Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/04 03:18 #9708

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25957
  • Otrzymane podziękowania: 67944
Rany, ale pustka krecigl Kro pracował przy zakładaniu ogrodu , ile osób? Planowałaś wcześniej na papierze, czy poszłas na żywioł? think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/05 20:52 #9996

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Polutku, żywioł na maksa, jak wszystko u mnie zresztą................................Tylko plan domu zrobiłam na papierze, aby architekt wiedział jaki chcę dom. Cała reszta "z głowy" think:
Przy ogrodzie pracowało i nadal pracuje osób 1, słownie jedna na stałym etacie, czyli ja + dorywczo M i syn głównie pomocni przy kopaniu dołków pod drzewka (krzewy i drobnicę sadzę sama) i tachaniu ciężkich klamotów. Tudzież do dowożenia kory, którą to grabię już osobiście, no bo kto zrobi to lepiej niż ja, no kto ????? polewkamax polewkamax polewkamax

Pozdrawiam cieplutko :przytulam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Gosia1704, Elżbieta, Lukrecja


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/06 10:14 #10121

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Kilka zdjęć z budowy skalniaka.............

16 Marzec 2016








Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, Amarant, danutal, Krzysia, Gosia1704, chester633, Ness, dobra nuta, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/06 10:19 #10123

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7003
witaj Verciu :przytulam czekam na c.d. :slonko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/06 10:36 #10126

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25957
  • Otrzymane podziękowania: 67944
No tak, my dyrektorzy ogrodów 2smiech nie wyobrażamy sobie, aby ktoś inny mógł decydować gdzie i jak posadzić nasze rośliny. :lol: My teacher najlepiej wiemy gdzie pasują, czego potrzebują teacher i każda lokalizacja wybrana przez pomocników, nam się nie podoba. :lol: Ma to swoje plusy i minusy - w ogrodzie mamy tak, jak chcemy, ale za to roboty huk, nie do ogarnięcia. :mur

Dwa pytania, jakie mi się nasunęły, gdy patrzyłam na Twoje zdjęcia... Czy jakoś specjalnie przygotowywałeś ziemię do nasadzeń skalnych , badając wcześniej ph rodzimej (?)i co to za zabytkowe tralki ? Zdobyczne? Pamiątka? think:
VERA napisał:

16 Marzec 2016
Ostatnio zmieniany: 2016/07/06 10:38 przez Poll.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/06 16:21 #10190

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6342
  • Otrzymane podziękowania: 24908
Vero,jeżeli mogę zasugerować coś pomocnego przy budowie skalniaka.
Najlepiej uformować pryzmę z samych kamieni,a szczeliny wypełnić odpowiednio przygotowanym podłożem.To zasada,którą kierują się miłośnicy roślin skalnych.Usypywanie pagórka i wtykanie weń kamieni nie do końca się sprawdza. ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Lukrecja

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/06 23:37 #10353

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Elżbietko, witaj kochana :buziak

Pollutku, ziemia ( ph 6,5 ) to humus zebrany przed budową domu, rozluźniony grubym żwirem i gruzem wapiennym (betoniarka okazała się być niezastąpiona przy tej czynności)
Skalniak posadowiony jest na podsypce żwirowej, co jeszcze widać na tym zdjęciu


Tralki, jak i te kule zdobyczne, z ub. wieku. Wymiana za kartki na alkohol polewkamax



Tomku, dzięki za radę. Jednak ja z założenia budowałam skalniak tarasowy.


Na podsypce żwirowej jak już pisałam wyżej. Zależało mi na tym, by możliwie naturalnie wkomponował się w otoczenie i stanowił spójną całość z powstającym ogrodem. Tarasy budowałam etapami, dodając do podłoża w zależności od wymagań sadzonych tam roślin np. włókno kokosowe, wermikulit, kompost liściowy, odkwaszony torf.
W ten sposób tworzyłam moje kamienne rabaty, też tarasowe, przed wielu laty w starym ogrodzie i to się sprawdziło w praktyce. Są do dzisiaj i rośliny mają się dobrze.
Pozdrawiam Vera
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, Elżbieta, Baba z psami

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 00:00 #10358

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Migawki ze skalniaka.....................















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, Roma, Amarant, edyta, aguniada, danutal, Krzysia, inag1, Gosia1704, chester633 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 07:17 #10362

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Vero, co tu dużo pisać... ogromna praca wykonana, z niesamowitym zamysłem całości... wiem, że efekt właściwy jeszcze przed nami (oglądaczami), ale to co już widać, jest po prostu piękne. Podziwiam Cię, sama nie potrafiłabym takiego ogrodu skalnego założyć... dodatki i cała koncepcja - bomba, rewelacja!
Gratuluję :buziak
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 07:20 #10363

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6342
  • Otrzymane podziękowania: 24908
Super,podoba mi się :bravo Wygląda i ładnie i naturalnie ;) ...chociaż te kule ? think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 07:28 #10367

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Tomku, kule są boskie! :D
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 07:37 #10372

  • moni
  • moni Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 247
Ale super ! Jestem pod ogromnym wrażeniem tempa i rozmachu prac :bravo I to w dodatku praktycznie w pojedynkę zdziwko
Skalniak rewelacyjny :woohoo:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 08:35 #10378

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Witaj Vero flower , jesteś tytanem pracy....jak piszesz ogarniałaś ,,to'' sama ..czapki z głów recourse , fotorelacja z założenia skalniaka książkowa a efekt początkowy już zapiera dech w piersiach a co będzie za kilka wiosen.... :woohoo:
ogród ogromny , gdzieś pisałaś ile metrów 2 ma część ogrodowa.... think: , pozdrawiam i życzę owocnych prac... B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 08:53 #10383

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7003
Vero powtarzam się, ale w 8 miesięcy ze szczerego pola wybudować dom z ogrodem, zimowym do tego zdziwko i stworzyć taki
wielki,przemyślany,piękny, wymagający tytanicznej pracy ogród :bezsil Do tego jeszcze stary ogród i zwykłe, codzienne babskie obowiązki .cook Trzeba być nie tylko zielono zakręconą. :zielony
Wybacz, ale Ty oprócz tego, że od świtu do wieczora nic nie robisz, tylko grasz w zielone,masz zielone :heart , zielone :bravo i pewnie masz kontakty z :zielony :zielony :zielony. Mój podziw dla ciebie nie ma granic..... :buziak vishenka Życzę :slonko i :burza bez efektów specjalnych, tyle ile potrzebujesz. flower
Ostatnio zmieniany: 2016/07/07 08:58 przez Elżbieta. Powód: błąd
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 23:11 #10566

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Odpisuję na raty, bo większe wpisy ze zdjęciami nie wchodzą - miele, miele i w kosmos wszystko idzie..........:nie_wiem
Przepraszam i proszę o wyrozumiałość recourse


Agusiu, dziękuję za ogromną porcję miodku wlaną w me serducho :buziak :przytulam
A za dzielną postawę obrońcy (przed Tomkiem polewkamax ) dedykuję Ci taki oto widoczek........................


i dorzucę jeszcze bajorko, a co - nie jestem chytrusem, o !!!!!




Tomku, dziękuję. A te kule - poczekaj któryś sezon, nie poznasz. Wiem co piszę. Już je przetestowałam w starym ogrodzie.


a w następnym sezonie


Tutaj też coś wymyślę................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Amarant, aguniada, Krzysia, chester633, dobra nuta, Elżbieta, Baba z psami, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 23:35 #10570

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7373
Vero, tralki i kule pamiętam ze starego ogrodu, spatynowane przez czas i pogodę, porośnięte... pięknie się wkomponowały w Twój ogród, zawsze Ci ich zazdrościłam :P .

Bajorka też, ale je szybciej udało by mi się wprowadzić do mego ogrodu, tylko nigdzie mi nie pasuje 2smiech .

Ciągle czekam na foty z ogrodu zimowego, pewnie już w nim działasz ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/07 23:35 #10571

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Moni, Pawle, jest mi bardzo miło, dziękuję flower
Działka ma 35 arów - dom + domek ogrodnika i podjazdy które dopiero będą to i tak ok. 30 arów ogrodu zostaje. Jest się gdzie gimnastykować polewkamax polewkamax


Elżbieto, jakże to tak, tylko gram w zielone od świtu do wieczora ???
A te buciczki to klops, czy co, pytam się........................same się zrobiły psze pani ?????


A tak poważnie, butki wydziergane przy kawie polecą ze mną 16 lipca na wyspy. Wnusia "miała" się urodzić 1 lipca a tu nic, pewnie czeka na babcię uparciuch jeden.................już nie mogę się doczekać :przytulam
Elu, dziękuję za życzenia - wzajemnie kochana :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, Krzysia, chester633, dobra nuta, Elżbieta, Baba z psami

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/08 00:36 #10581

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7003
Przecież cały czas powtarzam, że Ty jesteś nie z tej Ziemi recourse recourse recourse :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/08 22:29 #10865

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24724
Krzysiu w ogrodzie zimowym chwilowo rezydują pomidory w donicach 2smiech


Czekam na płytkarza, który na wykończyć stopień i fundamenty pod konstrukcją ogrodu. Elektryk i hydraulicy zrobili już swoje.



Potem wkraczam ja. Obiecuję relację na bieżąco :)

Elżbieto :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, chester633, dobra nuta, Elżbieta, Baba z psami

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2016/07/09 08:08 #10946

  • Dorota15
  • Dorota15 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 39
O Matko Vero jesteś WIELKA :heart
Zamysł ogrodu, domek z ogrodem zimowym, do tego wykonanie ... bajka :bravo
Jeszcze jak na koniec zobaczyłam te cudne buciczki to moje wrażenie urosło zdziwko
Uwielbiam przedmioty własnoręcznie wykonane. Sama dziergam i haftuję (komputerowo :lol: )
A gdzie irysy?
Wstaję wcześnie, bo życie jest za krótkie żeby spać.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.201 s.