Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 07:51 #284811

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Jak w tytule :)
Kiedy rośliny śpią, trzeba było znaleźć temat, który endorfin dostarczał będzie zimą, wtedy weszły one, całe na biało.... B)
Nie no, jakie biało, choinka musi (przepraszam za kolokwializm) rzygać tęczą i brokatem :D
Przygoda zaczęła się trochę ponad rok temu, przez ten czas udało mi się zgromadzić całkiem pokaźną ilość ozdób choinkowych oraz zarazić zbieractwem tychże, co najmniej trzy koleżanki ogrodniczki :D, proszę więc ostrożnie, bo to zaraźliwe zbieractwo jest..:D
Poniżej zdjęcia tegorocznej choinki, niewielka część ozdób się na niej zmieściła :oops:
Jeśli będzie zainteresowanie tematem, z przyjemnością podzielę się tak zdjęciami, jak i zdobytą wiedzą.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, Kalmia, piku, markita, Krzysia, Pani Bestia, Iwona1311, nowababka ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 07:58 #284812

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
Zainteresowanie jest :) Proszę o więcej zdjęć i informacji :)
Bardzo podobają mi się te stare bombki, jak na nie patrzę to od razu wracam myślami do dzieciństwa. Wiem, że tyle pięknych teraz ozdób, nowoczesnych, pomysłowych itp ale te co prezentujesz mają w sobie jakąś magię. Niestety nie zachowały mi się żadne ozdoby choinkowe z czasów dzieciństwa ale chętnie powypatruję na Twoich zdjęciach, może uda się znaleźć taką samą, jaka wisiała kiedyś na choinkach w moim rodzinnym domu :)
Dziękuję :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 09:43 #284814

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11689
Ja też chętnie popatrzę na Twój zbiór i poczytam :jupi
U mnie te najstarsze bombki, jeszcze z domu rodzinnego powoli się wykruszają, kilka lat temu choinka nam się przewróciła i potłukło się wiele :(
Ale mam kilka podobnych do pokazanych przez Ciebie - w tym także taką z tym stożkowym wklęsłym środkiem :)
U mnie choinka też jest kolorowa z ozdób, ale światełka lubię białe, kiedyś 52 lata temu towarzyszyłam mojemu tacie w procesie lutowania takich lampek całkowicie według jego pomysłu i projektu, niestety już nie działają :(
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 10:36 #284815

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6350
  • Otrzymane podziękowania: 24937
Mój syn też zbiera stare bombki i lampki choinkowe...ale on w zasadzie wszystko zbiera 2smiech ,Stare radia, gramofony, płyty patefonowe...nawet stare mydła. Jakby ktoś chciał się umyć przedwojennym 'Białym Jeleniem' to zapraszam :lol:
Widziałem jakie ceny osiągają :mur ...taki Jacek z Agatką i Pszczółką Mają, są chyba więcej warte niż mój obecny samochód. :grabie ...no ale ja to rozumiem, bo jak ciekawa roslina to o cenę nie pytam ;)

Gdzieś je pochował, to tylko taka fotka.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Kalmia, piku, Krzysia, Pani Bestia, Iwona1311, nowababka, jugo, zanetatacz, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 10:50 #284816

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11689
Tomek Mr napisał:
Mój syn też zbiera stare bombki i lampki choinkowe...ale on w zasadzie wszystko zbiera 2smiech ,Stare radia, gramofony,...]
:lol: Może trzeba by założyć osobny wątek na stare radia, gramofony... Ja mam cudowny gramofon w bakelitowej walizce 2smiech Dwie maszyny do pisania, maszynę do liczenia... :glupek
Wracając do ozdób choinkowych to ja też lubię, niekoniecznie stare, ale robione własnoręcznie lub oryginalne. Mam bombki z Peru, robione przez wnuka z koralików, czy aniołka robionego przez teściową na szydełku :)

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/01/17 13:56 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, piku, Krzysia, jugo, zanetatacz, Maggie, DorotaZ, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 13:36 #284825

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Zainteresowałam się tematem też rok temu, jakoś równolegle z Kasią, ale chyba innymi drogami. Ja najpierw szukałam swoich starych ozdób z dzieciństwa po strychach i piwnicach. Nic nie znalazłam, a przez pół roku prowadzone śledztwo w rodzinie wykazało, że nikt nic nie wie :diabelek . Bombki się rozpłynęły (co ciekawe, stara choinka została).
No więc od wakacji zaczęłam poszukiwania bombek zapamiętanych z dzieciństwa i w Świuęta moja choinka wyglądała tak (właściwie nadal tak wygląda :silly: )



Jak to wśród kolekcjonerów (bo już chyba moge tak powiedzieć :lol: ), mam zupełnie inny gust niż Kasia i zbieram zupełnie co innego, a wynika to ciągle z moich wspomnień. Na mojej choince z dzieciństwa nie było tak dziś drogich bombek z Jackiem i Agatką, ani innych laleczek, Bolków i Lolków i tym podobnych ;). zbieram głównie tradycyjne okrągłe bombki z zapamiętanymi wzorami. Ale jedno nas łączy, ma być kolorowo, na bogato i z przepychem 2smiech









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Kalmia, piku, Krzysia, Pani Bestia, nowababka, jugo, zanetatacz, nelu-pelu, Maggie ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 14:16 #284827

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11689
Takie pasiaste jak na pierwszym zdjęciu też miałam :)
A moje ukochane stare ptaszki na klipsach zamiast skleić próbowałam ratować i posadziłam je w kółku :silly: 2smiech Nie pamiętam jakie miały ogonki think:

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/01/17 14:17 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, Krzysia, jugo, zanetatacz, Maggie, DorotaZ, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/17 15:33 #284833

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1524
  • Otrzymane podziękowania: 4834
Dziewczyny, ale macie super kolekcje! Rozpoznaję bombki mojego dzieciństwa clap . Dziękuję za te fotki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, markita, nowababka, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/19 22:00 #285060

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Też mam kilkanaście starych bombek, nie z mego dzieciństwa, bo te zostały w domu rodzinnym i się wytłukły, raczej z lat 70-80 XX w. Co prawda od lat do nich nie zaglądałam, więc nie pamiętam jakie, ale też nie pozwoliłam wyrzucić,może kiedyś do nich wrócę :P . Mam też jeden sznur światełek, anielski włos i klipsy na świeczki, jak w ptaszkach Marysi. Najbardziej utkwiły mi w pamięci muchomorki i takie podłużne bombeczki ze szpicem i wgłębieniem.

Nie zbieram starych przedmiotów, ale ich nie wyrzucam, mam trochę różności, stare krzesła, radio, gramofon, płyty winylowe, szklane syfony, salaterkę ze swastyką, kilka kryształów.... taki bałagan :diabelek .

Choinkę w tym roku ubierali synowie i złośliwie sugerowali, że jak zwykle po nich poprawię, postanowiłam, że tym razem niczego nie zmienię i wytrwałam w postanowieniu, choć prowokacyjnie obok białych, szydełkowych i frywolitkowych, bombek, gwiazdek i aniołów, powiesili 1 czerwonego skrzata, ze zdjęcia Tomka i 1 złotego bałwanka. W najbardziej widocznym miejscu krecigl .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/20 09:03 #285072

  • Andzia
  • Andzia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 510
  • Otrzymane podziękowania: 801
To ja powiem, że jak czegoś nie używam, to od razu mam odruch wyrzucania i oczywiście wyrzucam bo nie lubię gromadzenia; duża ilość rzeczy mnie przytłacza i denerwuje. Minus jest taki, że jak potem oglądam takie zdjęcia, to bierze mnie jakiś sentyment i myślę sobie, że jakbym nie powyrzucała, to mogłabym sobie pooglądać i powspominać. Ale cóż, ja zawsze myślami jestem raczej do przodu niż do tyłu i dlatego nie gromadzę :) Żaden ze mnie chomik :)
Ale dobrze, że ktoś zbiera i dzieli się takimi zdjęciami :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/20 22:22 #285152

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Co do choinki to ja nie przepadam za nadmiarem kolorów, chyba już brak mi dziecięcego zachwytu ale z wielką przyjemnością oglądam wasze kolekcje i miło wspominam miniony czas :kocham a co do innych staroci to gromadzę bo coś z chomika we mnie tkwi B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, zanetatacz, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/21 10:19 #285171

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
piku napisał:
Co do choinki to ja nie przepadam za nadmiarem kolorów

Ostatnie 12 lat miałam choinkę właściwie jednokolorową ( w sensie ozdób ;) ), białą, Rok temu już mnie to męczyło, dodałam kilka pastelowych bombek. A powrót do pełnej palety kolorów zachwycił mnie bardziej niż mogłam sądzić :woohoo: . I powiem Wam, że każdy, kto mnie ostatnio odwiedza, staje jak wryty po wejściu do salonu i zobaczeniu mojego kolorowego potwora 2smiech . Bo do tego jest wielka, ledwo się mieści pod sufitem :silly:
Mój dziecięcy zachwyt wrócił ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/21 11:19 #285178

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Też uważam ,że choinka musi być kolorowa hu_rra ,moja jest złoto-czerwona ,trochę zieleni dochodzi, zbieram też różne mikołaje i bałwany i inne figurki....starych bombek nie posiadam a nawet nasze od początku małżeństwa wytłuczone bo choinka z trzy razy się wywracała w ciągu tych 38lat.Zatęsknilam za włosem anielskim bo za watą to już nie 2smiech ,też układało się u was na gałązkach watę?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2023/01/21 11:51 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, Krzysia, Pani Bestia, nowababka, Maggie, DorotaZ, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/01/21 16:39 #285211

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1524
  • Otrzymane podziękowania: 4834
Oczywiście wata była, musowo :lol: . Anielski włos też wspominam z łezką w oku, uwielbiałam wpatrywać się w koncentryczne kręgi załamującego się na nim światła z lampek.
Też mam kolorową choinkę, te jednokolorowe zbyt eleganckie dla mnie rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nowababka, ewakatarzyna

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/12/05 14:19 #308210

  • OdaDoRadosci
  • OdaDoRadosci Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 41
Hej ;) pozwólcie, że trochę odświeżę temat. Wystroilłyście już może choinki przed domem czy jeszcze czekacie ?:D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Stare bombki i ozdoby choinkowe- moja kolekcja 2023/12/06 18:25 #308265

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31836
OdaDoRadosci napisał:
Hej ;) pozwólcie, że trochę odświeżę temat. Wystroilłyście już może choinki przed domem czy jeszcze czekacie ?:D

Nieeeee, do świąt jeszcze dużo czasu :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.174 s.