Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy...

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2020/09/21 10:12 #213319

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Pola ma rację. Teraz szybkie zdjęcia na fejs i już wiadomo, że to... hosta.
Chyba nie tylko encyklopedia Paco zniknęła z internetowej rzeczywistości. Ja kiedyś dużo korzystałam z plantsgalore, a dziś sprawdziłam i strona z hostami również się nie otwiera... Szkoda, bo opisy były tam bardzo ciekawe, nie tylko host, ale również twórców poszczególnych odmian.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edulkot

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2020/09/21 10:26 #213320

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66653
Ewciu, widzę, ze w tym kierunku idzie całe 'ogrodnictwo'. Byleby spektakularnie, najlepiej ogród cały w niemal jednakowych siewkach streaked. Im więcej tym większa ilość lajków.
Jeśli kogoś to rajcuje, to oczywiście nie ma sprawy, ale ciężko to nazwać hościarstwem, jakie pamiętam sprzed np 15 lat. Często z rozrzewnieniem wspominam, jak wertowałam od deski do deski Hosta Library, chłonąc to, co tam pokazano.

W tę sama stronę idą też np paprociarze (pisze o tych dziedzinach, którymi ja się interesuję). Nikt już nie pokazuje 'normalnych' gatunków i odmian. teraz na fali są freaki, czyli siewki - im dziwniejsze, tym lepiej, bo więcej zachwytów i lajków. To rodzaj snobizmu ogrodniczego, który jest znakiem czasów- ma być szybko i efektownie a że roślina ma jeden listek od 10 lat, to już nieważne.

Wracając do Encyklopedii Host: w wątkach, w które zaglądałam a były linki do niej, rozpoczęłam ich usuwanie. Jak pamiętacie, na początku forum podawaliśmy linki do danej odmiany w EH.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, krzysztof.k


--=reklama=--

 

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2020/09/21 10:47 #213323

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Teraz młodzi ludzie nie chcą mieć ogrodów, chcą mieć MODNY ogród. Nie bacząc na upodobania roślin.
Granicą, gdy przestałam zaglądać do ogrodowych grup na FB były zdjęcia szpaleru host wzdłuż chodnika w pełnym słońcu, rosnące w białych kamykach... Oczywiście lajków od groma i zachwytów jak pięknie. Grzecznie zwróciłam uwagę, że hosty to nie rośliny skalne, do życia potrzebują cienia, wilgoci i chłodu. Dowiedziałam się, że OGRÓD zaprojektował fachowiec, więc jak jestem zazdrosna i złośliwa to powinnam opuścić grupę...
Opuściłam bez żalu.
Teraz jak mi się wyświetlają posty z innych grup ogrodniczych, wrzucam linki do naszych wątków w komentarzach. Straciłam serce do ogrodowego FB całkowicie. A jestem tam adminem... chyba powinnam przestać nim być...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edulkot, Izula

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2020/09/21 12:53 #213330

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Na fejsa zaglądam tylko jak chcę się skontaktować z kimś do kogo mam tylko takie dojście.
Do grupy różanej tylko należę a i tak nic tam nie piszę. Zaproszenia gdziekolwiek ignoruję.
Wracając do host wygląda na to że trzeba poszukać w świecie.
Za zainteresowanie dziękuję, idę zobaczyć Big Mama bo widziałam że Polla coś tam napisała.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2020/09/21 21:48 #213392

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2767
  • Otrzymane podziękowania: 7332
Majeczko, poszukując informacji na temat poszczególnych odmian host korzystam też z katalogu Fransena, tam jest dużo zdjęć m.in. naszych forumowiczów, mają też niezłą wyszukiwarkę wg. nazwy lub innych kryteriów.

O użytkownikach grup na fb można napisać wiele, nie tylko ogrodniczych, ponieważ jestem tam stosunkowo krótko to ciągle się zdumiewam ludzką głupotą, a syn podejrzewa, że z premedytacją prowokuję na pewnej grupie robótkowej, bo ciągle mi się obrywa :diabelek , za prawdę i praktyczne porady, niestety często niezgodne z oczekiwaniami innych 2smiech . Na hostowo -żurawkowej grupie już się nie odzywam, ale jeszcze lubię poczytać co tam wypisują polewkamax .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/11 20:52 #236195

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
... i co komu przyjdzie do głowy...
więc przyszło mi dziś do głowy, że chyba poprzedni rok nie był dobrym rokiem dla moich host. Przesadzałam hosty w donicach, dosypywałam i zmieniałam ziemię i zauważyłam, że bardzo dużo host cofnęło się w rozwoju lub stoi w miejscu. Bardzo charakterystycznym objawem są ślepe miejsca, z których powinny wychodzić kły. Kilka lat temu zaobserwowałam to zjawisko u mocno zeżartej przez ślimaki hosty 'Fragrans Dream'. Zeżarta była sezon wcześniej i w następną wiosnę nie wypuściła prawie wcale nowych kłów, a te które wypuściła były strasznie marne. No i miała te ślepe oczy na bryle korzeniowej.
W ubiegłym sezonie miałam straszny ślimakowy armagedon i sytuacja z tą "ślepotą" się powtórzyła.
Może tworzę teorię spiskową, ale myślę, że działa tutaj niekorzystnie ślimakowy śluz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/11 21:23 #236209

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66653
Nie wiem, co to będzie za sezon krecigl Przez tę wszędzie panosząca się wilgoć, ślimaków tyle, że jeszcze nie widziałam. :mur
Sporo host i innych roślin jest już konkretnie podżarte.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/11 21:40 #236218

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6263
  • Otrzymane podziękowania: 24461
Efkaraj napisał:
Może tworzę teorię spiskową, ale myślę, że działa tutaj niekorzystnie ślimakowy śluz.
Ewo, u mnie często skarlało hosty, których ślimaki nie lubią...te o grubych liściach :nie_wiem .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, jugo

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/12 08:28 #236251

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Ja w tamtym roku wyrzuciłam ponad 20 skarlałych host i teraz liczę że nie będzie ich za wiele . Ślimaków nie mam , albo mam ale bardzo niewiele , ale zauważyłam już miesiąc temu , małe brązowe grzybki , które rosną właśnie tam gdzie najwięcej host wyrzuciłam . U mnie jak na razie wiosna jest bardzo opóźniona i hosty są w kłach lub lekko rozwinięte , ale są też takie które należą do późno startujących i jeszcze kłów nie widać . Też się zastanawiam czy to nie przesuszenie powoduje karlenie .. Tamten rok był mokry i jak na razie wszystko wygląda dobrze i nawet te co przesadziłam w okolice oczka , bo słabo rosły mają po trzy kły .

Ps .Jedna hosta zadeptana , brak kłów , jedynie maleńkie zaczątki kłów widać .



Beata
Ostatnio zmieniany: 2021/05/12 13:05 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, Ave, Izula, jugo

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/13 22:25 #236465

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Czy po tych kilku ciepłych dniach macie hosty ,które jeszcze nie wystawiły nawet kawałeczka kiełka na powierzchnie question
„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/13 22:33 #236467

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25640
  • Otrzymane podziękowania: 66653
Tak, np 'Hollywood Lights'. A Ty z jakimi masz problem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/13 22:45 #236470

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Poll napisał:
Tak, np 'Hollywood Lights'. A Ty z jakimi masz problem?

Cztery sztuki każda w innej części ogródka :
Krossa Regal
Tom Schmid
Night before Christmas
Golden tiara
Młode sadzonki nie wiem czy pogrzebać ,czy dać jeszcze chwilkę na wstrzymanie .
„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/13 23:26 #236479

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1991
  • Otrzymane podziękowania: 5934
Delikatnie pogrzebać nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/14 08:27 #236501

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Leonidas nie chce cie martwić,ale już powinno być coś widać.Troszkę poruszaj ziemię może są za głęboko wsadzone
i nie mogą się przebić.
U mnie Hollywood Lights już wystawiła kły,choć to bardzo późno wychodząca hosta.
Ostatnio zmieniany: 2021/05/14 08:29 przez jugo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/14 12:37 #236538

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Kurcze nie wiem co jest 0flaga wykopałem Golden tiara i bryła korzeniowa wygląda jak na zdjęciach ,chyba ok. Widać jakieś mini czubeczki. Podobnie u Krossa Regal i Tom Schmid. Dwóch sadzonek Night before Christmas nie znalazłem :mur



„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/14 12:57 #236544

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Coś z ta hosta jest nie tak,może skarlała albo inne licho.
Czasami korzenie są zdrowe a hosta nie wypuszcza kłów.
Szkoda ze nie wiedziałam,u mnie rośnie jak chwast.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Leonidas

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/14 15:14 #236566

  • Leonidas
  • Leonidas Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 471
  • Otrzymane podziękowania: 1895
Cóż dam im tydzień czasu gwizdac rozluźniłem korzenie podsypałem dobrej ziemi i odrobine azofoski deszczyk podlał ,jak nie wystartują to mam miejsce na kilka sztuk :silly:
„Tylko najlepsi mają chwilę zwątpienia”
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/23 16:23 #238120

  • Izula
  • Izula Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 1748
Po wczorajszej burzy z gradobiciem przyszło mi do głowy że zaletą uprawy host w donicach jest to
że można je uchronić przed gradobiciem :burza

Moje uratowane niestety nie wszystkie :nie
Spartacus





Spring Fling



Tej się niestety całkiem nie udało

Pozdrawiam Izula
Ostatnio zmieniany: 2021/05/23 16:45 przez Izula.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/23 17:03 #238125

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Izo, jakie widzisz różnice pomiędzy Spartacusem a Spring Fling?
Opisy tych host są właściwie identyczne, a i na zdjęciach moje oko różnicy nie widzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Hostowy magiel - luźne gadki, wspominki i co komu przyjdzie do głowy... 2021/05/23 22:21 #238189

  • Izula
  • Izula Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 434
  • Otrzymane podziękowania: 1748
Ewo Spring Fling mam od 2017 roku zakup w Funkia .pl u mnie to hosta która zasługuje na miano brzydkiego kaczątka
dopiero w tym sezonie zrobiła się taka piękna :kocham
rzeczywiście są do siebie ze Spartacusem bardzo podobne ale w realu widać różnice w kolorze i grubości liścia
ale będę bacznie obie obserwować i porównywać :fotka
Pozdrawiam Izula
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.177 s.