Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/30 00:19 #275731

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16565
  • Otrzymane podziękowania: 56206
Skusiłam się w tym roku i ja na 'niebieski mak'. Jak na razie ma się dobrze na półcienistym, chłodnym stanowisku.

fot.29.08.2022
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa, Wertyk, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/30 08:11 #275734

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
U mnie rosną maluchy z nasion :tup



ale ile ich przetrwa, to naprawdę zagadka .Dopiero, po zimie będę mogla sie pochwalić ile ich zostanie . :owady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, basik, Danusia, Wertyk, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/08/30 10:37 #275741

  • Wertyk
  • Wertyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 511
Pięknie !!!! Pilnuj żeby w zimie nie miały zbyt mokro w doniczkach. U mnie zima i sucha wiosna/lato narozrabiało w Meconopsach i nie tylko :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/10/08 22:50 #278310

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
Posiałam Mekonopsis z zebranych nasion w sierpniu
Nasiona skiełkowały ale rosną powoli i zagadka co mam zrobić przed zimą ????




Wcześniej wysiane wiosną pokazane wyżej część wysadziłam do gruntu a część /4 szt/ zostawiłam w donicach.

rosną w suchych paprociach i wyglądają tak

Ostatnio zmieniany: 2022/10/08 22:55 przez Franusiowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Danusia, Wertyk, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/10/10 20:24 #278440

  • Wertyk
  • Wertyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 511
Pilnować żeby w zimie nie miały za mokro a w lecie za sucho :) Trzeba pamiętać, że w himalajach na wiosne mamy pore roztopów a w lecie pore deszczową więc mają sporo wody w tym okresie. :podlewam . Ja bym na zimę wkopał doniczki w ziemię i przykrył żeby bezpośrednio nie padał na nie deszcz/śnieg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/10/10 20:26 #278441

  • Wertyk
  • Wertyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 202
  • Otrzymane podziękowania: 511
Te w gruncie obsypać tylko korą, powinny sobie poradzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2022/10/10 22:11 #278465

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
Bardzo dziękuję ,tak myślałam ,że mi pomożesz
ale czy te małe niewykształcone sadzonki trzymać w szklarni czy na zewnątrz
/szklarnia jest przy południowej ścianie w słoneczny dzień temperatura szybko szybuje w górę /
i to jest mój problem gdzie tym maluchom będzie lepiej i żeby przetrwało chociaż jakaś ich część.
Dziękuję Ci bardzo -pozdrawiam :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/03/30 23:24 #290312

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16565
  • Otrzymane podziękowania: 56206
Posadzone w zeszłym roku mekonopsy wznawiają wegetację hu_rra Mam nadzieję, że zakwitną w tym sezonie...
Wiosną słońce w to miejsce nie dociera.

fot. 30.03.2023


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Efkaraj, Franusiowa, GosiaM, Wertyk, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/04/21 22:15 #292087

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
Moje maluchy zeszłoroczne trochę podrosły część przesadziłam do gruntu ale większość jest w doniczkach.




Większość posadzona jesienią znikła ale te które przeżyły maja się dobrze






mam jednak na te rośliny bzika i dzisiaj doszła paczka z Allegro od Patryka

dwa mekonopsisy himalajskie /mają być niebieskie / a jeden z innymi listkami ma być żółty.
a oto one.



jestem ciekawa tego żółtego :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Efkaraj, jugo, zanetatacz, GosiaM, wojtek, Wertyk, a.nia, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/24 22:03 #295633

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
Zakwitł kilka dni temu pierwszy menokopsis :jupi :jupi





vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, Krzysia, basik, wojtek, a.nia, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/24 23:02 #295643

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16459
Posadzony w zeszłym roku… pokazał niebieski kolorek … jak niebo zamknięte w pąku kwiatowym.
Niesamowity, aż nierealny kolor…
Mam nadzieje że zobaczę choć jeden rozwinięty kwiat …
Dzisiejsza fotka komórkowa

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, Efkaraj, Krzysia, zuzanna2418, Franusiowa, basik, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/05/25 14:39 #295704

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16459
dziś rano...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Krzysia, Franusiowa, basik, GosiaM, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/06/12 18:34 #297281

  • basik
  • basik Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 16565
  • Otrzymane podziękowania: 56206
Mekonopsy mam z tego samego źródła co Ania, czyli kupione, jako mak niebieski. Zdziwiłam się bardzo gdy rozwinął się pierwszy kwiat, bo jest w białym kolorze.
Dziś rozwinął kwiat drugi egzemplarz i jest niebieski. Fajnie, bo mam przez przypadek dwa różne clap









pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, nelu-pelu, GosiaM, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/06/19 17:18 #297754

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Śliczne są Wasze niebieskie maczki :kocham , nabrałam na nie ochoty, tylko nie wiem czy wytrwałości mi wystarczy, ale gdyby ktoś miał nasionka to bardzo proszę recourse .

Mekonops walijski podarował mi kolega Leszek parę lat temu, rósł powoli, kwitł, ale się nie siał, w tym roku nie pojawił się wcale. Za to dostałam drugiego w gratisie z miskantem Little Giraffe, też od kolegi Leszka. Przez pierwsze dwa lata wyskubywałam z kępy trawy tego 'chwasta', aż w ubiegłym roku nie zdążyłam i zakwitł, teraz zbieram nasiona, może uda się wyhodować większą kępę.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): basik, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2023/06/19 21:34 #297762

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Widziałam też.w szkółce białego. Nie powalił mnie więc nie wzięłam. Teraz żałuję,bo kosztował całe 15 złotych. :) :) :(

zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, wojtek, DorotaZ, ewakatarzyna

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/04 20:25 #314101

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3907
  • Otrzymane podziękowania: 13654
Nowy sezon i nowe oczekiwane Mekonopsisy pokazują listki :jupi



a nasionka wysiane w listopadzie już pomału kiełkują zimowały w nieogrzewanej szklarni.




Mam jeszcze nasiona, które przechowywałam w lodówce wysiane w styczniu i też nieśmiało kiełkują

:hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, nelu-pelu, basik, DorotaZ, ewakatarzyna, IK-W

Mekonops (Meconopsis) – gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/04 23:51 #314127

  • IK-W
  • IK-W Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 120
  • Otrzymane podziękowania: 704
Maju, już widzę, jak pysznią się w Twoim rajskim ogrodzie...pasują u Ciebie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.177 s.