Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/06/13 09:49 #3966

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Dzień dobry, dostałam taką hortensję, wiśniową. Czy to jest hortensja ogrodowa?
Nic o niej nie wiem. Była oczywiście kupiona jako hortensja.



O tą nawet nie śmiem pytać, ale może, coś byście o niej wiedzieli? Sytuacja taka sama.

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/06/13 09:50 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/06/13 10:45 #3988

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13810
Gosiu, ta pierwsza przypomina mi h. ogrodową odmianę Rotschwanz. Widziałam w sprzedaży w jakimś sklepie w necie i tak mi w oko wpadła, że zapamiętałam :)
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704


--=reklama=--

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/06/13 16:34 #4067

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Jest prześliczna, tylko ma takie dziwne kwiaty, że miałam wątpliwości, czy to ogrodowa. I ten kolor, nie widziałam jeszcze takiego u ogrodowej. Po prostu cudo. rad_sl
Dzięki
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/23 20:10 #15048

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Jaka to zieleninka czy ktos kojarzy ? Kwiatostany dwa rodzaje mam ją drugi sezon










P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/23 21:06 #15070

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Gosiu obie ogrodówki, na co wskazują przed wszystkim liście ;) . A kolorów w tych nowych odmianach jest tyle, że kto by nadążył :silly:

Celinko czy Twoja hortensja kwitnie teraz? Przypomina mi bukietową Early Sensation think:
Ostatnio zmieniany: 2016/07/23 21:07 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): trzynastka, Gosia1704

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/24 00:48 #15134

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Tak. Teraz zdjecia są z dziś :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/24 10:33 #15176

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Celinko, jakoś nie kojarzę żadnej hortensji, która miałaby 2 rodzaje kwiatostanów think: . Pewnie część z nich jest nie w pełni wykształcona think: . Trudno zidentyfikować odmianę po pojedynczym zdjęciu. Istotny jest termin kwitnienia, czy kwiatostany się przebarwiają oraz siła wzrostu krzewu.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): trzynastka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/24 14:22 #15224

  • zosiac
  • zosiac Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 3
Może ktoś rozpozna,jest to stara hortensja ogrodowa,nie wymaga okrywania na zimę ani specjalnych pieszczot.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/25 19:31 #15512

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Marto, Edytko porobiłam dziś fotki , kwiatostanów liści i całego krzewu, znalazłam listę hortensji jakie wtedy miałam kupić więc na pewno to jedna z tych wymienionych tylko która? krecigl

a takie miałam na liscie
- Vanille Freise
- Grandiflora
- Phantom
- Limelight ( ale nowe kwiaty nie są zielonkawe a białe śnieżno białe )


Kwitnie od końca czerwca, ma białe kwiaty, teraz zaczyna sie przebarwiać ma dwa lata, u mnie .












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/25 20:27 #15531

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Celinko, zanim napisałaś listę pomyślałam o Grandiflorze. Vanille Fraise ma bordowe pędy. Phantom jest podobny do Grandiflory, bo jest jej dzieckiem, ale ma większe kwiatostany. Limelight sama słusznie wykluczyłaś.
Krzew ma małe kwiatostany, bo bo był słabo cięty. Żeby uzyskać duże kwiaty trzeba wiosną ciąć radykalnie :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): trzynastka

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/07/25 21:44 #15562

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
A ja ją żałowałam bo mówię dopiero co urosła ;) za rok podetnę mocniej :) dzięki :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/02 09:56 #17327

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
To jedna z pierwszych moich hortensji otrzymana jako 'Annabelle' ale raczej nią nie jest :unsure: , może ktoś wie co to za jedna?

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/02 20:32 #17412

  • jola
  • jola Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 274
  • Otrzymane podziękowania: 799
Mam kilka odmian hortensji. Niestety w tym roku wszystkie strajkują i albo nie kwitną w ogóle albo mają kilka słabych kwiatków.




Pozdrawiam : Jola .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/15 22:24 #20265

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6267
  • Otrzymane podziękowania: 24463
Dwa lata temu u znajomego posadziłem taką roślinę.Niestety kartka z nazwą przepadła.
Wyjątkowo mocno się wybarwia.Ponoć jedna z nowszych odmian.Może ktoś rozpozna,proszę o pomoc?


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/15 22:36 #20268

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Obstawiam Diamant Rouge
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/08/15 22:37 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/16 14:07 #20372

  • zosiac
  • zosiac Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 3
To moja trzylatka.Kupiona jako 'Vanille Fraise'i myślę,że nie ma pomyłki


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/16 14:25 #20377

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Zosiac, pewnie wyjdę na czepliwą :oops: , ale Twojej też nie jestem pewna :oops: . Czy możesz pokazać w zbliżeniu pojedynczy kwiatostan? VF powinna mieć zakończony ostro kwiatostan składający się wyłącznie z kwiatów płonnych. Wydaje mi się, że na Twoich zdjęciach kwiatostany zakończone się okrągło i że widać kwiaty płodne. Gdyby było tak, jak mi się wydaje, to mogłaby być Diamant Rouge
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2016/08/16 14:25 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/16 16:44 #20388

  • zosiac
  • zosiac Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 3
Edytko,dziękuję za wszelkie uwagi,może nareszcie zrobię porządek w hortensjach.Mam tez 'Diamant Rouge' młodziutką ale kwitnie to porównam kwiatostany.Za chwilę idę na działkę i zrobię zdjęcia,a póki co wstawiam to co mam.
Dziękuję za oświecenie bo bardzo ta hortensja podoba się synowej i już kazałam jej szukać Vanilki krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/16 22:32 #20447

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14460
  • Otrzymane podziękowania: 43373
Edyta! Jak obiecałam, tak wstawiam dzisiejsze zdjęcia! Zakupiona jako Vanille Fraise:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - identyfikacja hortensji 2016/08/16 22:59 #20454

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Miłko, na tych jest już bardziej podobna do Vanilki, ale mam pewne "ale". Czy ona ma całe pędy intensywnie czerwone czy tylko młode przyrosty? Popatrz na Twoje zdjęci i moje. U mnie czerwony kolor pędów zachowany jest do samego czubka kwiatostanu, u Twojej w obrębie kwiatostanu kolor jaśnieje. Czy masz może zdjęcia, które pokazują jak się przebarwia w następnej fazie? Pewności nie mam, ale nadal wydaje mi się najbardziej podobna do Phantoma. Jutro, za dnia, obejrzę swojego, bo pewnych szczegółów nie pamiętam.takasobie napisał:
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: basik, wojtek
Czas generowania strony: 0.190 s.