Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/06/17 22:22 #241414

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Nadal nieco pustawo w ogrodzie. Dziurę pięknie załatał kwitnący podagrycznik (tak, tak pozwoliłam mu). Czekam na maki, róże nie pokazują, co potrafią, bo chyba susza im doskwiera. Konewki nie zastąpią deszczu.
Zakwitł mi też kaktus. Nie wiem, co to, ale piękny hu_rra W sumie to zdjęcie z wczoraj, bo dziś już przekwitł.




Ostatnio zmieniany: 2021/06/17 22:22 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/19 11:17 #241579

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Mam nenufara! hu_rra Powiedziałam kuzynce, ze jak będzie czyścić swój rów melioracyjny, niech mi kopsnie kawałeczek nenufara, bo w moim kociołku będzie to cudnie wyglądać, takie piękne liście na powierzchni, ktore będą chronić przed parowaniem wody i zdobić. A jej małżon wykopał mi takiego potwora z pakami, a jeden pąk prawie rozkwitał. No i kwitnie:





Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 11:18 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/06/19 12:56 #241582

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22942
Miłko kozłek lekarski ma podobne kwiatki do podagrycznika za to zapach raczej nie za bardzo. Rośnie mi pomiędzy pachnącymi różami i dopiero po jakimś czasie orientuję się co tak capi. Sieje się łatwo ale nigdy przesadzone siewki nie przetrwały, może wysiewać do doniczek.
A mnie już dalia zakwitła drugim pączkiem. Te od ciebie ładnie rosną choć myślałam że jedną dziki zmarnowały, przy każdej wizycie albo przy mniej ryły albo deptały.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 12:56 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia

Ogród takisobie 2021/06/19 13:22 #241587

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Majka , jak u Ciebie dziki spacerują w ogródku to ja mam strach Ciebie odwiedzić .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/19 19:44 #241609

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9813
  • Otrzymane podziękowania: 21198
Miłko -dajesz radę pracować .....ja skupiam się tylko na podlewaniu ,też trochę mój ogród przygasł ,ale coraz więcej pąków na liliowcach za to dalie bardzo marne ,jedynie nowe co posadziłam w donice jako tako rosną krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/19 20:03 #241613

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
No dzisiaj Żanetko nic nie robię. Od rana ponad 30st i sobie podarowałam. Jedynie kilka konewek rozdysponowałam. Potem zamknęłam się w domu, włączyłam wiatrak i oddałam się pracy twórczej.
Moje dalie są dzielne. Niektóre podwiędły, ale nic im nie będzie. Wczoraj wieczorem trochę z wężem pochodziłam i lekko dostały. Musi wystarczyć.

Olusiu! Takaś strachliwa? wink-3 Dziki są wszędzie teraz. U mnie w parku też rodzinka buszuje czasami. Nie wyobrażam sobie byś w domu się zamknęła rotfl

Majka! Kozłek znam tylko z cudownego działania na moje zszargane nerwy i nękającą mnie niegdyś bezsenność. Stąd mój sentyment do niego. A że wszelakie tabletki i zioła teraz dość drogie więc zastanawiam się, czy nie zacząć uprawy. Nie przeszkadza mi ten zapach i nawet miło mi się kojarzy. Za to cudne margerytki, które kwitną teraz na całego pod moim hamakiem pachną jak psia kupa :mur

Niestety, pokazany rano nenufar chyba się ugotował na tym słońcu. Dolewałam mu zimnej wody, liście i pąki ok, ale kwiat szmatowaty się zrobił.

i inne takie tam:



Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 20:03 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/19 20:35 #241620

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22942
Olusia napisał:
Majka , jak u Ciebie dziki spacerują w ogródku to ja mam strach Ciebie odwiedzić .
Olu już nie spacerują, młode urosły i nie wcisną się do każdej szpary w płocie, spokjnie możesz przyjeżdżac, co najwyżej koty nie dadzą Ci spokoju.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia

Ogród takisobie 2021/06/20 09:27 #241654

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4225
  • Otrzymane podziękowania: 16298
Kosmos czekoladowy z nasionek ? zdziwko pięknie wzszedł. On ma bulwy podobne do dali tylko o wiele mniejsze. Jesienią wykopałam moje dwa z bryłą ziemi i jeden przeżył… 50 % powodzenia :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/06/21 22:03 #241824

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Nie Aniu! faktycznie można było tak zrozumieć, ale kosmos kupiłam już jako roślinę. Mam nadzieję, że spodoba mu się miejsce i nie zejdzie po sezonie. A jak zejdzie - kupię sobie nowego wink-3

Majka! Specjalnie dla Oli można by wpuścić kilka furtką! 2smiech

U nas dalej susza. zapowiadali deszcz, ale jak zawsze kłamali. Słyszałam, ze były miejsca, gdzie była paskudna burza z gradem, a u nas wczoraj w nocy widziałam dwie błyskawice think: Komary rżną, biegam z konewkami, podziwiam róże i pustynniki od Verki. Zaczynają powoli maki, ale ze zdjęciami jestem w tyle. Jutro pokażę.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, Semper, zanetatacz, Danusia, Isia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/21 22:15 #241833

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Milka, proszę mi Majki nie buntować!
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród takisobie 2021/06/24 11:40 #242161

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Gdzieżbym śmiała, Olusiu! :buziak

Po ulewnym deszczu nastał busz. Nie ścinam trawy, bo pszczoły szaleją w koniczynie. Skoro księża łąka nam się nie udała, to jest moje Laudato Si.
Wyjeżdżam na ptaki, mam już nowy obiektyw więc muszę wypróbować hu_rra

Na dziś:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/24 12:05 #242165

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
I na jutro:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/24 12:26 #242167

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2825
  • Otrzymane podziękowania: 12176
Piękne fotki. Zachwycam się szczególnie tymi zwieszonymi główkami pękających pąków. Fantastycznie to wygląda. Jestem też zauroczony lilią w trzecim chyba od dołu zestawie zdjęć. Trochę lilii w zeszłym roku kupiłem, ale żadna nie pączkuje tak niezwykle i obficie.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/06/24 18:48 #242206

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9813
  • Otrzymane podziękowania: 21198
Cudne fotki i cudne róże ,ta czerwona to co za jedna?.......miłych bezkrwawych łowów i odpoczynku :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom

Ogród takisobie 2021/06/24 22:24 #242256

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25057
Podziwiam kwiatki i czekam na ptaki :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom

Ogród takisobie 2021/06/29 11:59 #242723

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Kochani! Wróciłam. Napatrzałam się na ptaki, zieleń po horyzont, naładowałam akumulatory. Za ogrodem nie zdążyłam się stęsknić za ogrodem, bo to były tylko 4 dni.

Wiesiu! Ptaki będą, oczywiście postaram się nie zanudzić, bo testowałam obiektyw i zrobiłam tych zdjęć sporo. Postaram się streszczać.

Żanetko! Czerwona róża to Dortmund. jedna z pierwszych, które zakupiłam w Rosarium. pamiętam, ze wyrwałam ostatnią ze szkółki i pani przepraszała, że taka mizerna 2smiech Niestety nie pachnie.

Tomku! U mnie z liliami różnie. Niektóre nie kwitną i chyba miejsce im się nie podoba, a niektóre czują się dobrze w moim ogrodzie. Tak obficie martagon zakwitł mi pierwszy raz.

Najpierw kilka migawek z ogrodu sprzed wyjazdu (myślałam, że w międzyczasie pokażę)




Ostatnio zmieniany: 2021/06/29 12:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, VERA, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/29 12:03 #242725

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
I z PN Ujście Warty:

Trznadel

Pliszka żółta

Gąsiorek

Rokitniczka

Kszyk

Krętogłów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, Olusia, VERA, Pani Bestia, Ave, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/06/29 14:44 #242748

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25057
Maki widzę że się rozpasały u Ciebie :woohoo: , a u mnie w tym roku ani jednego, wszystkie siewki padły łupem ślimaków :angry:
Ptaszki jak zwykle piękne :kocham , a co to za obiektyw?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/07/01 20:45 #243087

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 802
  • Otrzymane podziękowania: 3388
Miłko szkoda że nie wiedziałam, że Pola jedzie do Ciebie, dałabym Ci poidełko.
Jak ja ci tych ptaków zazdroszczę. Róźe piękne, moje w tym roku startowały prawie od zera. Pustynniki chyba nie zakwitną maleńkie mszyce zjadają pąki kwiatowe.
Pozdrawiam.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/07/01 22:24 #243117

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Kasiu! Kochana jesteś! Może będzie jeszcze okazja. Poidełko by się przydało, ale czym ja bym się Tobie odwdzięczyła? :buziak
Ptaków w Twoich rejonach też sporo, ale problem polega na tym, ze trzeba się oderwać od wszystkiego i przez kilka dni zająć się tylko nimi. To jest piękne, ale trzeba umieć zrezygnować, bo natura nie czeka i jest dość zaborcza wink-3

Wiesiu! Maki są cudowne, mam ich mniej niż w zeszłym roku, ale tyle ile trzeba, z pustynnikami Verki wyglądają pięknie. Nawet nie wiedziałam, ze tak będzie, jak je sadziłam. Niestety wszystkie siewki rdestu zjadły mi ślimaki. Mam nadzieję, że mam jeszcze nasionka, bo jest cudny.
Obiektyw zamieniłam na 150-600 Tamrona ze stabilizacją. Nieco ciężki, ale ładnie foci. Te ptaki naprawdę były daleko, a widać kto zacz 2smiech

Ogród odpoczywa po upałach. popadało, podlało. Trawa nie skoszona, rośnie pięknie w niej koniczyna. Pszczoły szaleją. Nawet dąb mi jakiś wyrósł na trawniku ma 8cm, ale jest polewkamax . Dalie rosną, już pierwsze kwitną.
Posadziłam wreszcie moje krzewy, ale nadal pozostało mnóstwo kwiatów w doniczkach do posadzenia. muszę to zrobić w weekend. Takie tam aksamitki, tytonie, kosmosy, cynie. Powsadzam wszędzie, będzie kolorowo.

Na dziś:




Ostatnio zmieniany: 2021/07/01 22:27 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.522 s.