mam nadzieje ,że może na naszym forum .Tak mam już dosyć tych wszystkich nie trafionych zakupów i tych sprzedających oszustów ,że już tylko forum wydaje się najuczciwsze :na_ucho
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/12 23:07 #93595

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
I co z tą działeczką? Byłaś?
z tymi liśćmi wcale nie widać tego błota
Może faktycznie trzeba by nawieźć ziemi jak robi Edyta?
Ale z drugiej strony ile byś miała nowych rabat do zrobienia gwizdac
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/13 08:48 #93613

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Z liściami ładnie, pewnie ładniej niż bez! Ja też nie mogę patrzeć na dołki po daliach. Chętnie bym je czymś przykryła. think:
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/13 21:13 #93743

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Siberko ale ślicznie wygladają paprocie jak tak sie u Was napatrzę to może się okazać że jakąś dokupię :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/13 22:21 #93769

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Iwonko, witam w gliniasty klubie :witaj
Z autopsji znam ten mlaskający dźwięk przy kopaniu dołków pod rośliny, i szpadel nie do domycia po glinie :mur
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/16 10:37 #94051

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Verko, szpadel to pół biedy, można wrzucić za kompostownik i zapomnieć :diabelek ale wszystkie ubrania, buty, samochód, doniczki... wszystko u......ne w niezmywalnym ręcznie błocie krecigl

Danusiu, spokojnie jakąś... dwudziestkę paproci powinnaś dokupić :jupi Ja mam ponad 50 odmian (sztuk duuużo więcej), ale to tyle co nic, przynajmniej kiedy są młode gwizdac

Nowinko. czekamy na ofertę kolegi Tomaszka :-) Ja tam już listę marzeń zrobiłam, na wszelki wypadek :-)

Margosiu... byłam na działeczce think: i mam mieszane uczucia. Bo z jednej strony ma wszystko to, czego mi teraz brakuje (piaseczek, spadek terenu więc i odpływ dla nadmiaru wody, a nawet sąsiedztwo lasu), ale niestety ma też minusy. Słaby dojazd przez ostatnie 300 m i z lekka slumsowate sąsiedztwo. I o ile widoki łatwo można zasłonić np. rządkiem tuj :diabelek to od ewentualnych odgłosów już nie tak łatwo się odciąć. Jeden dom i budynek gospodarczy mają z 30 przybudówek wink-3 a w drugim na podwórku biega jakaś niepoliczalna ilość jazgoczących psów :blink:
Ja psy lubię, ale niekoniecznie w takich ilościach na tak ograniczonym obszarze.
Muszę tam pojechać jeszcze raz sama i ogarnąć sytuację :-)
Działka pusta, ale na obrzeżu jest kilkanaście dużych drzew. Większość martwa, ale kilka w porządku: dwa dęby, sosna, topola, może któryś ze świerków do uratowania. Posadzone kiedyś za gęsto, jeden przy drugim, łyseeeeee.

1250 m, więc o 350 większa niż obecna glinnica :-D
Ostatnio zmieniany: 2017/11/16 10:40 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/16 12:23 #94063

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Pytanie, czy czułabyś się tam bezpiecznie think: ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/16 20:51 #94157

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Siberko Ty mnie nie podpuszczaj z tymi paprociami rotfl a co do działki no to powiem Ci że trochę myślenia masz.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/18 22:46 #94462

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Najważniejsze nic na siłę. Jesli nie czujesz, że to Twoje miejsce to odpuść
Ale jesli wiesz, że ma potencjał, że można tam jakoś żyć to bierz
Musisz sporządzić listę zalet i wad i zobaczyć co ci wyjdzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/27 21:08 #95504

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Oczywiście miejsce to odwiedziłam już 3 razy wink-3 Ostatnio pojechałam rozmówić się z właścicielami psów, żeby wiedzieć na czym stoję :unsure:
Okazało się, że psów jest tylko 6 rotfl ale potrafią zrobić tyle rabanu, że ma się wrażenie, że 20 sztuk jest niewyjęte :silly:
Pan kocha pieski i przygarnia znajdy, w tym wyglądające groźnie rasy, więc zawsze jest obawa/nadzieja, że będzie ich więcej :diabelek
Pan miły, piesków kazał się nie obawiać. Działka wg niego jest chwilowo bardzo atrakcyjna (jego też), bo lasy państwowe wycięły pas ok. 100 m starych sosen. Teraz jest jasno i ciepło, a jeszcze 2 lata temu nie było, bo była tam ściana lasu przez cały rok rzucająca cień od południa. Biorąc pod uwagę, ze od zachodu też jest las, czarno to widzę :ohmy:
Nowe sosenki są już posadzone i za kilkanaście lat warunki świetlne znów ulegną pogorszeniu.
Pan powiedział, ze gdy we wsi kwitną wiosenne kwiaty, a u niego śnieg zalega grubą warstwą. Czy ja tego chcę?

W tej samej wsi jest więcej różnorodnych działek do kupienia i to nie ułatwia podjęcia decyzji :lol: Na dodatek sponsor tylko przewraca oczami na moje pomysły... hmm teraz już prawie biznesowe :diabelek więc trwam w zawieszeniu.

Z tych nerwów zadołowałam dziś o zmroku i w ciemnościach doniczki z drobnicą cebulową systematycznie doniczkowaną przez cały sezon krecigl oraz wyjęłam kastry z oczka, bo wreszcie zanikła w nim woda zdziwko

Z braku czasu i światła zdjęć nie robiłam, ale tydzień temu było jeszcze całe mnóstwo kwiecia, a pogoda coraz lepsza, więc pewnie kwitnienia trwają. W biegu tylko jedną różę chwilkę podziwiałam...

Ale gdzie te foty sprzed tygodnia????????????? Pamiętam, że je zmniejszałam... i ni ma!!! Może w jakimś folderze z psami????? Albo kotami??????????????? zdziwko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/27 21:50 #95513

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2995
  • Otrzymane podziękowania: 5867
Ostatnio zmieniany: 2017/11/27 21:55 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, edulkot, VERA, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/28 21:52 #95615

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Psze pani życzy se pańcia i ma zdjęcia podrzenia u mnie rotfl Widzę że dalej sie jeszcze zastanawiasz ale przynajmniej masz w czym wybierać :) ja bym chętnie dokupiła ale wokół mam sąsiadów i ni ma jak :nie_wiem
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/11/29 08:20 #95625

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witaj Sibi masz dylemat think: ale wiem ze wyjdziesz z tego obronna ręką,paprocie piękne jednak jeszcze nie zapałalam milością do nich,ten rok i u mnie mokry,zawsze pieliłam skalniak na skarpie a w tym roku zarósł mi cały :glupek mam nadzieję że na wiosnę uda mi sie go doprowadzić do normalności,karmnik mi brat zrobił i nawet mu grosza nie dałam :glupek ale mu pięknie podziękowałam :kocham
Ja to kiedyś budkę szpakowi kupiłam za 35 zł rotfl .Ściskam Cie mocno i życzę spokoju :buziak
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.192 s.