Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Małe formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :)

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/12 18:55 #52886

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 982
  • Otrzymane podziękowania: 2242
Idzie wiosna, więc się zjawiam :) , dziękuję Danielo za bardzo dokładne objaśnienie procesu zakładania mikro skalniaczków. Pomału będę się przymierzać do tworzenia. Czy masz jakiś ulubiony sklep internetowy z takimi mikro roślinkami? Jeśli tak to linknij plisss.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/13 18:06 #53082

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Iwono, :)
wyszukuję te maleństwa, ale nie ma dużego wyboru. Głównie te najmniejsze moje pochodzą z Allegro, ale nie ma jednego sprzedawcy, którego polecę - trzeba przeczesywać.
Sklepy internetowe nie mają specjalnie roślin skalnych o niewielkich przyrostach. :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda


--=reklama=--

 

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/13 21:20 #53160

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Co jakiś czas zaglądam do tego wątku i kusi mnie aby wykonać coś podobnego. Niedługo minie rok od założenia wątku a ja ciągle tylko się zastanawiam krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/13 21:57 #53168

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 982
  • Otrzymane podziękowania: 2242
Dzięki Danielo. Już pobieżnie przejrzałam ofertę. Mam jeszcze tydzień intensywnej pracy w pracy ;), a później mogę się poświęcić ogrodowaniu. Na razie myślę nad kompozycją z gazonów. I chyba zrobię tak że prostokątny podniosę o jakieś 10cm, do niego na dłuższym boku dostawię ten w kształcie księżyca (może nawet z obu stron, a wokoło gazony obsadzę dywanem z goździków, tych takich niskich, bo szukam dla nich dobrego miejsca, gazony i szczelinę między nimi obsadzę tymi mikro roślinkami plus oczywiście kamienie, to taki wstępny plan, jeszcze się wszystko może zmienić. Jedno jest tylko pewne, mikro szczelinowce powstaną :)

Romciu, szczelinowce Danieli zauroczyły mnie jeszcze na Oazie, a teraz już dojrzałam do realizacji :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/13 22:34 #53179

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Dziewczyny, polecam Wam te małe formy - ja przy nich odpoczywam. Biorę sobie małą ławeczkę, siadam i pęsetką pielę od czasu do czasu. Szczególnie te w gazonach łatwo jest upilnować, bo nawet przechodząc coś tam uszczknę. W małej ilości ziemi, to i chwastów mniej. :)

Romko, Ty po prostu zrób, a nie przymierzaj się. Z pewnością znajdziesz jakieś "naczynko" w swoich włościach, a potem to już tylko parę kamyków i jakaś malutka roślinka - i gotowe! zarowk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/18 14:53 #54100

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Danielo a jak po zimie mają się Twoje mini skalniaczki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/18 14:56 #54101

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Część moich mini skalniaczków nie przeżyła zimy :( ceramiczne butki mróz zniszczył :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/21 18:34 #54759

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Romko, :)
jeszcze nie robiłam im zdjęć, bo wiosną nie wyglądają od razu tak dobrze. Na działce, nie zdjęłam nawet osłony, bo deszcze jeszcze zapowiadali. Ale teraz już zdejmę, może jakieś foty zrobię. W każdym razie coś tam wybija. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/03/30 14:07 #56211

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Naradka odroślowa, choć zeszłoroczne części (pod spodem rozetek) są już zeschnięte, to roślina wygląda dobrze. Od macierzystej rośliny odrastają przy pomocy cienkich jak nitki bezlistnych łodyżek kolejne (stąd pochodzi człon nazwy "odroślowa").


Najgorzej zimował Erynus alpejski (kolejny raz). W zeszłym roku w zasadzie nie zimował wcale, wymarzł. Pojawił się jednak w innym miejscu skalniaka z siewek (był tylko jeden kwiatek!). W sezonie wyrosła spora kępka, więc jest żywotny - dlatego się o niego (mimo jego obecnego wyglądu) nie martwię.


Widok skalniaka z boku


Skalniaczki w gazonach tak wyglądają obecnie (większego wcale nie okrywam, zimuje nieźle kolejny sezon).


Mniejszy zasłoniłam torbą foliową (pozostawiając przewiew - oparłam na patykach), dociążyłam kamieniami. Paronychia capela, wbrew opiniom, że jest trudna radzi sobie w tym miejscu doskonale i widać jej ładny, kaskadowy przyrost. Wręcz zasłania już skałki. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/04/30 22:37 #62568

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6374
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Na skalniakach coraz ładniej. Kilka aktualnych fotek.











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, lelumpolelum, nelu-pelu, Franusiowa, basik

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/06/06 11:51 #69623

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8418
  • Otrzymane podziękowania: 25157
Lubię rojniki ale w gruncie zwykle ginęły wśród większych roślin :unsure: . Obsadziłam więc stare pniaki :)





pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, lelumpolelum, basik, Luke

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2017/06/07 20:10 #69858

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11351
  • Otrzymane podziękowania: 20984
Mnie przybyło kilka pojemniczków np.koneweczka taka troche podobna do staroci i stara menażka co M przyniósł ze złomu a dołączy do nich mała menażka bo teśc ma przywieźć -znalazł w drewutni rotfl



Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku

Mały formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2022/10/03 09:38 #277869

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6374
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Miniskalniaki w donicach. Większość roślin to paprocie, skalnice, ramondy i widliczki. Radzą sobie nieźle, ale słońce dochodzi tu tylko do południa.
Już trochę jesiennie...



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, takasobie, jugo, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Małe formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2022/10/03 09:50 #277872

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14585
  • Otrzymane podziękowania: 44058
A co to za roślina liściasta po lewej? No bo wiesz, szukam nadal na balkon... gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Małe formy z roślinami skalnymi, czyli obsadzanie byle czego :) 2022/10/03 13:56 #277878

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6374
  • Otrzymane podziękowania: 25061
Ta na drugim zdjęciu to ramonda. ,,na balkon to zwykle pelargonie czy tam petunie się ustawia ;).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: wojtek
Czas generowania strony: 0.188 s.