Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2024/04/25 21:00 #319222

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26156
  • Otrzymane podziękowania: 69213
To wątek o hostach, ale rozmawiamy o zabezpieczeniach, więc jak najbardziej adekwatnie.
Co rok zmierzam się z problemem przemrożeń, z tym, że ten rok był wyjątkowy, bo wegetacja ruszyła o miesiąc wcześniej. Do tego, jak zauwazyła słusznie Dorotka, to nie przymrozki, a mrozy nas zaatakowały.
Na fotce z 2021 roku widać to, o czym pisał Tomasz- nie tylko wiadro, ale dodatkowe okrycie. Zero szczelin wentylacyjnych, a wprost odwrotnie, ranty wiaderek obsypywałam korą. Przy takich zabezpieczeniach, rośliny znosiły dobrze kilkustopniowy mróz. Jedyna przeszkoda, to rozmiar roślin- w tym roku były zbyt duże, aby je skutecznie zabezpieczyć. :nie_wiem

Bluza, jak widać, podbita jest sztucznym futerkiem.


fot.25.04.2021r.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/25 21:01 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Shalina, DorotaZ

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2024/05/11 11:00 #320488

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3371
  • Otrzymane podziękowania: 10630
U mnie najgorsze spustoszenie daje susza . Pod ogromnymi cyprysikami czy sosnami nawet jak pada woda nie dochodzi . Za dużo mam roślin , żeby mieć czas na podlewanie wszystkiego . W tym roku staśmionych host mam wiele . Uważam , że właśnie długotrwały brak wody i ziemia jak troty , bez jednej dżdżownicy, bo nawet te robaki tam nie dają rady wejść jak jest tak sucho . .Zadecydowałam , że muszę wyciąć większą część właśnie tych dużych drzew , a pozwolić rosnąć , hostom , paprociom czy nawet klonom palmowym . Przy drodze dwadzieścia parę lat temu posadziłam dwa dęby czerwone , są piękne , ale teraz żołędzi i siewek tych dębów mam setki i to między hostami . Najgorsze , że to pas drogowy i nie są to już moje drzewa.

Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Izula, jugo, dultom, DorotaZ


--=reklama=--

 

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2024/05/11 21:05 #320531

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 5002
Beatka, uważam dokładnie to samo. To nie choroba, ale złe warunki bytowe powodują te zmiany. Szczególnie brak wody, który dodatkowo powoduje niemożność pobierania substancji pokarmowych. Jeśli jeszcze dodatkowo brakuje słońca, hosta karleje. Też mam parę takich host, które muszę na cito przesadzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy w uprawie host - wirus HVX, staśmienia, przemrożenia i wszystko inne , co nas niepokoi 2024/05/11 21:09 #320533

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13684
  • Otrzymane podziękowania: 32356
A u mnie teoria z suszą się nie sprawdza...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.151 s.