Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: u Bry

u Bry 2022/09/15 23:45 #276780

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Poll jeżówki były z plantpolu, już bez etykiet, normalnie koło 22 zł stały w obi, seria premium też była przeceniona z 44 na 14. Była na bank aloha i big kaluha, kilka pełnych czupurków też stało, tylko już z mączniakiem...
Fukcja to Arauco, magellanka, siedzi w gruncie pierwszy rok.


Miłko dalia na 98% była od p. Stanisława. Na bank nie Cheyenne. Czerwona, czerwoność i złoto...
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/09/16 20:58 #276819

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Barbulę z wielką chęcią Brydziu :buziak
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

u Bry 2022/09/19 09:58 #276922

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Hapet Orange Cyrill? Najbardziej podejrzana... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/10/01 20:22 #277796

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
O, to jest jakiś trop z Cyrylką....dzięki Miłko!

Z ogrodową robotą jestem niezmiennie do tyłu, na swoje usprawiedliwienie mam jedynie kaszel i fakt, że po pracy o 16 to już niewiele chęci do grzebania w mokrej ziemi zostaje. Ogrodowe ostatnio są jedynie niedziele. Zaanektowałam kolejny kawałek ziemi teściowej i bez pytania się tam rozsiadłam.... a że przytuliłam dziś dwa oczary, będę anektować dalej.... :grabie

Z daliami nędznie, przymrozek na szczęście nas ominął, ale te 2 stopnie w nocy im nie służy, zacznę wykopywać i niech podeschną w tunelu. Astry nie chcą kwitnąć, zanim się rozbujają mączniak je dobije... wszystko już takie zgniło bleeee, choć potencjał jeszcze był... mega rok na orzechy, jabłka też dały czadu, zostało pozrywać i przerobić.














Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/01 22:50 #277810

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20858
Piękne fuksje -jedna z moich dawnych miłości .....co do astrów masz rację u mnie też tylko pojedyncze kwiaty...i znowu nam popadało ,ale noce mają być już cieplejsze..... a przede wszystkim zdrówka życzę vishenka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2022/10/01 22:51 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/01 23:00 #277812

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1496
  • Otrzymane podziękowania: 4722
Mega rok na orzechy - znaczy rude Baśki szaleją :lol: .
Piękna dalia.
Fajnie, że masz co anektować. Ja bym musiała sąsiadkę wygryźć krecigl .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/04 19:48 #277972

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Żanetko fuksje to mój konik jesienny, było ich więcej, ale zostały głównie te o drobnych kwiatach i ta podwójna shadow dancer. Opuchlaki robią zimą spustoszenie w korzeniach i na wiosnę wywlekam już puste doniczki. Kilka magellanek zostawiam w gruncie, zobaczymy czy wyjdą za rok ;)

Dorotko otóż rok na wiewióry nędzny, są ale już nie w takich ilościach, coraz bardziej deweloperka wkracza w okolice, wycinka kawałka lasu zrobiła chyba swoje... owszem są, ale w porównaniu do zeszłego roku, to już nie to samo.
Z tym anektowaniem to trudny temat, albo niekończąca walka, bo teren nasz i możemy robić co nam się podoba, ALE... jak ją podkusi, to idzie jak dzik w dębinę do betonu wszystko przeora... szkoda czasu, szkoda pracy... ale krzewów chyba nie wyrwie... powinna przynajmniej zauważyć.... rotfl
i specjalnie dla Ciebie Baśka ;)
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, elakuznicom, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/04 20:08 #277978

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31378
Piękne zdjęci Brydziu. U mnie też w tym roku coś mało wiewiórek. Kiedyś skakały po dachu, a w tym roku właściwie nie widziałam ani jednej. A tereny mamy jeszcze nie aż tak bardzo zabudowane...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Katarzyna2021

u Bry 2022/10/04 23:49 #277993

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1496
  • Otrzymane podziękowania: 4722
Dzięki Joasiu za fotkę wiewióra :) . Mam nadzieję, że populacja się odbuduje, choć ludzie tną drzewa na potęgę. Będzie jak w Grecji, łyso i bez gleby, tyle że zimniej...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzyna2021

u Bry 2022/10/05 08:38 #278002

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Teraz się bardziej uaktywniają, bo gromadzą zapasy, ale u mnie teraz rzadko widzę. Zdjęcie super.

Fuksje masz piękne! Są fotogeniczne!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

u Bry 2022/10/14 19:56 #278701

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
W Toruniu zaliczyliśmy dwie noce, a właściwie poranki z temp ciut poniżej zera, ale szkód nie było, robi się trochę sucho, ale przynajmniej bez poczucia straty rozleje deszczówkę z mauzera.
Z domu wychodzę, gdy jeszcze ciemno, wracam jak już też do zdjęć średnie światło więc pisma obrazkowego za dużo nie ma. Wysadziłam praktycznie wszystko z donic, zostały cebulowe do posadzenia i dalie do wykopania. Potem już tylko schować fuksje, zwinąć węże i z tęsknotą wypatrywać wiosny.









Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, elakuznicom, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/15 18:57 #278732

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20858
Cudowne kolory astrów .....u mnie szkód pogodowych też nie zanotowałam ,dalie mają liźnięte liście ,ale kwitną dalej....ja dzisiaj sadziłam cebulowe i zakopywałam donice z młodymi liliowcami ,dzięki Twojemu info dokupiłam kolejne dwa paproty chociaż wybór słaby był ,ale i te cieszą 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Brydziasia, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/16 21:00 #278812

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Czyli u mnie musiało być bardziej poniżej zera... sczerniały listki dalii a i młode frondy paprotnika
też ucierpiały...

Może przez wickend coś więcej udało Ci się pstryknąć..? :) :tup :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): elakuznicom, Brydziasia, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/18 19:27 #278961

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Żaneta paproci było chyba 6 lub siedem odmian z tych w p9, ale goniłam do domu, te większe też były przecenione.

Nelu w moim zagajniku chwastów widać przymrozek nie miał szans gwizdac Przez weekend dałam się nabrać na 'chodźmy na spacer do lasu', do tej pory jak zamykam oczy widzę grzyby i nie jestem w stanie doczyścić palców.... udało mi się wysadzić cebulowe, chociaż właśnie mnie oświeciło, że w donicach czekają jeszcze zeszłoroczne... o ile przetrwały.... szerokich kadrów brak, hortensji kwitnących brak, a to co cyknę, to na okrągło praktycznie to samo....





Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/20 14:27 #279085

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Jak dla mnie możesz focić ciągle to samo, lubię!
Uwielbiam powidoki grzybowe. Z palcami gorzej, ale w końcu brud się wykruszy! 2smiech
Dzielna jesteś z cebulami. Na mnie czeka 200 lub więcej tego dobra. Krokusy chyba na trawniku dosadzę wink-3
Ale to po wykopaniu dalii. Taką hortensje jak ta druga chcę mieć. Co to?
Ostatnio zmieniany: 2022/10/20 14:27 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/22 16:48 #279232

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Dzisiejsze plany ogrodowe utknęły, przywlokłam morelę i śliwę do sadu, ale nijak tego posadzić, bo leje.... przywlokłam też hortensje omszoną.... przypadeczkiem... przecena była.... nie wiem gdzie ją posadzę... i nie wiem po co mi 3 sztuka.... szukałam marcinków, ale o ile w zeszłym roku wszędzie były, tak w tym bida z nędzą...
Miłko hortensja to Togheter, mogę Ci przygnieść pęd do ukorzenienia i podesłać późną wiosną. Uwielbiam ją, zgrabna i właściwie bezproblemowa, u mnie majtkowy róż, ale jesienią genialnie się przebarwia.
Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

u Bry 2022/10/22 22:45 #279272

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Joasiu czy te niebieskie astry są faktycznie takie niebieskie, czy na moim ekranie są tak intensywne kolory. :mniam
To ostatnie zdjęcie to przypadek, czy celowe ustawienie Twojej dłoni, ciekawy efekt. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/23 15:48 #279291

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Oj, jeśli to nie kłopot! :buziak Może przygnij dla mnie gałązkę rzeczywiście, jak się uda, będzie super!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/23 19:05 #279301

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
A ja z podziękowaniami :buziak , bo dzięki Tobie trafiłam do OBI i wróciłam z ośmioma doniczkami paproci :woohoo: , a dziś zastanawiam się czemu wzięłam tak mało think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Brydziasia

u Bry 2022/10/23 19:39 #279312

  • Brydziasia
  • Brydziasia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 531
  • Otrzymane podziękowania: 2534
Elu zadałaś najtrudniejsze dlamnie pytanie - bo ja z kolorami mam jednak problem :oops: te dwa na dole pełne są w kolorze bardziej jagodowym niż niebieskim, ten większy właściwie ma dokładnie taki kolor jak ta emotka : :omg ten mniejszy, jest ciut jaśniejszy i zdecydowanie niższy. A sam kadr przypadkowy, dopiero przy zgrywaniu dopatrzyłam się Popo, koty łażą za mną jak psy i raczej ciężko o kadr bez któregoś z futer ;)

Miłko przygięte! podsypane ukorzeniaczem, dociśnięte kamieniem, musi się udać;)

Wiesiu cieszę się, że cynk się przydał, zawsze można pojechać drugi raz, a nóż będzie jeszcze promocja na cebulowe 2smiech

Nagrabiłam się dziś, drzewka wysadzone, hortensja też, tylko miejsce ma średnie, bo tam gdzie było idealnie, poprzedni właściciele zakopali coś, czego zdecydowanie nie miałam ochoty, sił i natchnienia wykopywać, jak mi tylko łopata zadzwoniła i nadgarstek jęknął odpuściłam, albo jestem już za stara, albo za leniwa na zabawy w archeologa....

Dalii wykopanych sztuk 2, pozostało 122 polewkamax polewkamax polewkamax mimo, że noc z czw/pt była mocno mroźna, one w całkiem niezłej formie, tylko wczorajszy deszcz mocno sponiewierał kwiaty... Plan jest taki, by przez najbliższy tydzień po kilka szt. wykopać, a w weekend resztę... o ile pogoda pozwoli, i o ilę się wyprostuję po tych dzisiejszych zabawach z grabiami. Mokro, ale fantastycznie ciepło było












Pozdrawiam

Joanna zwana Brygidą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, Efkaraj, takasobie, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Katarzyna2021, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.188 s.