Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 08:22 #235280

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Pawełku, lubię takie prace, które od razu dają efekt. Nowe rabaty założone, ale stare nie wypielone gwizdac .

Gosiu, nazbierałm juz sporo paproci i większość dopiero się budzi. Chyba niektóre są wyraźnie wcześniejsze :) . Kloniki to zawsze dobry wybór zwyc .

Ewo - Ave, jak pisałam u Gosi, paprocie są u mnie w różnym stadium zaawansowania. Tylko niektóre są takie wyrywne. Piwonie drzewiaste to niedługo powinny kwitnąć, więc pąki powinny być już duże :lol: . Porównująć wiosenne przebudzenie z innymi ogrodami muszę stwierdzić, że mój ogród nie należy do wczesnych. Co prawda, od kiedy zrobiłam podwyższone rabaty wiosna przychodzi nieco wcześniej niż kiedyś, ale i tak jest sporo opóźnienie w porównaniu z tym co się np. dzieje na Śląsku.

Aniu, warzywnik to nie takie dopiero co ;). w tym roku rozpoczyna 5-ty sezon w naszym ogrodzie :lol: . Rabata pod stodołą sąsiada też już ma 2 lata. Zeszły sezon to: budynek gospodarczy i rozbudowa oczka. W tym sezonie jest altana i jej najbliższe otoczenie (sąsiadujące rabaty). Z planów na ten rok to jeszcze mam uprzątnięcie bałaganu w leszczynie i marzy mi się ogrodzenie przy części gospodarczej. Fragment z lewej strony altany (pomiędzy stodołą sąsiada, a naszym kompostownikiem):



... i wymiana ogrodzenia naprzeciwko altany, bo tam, za warzywnikiem jest tylko siatka bez podmurówki. Z trzech stron zrobiło się intymnie, a od strony sąsiada jesteśmy całkiem odkryci :dry: .
No, ale to grubsze przedsięwzięcie, głównie z powodu konieczności budowy solidnej podmurówki. I oczywiście inwestycja, bo najchętniej postawiłabym tam mur z cegły rozbiórkowej. Tak więc, nie jestem pewna, czy to marzenie uda się zrealizować w najbliższym czasie :P .

Efciu, jeszcze trochę terenu mi zostało, więc na razie wystarczy, a potem się zobaczy :diabelek .

Maju, to niecierpliwość to chyba mam po matce. Wymyśliła sobie ostatnio rabatę wrzosową. Część rodków kupiłam sama, w niedzielę dowiozłam jej pozostałe. Od razu musiałam je ustawić w docelowych miejscach. Teren trudny, więc namawiałam ją na rabatę podwyższoną, ale nie umówiłam się konkretnie kiedy przyjadę to zrobić, więc następnego dnia rodki były już posadzone :diabelek .

Muszę się pochwalić dokończonymi (prawie) pracami na stodole sąsiada. Wiem, że dla wielu osób nie będzie to nic szczególnego, ale ja cieszę się ogromnie. Efekt, jaki udało nam się uzyskać przy użyciu prostych materiałów i niewielkich kosztów (200 zł za papę), bardzo mi się podoba :kocham . Jest taki dokładnie w moim guście :mniam :



I ujęcie całego otoczenia (prawda, że aż się prosi z lewej strony o porządne tło dla rabaty?:



i zbliżenia:




Druga strona:




Zrobiliśmy w ostatnim czasie bardzo dużo, ale zawsze jest tak, że coś jest kosztem czegoś. Tak więc rabaty mam nie wypielone, warzywo, nie zostało posiane gwizdac . Obiecuję, że w pierwsze kolejności wezmę się za warzywnik teacher , bo jak przyjadą materiały na altanę, to znów nie będzie czasu na inne prace :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2021/05/05 08:24 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, edulkot, VERA, Ave, nowababka, Elżbieta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 08:34 #235285

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3699
  • Otrzymane podziękowania: 11814
Masz rację, że się chwalisz efektem jaki uzyskaliście na stodole sąsiada :woohoo: :bravo Kapitalnie to wyszło, koszt niewielki, ale powinnaś jeszcze doliczyć robociznę bo pewnie nie było to takie proste i szybkie :) Podziwiam nieustannie Was oboje recourse
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 08:35 #235286

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Pewnie, że kosztem czego innego, jak tyle potrzeb a doba ma tylko 24 h i trzeciej ręki brak . :diabelek, 2smiech
A wiesz, że ta cegła za siatką to na ten mur byłaby akurat wink-3 .

Edyta, to cóś innego niż papa (płyta?) na sąsiedzkiej stodole zostanie ?
Ja także wolę robić nowe rabaty niż porządkować stare, ale wierz mi, to ślepa uliczka wink-3 .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 08:56 #235291

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Elu, też miałam już chrapkę na tą cegłę :diabelek . Nawet już podpytywałam sąsiada :P . Tylko, że to nie jest stara, mocna cegła, tylko taka różna, rozbiórkowa. Trochę boję się, że włożylibyśmy dużo pracy i środków w coś, co byłoby mało trwałe think: . Ale już namierzyłam stosunkowo niedaleko porządny materiał :diabelek . Tylko M nadal milczy w temacie gwizdac .
To coś innego, to rozbiórkowa blacha. Nie kładliśmy na nią papy, ponieważ tylna ściana altany będzie drewniana, pełna i zasłoni całą tą część :) .

Marysiu, gdyby przyszło zapłacić za robociznę, to cena wzrosłaby kilkukrotnie. Jeśli przyjdzie nam kiedyś to poprawiać, to nie wiem, czy uda się jeszcze zrobić to samodzielnie. Wielokrotnie zamykałam oczy, jak mąż ze szwagrem lawirowali na drabinach pod samym szczytem stodoły :ohmy: . Myślę, że za kilka lat, nie będą już w stanie powtórzyć tej operacji. Chyba, że zrobią to nasi synowie :lol: .
Upajając się efektem prac. Jeszcze wstawię fotki porównawcze :P :
przed:



po:

W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2021/05/05 08:58 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 10:04 #235298

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10025
  • Otrzymane podziękowania: 22999
Efekt piorunujący tylko ta kupa cegieł i wychodek psuje całość. Ale jak to mówią - nie od razu Kraków zbudowano - tak i Wy pomału dążycie do celu, powodzenia.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 13:48 #235329

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9857
  • Otrzymane podziękowania: 21412
Edytko -też pomyślałam o tej cegle za płotem 2smiech ,pomysł świetny z ceglanym płotem...... zresztą Ty masz tyko świetne pomysły ,stodoła wyszła super :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/05/05 17:25 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 14:45 #235332

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1176
  • Otrzymane podziękowania: 4113
Edyta wychodzi na to, że może powinnaś na siatkę zaczepić to samo co ostatnio przy oczku i cegieł by nie było widać rotfl
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 18:41 #235360

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6733
  • Otrzymane podziękowania: 14735
W pierwszej chwili pomyślałam to samo Gosia.. :lol:

Jednak taki mur ma swój urok.. i o niebo trwalszy będzie... :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 19:43 #235369

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6391
  • Otrzymane podziękowania: 25198
Stara papa była jednak bardziej klimatyczna...i ten wyrwany motyw, przypominający stojącego mężczyznę z członkiem w stanie spoczynku think: ...nie do podrobienia. Ale z czasem przyzwyczaimy się do tej papy nowej, takiej zwykłej :nie_wiem :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 20:18 #235378

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Tomek... trzeba mieć naprawdę niespożyte zasoby wyobraźni, żeby tam zobaczyć mężczyznę. A jeszcze do tego z członkiem??? :nie_wiem
No nie wiem nie wiem... może ja miałam do tej pory jakieś inne przykłady... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 20:36 #235383

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Efkaraj napisał:
Tomek... trzeba mieć naprawdę niespożyte zasoby wyobraźni, żeby tam zobaczyć mężczyznę. A jeszcze do tego z członkiem???
Albo wieczny głód gwizdac .
Tomasz, to zemsta za tą zwykłą papę :patel . Jaka zwykła :patel ? Jedyna, niepowtarzalna, najgenialniej wymyślona i najdoskonalej położona teacher :diabelek 2smiech .

Gosiu i Nelu, myślałam o macie, ale to cienisty i wilgotny kąt, więc za długo by nie wytrzymała :nie .

Żanetko, pomysł może i dobry, ale nie wykonam go sama :silly: .

Maju - edulkot
, świetnie to ujęłaś: "tylko ta kupa... psuje całość" 2smiech . Jak się podejdzie bliżej, to jest tam jeszcze więcej wspaniałości: pordzewiałe baniaki, jakieś rozwalone elementy maszyn, ale cóż, to ich część gospodarcza - za stodołą :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2021/05/05 20:39 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 20:41 #235386

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6391
  • Otrzymane podziękowania: 25198
Ewo, zapewne miałaś lepsze przykłady :lol: Oczywiście członek na stodole to nie jest dobry pomysł, ale można by coś fajnego zawiesić...słoneczko jakieś...jak King Crimson na płycie 'Larks' tongues in aspic' ? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/05 20:44 #235387

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Edytko efekty super świetnie to wyszło i całość wygląda pięknie ja bym poparła pomysł maty a za jakiś czas może coś Ci wpadnie do głowy i wtedy zmienisz a na razie byłabyś osłonięta :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/06 21:14 #235556

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Danusiu, bardzo możliwe, że na macie się skończy, bo koniecznie będę musiała tam coś zamontować teacher .

Tomku, Ty to dbasz o naszą edukację. Ciągle muszę sprawdzać wgooglach o czym Ty w ogóle piszesz :P . No, z dwojga złego, to już wolałabym to słoneczko :silly: .

A u mnie znów się dzieje :P . Tym razem nie z moim udziałem, ale córka dzisiaj upolowała taką dekorację ogrodową gwizdac :



Byłam wtedy w pracy, a córka napstrykała kilka zdjęć. Mówiła, że gość nieszczególnie przejmował się jej obecnością 037 .

Z nowości, to jeszcze odebrałam wczoraj kamień z grawerką. Po długim namyśle, zdecydowałam się uczcić pamięć Romy umieszczając na ścieżce kamień z jej imieniem. Zależało mi na tym, żeby był to element neutralny dla niewtajemniczonych. Żeby po moim odejściu można było przełożyć go w inne miejsce, potraktować jako nazwę miasta, albo czyjeś imię. Tak bez nadęcia i zobowiązań.







I jeszcze kilka migawek z ogrodu (już bez koziołka :P ):

Szkoda, że nie można przekazać przez komputer zapachu :kocham - kalina koreańska Aurora:

















W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2021/05/06 21:58 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/06 21:25 #235561

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6733
  • Otrzymane podziękowania: 14735
Och gość niesamowity..! skąd się wziął..? Przecież masz ogrodzony teren...

Moje kloniki jeszcze w pączkach..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/06 21:28 #235565

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Nelu, sarny tej wiosny zaczęły bywać u nas systematycznie. Wypatrzyłam ostatnio, że koziołek uciekał przez dziurę w siatce :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/06 22:28 #235582

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9857
  • Otrzymane podziękowania: 21412
a to spryciarz ,mam nadzieję ,że nie zdążył nabroić ......kloniki cudne hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/06 22:39 #235583

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Żanetko, przeszłam po ogrodzie, ale nie widziałam uszkodzeń. Na przedwiośniu sarny obgryzly hortensję dębolistną. Testowały też azalię, ale najwyraźniej im nie posmakowała :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/07 08:15 #235618

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 808
  • Otrzymane podziękowania: 3436
Edytko bardzo mnie poruszyłaś tym kamieniem upamiętniającym Romcię. Co prawda nie znałam jej osobiście, ale zdarzało nam się bywać w swoich wątkach na innych forach.
Stodoła wygląda ekstra. Może sąsiad odsprzeda Ci tą cegłę? Taki murek byłby fajny. No proszę u mnie lis u Ciebie koziołek. Dziwne, że się nie bał.
Moje kloniki w stosunku do Twoich opóźnione, dopiero zaczynają.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2021/05/07 09:37 #235622

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10025
  • Otrzymane podziękowania: 22999
Jak przeczytałam o ozdobie zdobytej przez córkę i zobaczyłam zdjęcie koziołka to pomyślałam że to trwała ozdoba ale uciekła, a szkoda bo nawet fajnie by wyglądał taki koziołek wśród buszu.
Pamiątka Romy rzeczywiście taka neutralna, kto nie wie ten pomyśli że kochasz Rzym.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.