Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/06/04 14:59 #239935

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
I owadzio:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, zuzanna2418, Semper, Ave, nowababka, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/05 01:55 #239983

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Zachwyciły mnie te orliki , takie eteryczne... :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/06/05 15:44 #240041

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9840
  • Otrzymane podziękowania: 21328
Miłko -rodki sadź,bo hortensje ogrodowe za bardzo wymagające są ,zdjęcia cudne rysunki też cudne -masz talent :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/07 21:50 #240310

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Żanetko! Masz rację, bo hortensja ogrodowa jedna się ostała żelazna. Reszta poszła sobie... Zamówiłam u kolegi kalinę hordowina ( Viburnum lantana), bardzo mi się spodobały jej liście, byłyby w tym miejscu urozmaiceniem.

Ps. Zapomniałam, jak nazywa sie hosta od Ciebie. Mam zapisane w biurze, a pracuję w domu...

Ewa! Może chciałaś napisać "rachityczne" 2smiech 2smiech 2smiech Bo jak jakoś przy innych mizerniuchne, ale cóż - dość fotogeniczne wink-3

Upał trochę pomieszał mi plany więc snuję się po ogrodzie i od czasu do czasu coś skubnę, choć planów miałam mnóstwo. Kolejna zmiana wystawy, zaczęły moje trzy irysy, a rodki kończą widowisko.
W weekend kolejny nasz zlot, mnie nie będzie, ale życzę Wam wspaniałego spotkania i wielu cudownych wrażeń.

na dziś:


Ostatnio zmieniany: 2021/06/07 22:46 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom

Ogród takisobie 2021/06/07 22:41 #240330

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10015
  • Otrzymane podziękowania: 22974
Nie tylko iryski ale i róże już wystartowały i będzie coraz piękniej.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/08 19:48 #240392

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Tak Majka! Jak startują róże, jest coraz piękniej, ale martwi mnie ten upał. przez to i róże krócej będą kwitnąć.
Na dziś:





Stworki znalezione

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/08 22:15 #240413

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9840
  • Otrzymane podziękowania: 21328
Miłko -jutro sprawdzę hostę bo nie pamiętam 2smiech a zawilce przyjęły się? .U mnie róże jeszcze nie rozkwitły ,ale zakwitł pierwszy liliowiec hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/06/08 23:03 #240422

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Ja już w międzyczasie znalazłam. Ale zapomniałam... Golden Meadows? Coś w tym rodzaju...
Ja jestem roztrzepana strasznie i nie pamiętam co od kogo, ale opatrzność czuwa, bo własnie sie zastanawiałam, czy zawilce od Ciebie, czy od kogoś innego. Mają sie dobrze , przyjęły się i rosną. Dziękuję Ci bardzo! :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2021/06/09 23:30 #240565

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 533
  • Otrzymane podziękowania: 2557
Ilekroć widzę u Ciebie Variegata di bologna, to mnie skręca, bo zawsze chciałam, a nie mam, będę wzdychać do Twojej;)
Bzyki wszelakie cudowne, orliki - choć nie lubię u siebie i mam aż jedną ciemnobordowo-trupią sztukę, zawsze budzą poruszenie, bo fotograficzne małpy są.
U mnie róże jeszcze w pąkach(i mszycach, skoczkach, plamach, chlorozach polewkamax )
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/09 23:59 #240574

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4651
  • Otrzymane podziękowania: 8449
Uwielbiam te Twoje zdjęcia.
Malunki jak zwykle śliczne.
Moje już oprawione, ale jeszcze nie wiszą.
Jak zawisną pokaże zdjęcie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/14 18:28 #241018

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Gosiu! Dziękuję! :buziak Wiesz, że to dla mnie zaszczyt, jak moje bohomazy wiszą u kogoś na ścianie. hu_rra To już dość poważne, nie jak laurka magnesem do lodówki przypięta. ;)

Brygida! Cieszę się, że Ci się zdjęcia podobają :buziak
Ja kupowałam Variegata di Bologna wiele lat temu w Rosarium, ale widzę , że już nie mają w ofercie. Może trzeba u nich zapytać? think:
A nie sądzisz, że wiele roślin dopiero w obiektywie nabiera szlifu? :fotka wink-3

Fajnie teraz w ogrodzie po deszczu tak soczyście się zrobiło. Trawa nie skoszona, urosła plackami koniczyna. Pszczoły maja ubaw. chciałam pielić pomiędzy daliami, ale poczekać muszę, bo rzutowo posiałam ostróżki i maki, a po deszczu zaraz zaczną się wschody więc mam lekki bajzelek.
W sobotę byłam w jucce, kupiłam doniczek, nawozów, kaktusy (jak zawsze, gdy tam jestem) i kilka roślin. Kupiłam też synkowi młodszemu kosę na dzień dziecka. A drugiemu krotona. Starszy syn mnie zaskoczył, bo był ze mną i nakupował roślin jak dla pułku wojska. Okazało się, ze to na balkon, do domu, do pracy i do pracy dziewczyny. Potem całą niedzielę to sadził w doniczki, pojemniczki, żeby było ładnie. dałam mu jeszcze na balkon ziół i hosty. Zobaczymy co i ile zmarnuje. wink-3
A ja chodzę po ogródku i podskubuje to i owo. Jeszcze nie wszystkie tulipany wycięte, nie wszystkie rodki obskubane. Sadzę też jednoroczne pomiędzy daliami, żeby potem było kolorowo.
Już wiem, ze będzie i w tym roku wystawa dalii i kwiatów lata. Termin wiadomy, tylko czekamy na kwiaty.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, edulkot, zuzanna2418, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/14 22:31 #241076

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10015
  • Otrzymane podziękowania: 22974
No niby upał przyśpieszy przekwitanie czy też przypali róże ale już wolę upał niż ciągłe deszcze jak rok temu. Z każdym dniem coraz piękniej się robi.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/06/14 23:08 #241084

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9840
  • Otrzymane podziękowania: 21328
Miłko -brawo dla syna, kolejny ogrodnik bedzie hu_rra ,fotki zachwycające ......też skubię rodki, robota ciągle nie przerobiona ,dzisiaj nawet jak mnie kregosłup łupał to wspomniałam sobie Twoje słowa ,że jeszcze tylko lipiec a w sierpniu będę odpoczywać jak Ty 2smiech -tylko czy to realne?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/06/15 09:11 #241099

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Ja przyjęłam takie założenia do prac w ogrodzie - dziennie tylko jedna rabatka do porządkowania, pielenia itd.
W ten sposób porządki posuwają się do przodu, a ja nie wracam do domu na czworakach , jak to dawniej bywało polewkamax
fajnie jak dzieci zaczynaja podzielac naszą pasję. Ja byłam w szoku jak mój zięć zaczął podpytywac o nasadzenia w warzywniku, skrzynie, nawożenie i zaczął to realizować - w życiu bym go nie podejrzewała o jakies ogrodnicze ciągoty 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/06/15 15:02 #241133

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Ewka! Ogród to przecież nasza pasja, nie pańszczyzna. czasami ma się siłę i ochotę na więcej roboty, a czasami tylko na podskubywanie. Dobrze wymyśliłaś. Jedna rabatka! zwyc Czy dzieci podzielają naszą pasję, to nie wiem, ale obiecałam sobie i powoli to realizuję, że będę z dzieciakami (dorosłe są już bardzo :mur ) przechadzać się i opowiadać. po kilkunastu spacerach po ogrodzie będą wiedzieć gdzie co rośnie i jak się nazywa i co lubi.

Żanetko! Moi synkowie, to już od lat pomagali mi w ogrodzie, ale w męskich pracach typu trawnik, kompost, piła łańcuchowa. Teraz czas na niuanse ;-)
Odpoczywać trzeba już dziś. Wiele chwastów zostawiłam dla ozdoby no podagrycznik w kilku zakątkach wstydu tak pięknie zakwitł, ze jeszcze go na chwilę pozostawię 2smiech Pysznią się też pokrzywy więc tam, gdzie nie chodzę - zostawiłam. Kwitną glistniki - też ładne!

Oj Majeczko - masz świętą rację! Chyba tez wole upał od ulew, zimna i błota. A najlepiej niech będzie na zmianę! wink-3 Ale nie tak ekstremalnie...

Dziś planowałam posadzić kilka roślin, które stoją w doniczkach, ale upał się zrobił to zrezygnowałam. Ma przyjechać po południu Polcia, pokaże mi może, jak odkłady z rodków się robi, bo będziemy obrabiać Duke of York.

Na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, dultom

Ogród takisobie 2021/06/15 15:18 #241134

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10015
  • Otrzymane podziękowania: 22974
Miłej pracy w zacnym towarzystwie.
Jakbym chciała tak jak Ewa jedną rabatę na dzień zrobić to jednego dnia skończyłabym po godzinie a innego wcale na noc nie wróciła, rabata rabacie nie równa.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/15 15:44 #241136

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
ja też chwasty czasem zatrzymuję dla ładności, ale w tym roku mam nauczkę, że co za dużo to niezdrowo: mam kilka metrów kwadratowych zaanektowanych przez siewki szczeci...Natomiast mam od dwóch lat kozłka lekarskiego, nie wiem skąd i kocham te jego delikatne kwiatostany.
Bawcie się dobrze dziewczynki ;)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/15 17:24 #241145

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9840
  • Otrzymane podziękowania: 21328
a ja poproszę o fotorelację (oczywiście jak się da)-jak to się robi....te odkłady oczywiście 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2021/06/15 17:25 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/15 22:10 #241169

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
Żanetko! W końcu nie robiłyśmy odkładów. Ja myślałam, że teraz można, a jednak trzeba poczekać do lipca co najmniej. Czyli za miesiąc.

Zuza! Ja 2 lata temu szczeć z trawnika wydłubywałam widelcem 2smiech Kozłek mówisz? To bylina? Powinnam chyba też zasadzić... 2smiech
A dziewczynki miło pogadały i Pola pojechała B)

Majka! Zacne towarzystwo było, ale pracy żadnej, jak wcześniej wspomniałam. Mój miły gość był zmęczone wydarzeniami ostatnich dni i kilometrami za kółkiem, o pracy nie mogło być mowy!

Tak też Pola miała okazję zobaczyć mój skromny ogródek. Pokazałam Szefowej kilka host, które dostałam od niej wiele lat temu. Nie pamiętała... wink-3 Do domku zajechała szczęśliwie, o czym zawiadomiła.

Mój pierwszy pączek dalii - Purpinka

Zakupy z sadowniczy.pl

Siewki tytoniu, ślazu i kosmos czekoladowy

Kaktusiarnia



czosnek

Biennenweide Rot
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom

Ogród takisobie 2021/06/16 21:52 #241299

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14595
  • Otrzymane podziękowania: 44088
I kolejnych kilka migawek z ogrodu.
Teraz niewiele kwitnie. Czekam aż rozhulają się róże. Póki co nie zawodzą historyczne. Zrobiłam już trzy rzuty konfitur.
Eksperymentuję z pozbyciem się goryczki z płatków. Kiedyś obcinałam białe końcówki, nadal miały goryczkę.
Pierwsze dwa rzuty w tym roku robiłam sposobem perskim i moczyłam róże w zimnej wodzie - też była goryczka, ale mam wrażenie, że była delikatniejsza.
Dziś sparzyłam porcję płatków i zlałam wodę. Wydaje mi się, ze efekt lepszy. zobaczymy jak poleżą. Ciekawostką jest to, ze w drugim rzucie dodałam tłuczonego kardamonu - ciekawy i egzotyczny smak się zrobił.

Sadzę cały czas to, co posiałam. Myślałam, że Klipp dagga mi się gdzieś zasiała, ale niestety nie. szybciutko wrzuciłam ziarna do doniczki, w tej temperaturze szybko wzeszła i jest gotowa do posadzenia. Sadzę kosmosy, cynie, aksamitki i ostróżki. Dostałam od Kluski siewki tytoniu, ale widzę, że i u mnie się kilka pokazał. Znalazłam też siewki ślazu mauretańskiego (Kluseczka też mi dała).
I chyba wreszcie w tym roku po kilku latach zakwitnie mi żelaźniak, pewnie dlatego, że pogroziłam mu widłami.






Ostatnio zmieniany: 2021/06/16 22:01 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Olusia, VERA, Semper, Ave, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.