Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King)

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/08/01 19:26 #300307

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26201
  • Otrzymane podziękowania: 69577
Dwa rosnące obok siebie egzemplarze nerecznicy mocnej 'Cristata' (The King). Miejsce jest półcieniste, żyzne i wilgotne.




fot. 31.07.2023r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, Elżbieta, jugo, nelu-pelu, ewacz, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/09/19 21:52 #303549

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2965
  • Otrzymane podziękowania: 12991
Moja to jeszcze knypek, ale w porównaniu z zeszłoroczną sadzonką, która była wyjątkowo mikra, tak że ledwie ją było widać, urosła sporo. Jeśli utrzyma tempo, za rok będzie jej dwa-trzy razy więcej.

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Elżbieta, nelu-pelu, basik, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova


--=reklama=--

 

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/09/23 07:07 #303755

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6546
  • Otrzymane podziękowania: 26041
'Cristata The King', to jedna z pierwszych moich paproci czyli miałaby około 20 lat, ale egzemplarz z fotki ma o wiele mniej. Ten stary podmarzł wiele lat temu i nie mógł się prze kilka lat zebrać,,,więc zastąpiłem go nowym ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, nelu-pelu, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/09/24 09:32 #303826

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13725
  • Otrzymane podziękowania: 32599
Nadal jestem nią urzeczona... to najpiękniejsza paproć w moim ogrodzie. Wielkością prawie dorównuje, posadzonej z tyłu, Dryopteris goldiana (piszę - prawie - bo goldiana się przewiesza i choć ma dłuższe liście, to wielkościowo jest niewiele wyższa)



Ostatnio zmieniany: 2023/09/24 09:35 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, halszka, nelu-pelu, basik, ewacz, wojtek, Shalina, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/09/27 22:32 #304085

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25430
Po podziale jeszcze nie ruszyły z kopyta ale mają się dobrze :)



pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Efkaraj, nelu-pelu, basik, ewacz, wojtek, dultom, DorotaZ, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/10/04 07:36 #304475

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16935
  • Otrzymane podziękowania: 58253
Dużo przyrosła od zeszłego roku. Towarzystwo się również rozrosło i jest mało widoczna. Muszę ją przesadzić, bo to ładna paproć, więc szkoda ją chować w gąszczu.

fot. 02.10.2023
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, Elżbieta, Shalina, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/10/04 08:00 #304479

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6546
  • Otrzymane podziękowania: 26041
basik napisał:
Muszę ją przesadzić, bo to ładna paproć, więc szkoda ją chować w gąszczu.

Basiu, koniecznie, ta paproć powinna rosnąć jako soliter...u mnie niestety nie ma takiej możliwości...;)
Ewo, Twój egzemplarz jest wyjątkowy. Musisz mieć tam sprzyjające miejsce dla paproci, bo widzę, że większość tak dobrze rośnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/10/09 19:00 #304758

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2655
  • Otrzymane podziękowania: 7017
Przepiękna paproć, :kocham Tomasz ma rację ona ukazuje swoje piękno jako soliter. Moja niestety , rośnie ściśnięta pomiędzy różanecznikami.
Patrząc na nią przedwczoraj, przyszedł mi do głowy pomysł stworzenia rabaty z samymi paprociami. Gdybym się zdecydowała, czeka mnie wielka rewolucja.
Narecznica mocna Cristata.

22-06-2023


11-06--2023


02-10-2023
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, nelu-pelu, basik, ewacz, wojtek, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/10/28 18:02 #306112

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13725
  • Otrzymane podziękowania: 32599
Tomek Mr napisał:
Ewo, Twój egzemplarz jest wyjątkowy. Musisz mieć tam sprzyjające miejsce dla paproci, bo widzę, że większość tak dobrze rośnie.

Tak Tomku, jest cudowna. Ale nie wszystkie paprocie u mnie chcą się zadomowić. Za ciężka ziemia jest chyba dla wietlic, bo marne są okropnie i z tego też względu, nie sadzę ich więcej.

A nerecznica mocna 'Cristata The King' wciąż pcha się w obiektyw.



po prawej stronie, nieco z tyłu, widoczny paprotnik szczecinkozębny Polistichum setiferum 'Proliferum'
Po lewej, w głębi, widoczne kilka liści Dryopteris goldiana.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/05/11 18:02 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Elżbieta, nelu-pelu, basik, ewacz, dultom, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2023/11/25 13:27 #307744

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16935
  • Otrzymane podziękowania: 58253
Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) ... fot. 05.06.2023, Wojsławice

pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, nelu-pelu, ewacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/04/30 20:17 #319603

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13725
  • Otrzymane podziękowania: 32599
Nerecznica mocna 'Cristata' The King jak co roku wychodzi mocarnymi frondami

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nelu-pelu, basik, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/04/30 22:40 #319636

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16935
  • Otrzymane podziękowania: 58253
Moja trochę mniej zaawansowana w rozwoju niż Efci ...

fot. 30.04.2024


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, Elżbieta, nelu-pelu, ewacz, Shalina, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/05/02 21:44 #319748

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25430
Ruszyły i moje nabierając po podziale masy :zielony

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, nelu-pelu, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/05/11 18:04 #320504

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13725
  • Otrzymane podziękowania: 32599
Rośnie jak co roku przepięknie :) Kłącze mocno się podniosło nad ziemię, ale nie przysypałam go niczym.



Wysokość w najwyższym miejscu -99cm

.
Ostatnio zmieniany: 2024/05/11 19:27 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nelu-pelu, ewacz, Shalina, dultom, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/05/11 19:11 #320511

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6832
  • Otrzymane podziękowania: 15311
U mnie na dalekiej północy B) czyli na granicy Pomorza i Kujaw, wszystko opóźnione względem waszych
roślin.. Królowi też się nie spieszy, bo i dokąd.. question
20240510
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/05/19 15:39 #321053

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2092
  • Otrzymane podziękowania: 6432
Jedna z moich jeszcze młoda, rośnie pod sosną w półcieniu.

Pozdrawiam
Halina
Ostatnio zmieniany: 2024/05/19 15:40 przez halszka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, ewacz, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Nerecznica mocna (Dryopteris affinis) 'Cristata' (The King) 2024/05/24 12:30 #321490

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1119
  • Otrzymane podziękowania: 5286
Narecznica mocna 'Cristata' The King póżno zaczęła pokazywać pastorały i jeszcze nie są w pełni rozwinięte.



Załączniki:
Pozdrawiam, Ewa
Ostatnio zmieniany: 2024/05/24 12:32 przez ewacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, Efkaraj, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Poll, Tomek Mr
Czas generowania strony: 0.184 s.