Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-)

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 13:49 #81018

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Wiesiu, jeśli wiatraczki to dalie pojedyncze, są absolutnymi debeściakami!!! :kocham :kocham
Niestety, mm tylko jedną, ale zbieram nasionka ze swoich i pod koniec zimy będę wysiewać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Markito, na wykładanie się pomaga gęste sadzenie teacher Dalie wspierają się nawzajem rotfl

Ta dalia jest zarąbista 2smiech każdy kwiat jest inny!





Ale nie samymi daliami człowiek żyje ;-) Kwitną hortensje...







Wszędzie fruwa moc motyli!!!



Trwa klęska urodzaju wszelakich siewek 2smiech









Sporadycznie podlewam, prawie nie nawożę, ogórki i pomidory posadzone miesiąc później niż zwykle, tak też zaowocowały czdziura Ogólna degrengolada :grabie
Ostatnio zmieniany: 2017/08/18 13:56 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 14:01 #81019

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66641
A propos wykopywania...Dlatego kiedyś pytałam, czy można je uprawiać i przechowywać w donicach. Jesienią wykopać, zasuszyć w garażu a potem znów wkopać w tych donicach.Takie postępowanie byłoby prostsze,nawet u mnie by mogły rosnąć...pomponiki 2smiech

Iwona, czy hosta Edge of Night jakoś u Ciebie rośnie? Tylko my dwie chyba ja mamy i czuję się bardzo osamotniona w wątku bazowym :grabie
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 15:48 #81025

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
EofN rośnie u mnie nawet lepiej niż jakoś :-) ale i u kolegi Krzysztofa też powinna być wink-3 Onegdaj kawałek mi od niej odpadł, więc odstąpiłam go bliźniemu :diabelek
Zrobię ładne fotki i wstawię :-)

A tymczasem 3 inne...

Lakeside Paisley Print


Phantom


Nie mam pewności, która to hosta, ale z mamutów ;-)


Metodę "na leniwca" w odniesieniu do przechowywania dalii na Twojej glebie można spróbować zastosować polewkamax U mnie na glinie, opite jesiennymi opadami, bulwy na pewno by spleśniały...
Uprawianie w donicach, ale tylko w zakopanych donicach!
Wiosną ta gleba z ubiegłego roku byłaby na tyle jałowa, że kwitnienie dalii byłoby wątłe. Ale spróbuj, Polu, i wszystko nam opowiesz!!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, Krzysia, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 16:16 #81029

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
markita napisał:
Mnie w daliach, oprócz oczywiście wykopywania ;), wkurza ich mała stabilność, wszystkie, które miałam zawsze leżały :mlotek . Piach pod tym względem jest fatalny krecigl
Całkowicie się zgadzam z Martą, obojętnie jaka dalia ale z wysokich zawsze leży, a jak jest ich więcej i gęściej posadzonych to mam leżący dywan daliowy, ich nie da się żadną miarą ustawić do pionu, ani podpory ani głębsze zakopanie :mur
Wiatraczkowe puste może dadzą radę utrzymać pion i właśnie takich chcę spróbować posadzić kilka think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 16:24 #81031

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
No to ciekawe... U mnie na glinie większość róż rośnie w poziomie polewkamax Bez podpórek jest dramat!

Stanowczo, siejemy w marcu dalie teacher

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 16:55 #81032

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Siejemy jak nie zapomnimy o tym :glupek kupiona torebka nasionek leży do dzisiaj polewkamax
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 18:53 #81041

  • haw5
  • haw5 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 198
  • Otrzymane podziękowania: 236
Oprócz podziwiania,wtrącę trzy grosze.
Nie wiem gdzie leży problem w pokładających się daliach,mam ich ponad setkę i o dziwo wszystkie w pionie. :lol:
Nie zaprzeczę,że są palikowane.
Pozdrawiam Krystyna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 20:05 #81056

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Siberko, ja też mam taka pełna dalię, która ma rózne wariacje w wygladzie, biel z bordo ale każdy kwiat inny, za to ilośc kwiatów ogromna, karpa u niej niczym koło, niestety tez rozkłada się wkoło.
Na hostach nie znam się wcale ale Twoje ładne, dziur nie mają.....łowisz ślimaki czy nie masz ich?
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/18 21:50 #81099

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9721
  • Otrzymane podziękowania: 20837
ja też podziwiam wygląd host -jak z katalogu hu_rra ,a dalie tyż pikne
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/19 15:38 #81195

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Hosty masz śliczne ,na prawdę podziwiam ! moje niesamowicie obgryzają ślimory :mlotek Jeden liliowiec w całości stracił życie ,co do listka ,a wcale nie był taki mały :nie Dalie ,to już nie ma co komentować ,bo są piękne wszystkie bez wyjątku ! :kocham
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/28 22:58 #82273

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Całkowicie się zgadzam, Nowinko, co do dalii :kocham Co ja bym teraz bez nich robiła w ogrodzie??? Musiałabym chyba wyrywać chwasty, a to takie nudne wink-3 A tak sobie chodzę i ścinam sekatorkiem przekwitające cudeńka daliowe :jupi

Żanetko, rzeczywiście, wiele host jest świeżych jak w maju, ale coraz więcej jest też tych doświadczonych przez różne ogrodowe plagi. Takie są uroki ogrodnictwa :diabelek

Ewciu, do tej pory ślimaków praktycznie nie miałam, ale w tym roku było ich już niepokojąco więcej. Na szczęście na hostach nie złapałam żadnego, choć dziury w liściach oczywiście są.
Jedyne czego się imam to "rzut ślimakiem do Królika" czyli przerzucanie ich na "łąkę kwietną" sąsiada 2smiech
Wiem, że wrócą jak bumerang, ale... za rok o tym pomyślę poważniej. Teraz na widok każdego ślimaczka przypomina mi się pobyt w ogrodzie u szefowej z TOZu.
Na widok pomrowa na wybiegu dla psów zerwała się z okrzykiem: "O, ślimak!". Kiedy do niego dobiegała, ja przypomniałam sobie poradę z forum ogrodniczego, która brzmi: "Przetnij go szpadlem na pół!" i oczywiście natychmiast ją wygłosiłam.
Szefowa spojrzała na mnie uważnie i spytała: "Ty na pewno jesteś z Towarzystwa Opieki nas Zwierzętami???" Po czym przerzuciła ślimaczka za siatkę, żeby go psy nie zjadły 2smiech
No i co ja mogę? Co ja mogę, kiedy mnie terroryzują??? polewkamax

Krysiu, szacun za setkę dalii i paliki recourse Moje w pionie bez wspomagaczy, na szczęście, bo nie wiem co bym zrobiła krecigl

Majeczko, jestem szczęśliwą posiadaczką dziesiątek paczek nasion wszelakich sprzed 2010 roku 2smiech a i własnoręcznie zebranych z ostatnich lat mam sporo. 90% już wyrzuciłam, ale do kilku torebek mam sentyment :grabie
Grunt to "dobrze" nie schować teacher

















Dziś 3 bukiety hostowo-daliowe przywiozłam do domu :kocham A co!!!
Ostatnio zmieniany: 2017/08/28 23:00 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/28 23:18 #82277

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66641
No lala, piękny busz u Ciebie się zrobił :woohoo: Jak widzę i paprociaki nieźle dają radę, super :kocham
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/28 23:34 #82279

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Niestety, najwolniej rosną drzewa :mur Trzeba się uzbroić w cierpliwość i patrzeć pod nogi rotfl
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 08:01 #82298

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Widzę ,że masz moją dalię :jupi a u mnie jest ona najdłużej ze wszystkich ,jako że ma niebanalną urodę :kocham W tym roku lub na wiosnę chce sobie kupić kilka pomponików ,bo ostatnio coś mnie na nie wzięło
Są jednak nieduże i bardzo wdzięczne ,takie kuleczki .No i można wszędzie wcisnąć wink-3
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 08:06 #82299

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24463
Lala :przytulam , drzewa 'skoczą' nie wiadomo kiedy. Paproty rosną zdrowo, widać że Cię polubiły ;).
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 08:19 #82302

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
A już myślałam że tylko ja tak z nasionami mam B) . I ciągle mam wyrzuty sumienia że dobrze schowane jeszcze nie rosną :oops:
A daliowo wciąga mnie coraz bardziej i nie wiem już jak sobie z tą przypadłością poradzić :nie_wiem
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 08:29 #82305

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43389
Wyobraź sobie, że Rebbeca's World mi wypadła! :mur I się uśmiechnę na wiosnę! gwizdac
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 19:10 #82342

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16255
A ja znalazłam niedawno niewysadzone cebulki :woohoo: .
Iwonko, uśmiałam się z tej historii że ślimakami 2smiech .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 21:08 #82365

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Odrobiłam zaległości i....................................................nie wiem co napisać think:
Chyba powtórzę za Polutkiem - cudowny busz Ci się zrobił Iwonko :bravo :bravo :bravo
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2017/08/29 21:25 #82369

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20701
Tak jak Vercia odrabiam u Ciebie zaległości i podziwiam te cudne dalie a ilość siewek niesamowita rotfl cudnie Ci rosną paprocie u mnie już na nie miejsca brak bo przegrały bitwę o miejsce z epimediami wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.