Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: u Bry

u Bry 2024/08/24 19:09 #327042

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 553
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Zlało w tygodniu moją stronę porządnie, co prawda śladu już po tym nie ma, ale jutro też coś ma nakapać. Oby....

Gosiu na zdjęciu między daliami to wernonia, wielkie, przyciągające oko teraz coś... chociaż przez pół sezonu musiałam ze 3 razy przeganiać teściową, bo chciała chwasta wyrwać ;)
A spotkań nigdy za dużo... może męczące, ale to zawsze kontakt z człowiekiem... na plus...
Iryski niech się spokojnie regenerują i rosną, przebudowałam dziś na tyłach najgorszą rabatę i nie wcisnę tam nawet palca... jutro będę dłubać na następnej....

Danuś a to dziady żrące... tylko oprysk pomoże chyba... do moich berberysów tylko mączniak się dobiera.... gąsienice żrą bukszpany, brzozy i wierzby.... z berberysa nawet nie bardzo jak zbierać, bo się człowiek pokuje... chyba że na ostro z węża strzelić.... 037

Miłko ozłocę Cię za te floksy, chociaż smutek mnie ogarnął, bo jak wykopałam swoje, to się okazało, że moje 4-5 letnie są mniejsze, od Twoich siewek.... nawiozłam ziemi z warzywnika i poupychałam wszystko od nowa... mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeden wielki łan.

Nelu hortensje ze zdjęć głównie z donic... ot cały sekret kwiatu... i tak tylko niewielka część kwitnie, pewnie w donicach opuchlak grasuje... może przed zimą uda mi się je poprzesadzać.

Żanetka mam 2 pary okularów, zakładam do auta i czasami przed kompa, jak jestem zmęczona... generalnie długość ręki mi do tej pory starczyła, żeby wyostrzyć gwizdac

coś mi śpiewa w ogrodzie... nie mogę namierzyć co, bo siedzi bardzo wysoko, a trele ma ciuchutkie... trochę jak piegża, ale nie brzmi jak piegża... ustrzelić się dobrze nie daje...





wernonia rozkwita coraz bardziej







hortensje w gruncie wyglądają mniej więcej tak.... na zdjęciu Bouqet rose, która zawsze bez łaski kwitła... w tym roku 2 sztuki mają kwiat i owszem, ale wielkości pięciozłotówek... a krzew wygląda, jakby się wybierał osobiście na kompost....



kupiłam kolejny dzielżan... i tak latam z doniczką z kąta w kąt... od tygodnia krecigl









taki śmieszny aster, myślałam rok temu, że go z suszy pokręciło i się nie wykształcił, a on w tym roku dokładnie tak samo










Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Semper, zanetatacz, Danusia, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2024/08/25 00:16 #327065

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Jak pisałam, nie zmieściłam do kartona wszystkiego, co chciałam. Jeśli będzie pasowało, wsadzę do paczki przy następnej przesyłce 2smiech
To wygląda na piegżę i nie mam pomysłu, co innego mogło by być think: Dalie piękne, nie mam takich gwizdac
Ostatnio zmieniany: 2024/08/25 00:17 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia


--=reklama=--

 

u Bry 2024/08/30 13:22 #327374

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Aaaaaaaaaaa, jakie piękne hortensje! Chyba bierze mnie choroba hortensjowa ... Kilka już czeka na posadzenie. Ładnie urosły z mini sadzoneczek z OBI. Kolorowo masz w ogrodzie. Oczko bardzo ładne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2024/09/02 22:03 #327585

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 553
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Ciepło.... weekend był chłodniejszy, odrobinę nadrobiłam, przemeblowałam, wyżyłam się.... trochę nie miałam wyjścia, bo zajęcia mam przez wszystkie najbliższe weekendy, październik wygląda podobnie.... jakąś przyczajkę na urlop muszę zrobić, niech się tylko pogoda jakoś unormuje...
Miałam nic nie kupować z cebulowych przed listopadem... ale poszukując podręczników dla młodzieży, natknęłam się w oszołomie na miniaturki narcyzów... i musiałam... no kocham miłością niezmienną, a w zeszłym roku chyba się zgapiłam... albo kupiłam za mało :glupek

Miłko jeszcze kilkukrotnie udało mi się podejrzeć ptaszora, no piegża... tylko ona sobie chyba szeptała sama do siebie 2smiech :glupek pogwizdując od czasu do czasu też niczym kowalik... albo ja mam zwidy słuchowe, albo gdzieś wysoko kręcą się jeszcze inne gagatki.... a ja ślepa i liści wciąż dużo... floksy jeśli tylko będziesz wywalać, ślij do mnie. Moje się nie sieją, nie rozrastają się też tak... Ale już zaczyna je w ogrodzie widać, a przede wszystkim czuć :kocham Zwiozłam im ziemi z warzywnika, trudno, warzywa będą w piachu :kawa trzeba mieć jakieś priorytety polewkamax

Kalmia oj tak, choroba hortensjowa to cudowne przekleństwo... nie wszystkie się udają, bukietówki wyglądają w tym roku nędznie u mnie... zaniedbałam... Ale niezmiennie to moja największa miłość.

Będę przesadzać maluszki z patyczków od Efci, kilka się udało ukorzenić i mają się świetnie. :kocham

Ciągle nie rozsadziłam host z siewu... zupełnie nie wiem jak się do tego dobrać... kilka worów ziemi, zylion doniczek, dobre wino i jakoś wieczorem pójdzie 2smiech
Pod dachem czekają kolejne nasiona, które zbierałam w Szklarskiej.... posieje wczesną wiosną w domu, będzie w czym dłubać.

Zamówiłam już trochę nasion pomidorów, dorwałam w końcu cerinthe, i czekam już tylko chyba na wyprzedaże. Pooglądałam dziś w lidlu trochę cebulek... pouśmiechałam się i musiałam biec, bo M przewracał oczami za głośno 2smiech
Jedyne co mi potrzebne do szczęścia ogrodniczo (prócz deszczu i czasu i hektara cienistego ogrodu) to przyczepa czarnoziemu i ze dwie obornika.... sąsiad miał przywieść koński... ale słuch o nim zaginął.
U sąsiadki zakwitł bluszcz.... muszę przysiąść z aparatem... wszystko cudownie brzęczy, rusałki, pszczoły, szerszenie....






Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2024/09/02 22:32 #327588

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1714
  • Otrzymane podziękowania: 5671
Lubię czytać twoje teksty Joasiu :) . No i wiewiór jak zwykle zapozował :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

u Bry 2024/09/03 07:19 #327601

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Piegże w ogrodach czują się dobrze zaopatrzone i nakarmione. Co prawda do tej pory nie wiem, gdzie moje mają gniazdo, ale o tej porze wcinają owoce dereni białych, których kilka rośnie u mnie przy domu. A widuję je w ogrodzie odkąd pamiętam.
Jak pisałam, floksy będę wywalać nadal, bo szykuję poletko do dalii. Wylatują też te liliowce rdzawe, jednego chyba zostawię, bo są fotogeniczne. Ale ich pewnie nie chcesz... gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2024/09/11 20:13 #328179

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4994
  • Otrzymane podziękowania: 9521
Asia, nie wiem co się stało z moimi irysami w tym roku.
Przesadzałam je i jestem załamana ich stanem
Nie mają prawie liści, same kłącza.
Jesli chcesz mogę kilka wysłać w przyszłym tygodniu.
Tylko czy cos z nich wyrośnie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.161 s.