Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Różanie- i nie tylko - u Juleczki

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/22 16:16 #229580

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dzisiaj dotar ł kurier z roślinami z Florio. Bardzo jestem zadowolona- to będzie chyba następna moja ulubiona szkółka z cebulami i bylinami.. To już koleny tu zakup. Cebule lilii, korzonki malwy, łubinów. Kupowałam te korzonki w różnych miejscach, ale te najładniejsze. :) Zdrowe, jędrne i żywe ;)


























"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/22 16:19 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/22 17:15 #229583

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Ładne zakupy :) Też zamówiłam we Florio bulwy, ale jeszcze czekam :tup U mnie znów ziemia zamarznięta, więc nie ma co się spieszyć ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/22 17:48 #229584

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Wsadziłam te bulwki- czyli korzonki do ziemi- w domu. Za oknem wali śniegiem to nie chciało mi sie iść po doniczki za dom- i jak zwykle o tej porze roku - wsadziłam w co sie tylko dało, bo korzonki długie. Czyli- ucięte butelki po wodzie mineralnej, kubek półlitrowy ze steropianu/ znalazł się wink-3 oraz ucięty karton po mleku. Otwory zrobiłam w dnie- i postawiłam na plastikowej tacy w pobliżu balkonu... 2smiech Do maja postoją a w maju w grunt. Lilie uśpuione to dołożyłam do innych w piwnicy- ciemno i chłodno... Na jutro zapowiedziana paczka z Wild Lily- same lilie. Wszystkie jakie kupuję biorę po 2 szt tej samej odmiany- posadzę każdą odmianę osobno- do doniczek- to jak co roku będa mobilne donice ;)

Pocieszne te moje "doniczki"- ale roslinkom obojetne jakiej one urody są ;)- ważne by wilgotna ziemię zawierały. Za kilkanaście dni wam pokażę jak ładnie podrosna w tych imitacjach doniczek. wink-3





Dostałam kilka dni temu lilie z Lily garden- no i jedna lilia- dodana jakko gratis była juz wystartowana. Wsadziłam- szybko w górę idzie. Nawet wyczuwalny guzek z pąkiem. No i fajnioe- to już tradycja,że mam w domu zawczasu kwitnące lilie. ;)

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/22 22:23 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/23 13:40 #229659

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Znowu kurier... ;) Małżonek nie reagował ... wink-3 Cebule lilii z Wild Lily... Wszystko po 2 cebule tej samej odmiany. Jedynie Must See zaczęła rosnąć- to od razu wysadziłam do doniczki...i pod balkon do światła...


































Cebule ładne- jestem zadowolona clap
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/24 14:00 #229738

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dzisiaj- kaladia od Ogrody Kwiatowe... Mniejsze niż te co dostałam niedawno z Ogrotexu. Tamte mnie zaskoczyły wielkością- te- malizną. wink-3 Cena ta sama... gwizdac Weszły 3 do niedużej doniczki- ale nie martwie się bo urosną. W woreczkach są z ziemią to wrażenie że są wieksze niż faktycznie.












Gratisy- 5 bulwek acidantery , nasiona trawy kostrzewy i nasiona mięty pieprzowej...




Zeszłego roku tez były nieduże- i urosły, przezimowały i w tym roku / posadzone do doniczki w lutym/ juz maja sporo listków Trzeba je do wiekszej doniczki przesadzić- nie sądziłam,że tak będa przyrastać. :)

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/24 14:03 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Pani Bestia, zanetatacz, DorotaZ

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/24 22:11 #229787

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Robiłaś już przegląd róż po zimie?
U mnie chyba wszystkie przeżyły, ale cięcie przy samej ziemi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/24 22:37 #229795

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Trochę zaczęłam cięcie, bo już w domu nudno, a pogoda dzisiaj słoneczna była. Strat na razie nie mam- ale tnę krócej i wycinam sporo, bo moje krzaki już za gęste były i starzały sie łodygi. Cięłam wpierw na drobno do worów, ale po lenistwie za słaba ręka do tyle cięcia- więc wycinałam i na kupę- albo mąż zechce i zrębiarką potnie ;) albo ja sekatorem za kilka dni. Na jutro zapowiedziany następny kurier- ale małżonek idzie na szczepienie- może się uda gdy go nie będzie. Dzisiaj był na zakupach gdy przyjechał kurier. Na razie nic nie mówi, ale paczek jeszcze kilka będzie- to lepiej by wszystkich nie widział. ;)

Niedługo rozkwitnie mój młodziutki pigwowiec. :)

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/25 11:47 #229819

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dotarła paczuszka z Albamaru. Spodziewałam sie małego pudełka, bo tylko 3 rośliny. Zdziwiło mnie gdy zobaczyłam pudło- wcale nie takie małe. A to rosliny w doniczkach :) Wcale nie takie małe- dzwonek kropkowany niebieski- KENT BELLE, floks wiechowaty TWISTER t i żurawka GALAKSY. Bardzo fajne uczucie- miłe zdziwienie. Zeszłego roku z Albamaru to takie mikrusy przyszły,że było głupio za firmę ,że wysłali takie maloty. W tym za to super- jestem bardzo zadowolona clap










No to czekam na następne przesyłki ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/27 19:43 #230062

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dzisiaj przerwa w cięciu róż- byłam na drugiej dawce szczepienia. Mam jeszcze 3/4 do przycięcia- ale pomału zrobię. Teraz nic ciężkiego po szczepieniu mam nie robić- no to się będę wałkonić... ;) Siedząc przy komputerze przypomniałam sobie,że zeszłej wiosny kupiłam przez internet ładne sadzonki w sklepie Dlaogrodu24.pl. Zajrzałam tam więc z ciekawości co tej wiosny sprzedają... i skusiłam się - fotki ze strony sklepu.

Postanowiłam,że w tym roku na ganku będą takie pelargonie- a nie czerwone jak co roku. 3 szt bo mam na ganku 3 donice. Pelargonia Smokey Eye White



Do tych pelargoni dosadzę zwisającą tojeść rozesłaną /mam nóstwo między różami- własnie na to by robic sadzonki i sadzić jako uzupełnienie kompozycji. I dodatkowo do tych donicwilec ziemniaczany zielony -też 3 szt.





A na trzepaku zawieszę 2 kosze z wiszącymi truskawkami- -kupiłam 4 szt truskawek zwisających o czerwonych kwiatkach. Trzepak były- teraz jest podporą dla 3 róż pnących i jest miejsce do zawieszania dwóch koszy z kwiatami. ;)





Zapowidziano wysyłkę- drugiego zamówienia z Florio- z 4 hostami i I od Bilskich- floksy wiechowate. ;)
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/27 19:47 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, Franusiowa

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/27 21:23 #230078

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Juleczko -właśnie dzisiaj odkryłam Dlaogrodu.24 i chyb też tam zamówię bo ceny mają dobre a jak jeszcze piszesz ,że ładne sadzonki to tymbardziej hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/27 21:55 #230084

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Zeszłej wiosny kupowałam i w innych miejscach- Dlaogrodu.pl mieli jednak najładniejsze sadzonki. Na fotce przesyłka zaraz po wyjęciu a kartonu, więc trochę przygieta- ale zaręczam,że wszystko sie pięknie rozprostowało . Nie robiłam potem fotki zbiorczej, bo porozstawiałam rośliny. Wszystko solidnie zapakowane- byłam bardzo zadowolona gdy otworzyłam przesyłę.




To taka dziwna pora na ogrodzie- po przycięciu kilku rabat różanych... Wydaje sie tak pusto- aż dziw,że do końca kwietnia będzie bardzo gęsto i zielono. ;) Tnę 0 2/3 wszystko jak leci... Nie grabione jeszcze, nie nawożone- chcę dosypać trochę ziemi kompostowej , bo sporo w moim kompostowniku sie narobiło... na razie tylko cięcie- ale to tylko dlatego,że bardzo widać było budzące sie pączki liściowe. Szkoda by energia szła w to co będzie cięte- to ruszyłam- mimo iż zarzekałam się ,że dopiero w połowie kwietnia jak zwykle.




"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/27 21:59 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz, Katarzyna2021

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/27 22:25 #230089

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Juleczko -już sobie przygotowałam rozpiskę bo trochę tego potrzebuję ,ale muszę poczekać na wypłatę 2smiech ,ja też chyba zacznę po niedzieli ciąć róże ,większość bardzo ,bardzo nisko..
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/30 18:22 #230412

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Moje parapetowe rabatki się zagęszczają- radosny widok cieszący oczy i radujący serce. :)

cynia daliowa


pelargonie


mak bylinowy różowy


szybko przyrastające łubiny i malwa- niedawno to były tylko korzonki


lobelie







Jesienią zrobiłam małe sadzonki z begonii dragon- na wszelki wypadek gdyby mi te co w piwnicy zimują padły...

"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/30 18:26 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, Franusiowa, DorotaZ

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/30 19:34 #230421

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Piękne zasiewy. Te pelargonie to też sieweczki? Śliczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/30 19:55 #230423

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Tak Dorotko- siałam. Jest ich więcej- ale te największe. Pobawiłam sie sianiem- i to sporo rózności- by czas spędzany w domu z powodu pandemii zleciał mi po mojemu- z tym co kocham. Jak popikuję wszystko co gęsto rosnie to dla mnie chyba w domu miejsca braknie ;) wink-3 - zwłaszcza ładnie mi powschodziły cynie- różowe, fioletowe, pomarańczowe, oraz miks - wysokich i miks niskich- każde w osobnych pojemniczkach.. Dobre nasiona były bo prawie wszystkie powschodziły. Wczoraj dosiałam jeszcze inne rośliny- te większe niedługo będę wystawiać na balkon a nowe siewki zajma parapety. ;)

Dzisiaj dostałam 2 przesyłki- mąż przynisł, bo kurier zostawił na ogródku. Na razie nie zaglądałam jeszcze- pewnie jutro dopiero otworzę- jedna od Bilskich- 4 floksy, a druga z florio- 4 hosty. Ciekawa ich jestem- ale wytrzymam do jutra. :) Zapowiedziana paczka z Floribundy

W sobotę byłam na drugim szczepieniu- dwa dni byłam jakaś nijaka- ale już dobrze- Jakaś taka powolna byłam i śpiąca- ale już wróciłam do normy i dobrze sie czuję. Mąż mówi że tak miało być... Troche się obawiałam czy chora nie będę- ale już po strachu. Jeżeli ma pomóc to chciałam się zaszczepić- zwłaszcza po śmierci siostry zmieniło sie moje nastawiwnie do tego cholernego wirusa...

Wczoreaj wypatrzyłam na Allegro wystawiającego róże- między innymi angielki. Nie były dokładnie opisane, tylko jakimiś skrótami- zamówiłam dwie- bo akurat je mam, ale wąsko mi rosną to dosadzę. Cena niższa niż w szkółkach- jeżeli sie sprawdzi,że to one to warto.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz, DorotaZ

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/31 08:54 #230478

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Przypomniałaś mi, ze już trezba siać aksamitki i cynie. Nasiona wcześniej już uszykowałam.
Zacne zakupy! Może ja też łubiny sobie zamówię? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/31 21:35 #230574

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Paczuszka z hostkami- z Florio.
Mam nadzieję,że jak sie kiełki obudzą to lepiej to będzie wyglądało. ;) Pojedyncze kiełeczki jednak - i malutkie. Na końcu fotka białego łubinu. Tym razem korzonek ładniejszy niż w pierwszej paczce z łubinami. :)















Gratis- bulwki szczawika...


"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Ostatnio zmieniany: 2021/03/31 21:47 przez Juleczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/31 21:52 #230585

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Druga wczorajsza paczuszka to Floksy od Bilskich ;)

TWISTER


MIKE'S FAVORITE


MODERN ART


ZENOBIA


Sadzoneczki ładne- sadząc niektóre łodyżki sie przysypały ziemią, ale wyjdą, więc nie grzebałam .
Posadzone i hostki i floksy powędrowały na balkon.
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/03/31 22:00 #230589

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Dzisiejsza przesyłka z Floribundy. Nieduże, ale w sumie ładne- namoczone , zostały posadzone w donniczki i postawione w zacisznym miejscu na ogrodzie. :)



DESDEMONA


STRAWBERRY HILL


SCHONE MAID


PRINCESS ANNE


KAFFE FASSET ROSE


NAUTICA


HOT CHOCOLATE


TRIANQUILITY


JAMES L.AUSTIN


HONEY DIJON
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz

Różanie- i nie tylko - u Juleczki 2021/04/01 21:44 #230740

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2045
  • Otrzymane podziękowania: 6434
Cięcie róż postępuje. Minęłam sporo półmetek- już mam dość... Tak dzisiaj orepeciłam między innymi i Colette ;) Nie chciało mi się wyciągac drabiny -wlazłam na ławkę- stąd ten karton. ;)





"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, VERA, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.222 s.