Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/02/20 20:11 #226656

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21218
Juleczko -wyrazy współczucia :przytulam :przytulam :przytulam ......zakupy jak zawsze ciekawe
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Juleczka

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/02/28 21:57 #227487

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 802
  • Otrzymane podziękowania: 3389
Juleczko zajrzałam, a tu taka przykra wiadomość. Tulę Cię mocno :przytulam
I ja dostałam lilie z Wild Lili, i wydaje mi się, że jak kupowałam na Gardenii cebule były większe. Też siałam pelaśki, na 10 nasionek wzeszło 9. I lobelię, no i teraz zastanawiam się jak takie maleństwa pikować?
Trzymaj się kochana. :przytulam
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Ostatnio zmieniany: 2021/02/28 21:58 przez kasik 69.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/01 15:55 #227529

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Lobelię pikuje sie kępkami.. Ja wykorzystam czyjś "patent" ;) - pierwsze pikowanie będzie w wytloczki po jajkach- potem łatwiej przenieść będzie do doniczek- wystarczy wybić i przesadzić. Pierwsze pikowanie pelargonii poszło w te wytłoczki już.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/02 19:54 #227636

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dzisiaj przepikowałam lobelię niebieska. Fotki zaraz po pikowaniu- do wieczora ładnie stanęły na baczność. ;) Pierwszaą przepikowałam niebieską. Inne jutro... Rozcięłam pudełko na jajka- na odwrócony wierzch dałam folię by nie rozmokło za szybko pudełko- na to część wytłoczoną...






Kępki brałam takie sporsze- ładnie trzymały się zwarte- i fajnie się sadziło. Korzonki już splątane- trzymają kępkę "w kupie" ;)








"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/03 22:20 #227753

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
I ja muszę zacząć brać się za sianie, choć przyznaję nie jest to moje ulubione zajęcie.
Nie umiem za dobrze dbać o siewki, nie mam odpowiednich warunków słonecznych, bo parapety mają mało słońca.
Ale trzeba miec swoje pomidorki. Więc jak one to i inne może się załapią na siewy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/04 20:30 #227825

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Jak na razie siewy udane- wschodzą i inne roslinki. Warzyw nie wysiewam- mąż się zajmuje tym szcz atkiem warzywnika i sieje w maju do gruntu- rzodkiewkę, ogórki, cukinię, szparagówkę, marchew, pietruszkę / na zielona natkę, bo korzeń sie nam nie udaje/. Na rynku kupujemy flance porów letnich i zimowych, selerów- i to tylko tyle siejemy-ani pomidorów, ani papryki nie sadzę. To kupuję, bo niewiele. Za to kwiaty to mnie rajcują i sadzę różne oprócz róż.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/06 10:23 #227985

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Radosnie się robi na moich parapetach. Tu- już rosnące, a wkuchni zastawiłam parapet świeżo wysianymi.



Nie chciało mi sie wystawiać zasiewów w doniczkach zimą na balkon- to torebki z nasionami przeleżały ponad 2 miesiące w lodówce- i teraz szybko i ładnie wschodzą.



Radosny, wiosenny akcent na siewce pelargoni- nie wiem skad przybyła- widocznie zimowała w domu gdzieś w parapetowych kwiatach ;)



Po niedzieli zaczna spływać paczki z roślinami. clap
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/06 10:24 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, zanetatacz, a.nia

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/18 22:37 #229235

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Wyszłam do ogródeczka poszukać wiosny ;) Na trawniku zakwitły stokrotki, piwonie pokazały czubki wzrostu, pieris ma zawiązane kwiaty, forsycja lada dzień pęknie. Na skalniaczku pokazało sie parę roslinek, na razie wyszły jedne krokusy, hiacynty i narcyzy już wystawiły czubeczki... Zakwitł sliczny ciemiernik- zaskoczył mnie, bo w zeszłym roku gdy sadziłam był zielony. jesienią nie wiedzieć czemu obcięłam mu liście - ale pięknym kolorem odbił. Lilaki mają nabrzmiałe pąki liściowe. Na próbę- jak mi pójdzie przycięłam jedną rabatkę z różami- o 2/3 wysokości łodyg.- jak leci pnace i inne...




























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/19 15:58 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, basik, wojtek, Katarzyna2021

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/19 11:15 #229258

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Podziwiam Twoje zasiewy! sama też sporo wysiałam, ale na razie u syna w pokoju pod oknem dachowym mam. Jak tylko się nieco ociepli pójdą do szklarni.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/19 12:05 #229265

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Miłko- mus było coś wysiać, bo na rynek jeszcze nie pójdę. Po drugim szczepieniu odczekam- i gdy będzie ok to może mąż pozwoli mi z sobą na rynek pojechać. Na pewno wszystko będzie droższe- to sobie co nieco wysiałam. Po pierwsze skraca mi to czas oczekiwania na wiosnę, po drugie widząc jak rosnie na tym parapecie jestem ucieszona - i o to chodzi- o tę ogrodnicza ukochana robotę ;)

Przyszły róże z dwóch miejsc- czekam jeszcze na róże z Floribundy... Kilka paczek z liliami i piwoniami... Nie mogę poszleć wychodząc do marketów- to szaleję z fotela w domu... :kawa

Róże ze szkółki Lubienia- Freifrau Caroline, Eeuwige Passie i Cappucino.





Cappucino mam, ale to mało spotykana róża w sprzedaży to kupiłam, a co... Niska to upchnę na przodzie rabaty.





Drugie przyszły z Rozarium - tu już w doniczkach wysadzone

THE ALNWICK ROSE


THE SHEPERDESS


PETER PAUL RUBENS


COUNTRYMAN


clap clap
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/19 12:09 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/19 15:54 #229278

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21218
Juleczko -u ciebie wiosna tuż , tuż patrząc na pączki forsycji czy lilaków .....u mnie właśnie na lilakach najbardziej widać opóźnienie ,forsycja też jeszcze nie nabrzmiała a dzisiaj szczególnie zimno brrr......zakupy różane super hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/19 21:44 #229342

  • janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1539
  • Otrzymane podziękowania: 3914
takie zakupy zawsze cieszą:)
Czy ta szkółka Lubienia to Sobieszek, Juleczko? Bo na szkółka lubienia/lubień nic mi sensownego z googla nie wyszło ale po różach, które kupiłaś, znalazłam Roza Sobieszek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/19 21:47 #229345

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Na Fb szkólka ma grupę- tam dowiedziałam sie o tych różach. Poprosić o ofertę - i można wybierać ;) Szukaj takiej grupy Rosa Lubienia
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): janka.p

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/20 16:09 #229402

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
Zakupy cieszą i przybliżają nam wiosnę :) Ale u Ciebie JUleczko już ona prawie jest, u mnie forsycja jeszcze nic a nic nie zapowiada kwitnienia. Jedynie lilaki troszkę nabrzmiały.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/21 18:37 #229512

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Juleczko podziwiam zasiewy :mniam u mnie z nasion pomidorów wykiełkowało 50%

Jestem bardzo ciekawa jak postępujesz z różami nowo nabytymi, które sadzisz do donic
kiedy je przesadzasz na miejsca stałe, czy rosną one w donicach.
Zapytam też, czy w Twojej długiej praktyce zauważyłaś jakieś rezultaty w sadzeniu. tym sposobem
Ja sadzę od razu do gruntu /nieraz wyniki marne ale może to zależy od sadzonki /
W zeszłym roku róże rosły u mnie w donicach do jesieni i z mojej obserwacji wyglądają lepiej
zobaczę jeszcze jak będą rosły w tym roku.

Róże zakupiłaś bardzo hu_rra wszystkie sprawdziłam - recourse szkoda,że u mnie brak już miejsca.
Pozdrawiam Cię w tym trudnym czasie :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/21 19:07 #229522

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Moja droga- wg mojego praktykowania z sadzeniem róż do doniczek- mogę śmiało powiedzieć,że to najlepsza metoda. Namoczone i z przyciętymi korzeniami sadzę do doniczek- lepiej jest w te trochę większe produkcyjne niz te co zwykle w nich róże przychodzą.W tych donicach postoją... Sadzenie w doniczki przyspiesza ich wegetację- zakwitna na równi z różami w gruncie.- w pierwszym kwitnieniu. Sadzone w grunt- gdzie ziemia nienagrzana jeszcze budzi je pomału i zwykle zakwitną latem dopiero. Łatwiej też młode róże dopilnować w donicach niż w gruncie- gdzie woda ucieka głębiej. Pod każdą doniczkę stawiam podstawke- i gdyby nawet przeleciała woda przez doniczkę- to z czasem wypije i z podstawka. Ważne to zwłaszcza przy nawożeniu. Nie nawozi sie nowych- ale czasem gdy podlewam inne doniczki wodą z florovitem to kapnę i różom. Także z nalewką z żywokostem czy pokrzywą Stawiam w kwietniu te doniczki w słonecznym miejscu- nagrzewają się róże przyrastają. Na fotce jeszcze podstawek nie było , bo rózę były moment temu zniesine z balkonu do ogródka.



W zeszłym sezonie wykorzystałam pomysł na ratowanie róży zamierającej, lub też mocno uśpionej, która zdawała się nie obudzić- nałożyłam butelkę i szybko wróciła do normy. To samo zrobiłam z wydawało się zmarzniętą piwonią- też po nakryciu butelką - bez nakrętki- i szybko ruszyła ze wzrostem...
Tu po po reanimacji pod butelką- wydawała sie umarła- a proszę jak odżyła. To drzewiasta... ;)





Golokorzenna Julie Andrieu- tu w maju- w doniczce. Wsadzona w marcu
A tu kwiaty tej róży- na początku czerwca..Jeszcze w donicy








Róże z donic wysadzam w grunt we wrześniu.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/21 19:14 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/21 19:30 #229529

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Dzięki :buziak róże w donicach wyglądają wspaniale takie "wypasione" recourse może jeszcze przejrzę ofertę i kilka zamówię.
a posadzę do donic .Widzę u Ciebie doniczki takie u mnie się znajdą :tup
Zapytam Cię, czy możesz coś powiedzieć o róży Polaris Royal urzekła mnie na rosyjskim forum
ale obawiam się ,że u mnie może nie dać rady. Dobrze rosną u mnie tylko te najzdrowsze . wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/21 19:49 #229532

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Palais Royal- czyli Biały Eden- jest piekny. U mnie nie przyrasta za szybko- ale to dla mnie akurat zaleta, bo ścinków różanych mam zawsze ogrom. Może tylko u mnioe tak rosnie, bo jak zwykle towarzystwo innych róż tez ma- bo staram sie je upchac gdzie tylko sie da. Kup- nie pożałujesz , bo kwiaty piękne- niektórym sie bardziej podobaja niz Eden Rose. Mam obie , więc nie muszę wybierać która ładniejsza wink-3 . Kilka fotek Palais...

W pierwszym roku













W drugim - podrósł, ale wiosną był korekcyjnie przycięty. Dłuższy pęd mu jesienia zawinęłam.. Nie mam wiele fotek, bo gdy kwitł to komary nie dały nawet fotek robić- plaga była ;)











[
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/21 20:12 #229535

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Dziękuję,że pokazałaś zdjęcia teraz, to muszę ja kupić.
Można ją dostać w Florinbundzie przejrzę jeszcze ich ofertę coś muszę dobrać . :tup
Juleczko masz chyba wszystkie róże świata -jesteś naprawdę różano- zakręcona. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/22 16:10 #229579

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2053
  • Otrzymane podziękowania: 6467
Dzisiaj dotar ł kurier z roślinami z Florio. Bardzo jestem zadowolona- to będzie chyba następna moja ulubiona szkółka z cebulami i bylinami.. To już koleny tu zakup. Cebule lilii, korzonki malwy, łubinów. Kupowałam te korzonki w różnych miejscach, ale te najładniejsze. :) Zdrowe, jędrne i żywe ;)
























Załączniki:
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.198 s.