Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rośliny ekspansywne

Rośliny ekspansywne 2019/01/27 20:28 #146885

• Kondzio
  • Kondzio Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Otrzymane podziękowania: 17592
magdala napisał:
Właśnie miałam napisać o ziołach , Tilia już ostrzegła przed nimi :)
Kiedyś na RODowskiej działce posadziłam melisę do gruntu , później była nie do wytępienia , na wszystkich rabatach , pomiędzy kłączami irysów i innych roślin.
Teraz zioła trzymam w doniczkach na tarasie i maniakalnie wręcz pilnuję , żeby nie dopuszczać do kwitnienia.

Nie wiem czy ktoś już to napisał , ale u mnie bardzo ekspansywna okazała się konwalia , w zeszłym sezonie pozbyłam się jej z rabaty , gdzie podeszła pod korzenie hortensji , irysów , różanecznika, poszła na ścieżkę , a odległości jakie potrafią przemierzać jej rozłogi są zdumiewające!
Musiałam wykopywać krzewy , żeby dokładnie wybrać kłącza. Na razie posadziłam do doniczek , bardzo lubię te kwiatki , kojarzą mi się z Mamą i dniem Matki :P , ale wystarczy chwila nieuwagi i jedna gałązka z zawiązanymi nasionami rozpocznie nową plantację.

Podagrycznik variegata u Kondzia przyprawił mnie o skurcz serca polewkamax Jaka by to nie była odmiana , podagrycznik to podagrycznik.
Jestem świeżo po walce , jesienią przekopywałam dokładnie część ogrodu , gdzie sami sobie zaaplikowaliśmy ten chwast :mlotek , przywożąc żyzną ziemię...
Wiosną czeka mnie baczne przyglądanie się tym miejscom , na pewno sporo wyrośnie.

Podagrycznika variegata nie mam i nie zamierzam mieć w ogrodzie. Wątek o nim napisałem, pokazując zdjęcia z ogrodu w Normandii, Zbyt wiele pracy kosztowała mnie walka ze zwykłym podagrycznikiem, aby zapraszał go do siebie dobrowolnie.

Na konwalię mam taki sposób, że jest u mnie posadzona pod brzozami, gdzie warunki są ciężkie do życia i jakoś tam przestała być ekspansywna. Z kolei konwalia w odmianie 'Rosea' praktycznie nie przyrasta i co roku jest taka sama. Szczerze mówiąc, chyba chciałbym aby była troszkę bardziej ekspansywna.

Melisa faktycznie potwornie się wysiewa i siewki bezceremonialnie wyrywam. Coś tam zostawiam, bo w końcu życie trochę nerwowe, więc może czasami się przydać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj

Rośliny ekspansywne 2019/01/27 21:07 #146907

• magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 793
Konrad :)
Ten podagrycznik odmianowy nawet fajnie wyglada na tej scieżce na zdjęciu:-)
Dobrze , że to jednak daleko od Ciebie :-)
Ja pewnie jeszcze mam dlugą drogę do wygranej z tym chwastem...
U mnie rozsiewają się rośliny , lubiące zasadową glebę , bo taką wlasnie mam. Chyba konwalia tez do nich należy , prawda?
Sieją się lawendy , szałwie , rozchodniki , to mi akurat pasuje:-)
Ostatnio zmieniany: 2019/01/27 21:11 przez magdala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio

--=reklama=--

Rośliny ekspansywne 2019/01/27 21:09 #146909

• Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 3791
Ja melisy nie wyrywam, tylko ścinam do suszenia :-) Faktycznie, Kondziu, życie jest nerwowe, a ona działa na mnie rewelacyjnie :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kondzio
Moderatorzy: markita
Czas generowania strony: 0.408 s.