Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze hosty z nasion - siew host

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/08 09:18 #257497

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
Moje siewki IAT , które miały mało wyraziste pasma/smugi, po kilku latach są praktycznie bez przebarwień...no może ktoś bardziej dociekliwy znalazłby jakieś pozostałości. Natomiast kilka siewek mocno pasiastych trzyma jak na razie barwy. Ciekawe jak będzie w następnych latach? Ogólnie są one wolniejsze od tych mniej wybarwionych ;).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Izula, ewacz, Grzegorz 7103, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/14 11:28 #257870

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 654
Witam noworocznie :)
Jeśli chodzi o siewki IAT to mam jedną ,która się niczym absolutnie nie rózni od matki. Zebrałam z niej nasiona, z matki również i może w końcu wezmę się za wysiewy :silly: Mam też odrost zielony od tej hosty, oddzielony, też wytworzył nasiona. wysieję wszystkie i zobaczę jak się będą zachowywać :kawa Pewmie też będą miały diabła za skórą jak ja polewkamax
Ale ja nie o tym chciałam, do brzegu Marzeno, do brzegu..Wiadomo wszystkim, że o wyglądzie hosty z siewu możemy mówić po 4 latach. Przeszukiwałam swoje i Pawła zasoby zdjęciowe i chyba będę mogła Wam pokazać metamorfozę hosty IAT przez parę sezonów u nas. Pochodzi ona z nasion od Tomasza, podarowanych Beatce. Wysianych przez nią, a następnie obdarowała Pawła sadzonką jednej z nich. Ja snułam już teorie spiskowe na temat tego, że doczekaliśmy się od niej sportu, ale jakie było moje zdziwienie jak przejrzałam zdjęcia. Na zdjęciach widać ewolucje, co roku prezentowała co innego. Nadal jest piękna ,ale z tej hosty mamy już dwie o zupełnie innych cechach gwizdac
Zdjęcia mam na tel, więc mogę mieć problem ze wstawianiem, trudno/świetnie będę edytować, proszę o cierpliwość ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Izula, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/14 22:33 #257893

  • Grzegorz 7103
  • Grzegorz 7103 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 356
  • Otrzymane podziękowania: 637
Tomek Mr napisał:
Moje siewki IAT , które miały mało wyraziste pasma/smugi, po kilku latach są praktycznie bez przebarwień...no może ktoś bardziej dociekliwy znalazłby jakieś pozostałości. Natomiast kilka siewek mocno pasiastych trzyma jak na razie barwy. Ciekawe jak będzie w następnych latach? Ogólnie są one wolniejsze od tych mniej wybarwionych ;).

Witajcie
Chciałbym przyznać rację Tomkowi, a przy okazji Podziękować Wam - Ofiarodawcom Szczęścia za tę coroczną adrenalinę! Sianie, pielęgnowanie, zapylanie, zbieranie nasion ..... sami dobrze wiecie ile radości jest dzięki udziałowi takich Osób jak Wy!
Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy dziękuję raz jeszcze.
Jakie są początki każdy z Was przecież wie. Itak im więcej troski czasem rodzi więcej problemów i więcej stresu. Aby nie zawieść, aby podołać, aby osiągnąć, aby zwyciężyć!
Cały czas wyzwania i zmagania z przeciwnościami. Sami dobrze wiecie ile stresu a ile satysfakcji.
Staram się ale Matka Natura robi swoje ...
Oto siewka ( jedna z dwóch która została z nasion które podarował Tomasz) IATxOP. Poniżej coroczne zmiany:




Ostatnio zmieniany: 2022/01/15 07:02 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Izula, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/15 09:52 #257902

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Grzesiu , ładna hosta , stabilna . Nie jestem zwolennikiem hodowania host w donicach , chociaż tak robi wielu hodowców nowych odmian . Wszystko wysadzam do gruntu , bo wydaje mi się że wtedy lepiej rosną i nie trzeba tak o nie dbać .

Moje nowe wysiewy najlepiej wykiełkowały z moich nasion zebranych w ogrodzie . Z kupionych nawet tylko cztery siewki urosły z jednej odmiany , więc szału nie ma .

Dostałam też kilkanaście odmian za koszty wysyłki , ale nasze wspaniałe państwo tak uszczelnia w ostatnich czasach granice , by ani złotówka nie przepadła i urząd celny cofnął przesyłkę z powrotem do nadawcy . Mogłam powiedzieć , że nie wiem co tam jest , że to prezent , ale nie pomyślałam . Więc jak coś macie dostać spoza unii to musicie wiedzieć , że prawie wszystko teraz sprawdzają . Mój zięć dostał kartkę świąteczną do firmy w której pracuje z Wielkiej Brytanii i musiał się z niej tłumaczyć , czy czegoś w środku nie ma . Jeżeli nasiona lub rośliny przyjdą bez certyfikatu fitosanitarnego to nie ma mozliwości otrzymania takiej przesyłki .

z moich nasion

Special Blend /op


Doug B. F1 6-05 /op//op


W.L. / op


IAT siewka / op


DB (Indiana Bob) /op //op


Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/01/15 11:22 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, Olusia, Izula, nelu-pelu, ewacz, Grzegorz 7103, Shalina, Panula, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/15 15:49 #257920

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Beatko ,masz ręke do wysiewów.U Ciebie, zawsze tak ładnie wyglądają i są bardzo dorodne.
Czapki z głów. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Grzegorz 7103, Panula, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/17 21:56 #258100

  • Panula
  • Panula Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 72
Beatka,
śliczne sieweczki - ja wysiewam partiami, a cześć nadal nie dotarła. Dzielę radość sukcesywnie ;) :diabelek

W tym roku tez posialam nasiona swojej H.Ice Age Trail, o której wspominacie - ona jest sama w sobie fantastyczna, a najważniejsze dla mnie jest to, że ma taki ogromny potencjał hodowlany i w odpowiednich krzyżówkach jest niesamowita! zdziwko

Mnie nie ominęły problemy przy tegorocznym, dopiero rozpoczętym wysiewie: ….za mokro, zbyt szczelnie …i pojawiła się pleśń. Drugi rok sieję - z pasją i wielkim zachwytem …a chyba zbytnio się wyluzowalam…
Za to znowu mam śliczne żółte siewki :) To nie mój typ i cel hodowlany, ale przy tych problemach z pleśnią, która zniszczyła mi trochę nasion to słoneczne maluszki dodają mi radości.
Na zdjęciu widać różnice między siewkami zielonymi, a żółtymi - ten kolor wolno ewaluuje, ale z rodowodu wiem, że będzie piękny i tylko czekam na czerwone nóżki :diabelek zwyc Może się uda!

Czekam na Wasze siewki, jakie to fantastyczne, że podczas zimy mamy tyle endorfin w naszych domach :kocham



Ostatnio zmieniany: 2022/01/18 00:07 przez th. Powód: Uaktywnienie plików
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): labedzia33, beatazg, Izula, jugo, nelu-pelu, ewacz, Shalina, a.nia, DorotaZ, SantaRispetto ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/18 11:00 #258120

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 654
Od dwóch dni walczę ze swoimi sprzętami, nie wiem jak mi wyjdzie to wstawianie zdjęć . :mur Będę nadal próbować, wyjścia nie ma!
Ja nadal czekam z wysiewem nasion. Nie z lenistwa , bo patrząc na Wasze wysiewy już bym chciała, serce mi się rwie. A rozsądek mówi poczekaj jeszcze :kawa Kuście, kuście to może uciszę w sobie ten rozsądek ;)
Beatko, myślę, że Twoje wysiewy mają się o niebo lepiej w gruncie niż te w donicach. Hodowcy szczególnie zagraniczni, nie mają odpowiedniego areału, zauważ, że często są to niewielkie ogrody przydomowe, gdziem prawie każde miejsce jest zastawione donicami, budują półki, ustawiają je piętrowo :D U Ciebie inna bajka, jest przestrzeń, nie ma potrzeby abyś się zadoniczkowała, a poza tym oni jednak komercyjmie podchodzą do tematu. Ty jeszcze robisz to dla własnej przyjemności, ale może przyjdzie taki dzień, że zaczniesz sprzedawać "swoje dzieci" Kupowałbym!
Aniu, te żółtki to takie małe słoneczka, lubię szczególnie w cienistych zakątkach, jak ich blask przyciąga oko, siej jak już im dorobisz czerwone "pończoszki" to się w nich zakochasz :)
Grzegorz, super te Twoje siewki, a już ta żłóta DG x TeQuila wymiata, i ten delikatny wiosenny zaduch fioletowy na szczycie liścia, uwielbiam! Wystawiona na ciut większą ekspozycję słoneczną może jeszcze bardziej zadziwić. Ciekawa jestem kolejnych sezonów tej siewki <3
No dobrze, ja tu siedzę, a może właśnie teraz mi się uda to wstawianie :fotka



To byłam ja Santa/sranta :P
Ostatnio zmieniany: 2022/01/18 11:04 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, jugo, nelu-pelu, Grzegorz 7103, Panula, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/24 12:02 #258517

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Marzenko , znasz mój numer tel. , Wyślij do mnie te zdjęcia , a ja wstawię w Twoim wątku .
Ja właśnie wszystko przesadziłam , 243 kubeczki , z tym że zielone i żółte siewki sadziłam po 2-3 sztuki w kubeczku , a pasiaste , takie że słabymi korzonkami , też po 2-3

[



Beata
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, halszka, Olusia, Izula, nelu-pelu, ewacz, Grzegorz 7103, Shalina, Panula, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/29 08:17 #258729

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Niedawno przesadzone , a już widać że wzięły się za siebie i zaczynają przyrastać . Przykryte kocem termoizolacyjnym , mają bardzo ciepło .

H. Gray Cole streaked X Justice



Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/01/29 08:19 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, labedzia33, nelu-pelu, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/29 10:13 #258733

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24465
beatazg napisał:
Przykryte kocem termoizolacyjnym , mają bardzo ciepło .

Beato, to ciepło ma jakiś wpływ na tempo wzrostu ? Bo w wysiewach paproci zbyt wysoka temperatura zupełnie je spowalnia. U mnie latem przy temp. powyżej 25 st.C przedrośla zupełnie zatrzymują się w rozwoju. :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/29 11:20 #258735

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Tomku , właściwie to koc jest po to by siewki po przesadzeniu miały trochę wilgoci z parowania , a nie wysychały , bo nie mają już przykrycia od góry . . Kiedyś kupowałam plastikowe kieliszki i nimi przykrywałam . Dwie lampy z czterema świetlówkami , lampka grow i jedna żarówka ledowa , dają dużo ciepła pod tym kocem i dlatego jest tak taka temperatura . Zależy mi żeby do maja podrosły , bo pójdą do gruntu . Widzę ,że taka temperatura bardzo im pasuje . Zaraz zobaczę czy mam jeszcze zdjęcia z tamtego roku z maja . Tak wyglądały po pół roku hodowli w domu .






Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/01/30 16:20 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, halszka, Pani Bestia, Izula, jugo, zanetatacz, nelu-pelu, ewacz, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/29 12:39 #258738

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 14696
Beatko ,ależ piękne i jakie duże. :zdrowko Ja kilka razy też wysiewałam,ale nigdy nie miałam aż takich dorodnych w tak
krótkim czasie.Normalnie zapatrzyłam się. gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/29 20:15 #258770

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1052
  • Otrzymane podziękowania: 4923
Beatko już nie raz zachwycałam się Twoimi hostowymi siewkami. I w tym roku też masz je przepiękne. Gratuluję Ci tych wszystkich cudeniek.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/30 07:38 #258791

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Gosiu , Ewuniu dziękuję :kocham .Kocham te moje maluszki . Już nie mogę się doczekać widoku przesadzonych w tamtym roku sadzonek i tych jednorocznych co będę późną wiosną przesadzać na miejsce stałe . Wczoraj podlewałam rośliny w donicach i dwie doniczki które stoją w lecie na ganku mają już rozwijające się kły . Piękny widok , ale jeszcze trochę za szybko :)

H.Doug B. F1 6-05 /op//op


Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/01/30 14:04 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, Efkaraj, Olusia, Izula, jugo, nelu-pelu, ewacz, Grzegorz 7103, Shalina, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/01/30 18:32 #258829

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Wszystko już zgromadzone do wysiewu .... Zacznę ok.10.02.
Dzień już ponad godzinę dłuższy ...
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/02/12 19:19 #259641

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Olu , czekamy wobec tego na pierwsze listeczki u Ciebie . Wiosna tuż , tuż .
U mnie ładnie przyrastają

H . (Dorothy Benedick (Indiana Bob)/op )/op





Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/02/12 19:21 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): labedzia33, Olusia, jugo, nelu-pelu, Grzegorz 7103, wojtek, Panula, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/02/12 20:04 #259645

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1495
  • Otrzymane podziękowania: 4720
Piękne siewki! Wyglądają zdrowo. Moje niestety zaczęły wypadać. Przepikowałam, ale trend został. Podlałam Magnicurem, zobaczymy...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, jugo, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/02/12 20:27 #259646

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
10.02. wysiane !!! Stoją w ciepełku ! Czekam na wschody !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, nelu-pelu, Panula, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/02/14 13:44 #259704

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Ja może jeszcze dostanę te nieszczęsne nasiona z USA (przy odrobinie szczęścia ) , ale sianie w marcu to wcale mi się nie podoba .
Trochę mam żółtków :) , mogą z nich wyrosnąć piękne rośliny .

H. Amalia / op



H. Lipstick Blonde / op nawet łodyżka jest nakrapiana czego wcześniej nie zauważyłam


H. Wasitus 256( streaked ) X op


H. (Doug B. F1 /op) /OP


H. The Sweetest Thing /OP


Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/02/14 14:26 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Olusia, Izula, ewacz, Grzegorz 7103, a.nia, Panula, DorotaZ, ewakatarzyna

Nasze hosty z nasion - siew host 2022/03/03 17:13 #260758

  • beatazg
  • beatazg Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 3345
  • Otrzymane podziękowania: 10439
Olu , jak Twoje wysiewy ?. To już trzy tygodnie , więc na pewno coś już widać :) .
U mnie chyba bardziej się zazieleniło :)



Apple b / nigres elat 99 // op /// op




Beata
Ostatnio zmieniany: 2022/03/04 07:15 przez beatazg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, labedzia33, Olusia, Izula, zanetatacz, nelu-pelu, ewacz, Grzegorz 7103, a.nia, Leonidas ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Poll
Czas generowania strony: 0.189 s.