Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/15 20:53 #215575

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
no jeżówek nie udało mi się dostać, zresztą tak padało w środę, że zwariować można było, zaś potem mi ciśnienie podniosła kobietka od medycyny pracy - dostałam zdolność na rok :unsure:
ciśnienie się jej nie podobało, o tętnie nie wspomnę a potem jak mnie osłuchiwała to stwierdziła, że nie podoba się jej kołatanie serca podczas głębokich oddechów - że co?! :blink: :blink:
no i zdolność na rok - mina koleżanki w pracy, jak jej oddawałam dokumenty bezcenna - zastanawiała się co ja tam zrobiłam polewkamax :blink:
ale jak to Szkodnik skomentował, no za rok masz bezpłatne badania zagwarantowane......tiaaaaaaaa 037 polewkamax

ale na szczęscie po południu przestało padać, więc wczoraj i dziś sadziłam roślinki, które przyszły czyli 3 budleje Blue Chip, jedną Hot Rassberry Heaven, jedną Black Knight, potem hortensję bukietową Bobo, pierwiosnki Amethyst Ice no i 3 borówki gwizdac gwizdac
podczas sadzenia w jednym miejscu się śmiałam, że zaraz zacznę garnki lepić, no jak w mordę mam glinę polewkamax
tylko w jednym miejscu co prawda ale rękawice to długo nie dojdą do siebie polewkamax

a na razie wygląda to tak.....


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, nelu-pelu, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/16 13:32 #215613

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Marta, cały Twój nowy wątek pochłonęłam za jednym zamachem dzisiaj. No macie dziewczyny rozmach i tempo kosmiczne :bravo :bravo :bravo
Gratuluję i powodzenia w dalszych pracach ogrodniczych życzę clap clap clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/16 16:11 #215626

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Jak coś wykryli, to nie bagatelizuj. Różnie bywa... think:
Ale najlepszym lekarstwem na każda dolegliwość są zakupy do ogrodu, a jakże! hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/16 19:40 #215661

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Vera :oops: :buziak
Miłko :buziak spoko, nie bagatelizuję, spokojna głowa :buziak
lekarz ma na wszystko oko i wyszło, że poprzedniego dnia wypiłam herbatę z jeżówką, a to przecież jest na czystym spirytusie zaś rano wzięłam leki i się jakoś złożyło :silly:
jak się wszystko uspokoi to poproszę o ponowne badanie EKG i inne związane z tętnem, ale jedno jest pewne - leki odpadają, bardziej mi szkodzą niż pomagają, już próbowaliśmy :silly:
no zakupy są fajnym lekarstwem, tu się zgadzam polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/20 18:49 #216012

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
jak fajnie iść do pracy na 6.15, być tam do 8.45 a potem zwiać na działkę i już nie wracać - jak ja kocham wtorek gwizdac gwizdac
byłam na Gumowej by wykopać ostatnie róże i trawy, używam do tego takiej, starej łopaty, ciężkie to jak cholera ale jak się wbije to nie ma bata......czy raczej miało polewkamax polewkamax
wykopałam 5 róż, jedną trawę i na koniec chciałam zabrać się za wykopywanie róży Sirius no i.....łopata poległa, skubana się złamała polewkamax polewkamax
trzonek drewniany idealnie się ułamał tuż przy śrubach polewkamax polewkamax jedna część została w ziemi, a drugą trzymałam ja, z dość głupią miną zapewnię rotfl
no i jak tu teraz wykopać ostatnie 2 sztuki plus trawę się pytam, hę? :mur :mur chyba sobie już podaruje, skoro łopacisko dało mi znak, że już dość kopania rotfl rotfl :mur

no cóż, wróciłam na Głuszynę, posadziłam co przywiozłam i sobie popracowałam, jeszcze czekam na róże i na trawy aż przyjdą :woohoo:
zaś tymczasem kratki uzyskały nowy kolor, część malował Szkodnik, a część ja, domek drewniany też wyładniał, zresztą wygląda działka teraz tak.....nie mogę się napatrzeć na trawę :kocham




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/20 18:57 #216014

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
No kochana, jest na czym oko zawiesić zdziwko :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/25 18:40 #216377

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Pogoda dopisała przez weekend, no dziś to było po prostu pięknie :slonko
jak z mamą wyszłyśmy po 8 z domu to wróciłyśmy po 16 dopiero do domu polewkamax polewkamax
trawki przyszły w piątek, więc było wielkie sadzenie, radość mamy bezcenna, zaś wiosną dokupimy jeszcze jeżówki, werbeny, sasanki, a może jeszcze jakieś trawy? gwizdac
no mama się w nich zakochała polewkamax jednak spacery po RODzie plus na Daszewicach, w centrum ogrodniczym i mijanych domach coś zrobiły rotfl
w piątek przyjechały płotki kratkowe i znajoma firma je zamontowała, wiosną dojdzie jeszcze 60 bo się okazało, że by się przydała :woohoo:
też będą nam montować wiosną rynny plus zbiorniki na deszczówkę i już wiadomo gdzie, co i jak - połowa kwietnia już zarezerwowana rotfl

w piątek kratki wyglądały tak....

a dziś już tak...


nie dość, że one kolor zmieniły to jeszcze kolor deski pod dachem się zmienił - kocham kolor Havana 3 :kocham
domek na wiosnę zyska nowy kolor elewacji, stanęło na jasnym szarym, farba już wybrana gwizdac

przed działką też się zmieniło - były koleiny, dziury i nie było widać fundamentu pod płot a teraz...



dziś miałyśmy z mamą burzę mózgu co tu posadzić - wyleciały 2 tuje, takie okrągłe, okazały się chore i dostały nakaz eksmisji w trybie natychmiastowym i tak mamy troszkę miejsca, trzeba trochę trawnika dosiać, te patyki to 2 magnolie, 2 rajskie jabłonie i.....co byście doradzili jeszcze tam dosadzić?




zaś działka wygląda tak:
Ostatnio zmieniany: 2021/02/28 01:20 przez basik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/25 19:29 #216383

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14595
Z dnia na dzień coś się zmienia.. :) :) to musi być frajda..!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/25 21:50 #216410

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Trudno Ci cokolwiek doradzać. To zależy, co chcesz mieć w ogrodzie. Czy mają być tak krzewy kwitnące, czy o ozdobnych liściach raczej... Może różę Rose de Resth? cały rok kwitnie, pięknie pachnie i jest zdrowa. Może budleję?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/26 17:50 #216454

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Nelu :buziak no jest niesamowita frajda, szczególnie, że jutro jadę do Ewci odebrać różyczki clap clap a w listopadzie dojdą kolejne drzewka :diabelek :diabelek

Miłko :buziak
budleje już mam i to kilka więc wystarczy ale pomysł z krzewami lub różami przypadł mi i mamie do gustu więc jest już plan:
po lewej i po prawej stronie będą 2 rajskie jabłonki: Ola i Royality, pośrodku 2 magnolie Susan i Satisfiction (lub coś zbliżonego kolorem), przed nimi na zmianę rozplenice Little Bunny i następujące róże: Kosmos, Crocus Rose no i Sirius. Jabłonki kupimy już w listopadzie, zaś róże, magnolie i trawy dopiero na wiosnę gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/10/28 18:53 #216597

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
wczoraj dzień spędzony na działce, wędzenie i takie tam porządki plus kopanie dołów na różyczki, które po południu odebrałam od Ewci :buziak
zaś dziś, korzystając z pięknej pogody rano, poleciałam z mamą sadzić - jeszcze kilka sztuk czeka na zamówienie, ale to już w listopadzie :diabelek
zamiast Kosmosa posadzimy Chandos Beauty, Kosmos też będzie ale już gdzieś indziej gwizdac

więc tutaj od prawej strony Ispahan, Cinderella no i Novalis, zaś ta róża zaraz za werbeną to Pilgrim, zaś ta dziura to właśnie ma być Kosmos:


zaś tutaj Lykkefund - ma zapowiedziane, że ma się grzecznie tutaj zachowywać, żadnego pożerania pergoli! :mlotek


a tutaj - od prawej Bobby James, Gizelka no i Blue Magenta, jeszcze są tam dosadzone 2 rozplenice Red Head


rabata już rozplanowana - pierwszy i ostatni kij to właśnie rajskie jabłonki Ola i Royality, pomiędzy nimi 2 magnolie, zaś przed nimi 3 róże: Crocus Rose, Chandos Beauty i Sirius no i rozplenice Little Bunny - magnolie i trawy wiosną kupimy, zaś róże i jabłonie planujemy w listopadzie kupić :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/04 20:07 #217219

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
jakby mi ktoś kiedyś powiedział, że w listopadzie może się zdarzyć śliczny, słoneczny dzień z 15 stopniami i to w cieniu to bym go wyśmiała - a tu niespodzianka bo taki właśnie był wtorek! :kocham
po skończonej pracy o godzinie 9 - hihi :diabelek :diabelek był tylko lot do domu i na działkę by dziury kopać na drzewka i róże, no a przede wszystkim pooddychać świeżym powietrzem i zjeść śniadanko :slonko
dziś przyszły 2 róże i jutro przed pracą lecę je posadzić, zaś po południu będą kolejne ale te dopiero w sobotę ogarnę bo piątek to od 9 do 17 praca.....

a dziś takie tam....




jabłonce pory roku się pomyliły :silly: :silly:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, VERA, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/04 21:10 #217234

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9817
  • Otrzymane podziękowania: 21231
Pięknie trawa się zieleni .....ogród zarasta 2smiech w szybkim tempie :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/06 20:18 #217414

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Żanetko, no zarasta, zarasta :diabelek :buziak :buziak jutro sadzenie kolejnych róż bo przyszły, zaś teraz tylko czekam na jabłonki gwizdac
a tak to reszta roślin to wiosną, muszę jutro jedno miejsce na róże na konfitury obczaić :diabelek :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/07 22:34 #217510

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
Shirall napisał:
muszę jutro jedno miejsce na róże na konfitury obczaić :diabelek :diabelek

Sporo trawnika jak by co ................ :diabelek :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/08 17:32 #217546

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
VERA, no racja, sporo trawnika ale tym razem trawniczek jest mamy oczkiem w głowie i jakiekolwiek próby czy pomysły skonfiskowania kończą się wielkim VETO Szkodnika polewkamax polewkamax
ale miejsca już znalazłam, nawet kilka tam róż wejdzie, ale muszą tam być także i trawy i jeżówki gwizdac
oooo tutaj.......na wiosnę ten kawał trawnika idzie weg, jakoś tam wyrównam, a tu poszerzę.... :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, chester633, Elżbieta

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 15:35 #218019

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Jako, że od 9 listopada szkoły są na zdalnym a my, świetlica w tzw. gotowości bojowej - czyli otwarci tylko dla dzieci tych, walczących z Covid, a że mamy teraz jedno dziecko tylko w poniedziałki i wtorki od 10 do 14, to do pracy chodzę co 2 tygodnie, teraz kolega zaś ja 16, 17 i tak na zmianę - to siedzę w domu lub na działce i nadal pracuję bo primo pogoda jest cudna, secundo sezon nadal trwa i roboty jeszcze jest gwizdac wczoraj to nawet Szkodnik trawnik kosił bo rośnie jak opętany rotfl
a tak to plany, plany.......pomysł na podłogę już jest, kolor na elewację już wybrany, zakładanie rynien i zbiorniki na deszczówkę to na na kwiecień - firma już sobie zapisała termin gwizdac
a tak to w międzyczasie przyszły jabłonki, posadziłam i wczoraj poszłyśmy z mamą na spacer do Daszewic, do naszego ulubionego centrum ogrodniczego Madera, a tam.... polewkamax
no powiem tak, to co planowałam kupić na wiosnę to już odpada :diabelek :diabelek

od lewej jabłonka Ola, potem magnolia Stellata i Susan, następnie jabłonka Royality, zaś drugi rząd to róże plus ostnice Pony Tails - no rabat dostałyśmy no i grzechem byłoby go nie wykorzystać :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, chester633, Elżbieta, zanetatacz, dultom

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 16:47 #218025

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24750
No, takie działania to ja rozumiem................................................... :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 17:00 #218027

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Marta, ja wiem, że to już musztarda po obiedzie ;), ale tym magnoliom i jabłonkom będzie za ciasno w tym rządku. Jak dla mnie to tam jest miejsce na dwie sztuki max. Ale Ty przecież masz takie połacie trawnika jeszcze zdziwko , może rozważysz przesadzenie czegoś ;), bo przecież masz gdzie hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2020/11/13 17:11 #218029

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 661
  • Otrzymane podziękowania: 1456
Martuś :buziak te jabłonki to są w wersji mini, mają dorastać do maks. 1.70 cm i będziemy je przycinać, aby się za mocno nie rozrastały :buziak
taki sam plan awaryjny jakby co mamy w stosunku do magnolii, ale jakby coś się działo to po prostu przesadzimy jabłonkę :buziak
połacie trawnika....hehe.......Szkodnik broni go za wszelką cenę, własną piersią bym powiedziała, wszelkie pomysły kończą się tak ---> :patel
chociaż dzisiaj jak zobaczyła jałowiec płożący na pniu, to zastanawia się gdzie by go tu posadzić polewkamax nawet kosztem kawałka trawnika polewkamax polewkamax
oczywiście w celach kulinarnych bo zapach i do wędzenia gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.187 s.