Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogórki

Ogórki 2022/05/05 18:59 #264896

• Belinka
  • Belinka Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 15
Dzień dobry :-)

W tym gnieździe perzu mają po zimnej Zośce rosnąć ogórki. Perz mam nadzieję do tego czasu wyplenić, natomiast ta ziemia to w zasadzie piach. Zielona jestem jak ten perz przed przeoraniem, bo od niedawna jestem posiadaczką ziemską, znaczy ugorową. Czytam, szukam, jakie gotowe nawozy zastosować i stosować cały sezon, bo już czasu za bardzo nie ma. Czy mi np. obornik granulowany nie popali ogórków? Myślałam nad biohumusem, ale cały sezon spory kawałek, to trochę drogo wyniesie. Znalazłam jeszcze nawóz do pomidorów i ogórków z mączką bazaltową Targetu. Maczka bazaltowa w ogóle jest super, zwłaszcza do pozbycia się ślimaków, wypróbowałam. A zmieszana z innymi składnikami, da radę zasilić poletko ogórków? Ktoś z Was stosował już?

Będę wdzięczna za dobre rady :-) Pozdrawiam :-)
Ostatnio zmieniany: 2022/05/05 19:05 przez Belinka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogórki 2022/05/05 19:23 #264902

• janka.p
  • janka.p Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Otrzymane podziękowania: 1726
Obornik granulowany nie popali Ci ogórków na pewno. Problemy z obornikiem dotyczą ogólnie świeżego, nie form przerobionych. Mączka bazaltowa ma działanie mocno rozłożone w czasie i działa raczej na strukturę gleby, niż wzbogacenie w próchnicę. Chcąc uprawiać ogórki na glebie mocno piaszczystej, to obok ulepszenia jej obornikiem granulowanym/mączką bazaltową poszłabym w nawozy dolistne, naprzemiennie azotowy i potasowo-fosforowy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Belinka

--=reklama=--

Ogórki 2022/05/06 14:17 #265003

• Belinka
  • Belinka Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Otrzymane podziękowania: 15
Pięknie dziękuję za rady :-)
Czas generowania strony: 0.204 s.