Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród już nie weekendowy

Ogród już nie weekendowy 2024/05/30 16:59 #321885

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Powinny być same kwiatki i tak latami "dziergałam je " z tych łodyżek, ale od dwóch lat, biorę grzebień i ściągam nim kwiatki . Idzie bardzo szybko. A jak kwiatki są bardzo młode i słabo dają się ściągać, to w ruch idą nożyczki i obcinam jak najbliżej kwiatków, a resztę łodyżki odrzucam. I też jest ok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie

Ogród już nie weekendowy 2024/06/10 21:41 #322630

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4995
  • Otrzymane podziękowania: 9521
Super oczko.
Nie widać, że lilie to taniocha polewkamax
Jestem zazdrosna o żaby.
Ja już mam oczko 3 rok i ani jednej nie mam :placz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave


--=reklama=--

 

Ogród już nie weekendowy 2024/06/10 22:51 #322636

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Gosiu może postaw opodal jakąś "taniochę żabią" i żywa-prawdziwa żaba widząc konkuręcję weźmie sobie na ambicję , żeby zająć oczko dla siebie 2smiech
Sama byłam zdziwiona, że tak szybko znalazła się chętna na tą moją "kałużę". wink-3
Ostatnio zmieniany: 2024/06/10 22:52 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Ogród już nie weekendowy 2024/06/11 07:46 #322648

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Żaby zawsze znajdą swoje oczko, a oczko odnajdzie swoją żabę! wink-3
Ja na razie oczka nie mam, bo choć Gosia zainspirowała mnie i kupiłam kastry, to na razie służą mi do czegoś innego B)

Syropu oczywiście nie zrobiłam, bo zanim się za niego wzięłam, bez przekwitł... :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2024/06/11 19:42 #322703

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Z tym bzem to właśnie tak jest Miłeczko, trzeba trzymać rękę na pulsie, znaczy na kwiatkach 2smiech bo szybko przekwitają.
Ja "dojrzewałam" do wodnej dziury chyba ze dwa lata :oops: bo kastry ciągle wykorzystywałam jako zbiorniki na deszczówkę do podlewania wink-3

Póki co, ogród mam podlany. Przez niebo clap Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu też mi ogród podleje i nie będę musiała latać z konewkami.
Trochę ogólnie dostępnej wilgoci i wszystko odżyło. Chwasty niestety też 037







Warzywnik się rozrasta. I mam już pierwszą dynię...




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2024/06/22 16:11 #323613

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
W piątek zlotowy zaprosiłam do mojego ogródka ZZ-ków. Miałam nadzieję, że ktoś zajrzy. Koło południa zaczęłam wątpić wink-3
Ale ZZ-ki nie zawiodły.
Zaskoczyli mnie tym, że ogródek był spoko, ale najbardziej przypadł im do gustu chaos z laskiem brzozowym i widoki z niego na okolicę 2smiech
Cudownie było gościć Ich u nas. W życiu tyle się nie napieliłam, a chwasty i tak wygrały. Starałam się odciągać wzrok Forumek od głębi rabat, bo zgodnie z sugestią Eli Elsi, pielić trzeba brzegi rabat , a środek to "bioróżnorodnośc" (bardzo mi się podoba to określenie)
Starałam się , żeby Goście byli zadowoleni, za niedociągnięcia przepraszam recourse
Oczywiście ŻADNYCH fotek nie zrobiłam, :glupek ale mam nadzieję, że dobre Duszyczki coś tu wrzucą dla pamięci.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, Efkaraj, takasobie, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, wojtek, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2024/06/22 16:50 #323616

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Bo jak są goście, to nie ma czasu robić fotek! wink-3 Ja tak zawsze mam na wystawie dalii. Wszystkie zdjęcia są bez ludzi.
Tak! Bioróżnorodność to moje ulubione określenie ostatnio! Mam też. Sporą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, Elżbieta

Ogród już nie weekendowy 2024/06/22 21:23 #323633

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6902
  • Otrzymane podziękowania: 27911
Ave napisał:
Starałam się odciągać wzrok Forumek od głębi rabat, bo zgodnie z sugestią Eli Elsi, pielić trzeba brzegi rabat , a środek to "bioróżnorodnośc" (bardzo mi się podoba to określenie)
Starałam się , żeby Goście byli zadowoleni, za niedociągnięcia przepraszam recourse
Oczywiście ŻADNYCH fotek nie zrobiłam, :glupek ale mam nadzieję, że dobre Duszyczki coś tu wrzucą dla pamięci.
Ave, ojej, że też Cię nikt nie uprzedził. Utarło się, że to zlotowicze przez pierwsze 30 minut odwiedzin opielaja rabaty i porządkują ogród. Dopiero potem poczęstunek i pogaduchy.
Nie odciaga sie wzroku forumek, tylko pokazuje palcem najbardziej zachwaszczone miejsca. Mam nadzieje, ze przy nastepnych odwiedzinach zachowasz się odpowiednio ;) :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie, Pani Bestia, Ave, zanetatacz, Franusiowa

Ogród już nie weekendowy 2024/06/23 08:43 #323642

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Tomaszu, dzięki recourse Na Ciebie zawsze można liczyć... no patrz , nikt farby w tym temacie nie puścił... polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, edulkot, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa

Ogród już nie weekendowy 2024/06/24 07:53 #323693

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6257


To moje jedyne zdjęcie z ogrodu Ave. Reszta wyryła się w mózgu. Cudowny, spokojny ogród. Dziękuję za zaproszenie.
Piszę z telefonu, dlatego bez emotek, a byłoby ich sporo...
Później dodam.

Ps. Żadnych chwastów nie było. Zero bioróżnorodności. Wstyd!!!
Ostatnio zmieniany: 2024/06/24 07:58 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, VERA, Pani Bestia, chester633, Ave, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2024/06/24 08:09 #323698

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Ja bym nie pozwoliła pielić chyba... gwizdac Bo by mi ktoś np pokrzywy powyrywał albo maki. rotfl Przyjechała do mnie kiedyś Werka i zaczęła mi jakieś powoje obrywać i dostała burę.

Ciastka nad wyraz apetyczne podałaś, a kawkę właśnie piję i dostałam ślinotoku :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Ave

Ogród już nie weekendowy 2024/06/24 09:45 #323707

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Iwonka... jesteś unikatowa . Fotka z ogrodu... powala polewkamax 2smiech :buziak

Za cudowne chwile jakie z Wami ZZ-kami spędziliśmy muszę podziękować Moni, bo to ona zachęciła mnie do otworzenia swojego ogródka dla Zlotowiczów. Bałam się, ale okazało się, że niepotrzebnie, bo jesteście fantastycznymi Zielono Zakręconymi. Mam nadzieję na kolejne spotkania "na żywo". Są najlepsze.

No i dzięki organizatorom Zlotu :kocham poznałam nowe szkółki i ogrody pokazowe, o których nie miałam pojęcia, że mam pod samym nosem :glupek wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, th, edulkot, VERA, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia

Ogród już nie weekendowy 2024/06/24 10:48 #323716

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1678
  • Otrzymane podziękowania: 5090
Ewa, widać, że przejmowałaś się najazdem "zielonych",
bo ogród był wykoszony, wypielony, odkurzony i chyba nawet przetarty na mokro 2smiech .
I chyba nie dostosowałaś się do porady pielenia tylko brzegów, bo chwastów nie dostrzegłam.
Żal mi tylko jednego. Jak oglądam fotki, to one nie oddają nigdy uroku ogrodu.
Ogród ma wiele ciekawych zakamarków zachęcających do odpoczynku (korzystasz zapewne wink-3 ).
Zdjęcia wszystko spłaszczają. I oszukują wzrok. W rzeczywistości ogród jest bardziej rozległy i wcale nie wydaje się wąskim i długim. Cieszę się, że mogłam w nim gościć. A jak już się drogę zna ..... :) .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2024/06/24 10:49 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, edyta, VERA, Ave, Danusia

Ogród już nie weekendowy 2024/06/24 22:16 #323760

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Dzięki Elu za te miłe spostrzeżenia :buziak
Oczywiście jesteś bardzo uprzejma, że nie zauważałaś chwastów, a one jednak ze mną wygrywają.
Serdecznie zapraszam , jeśli ktoś będzie przejazdem w mojej okolicy, do odwiedzin. Mój ogród jest dla Was zawsze otwarty vishenka
No i zaostrzyliście moją ciekawość co do Waszych ogrodów... na żywca. wink-3







I mieszkanka mojej wodnej dziury...

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2024/06/28 23:38 #324037

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Od czwartku regularnie podlewa mi ogródek. Na szczęście pioruny i grzmoty słyszę tylko z oddali. Beczki pełne.
Niestety duchota i temperatura zniechęcają do wychodzenia z domu.
Kot, :kot który zagląda do nas poczuł się jak u siebie, bo zaczął wylegiwać się w kocimiętkach i na rabatach, a ostatnio nakryłam go jak sobie spał na huśtawce :patel






Moja "prezentowa" Luisa posadzona koło pergoli pachnie urzekająco




A tomik wierszy jaki dostałam w prezencie przenosi mnie w inny świat. Dziękuję Aniu :buziak

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2024/06/30 21:40 #324215

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Doskonałe miejsce na czytanie poezji! :kocham
Żaby nie całuj, bo jedynie jakiś paskud z niej może się wyląc. 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2024/06/30 21:58 #324226

  • Iwona1311
  • Iwona1311 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 578
  • Otrzymane podziękowania: 1405
Ewo masz piękny i zadbany ogród i ja tam też żadnych chwastów nie widziałam. Bardzo miło było zobaczyć Twój ogród na żywo, dziękuję za prezencik i pyszny serniczek.
Kwiatki bratki i stokrotki

Pozdrawiam Iwona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2024/07/01 21:37 #324358

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11653
  • Otrzymane podziękowania: 21966
Ewciu my wprosiliśmy się bez zapowiedzi i jestem szczęśliwa że to zrobiliśmy bo mogłam zobaczyć Wasz cudowny ogród nooooo trochę mnie tylko Piotrek zdenerwował bo stwierdził że ten pniak to tak prawie pod moja pupinę polewkamax polewkamax
Uwielbiam Twój ogród te cudne dekoracje na każdym kroku Twoje serduszka wiszą już w moim ogródeczku :buziak :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2024/07/01 23:01 #324381

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1470
  • Otrzymane podziękowania: 3962
Danusiu, Piotrek zasłużył na bana za te kalumnie wink-3
Szczęśliwam niezmiernie, że moje "rękoczyny" znalazły miejsce w Twoim zacnym ogródku recourse :buziak
Bardzo się cieszę, że mogłam Was zaprosić do siebie i że przyjęliście zaproszenie.

Iwonko i mnie było bardzo miłe, że mnie odwiedziłaś.

Super się czyta pozlotowe wpisy w wątku zlotowym, dzięki Organizatorom i Uczestnikom zlot był bardzo udany.

Serce mi krwawi, że nie mogę być na zlocie jesiennym (bo mnie wtedy w Polsce nie będzie) bo kocham te szkółki i klimaty, które są zapowiedziane :placz :bezsil :placz




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, VERA, Semper, Franusiowa, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2024/07/06 00:25 #324681

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4995
  • Otrzymane podziękowania: 9521
Ja byłam zdecydowanie za krótko u Ciebie.
Zazwyczaj staram się obejść ogród 2 razy, bo wtedy widzi sie coraz to nowe zakamarki.
Mam nadzieję, że mimo wszystko uda Ci się przyjechać do mnie i do Isi.
Nie masz z kim wnuków zostawić? gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.