Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/03/31 21:55 #262478

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Otrzymane podziękowania: 20772
To może ja swoje podrzucę do identyfikacji :) . Kupione w zeszłym sezonie z wyprzedaży w czerwonej doniczce tabliczki brak :(

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/03/31 21:56 #262479

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 34570
Edytko od wczoraj mam Ciemiernik HGC Ice N 'Roses Picotee', więc będziemy porównywać :owady

Fotki słabe, bo padało.

pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2022/03/31 21:57 przez basik.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

--=reklama=--

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 07:23 #262493

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 13455
Wiesiu, może Ivory Prince think: .

Basiu w takim razie czekamy na rozwój kwiatów zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 11:14 #262519

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Kolorystycznie podobne Edytko ale moje mają takie długie pręciki think: . Poza tym myślę że mogę mieć dwa różne. Ten drugi zakwitł nieco później i jest trochę jaśniejszy think:
Wiesia
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 12:40 #262522

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
Wiesiu, jak wrócę do domu, to obejrzę pręciki mojego.
Generalnie, to Zymon na stronie internetowej prezentuje ciemierniki, które ma w sprzedaży. Tak więc najprościej przejrzeć jego ofertę i wytypować podejrzanych :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 13:27 #262525

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Dzięki Edyciu, tak zrobiłam i chyba skłaniałabym się ku 'Candy Love' ale czy oba są takie same to nie potrafię ocenić think:. Może ten drugi to Wintergold think:
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2022/04/01 13:34 przez piku.

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 19:39 #262533

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
Wiesiu, pręciki faktycznie podobne, tylko nie widzę dobrze czy Twoje sadzonki mają ciemne łodygi, bo Candy Love takie właśnie posiada. W moim ogrodzie CL zaczynał od koloru kremowo-żółtego, który stopniowo blaknie:

zdj. 27.03.2022r.

P.S. A w kwestii tej drugiej sadzonki, to czy przyglądałaś się ciemiernikowi Anna?
Pozdrawiam,
Edyta
Ostatnio zmieniany: 2022/04/01 19:57 przez edyta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, basik, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 20:35 #262542

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
Kupiony jako helleborus orientalis 'Pretty ellen red', ale coś mi się za ciemny wydaje think:

fot.26.03.2022

pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2022/04/01 20:36 przez basik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 20:40 #262543

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Edyciu, łodygi sprawdzę jutro, a co do drugiego to Anna by pasowała tylko z tego co widzę na zdjęciach ona później zielenieje, poczekam więc z decyzją jak się moja zachowa za niedługo :)
Wiesia
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 21:17 #262548

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Otrzymane podziękowania: 51356
Basiu, bo to nie Red a raczej Purple. think:
Wiesiaczku, Edytko na Ivory Prince, to chyba jeszcze a wcześnie. Widzę tu pełnię kwitnienia think: Chyba jednak bardziej 'Candy Love', choć- jak zawsze piszę- w identyfikacjach ze zdjęcia jestem noga! :blink:

Ciemiernik kupiony w OL, jako King Double Dark King... Czy ktoś go także ma, bo chciałam porównać?

fot.27.03.2022r.
.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, basik, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 21:27 #262550

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
Poll napisał:
Basiu, bo to nie Red a raczej Purple. think:
.

Polu ja mam 'Pretty Ellen Purple' i on ma inne kwiaty:

pozdrawiam Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, piku, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/01 21:47 #262555

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Basiu, różnica jest widoczna, bo na tej drugiej fotce pręciki są jeszcze schowane. think: Być może za kilka dni kwiat będzie wyglądał inaczej- foć, będziemy rozmyslać.

Mój Red

Ostatnio zmieniany: 2022/04/01 21:49 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, basik, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/02 22:51 #262669

• Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
Dwa ciemierniki z serii VIV, które są bardzo podobne do siebie i pokazują, że nie każdy uzyskany ciemiernik powinien być rejestrowany, jako osobna odmiana
VIV Giorgia...

... i VIV Maeva. ta odmiana ma nieco bardziej żółty kwiat.

fot.02.04.2022r.
.
Ostatnio zmieniany: 2022/04/02 22:52 przez Poll.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, basik, ewacz, wojtek, Shalina, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/03 21:27 #262739

• Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 4039
Ciemiernik orientalny Helleborus x hybridus, nie wiem, czy to koniec kwitnienia, wypuszcza nowe listki. Doczytałam, że czasem kwitnie całe lato.

Ostatnio zmieniany: 2022/04/04 10:34 przez Katarzyna2021.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, zanetatacz, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/03 21:46 #262749

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
edyta napisał:
Wiesiu, pręciki faktycznie podobne, tylko nie widzę dobrze czy Twoje sadzonki mają ciemne łodygi, bo Candy Love takie właśnie posiada. W moim ogrodzie CL zaczynał od koloru kremowo-żółtego, który stopniowo blaknie:

zdj. 27.03.2022r.

Dziś uwieczniłam łodygi ale nie są tak ciemne jak u Twojego a poza tym poje kwiaty nie blakną a ciemnieją i chyba jestem w kropce think:

Wiesia
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/03 23:04 #262761

• takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 32873
Ciemierniki nn które rosną u mnie w ogrodzie od wielu lat

Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, jugo, zanetatacz, basik, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/04 07:00 #262766

• edyta
  • edyta Avatar
  • Platynowy forowicz
Wiesiu, źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że one są najpierw żółtawe, potem prawie białe, a następnie łapią brudny róż.
A masz zdjęcia tego ciemiernika z wcześniejszych faz?
Pozdrawiam,
Edyta

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/04 09:07 #262769

• piku
  • piku Avatar
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
Mam tylko jedno zdjęcie Edyciu tego drugiego co może być Anną :dry:

Chyba w przyszłym sezonie wezmę się poważnie za rozpoznanie i zrobię im sesję zdjęciową :tup
Wiesia
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, jugo, zanetatacz, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/04 23:01 #262830

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
Nowinka w moim ogrodzie :kocham

Helleborus HGC Ice N'Roses Early Rose

fot.04.04.2022

pozdrawiam Basia
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, elakuznicom, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ciemiernik (Helleborus) - gatunki, hybrydy, wymagania, uprawa w ogrodzie, siew, kompozycje foto 2022/04/06 08:05 #262903

• basik
  • basik Avatar
  • Moderator
Helleborus orientalis Magic Double Pink już przekwita. Kwiaty straciły intensywność koloru.

fot.05.04.2022

pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2022/04/06 08:27 przez basik.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Efkaraj, zanetatacz, GosiaM, a.nia, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna
Czas generowania strony: 0.299 s.