Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 17:44 #211831

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3906
  • Otrzymane podziękowania: 13644
Bardzo ciekawie się zapowiada .Mama na pewno nie będzie miała kiedy chorować ..tyle ma energii. :owady
A na tej pergoli, to jedna Gizelka, by wystarczyła, to prawdziwy potwór wink-3 mam u siebie i wiem co mówię.
Naprawdę róża bezproblemowa szybko rośnie flower i pięknie kwitnie.
Piękna działka z altanką ... pewnie już wiosną będzie widać zmiany -będę podglądać zmiany :hejka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 20:59 #211846

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Franusia :buziak
chcemy z mamą żeby ta pergola szybko zarosła więc dlatego mają być 3, zresztą w przyszłości chciałabym dostawić drugą gwizdac
wiem,że na bank na pergoli na wejściu będzie tylko Lykke i będę go pilnować bo się tak zastanawiam, co powie siostra i szwagier jak wlezą chyba już w ten weekend i zobaczą na wejściu tego potwora co drewnianą pergolę pożarł i biedulka się pod jego ciężarem przechyliła, że jedynie sznury ją ratują przez wywaleniem polewkamax polewkamax
tutaj będzie porządna, metalowa - czekała 2 lata w namiocie polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 21:39 #211853

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3906
  • Otrzymane podziękowania: 13644
Tak, czy siak do pracy będzie trochę ludzi nie to, co ja "samusieńka".
Z pewnością będzie u Was piękni :hejka tyle planów ...nie ma jak czyste płótno
wstawiaj fotki z postępów :fotka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/02 22:01 #211859

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Franusia, siostra bierze działkę tą gumową,na Łazarzu i tam jest ta drewniana pergola z Lykke, zaś na Głuszynie będzie nowa, metalowa. gwizdac
Ostatnio zmieniany: 2020/09/03 19:40 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/05 21:19 #212032

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68896
Martuś, widzę, ze nadeszły zmiany- nowy ogród, to wyzwanie i ...drenaż kieszeni. :lol: Mam nadzieję, że dacie radę.
Nie wiem, czy uda Ci się przeniesienie magnolii (chyba, ze jest w donicy), bo ona bardzo nie lubi gmerania przy korzeniach.
P.S. Fajnie, ze już Cię odblokowało.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/06 21:09 #212099

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Poluś , no zobaczę co będzie z magnolią, szkoda mi ją zostawiać tam bo i tak siostra ją wykopie więc chcę spróbować, podobno można, ale musi mieć dużą bryłę korzeniową wykopaną zwyc
zresztą i tak dużo jej gmyrałam ostatnio przy korzeniach bo wykopywałam tam coś ostatnio, właśnie wokół niej i nic się jej nie stało więc jakaś nadzieja jest rotfl
heh spoko damy radę i o drenaż się nie martwimy, oszczędzałam jakiś czas i teraz wreszcie mogę troszkę tej kaski wykorzystać gwizdac
zresztą wczoraj i dziś byłyśmy z mamą w centrum ogrodniczym Madera - Daszewice, mamy 20 minut tam spacerkiem i przytargałam 2 zawilce, 3 rozplenice Little Bunny, 6 lawend Munstead i dziś mama się zakochała w jeżówce Big Kahuna polewkamax polewkamax a jeszcze zamówiłam i czekam aż w tym tygodniu przyjdą rutewki, zawilce i chyba to wszystko think:
dobrze, że na Jesienny Targ Ogrodniczy, 26 września idę sama polewkamax polewkamax
na razie szykujemy rabaty, wykopujemy korzenie, usuwamy chwasty bo musimy czekać aż 9 przyjadą Ci od wycinki, zaś 11 wszystko zabiorą bo wtedy można wjechać na teren ROD - bramy otwarte tylko w piątku i poniedziałki a ciąć będą już w środę - już się z mamą doczekać nie możemy hu_rra hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, VERA, Semper

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/06 23:03 #212131

  • MarzenaSantaFe
  • MarzenaSantaFe Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 269
  • Otrzymane podziękowania: 997
Jakie nowiny! Bardzo się cieszę i jestem ciekawa jak będzie, na pewno kwieciście, ale jak :woohoo:
Będę Wam kibicować dziewczęta, bo pracy czeka Was multum. Pozdrowienia dla Mamy <3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/07 21:08 #212186

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Marzenko :buziak :buziak Mama bardzo dziękuje za pozdrowienia :buziak :buziak
no kwieciście będzie, ale też nie za mocno i raczej staram się unikać mocno pachnących roślin ze względu na mamy astmę ale jeśli będą oddalone od tarasu to mam wolną rękę gwizdac
no lilii mieć nie będę, żałuję tego straaasznie, ale cóż zrobić :nie_wiem :nie one jednak mają zbyt duszący zapach :mlotek
ale za to lawenda.......tej to może być full 2smiech 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/07 22:41 #212210

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Z tą Gizelką Maja ma rację
Ona prawie taka jak Lyke
Zastanów się, zarasta w momencie
Zapowiada się wszystko ciekawie
Tylko pokazuj co i jak , a nie tak jak z Gumową, nagle przestałaś
Będą u Was targi?
Jestem bardzo ciekawa czy u nas będą.
Bardzo na to liczę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/08 06:58 #212223

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu, spokojna głowa, teraz mam działkę dosłownie 15 minut od domu więc będę relacjonować co i jak gwizdac no z Gumową tak jakoś wyszło, niestety obowiązki, koniec stażu oraz potem pandemia lekko przeszkodziły :mlotek
A co do Targów, to owszem mamy już 26-27 września Jesienny Targ Ogrodniczy, bilet kosztuje 7 zł tylko na jeden dzień, 10-17 bodajże. Ja się wybieram w sobotę właśnie, radzę zabrać i gotówkę i kartę bo różnie tam bywa, jakby co :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/08 18:34 #212250

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
jak ja kocham takie dni, idziesz do pracy na 6.15, siedzisz tam 2,5 h i o 9 wylot ze szkoły i wolne!!!!!!! hu_rra hu_rra
jakoś w tym roku każdy z nas ma jakiś dzień luźniejszy, podczas układania planu stanęłam na głowie no i to, że nie ma dużych przerw dużo dało, można było ułożyć plan logicznie jakoś gwizdac
poleciałam dziś też na Gumową działkę i wykopałam już kilka traw, zaś reszta czeka - doniczki przygotowane, tylko iść i kopać rotfl rotfl
no i lot na działkę, mama już tam była, ach śniadanko na tarasie jak cuudnie smakuje :kocham :kocham
Ci od wycinki przyjadą w piątek, bo wtedy mamy bramy otwarte zaś my z mamą pomału doprowadzamy działkę do jako takiego porządku, niektórzy już sąsiedzi są zaskoczeni tempem prac ale pomalutku no i każdą wolna chwila to jednak lot na działkę gwizdac no ja dopiero w weekend teraz będę mogła iść cokolwiek robić, bo w pracy do 17 zaś mama.......coś tam, pomału robi gwizdac
Polubiła się z Mercedesem czyli takim ultra wypasionym sekatorem do grubych gałęzi rotfl rotfl

a tak na razie wygląda, część rabat już jest wyznaczona, nawieziona ziemia i teraz się układa....



tu stanie lada dzień większy kompostownik 380 l bo ten 220 l już się zapełnił......dziś stąd ziemię wybierałyśmy i na rabaty, będą tu 2 kompostowniki gwizdac


a to czeka na sadzenie polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/11 19:22 #212484

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
i dziś była ekipa do wycinki, ja siedziałam w szkole jak na szpilkach i co chwila bombardowałam Szkodnika o jakieś info czy co bo mnie po prostu ciekawość zżerała w pracy polewkamax
tylko ich rano wpuściłam i musiałam lecieć do pracy, zaś na polu boju została mama, zaś ja po skończonej pracy frrrrruuuuuuuuu na działkę a tam........... :woohoo: :woohoo: :woohoo:


bez tego orzecha, tych wysokich tuj, padniętych bukszpanów i innnych dziwolągów zrobiło się tyle przestrzeni, że hej!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/12 19:59 #212544

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
cały dzionek spędzony na działce bo :slonko i jak opalało polewkamax
dziś był dzień sadzenia, zasypywania dziur i wstępna naprawa trawnika bo dziur w nim sporo krecigl i już sobie zaznaczyłam co jutro będę robić gwizdac
taki rzut ogólny gwizdac


a to......nowe rabaty przy tarasie...jedna to aromaterapia dla mamy, kocha lawendy więc będzie jej tu sporo polewkamax


to mnie czeka jutro, usunięcie wszystkiego poza tują, przekopanie, zlikwidowanie góry ziemi, trzeba będzie ją obniżyć i dosypać, gdzie brakuje i pomału zacznę tutaj przenosić róże z Łazarza...

zaś to rabata z krzewami ozdobnymi będzie, z tyłu nowy hibiskus, lilak Palibin oraz budleja- niestety będą kupione nowe, nie jestem w stanie wykopać moich z gumowej działki, na bokach bardziej z przodu moje jaśminowce Virginal i Belle Etoile - te jestem w stanie wykopać bo już sprawdzałam zaś pośrodku hortensja bukietowa - Limelight lub Vanille Fraise - tutaj się z mamą zastanawiamy, jakby co możemy ją powiększyć gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, chester633, Elżbieta, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/13 18:31 #212632

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
cały dzień dziś walczyłyśmy z tym......... kurchanem czy jak się to zwało! :angry: :angry:
ale walka wygrana, ale żeby śmieci wynieść to ja potrzebuje jednak taczki ogrodowej bo po którymś razie latania z wiadrem, stwierdziłam, ze mam dość! :mur
więc jutro, w przerwie pracy jadę do Leroy po taczkę i wracam z nią do pracy - mogą się nieźle zdziwić polewkamax polewkamax
ale inaczej nie dam rady, bo muszę potem gnać do domu - rada online gwizdac

a to miejsce po kurchanie wygląda tak - okazało się, że tam była olbrzymia hałda ziemi, a to fajnie, bo dziś stanęły 2 kolejne inspekty i trzeba było je zapełnić no i wyrównać dziury i inne takie :silly:



a tak przyszły warzywnik - te patyki to wyznaczone miejsca na kolejne skrzynie, w sumie będzie takich 6 - każda na dno dostaje posiekane gałęzie, potem odwrócona trawa i liście, zaś na wierzch ziemia, zaś wiosną na górę trafi ziemia kompostowa :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, inag1, chester633, Elżbieta, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/21 22:25 #213409

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Szalejesz
Ale super, że masz tyle energii.
Działeczka coraz bardziej uporządkowana. zwyc
I jak zareagowano na taczki w szkole?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/22 05:06 #213426

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Gosiu, no szaleję, szaleję ale nie tylko ja 2smiech
Szkodnik zwany Mamą też pomaga ile może gwizdac
teraz działka wygląda inaczej, zdjęcia wrzucę po południu jak wrócę z pracy i z działki bo dziś kończę o 9 i lecę na Gumową by tam kilka roślin wykopać i potem na Gluszyne by tam posadzić.
A na taczkę zareagowano różnie - był śmiech a jedna koleżanka to nawet chciała pogłaskać ją 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2020/09/22 05:06 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/22 09:32 #213440

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3906
  • Otrzymane podziękowania: 13644
Mamy takie same skrzynki na warzywa :jupi ja tylko jedną .
Ogród z dnia na dzień pięknieje --- energia Cię rozpiera ,co bardzo sie chwali.
Powodzenia :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/22 12:31 #213445

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44112
Wybierasz się na Targ Ogrodniczy?
Ja chciałam, ale nadal unikam zbiorowisk więc chyba sobie odpuszczę. Jeszcze nigdy nie byłam. Mogę Cie poprosić o jakąś relację?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/22 17:19 #213454

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Franusiowa :buziak ja mam w sumie .....8 - 2 małe i 6 dużych, wszystkie już stoją, wypełnione tym co trzeba, wczoraj leciałam z ostatnim zaś mama zaczęła go wypełniać a ja skończyłam hu_rra
pokaże zdjęcia zaraz jak się wgrają i zjem obiad bo dopiero wróciłam polewkamax

Miłko, no wybieram się, zresztą byłam już na tej letniej edycji Targu Ogrodniczego, chyba w czerwcu był, na terenie hal trzeba nosić maseczki i wszędzie są płyny więc czemu nie skorzystać rotfl
zresztą i tak pracuję w szkole, w świetlicy, jeżdżę tramwajami i autobusami więc się zbiorowisk nie obawiam B)
spoko, nie ma problemu, postaram się jakieś zdjęcia zrobić :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/09/22 18:14 #213459

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no, obiad pożarty, zdjęcia się wgrały to można pokazać co tam u mnie słychać......... gwizdac
no nareszcie stanęły wszystkie skrzynie na warzywniku, mama już dosiała trawę między nimi, będziemy tam kosić bo po co pielić gwizdac
ziemia już w nich jest, wiosną na wierzch dołożony będzie kompost, który się robi clap


z tyłu stanie combo - grill z wędzarnią zaś obok to koło to miejsce na grill ale w wersji ogniskowej, stanie tam stojak z możliwością zamocowania kociołka węgierskiego :diabelek
będę murować, no mam nadzieję, że nie będzie wtedy padało jak podczas murowania na Łazarzu polewkamax polewkamax


nie ma już tej olbrzymiej góry ziemi przy liczniku prądu, teraz wygląda tam tak, ten patyk to miejsce na pigwę gruszkową, szczepioną na pniu - jest już zamówiona, powinna być lada dzień, zaś docelowo po lewej stronie stanie termokompostownik, jak go opróżnię wiosną, zaś chcemy tam posiać trawę, oczywiście omijając tam gdzie kompost będzie wybierany, muszę zaznaczyć kamieniami te miejsca gwizdac


rodusie i azalie z Łazarza już posadzone na swoim nowym miejscu, ziemia jest tam zakwaszona, delikatnie na razie, dojdzie jeszcze kora na wierzch i to dużo, zaś w połowie października mam zamiar podsypać im jesiennego nawozu na wzmocnienie, całkiem nieźle zniosły przeprowadzkę, zaś ja pewnie wzbudzałam ciekawość jak szłam z torbami wypchanymi krzakami polewkamax polewkamax hehe te znaczniki to nazw cebul tulipanów gwizdac


teraz będę pomału już róże przenosić i porzeczki bo miejsce już na nie czeka :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, chester633, Elżbieta, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.174 s.