Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/03/21 19:43 #109453

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Kochani, Arboretum Wojsławice oficjalnie podało do wiadomości, iż jesteśmy współorganizatorami X (jubileuszowego) Święta Traw i kwiatów Jesieni. Odbędzie się ono 23.09.2018r i jego 'kregosłupem' będzie organizowany przez nasze forum Dzień Paproci.





W ramach Dnia Paproci, przewidziany jest wykład 'Dlaczego warto uprawiać w ogrodach paprocie?', wystawa najpiękniejszych gatunków i odmian paproci, pochodzacych z naszych ogrodów, oraz szereg innych, towarzyszących wydarzeń : wystawa przedmiotów użytku codziennego, ozdobionych motywem paproci, kompozycji z wykorzystaniem ich frondów, oraz wystawa zdjęć autorstwa zielonozakręconych i wiktoriańskich, pochodzących z XIX w , kart pocztowych, także wykorzystujących motyw paproci. Przewidziana jest także mini loteria z nagrodami dla uczestników wykładu, oraz 'paprociany' poczęstunek.

Komponowaniem wystawy paproci zajmie się dwóch kolegów z naszego forum - Tomek Mr i Zen, resztę prac mam organizować ja. W związku z tym, zwracam się do Was z prośbą o pomoc, by ten dzień był naprawdę udany i dopięty na ostatni guziczek.... potrzebne będą osoby do pomocy przy komponowaniu wystaw w Galerii i być może Stajni - oprawie zdjęć i rycin, do rozstawiania mebli i gadżetów paprociowych a nawet do roznoszenia słuchaczom kawy i ciast....Do wszelkich prac pomocniczych.

Proszę, by osoby, które byłyby chętne do takich prac od piątku (21.09.), zgłosiły się do mnie jak najwcześniej, bo planujemy, ze ekipa będzie miała jednakowe koszulki, więc sporo wcześniej muszę wiedzieć, jakie rozmiary zamówić. Chętnie w niedzielę, 23.09., widziałabym też kilkoro dzieci - zarówno dziewczynek, jak i chłopców. także musiałabym znać rozmiary dzieciaków, bo czekałyby dla nich przebrania w stylu wiktoriańskim.

Prosze, pomyślcie i dajcie znać. :przytulam

:slonko

.
Ostatnio zmieniany: 2018/09/25 12:28 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, evastyl, piku, takasobie, Olusia, Dagusia, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/21 20:01 #109464

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
To będzie cudowne wydarzenie i brawa Polu dla Ciebie, Tomka I Zena :bravo :bravo :bravo

Czy masz już zebrane jakieś przedmioty codziennego użytku ozdobione motywem paproci?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr


--=reklama=--

 

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 09:15 #109499

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Deklaruję swój udział do wszelkiej potrzebnej pomocy . Mogę wyprowadzić się do Wojsławic już 21.09 .
Mój rozmiar L ( 44/46 ) .
Chętny byłby też mój wnuczek KSAWERY lat 9 rozmiar 134 / 140 .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 09:36 #109501

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24463
Olusia napisał:
Deklaruję swój udział do wszelkiej potrzebnej pomocy . Mogę wyprowadzić się do Wojsławic już 21.09 .
Mój rozmiar L ( 44/46 ) .
Chętny byłby też mój wnuczek KSAWERY lat 9 rozmiar 134 / 140 .
Fajnie Olu :przytulam Pomożesz mi w układaniu murków oporowych. Gorzej z koszulką bo największy rozmiar będzie (40/42) czyli będziesz lekko opięta :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 12:26 #109513

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Dobrze, że o tym piszesz, od 01,09.zastosuję kurację odchudzającą..
Ale tak sobie myślę , że tak z Tobą , 2 dni przy murkach oporowych to w niedzielę w koszulkę się wpasuję wink-3
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2018/03/22 15:51 przez Olusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 12:34 #109514

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Jestem chętna do pomocy i ja. Mam nadzieję że nic mi nie stanie na przeszkodzie by dotrzeć do Wojsławic 21.09. To będzie wspaniałe wydarzenie clap . Mój rozmiar dowolny zmieszczę się prawie w każdy B) , ale może być M (38) :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2018/03/23 20:39 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 12:51 #109518

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 980
  • Otrzymane podziękowania: 2235
Pięknego ogrodu nie mam, znawcą roślin nie jestem, a do tego słabosilna, ale coś tam pomóc mogę, krzesełka ponosić, poustawiać, pozamiatać, dotrzymać towarzystwa;). Jakby był potrzebny taki pomocnik na pół gwizdka to jestem do dyspozycji, w formie dojeżdżającej.
Ostatnio zmieniany: 2018/03/22 12:52 przez zielonajagoda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 19:09 #109552

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Super hu_rra Zadeklarowała się też wcześniej Elżbieta, z Wysp ma przylecieć też moja córka, Dagusia. Myślę, ze tyle osób nam wystarczy. hu_rra

Ewcia, tak, mam sporo przedmiotów z motywem paproci, myślę, że na wystawę wystarczy. Jeśli jednak macie cokolwiek, chętnie przyjmę w depozyt. :lol: Latem chcę przygotować metodą de coupage łóżko i kilka drobnych mebli - materiały zgromadziłam już zimą. Potrzebuję jeszcze czegoś/drobiazgów na symboliczne podarunki.

Zielonajagodo, proszę o rozmiar noszonej odzieży. :przytulam

edit: Bedę potrzebować drobiazgów do 'ogródków' typu Fairy Garden - domków, ścieżek, itp. Może ktoś ma?
Ostatnio zmieniany: 2018/03/22 19:10 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/22 19:13 #109556

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Miłka wraz z Maciejem zgromadzą dla nas materiał fotograficzny - ujmujące :kocham zdjęcia paproci.
Miłeczko, jakiej wielkości najlepsze byłyby odbitki? Czy będziecie z Maciejem, 23.09. w Wojsławicach?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/23 15:55 #109711

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Oczywiście Polu, swój akces potwierdzam. hu_rra . Jeżeli będzie taka potrzeba, mogę być przed 21.09. :tup Rozmiar M 40/42
Do Ogródka Wróżek coś wynajdę, tylko muszę z wnuczką pogadać.
Gdyby ktoś chciał przyjechać na dłużej i mieć bazę wypadową nie tylko do Wojsławic, ale też pozwiedzać te okolice, chętnie przyjmę pod swój dach. :przytulam
Ostatnio zmieniany: 2018/03/23 16:14 przez Elżbieta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/23 15:58 #109712

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 980
  • Otrzymane podziękowania: 2235
Polu rozmiar 38-40
Ja mam wielką nadzieję że trochę forumek zjedzie na tą imprezę, fajnie byłoby się spotkać w szerszym gronie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/23 16:19 #109718

  • Asia2
  • Asia2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1167
  • Otrzymane podziękowania: 3666
Ja wstępnie też chętnie pomogę ( ale do września jeszcze sporo czasu, a mnie życie doświadczyło żeby zbytnio nie planować :silly: ).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/23 17:28 #109723

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Elzbieta napisał:
Oczywiście Polu, swój akces potwierdzam. hu_rra . Jeżeli będzie taka potrzeba, mogę być przed 21.09. :tup Rozmiar M 40/42
Do Ogródka Wróżek coś wynajdę, tylko muszę z wnuczką pogadać.
Gdyby ktoś chciał przyjechać na dłużej i mieć bazę wypadową nie tylko do Wojsławic, ale też pozwiedzać te okolice, chętnie przyjmę pod swój dach. :przytulam


Wstępnie wpraszam się pod Twój dach .....Wikt i opierunek będę miała swój !
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/23 22:59 #109809

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Olusia, z wielką radością Cię przyjmę. hu_rra wikt i opierunek też zapewnię. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 19:33 #109867

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Elżbieta ....wielkie dzięki , a gdzie leży Twój Dolny Śląsk ?

Polu czy o takie domki chodzi ? Dzwoniłam bo byłam w Czaczu i nie wiedziałam czy kupić . Ile ich potrzeba ?
Zrobię kilka wypadów na szrotowisko i się uzbiera .







Okazuje się , że mój wnuczek ma rozmiar 140 na 146 cm ( on w oczach rośnie !).
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 19:35 #109868

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Tak Olu, dokładnie o takie. hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 19:39 #109870

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Ile ich uzbierać ?
Czy z krótkich odcinków bambusa porobić płotki ? Jak co ilu centymetrowe odcinki ?
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 19:48 #109876

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Będziemy potrzebowac z 6 domków. Płotki trzeba dostosować do wysokości domków.
Olu, gdybyś zobaczyła w Czaczu figurki strachów na wróble, elfów i Żwirka i Muchomorka - takie pasujące wielkością do Fairy Garden, też weź. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 19:55 #109880

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Te dwa domki kupiłam , były jeszcze 3 takie mini miejskie z kościołem to takie też ?
Co jakiś czas się wybiorę i będę polowała .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-prośba o pomoc w organizacji 2018/03/24 20:04 #109887

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66632
Tak, mogą być i miejskie z kościołem, bedzie ciekawiej :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Olusia
Czas generowania strony: 0.176 s.