Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Było ściernisko...

Było ściernisko... 2021/08/23 19:45 #247280

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
A ja nie zamierzam kosmosa czekoladowego wykopywać, jedynie liśćmi przykryję. Miał paki, chyba odpadły, ale jest o dziwo zielony. Może dlatego, że obok podlewanej róży rośnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/23 21:19 #247309

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Margo2 napisał:
1,2 to chyba ciut dużo.
Tyle miejsca zabrać roślinom? gwizdac
Powiedziała ta, co ma trawnik wielkości boiska do footballu gwizdac .

Aniu, mam miejscami węższe ścieżki, ale na krótszych odcinkach - takie przesmyki przez rabaty. Główne ścieżki mają u mnie 1,2 m, tak jak pisała Efcia.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): GosiaM, a.nia


--=reklama=--

 

Było ściernisko... 2021/08/23 21:32 #247317

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1170
  • Otrzymane podziękowania: 4092
Aniu. Poprzedniego ogrodu nie oglądałam od samego początku to przynajmniej ten mam okazję podglądać co jakiś czas i zerkać jak Ci idzie. Na pewno będzie pięknie znając Ciebie.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/23 23:00 #247344

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Aniu, to pierwszy kwiat liliowca Finders Keepers. Nie był do końca wykształcony, falbanki powinny być trochę większe, ale tylko takie zdjęcie zrobiłam. W każdym razie zdjęcie z 21.07.2021 i jeszcze nie skończył kwitnienia. Może jeszcze uda mi się coś :fotka .edyta napisał:
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2021/08/23 23:03 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/23 23:44 #247348

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Edyta śliczny :kocham ale tak jak mówiłam, w nowym nie mam jeszcze ani jednego więc ucieszy mnie każdy... aaaa a jeszcze się nie chwaliłam, a propos liliowców ... wygrałam jednego w głosowaniu na Wojsławickim Facebooku hu_rra niepodziankę dostanę...
Edyta a takie mam








Gosia bo z początków Górkowego tylko parę zdjęć na pierwszej stronie... zastanawiałam się czy zrobić drugi watek think: ale do jednego nie zawsze mam czas zajrzeć.... Tak już pisałam, czy będzie pięknie to sie zobaczy za parę lat :P



Edyta polewkamax się uśmiałam z tego boiska.... W Górkach mam wielki trawnik i wokół wstążki rabatowe, w nowym będzie na odwrót.... trawnik tyko przed tarasem, a reszta rabaty... ijakoś muszę sie tam poruszać, ale chyba bedą 1 m bo taka jest szerokość agrotkaniny....



Miłka ciekaw jestem czy przetrwa zimę w gruncie, on podobno ma bulwy jak dalia think: na szcęście jest co raz bardziej dostępny... w Górkach kwitnie jak szalony, ale dwa tegoroczne nabytki w nowym też niczego sobie. Nie zauważyłam siewek od niego think: może uda mi sie zebrać nasiona w tym roku i wysieję go. Górkowego nie podlewam wcale... no ale u nas wilgotno i moja glina trzyma wodę.



Nela na ścieżki na razie agrotkanina, zrębki i na górę płaskie kamienie. Tak jak pisałam siewek kosmosu nie zauważyłam, a może wyplewiłam think: Oszcędzam sie.. w tym roku tylko jakieś 500 dziur wykopałam polewkamax



Gosia trawnik to zasługa mojego Ema, nie wtykam sie... ma robić tak żeby był ładny. Z chwastów to najgorsza chwastnica bo rośnie w oczach i sieje sie jak wściekła. 1,2 tez mi sie wydaje dużo, choć u Efkkiraj wygląda, że 1,2 to za mało :P Mokro teraz i nie mam jak wejść do ogrodu, żeby przymierzyć kartonami...ale chyba 1m zostanie.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/24 11:15 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Danusia, wojtek, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/08/23 23:51 #247349

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Ciekawe co dostaniesz z Wojsławic think: ? W każdym razie gratuluję :bravo .

A skoro idziemy w falbanki to do kompletu dostaniesz:edyta napisał:
Lavender TuTu

Tylko mogą się rozminąć z kwitnieniem think: . Lavender Tutu zakwitł na początku lipca, chociaż teraz powtarza kwitnienie na jednym pędzie zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/24 12:07 #247359

  • GosiaM
  • GosiaM Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Małgoś
  • Posty: 1170
  • Otrzymane podziękowania: 4092
Aniu,zbieraj nasiona. Jak nie Ty to ta wysieję. :) :silly:
Gratuluję Ci jeszcze raz nagrody. Muszę przyznać,że widziałam na stronie Wojsławic o Ani wygranej już wcześniej.
zielonozakreceni.pl/forum/ogrody-zielono-zakreconych/9755-wszystko-od-nowa?start=%1$d
"Otwarcie drzwi i wyjście do ogrodu jest najbardziej ekscytującym wydarzeniem każdego dnia"

"Zakładaj własne ogrody i ozdabiaj swoją duszę zamiast czekać aż ktoś inny przyniesie ci kwiaty"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/24 13:46 #247362

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Edyta tez jestem ciekawa :tup maja przysłać po okresie urlopowym... komplet śliczny...

Gosia postaram się... a może będą już za trzy tygodnie to sama pozbierasz gwizdac

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, edulkot, Semper, nowababka, Franusiowa, dultom, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/24 14:38 #247365

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Sprzedają nasiona czekoladowego to powinien dobrze wschodzić tylko czy on nie potrzebuje stratyfikacji. Zwykły kosmos niby się sam sieje a nie mam ani jednej siewki.
Gratuluję wygranej. Idziesz w liliowce w nowym, jak chcesz jakieś to możesz sobie ukopać moich, niektóre mam śliczne a niektóre mnie wkurzają i chyba będę wywalać.
Wątek możesz mieć jeden i z obu ogrodów pokazywać co w trawie piszczy.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/24 17:04 #247385

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Majeczko, że idę w liliowce to baaardzo szumnie powiedziane :P nigdy nie będzie ich set.. tak jak u mnie azalii, czy u Ciebie róż... ale parę to chyba trzeba mieć bo mi potem żal jak oglądam zdjęcia :P ale ich zagorzała fanką nigdy nie będę ( chociaż...tylko krowa nie zmienia poglądów polewkamax więc kto wie co będzie) Dalii też kiedyś nie miałam... :) pooglądam sobie co tam masz...
Kosmos zwykły mi się wysiał, ale czekoladowego nie zauważyłam, chociaż nieliczne nasionka jesienią wywaliłem tam gdzie rósł..
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Było ściernisko... 2021/08/24 17:45 #247388

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Nie pooglądasz bo liliowce dla mnie to dodatek i właściwie ich nie focę, ale mam odmianowe jakby co to kiedyś tam zawsze możesz coś kopnąć.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/25 10:34 #247480

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2326
  • Otrzymane podziękowania: 5640
Nowego wątku nie zakładaj.
Zmień tytuł na "Były dwa ścierniska,,,,,," clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/25 11:03 #247484

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Jurek próbowałam na Było ściernisko x 2 rotfl ale się nie załadowało... ale Były dwa ścierniska lepsze... :buziak

Majka :buziak

Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/25 11:08 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, wojtek, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/25 12:19 #247486

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Te jeżówki z czerwona trawą - bomba! Może ja też tam powinnam takie posadzić? think: Mam tam nachyłki, też ładnie wyglądają, taka koroneczka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/25 12:37 #247487

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Miłka zestawienie chce zdublować w nowym... składniki już mam... teraz kombinuje nad miejscem. Kupiłam po trzy sztuki jeżówek Eccentric i Hot Papya, a sadzonki trawy zrobiłam z moich łanów.. teraz tylko posadzić, tylko u mnie, po ostatnich opadach, znowu bagno :mur a nachyłki masz czerwone? tez może fajnie wyglądać..
Hawaii


Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/08/25 12:38 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, edulkot, VERA, Semper, Danusia, dultom, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/25 12:58 #247489

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Nie no, nachyłki mam żółte 2smiech Ale też ładnie wyglądają. Mam takie jakie dostałam od Ani-Elżbiety, ja rzadko ostatnio cokolwiek kupuję.
Dalię też zgrabnie kolorystycznie posadziłaś. Nie mam Hawaii, bo jakoś kolorystycznie mi nie pasiła, ale z ta hortensja pasi.
Ostatnio zmieniany: 2021/08/25 13:00 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/08/25 13:51 #247492

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Miłka dalia szczególnie ładnie z pomidorami z przodu polewkamax A ja wpadłam w szał zakupowy...weekend bez szkółki to weekend stracony rotfl ale dużo z przecen - tak się rozgrzeszam :P czekam z niecierpliwością na październikowe wyprzedaże w leroy. I właśnie w leroy widziałam czerwonego nachyłka... nawet miałam go w ręce.. ale odłożyłam.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, takasobie, edulkot, Semper, jugo, Franusiowa, Danusia, dultom, ewakatarzyna

Było ściernisko... 2021/08/26 10:22 #247558

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Aniu przepięknie jak zawsze w ogrodzie clap clap clap nowy na pewno będzie cudeńko wypieszczone bo juz masz bardzo dużą wiedzę i doświadczenie :buziak :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2021/09/03 14:37 #248345

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
Danuś może i będzie... na razie w nowym chwast na chwaście i chwastem pogania + błocko po kostki :mur maskra jakaś. Na szczęście przyjeżdżam do Górek patrzę na przelewające sie rośliny i kolory i wiem, że kiedyś górkowy wyglądał tak samo jak teraz nowy - chwasty i rozdeptana, mokra glina. Powiem Ci jest to jakieś pocieszenie :P

Za tydzień witać będę zlotowych gości.. Nie macie pojęcia jak bardzo cieszę się na to spotkanie. Choć ogród dwa tygodnie leży odłogiem, mam nadzieje, że wstydu nie przyniesie. Pogodę zarezerwowałam i ma być bezdeszczowy weekend :P A tymczasem, kolejny raz, sierpniowe zaległości.
Dalie w nowym

















I sierpniowe Górki




















Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Semper, Ave, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2021/09/03 14:45 #248346

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4226
  • Otrzymane podziękowania: 16305
ciąg dalszy górkowego...























I migawki z nowego












Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/09/03 14:46 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, takasobie, edulkot, VERA, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.199 s.