Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Iny

Ogród Iny 2016/07/25 21:43 #15561

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Czy to w tej sytuacji Cię dziś zastalam? ;-)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/07/25 22:08 #15576

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
dobra nutka nie jest łatwo przestać palić. Ja nie rzuciłam za pierwszym razem. Wtedy to był czas, że każda dostawa papierosów była droższa . Dużo znajomych przestało palić , to ja też , tak ambitnie. I wiadomo, już nigdy nie można zapalić. To jak z alkoholikiem, palaczem jesteś całe życie.
Teraz może bardziej zastanawiam się nad miejscem posadzenia rośliny , to wpływ Forum i pięknych ogrodów ale większość starszych roślin jest posadzona bez zastanawiania się ,czy akurat w tym miejscu pasuje i czy będzie jej dobrze.

Aguniada muszę się rozejrzeć, czy nie mam podglądu w ogrodzie. ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): aguniada


--=reklama=--

 

Ogród Iny 2016/07/25 22:37 #15584

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Witaj Ino :) przybiegłam z rewizytą i może masz i mały ogródek ale za to jaki ! po prostu cudowny, jestem zachwycona :) widzę że systematycznie jak i ja likwidujesz trawniczki ;) ale jak się nie ma innego wyjścia to... wiadomo trawa mniej ciekawa od kwiatów :) kącik palacza, no cóż jak skończysz wrzuc fotki jestem mega ciekawa :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 2016/07/25 22:44 #15587

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
Ino, :)
i ja przyszłam pozachwycać się Twoim ogródkiem - ale masz soczystą zieleń!! Ten trawnik to ideał - dla nas nie do powtórzenia, a ten kancik co wycięłaś będzie mi się dzisiaj śnił w nocy. Sporo masz roślin i ogród wcale nie wydaje się taki mały. No a płot coś mi przypomina, chyba podobny "łupkowy" ;) mamy. U mnie wyraźnie wyzwolił nas z patrzenia na niespecjalne sąsiedztwo i już wcale mnie jego betonowość nie razi. Nasadzam pnącza i próbuję zakryć, ostatnio dosadziłam 3 klematisy, próbuję z botanicznymi, bo one nie są wymagające i się rozrastają ładnie, raczej nie chorują.
Pozdrawiam serdecznie vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 2016/07/28 19:32 #16179

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23129
Ino pooglądałam ostatnie prace nad kącikiem dla M. - jeszcze nie skończony :woohoo: nad kancikami - jakie świeżutkie i prościutkie zdziwko
Trawnik wygląda jak angielska murawa, nic tylko chodzić na bosaka po rosie :lol:
A tego kociambra to też bym przytulała do siebie :kocham
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/07/29 09:49 #16324

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
A ja się też pochwalę .W sierpniu mija 15 lat odkąd nie palę .A paliłam ,jak smok wawelski krecigl Po tych wszystkich latach mogę chyba powiedzieć ,że jestem wolna od tego paskudztwa .Inuś ,te różowe kwiatuszki ,to chyba jakiś czczawik .Wygląda ,jak różowe landrynki .Śliczności :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/07/29 11:45 #16352

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
trzynastka u mnie faktycznie jest coraz mniej trawnika :)
Mam już cały materiał na kącik palacza i miałam dzisiaj go robić ale niestety od rana leje.
To będzie taki sam placyk , jak w kąciku dumania . Plastry z drzewa mam już pocięte w tartaku i przywiezione.Włożę pod nie agrowłókninę i kamyczki , żeby była większa izolacja. Trochę denerwuje mnie kolor świeżego drewna, jak nabierze patyny jest ładniejsze.

Daniela tegoroczne deszcze przyczyniły się do wyglądu trawnika. :) Kanciki robię takim ustrojstwem do tego przeznaczonym. Szybko się tym robi i w miarę równo wychodzi.
Miałam do wyboru ,albo betoniak albo przydasie sąsiadów. Zdecydowanie wolę betoniak, chociaż chwilami bardzo mnie gryzie. chyba też spróbuję z powojnikami botanicznymi bo wielkokwiatowe nie chcą rosnąć .

edulkot przyznam się ,że trawnik na zdjęciach wygląda dużo lepiej niż w realu ;)
Kociamberkowa Gucia sama decyduje , kiedy ją można przytulać. Jak nie chce ,to nie ma mocnych. Żadne przytulanie nie wchodzi w grę. :P Dobrze ,że dość często ma ochotę na małe przytulanko. :)

Nowinko nie licz na to,że jesteś wolna od nałogu. Palaczem będziesz całe życie. Dobrze,że biernym tak jak ja.
Tak, to zdecydowanie szczawik. Co ja mam z ta koniczynką. krecigl Już drugi raz pomyliłam nazwy a na pewno myślałam o szczawiku. To już daleko posunięta SKS. polewkamax
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogród Iny 2016/07/30 09:12 #16592

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Matko sielpiańsko! Jak Ty to robisz,że masz prawie muzealny,wymuskany,wypolerowany ogródek?
krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 2016/07/30 23:28 #16797

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4696
  • Otrzymane podziękowania: 8578
Cześć Inuś
Cieszę się, że znowu będę mogła Cię odwiedzać
Trawnik masz faktycznie angielski
Ja się cieszę z mojego jaki jest, bo jest i tak lepszy niż był jeszcze parę lat temu
Mnie się mur podoba, nie zasłaniałbym go za bardzo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1

Ogród Iny 2016/08/03 18:51 #17696

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Betinko kochana, sama jestem muzealna, to ogródek też muzealny. polewkamax Mój ogródek jest maleńki ,to łatwiej nad nim zapanować. Ty masz hektary, to i roboty więcej. :)

Margo2 bardzo się cieszę z Twojej wizyty. Mnie się u Ciebie podoba i to bardzo. :)

Parę aktualnych zdjęć z mojego ogrodu. Pogoda jesienna ale to nic, ważne że córcia przyjechała. hu_rra


























Kącik palacza ukończony, tylko ławczki brakuje.



Mój nowy zakup. Niskopienny miskant ;)









Papryczki Magda kupiła na ogrodowy stół. :)

Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, VERA, dorkow0, Gosia1704, chester633, Danuta, Franusiowa

Ogród Iny 2016/08/03 21:23 #17721

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5997
  • Otrzymane podziękowania: 24965
Magiczny zakątek z tej Twojej chusteczki Inko flower
Gdyby mój M palił, pewnie bym nie wpadła na pomysł kąciaka palacza - a Ty swojemu dołożyłaś jeszcze dobre duszki do opieki :)
Jesteś nie tylko wytrawną ogrodniczką, ale i troskliwą żoną :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/04 05:25 #17784

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Z tym kącikiem palacza,toś poszła po bandzie...
Było zrobić w krzokach za stodołą,tuż przy gnoju to szybciej by nałóg rzucił..

A w takich pięknych okolicznościach to będzie kurzył i kurzył....wcale nie na zdrowie.

Moje hibiskusy w tym roku nie zakwitły..może za bardzo im wieje zimą...

Buziole!


P.s

Papryczkę można zjadać,pyszna! 037
Ostatnio zmieniany: 2016/08/04 05:27 przez beatrix+.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): IwOnaG

Ogród Iny 2016/08/04 06:56 #17786

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Piękny kącik :) Ja też muszę skutecznie swojego palacza z do mu pogonić. Niby za dnia w domu nie pali, ale wieczorem nadrabia. No i najgorsza zima.
Cudowne hortensje!! Ja na razie mam niewiele kwitnących, ale sporo sadzonek czeka na docelowe miejsce i niektóre z nich także kwitną.
Bardzo mi się spodobało to "coś" ciemnoniebieskie :) koło naparstnicy.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/04 07:01 #17787

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Przepiękny okaz i kolor hibiskusa, Ina!
Mój jeszcze nie zaczął kwitnąć (bardzo jasny róż), ale widzę, że w tym roku chyba nie będzie zbyt wielu kwiatów.
Zresztą, to inna odmiana.
Kącik palacza bardzo estetyczny - oby służył bardziej kontemplowaniu niż puszczaniu dymka teacher
To cudeńko fioletowe, na które zwróciła uwagę Lucy, to zdaje się heliotrop?
Miłego czasu z Magdą :buziak
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/04 07:46 #17799

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Taki kącik ,to i niepalących nęci .Piękne róże zakwitły na Twojej chusteczce :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/04 09:32 #17824

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
beatrix+ napisał:
Z tym kącikiem palacza,toś poszła po bandzie...
Było zrobić w krzokach za stodołą,tuż przy gnoju to szybciej by nałóg rzucił..

A w takich pięknych okolicznościach to będzie kurzył i kurzył....wcale nie na zdrowie. 037

Leżę i jestem za, koło gnoju, za szopą 2smiech 2smiech polewkamax

Ina ogród cudowny, no wiesz, żeby nie ten kącik palacza 2smiech :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/04 09:46 #17826

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Inuś, kącik palacza wyszedł bardzo klimatyczny..a ja ganić Męża Twojego nie będę za kurzenie..bo przyganiałby kocioł garnkowi :silly:

Wymuskana ta Twoja chusteczka, aż miło popatrzeć..Hibiskus-cudeńko :kocham Ja mam bagiennego, od kilku lat ładnie się rozrastał, a po tej zimie już myślałam, że go straciłam. Odbił bidula, ale zaczynamy od początku, znowu zaledwie 2 gałązki..ale żyje (ufff) i pąki też ma :lol:

Bardzo fajny jest ten malutki miskancik- o tyle mnie zaciekawił, że ja u siebie już chyba tylko na taki rozmiar będę sobie mogła pozwalać 2smiech

Pozdrowienia dla Córci..pewno przyjechała, żeby wspierać Cię przed operacją.. Trzymam mocno kciuki i życzę szybkiej rekonwalescencji :przytulam :przytulam

Papryczki na stole wyglądają uroczo i apetycznie..ale przywodzą mi na myśl jesień :unsure: .. wszak krok już od nich do ozdób z dyń- tak mi się jakoś kojarzy.
Z jednej strony fajnie- ma to swój urok i klimat, mgły snuć się będą, promienie słońca zrobią się otulające, jak tylko jesienią potrafią takie być..ale szkoda i już :nie_wiem
Nie ma co się smuciś jednak na zapas..wszak to początek sierpnia zwyc

Ściskam Cię Inuś serdecznie, nacieszcie się z Córcią sobą wzajemnie :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/05 17:39 #18229

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Vera kącik palacza powstał dlatego,żeby M przestał palić przy wspólnym stole w ogrodzie. Tylko muszę kupić coś do siedzenia , najlepiej ławeczkę. Kącik powstał nie dlatego ,że jestem dobrą żoną ale z czystego egoizmu. Lubię świeże powietrze. ;)

beatrix+ problem w tym ,że ani u mnie ani w okolicy stodoły nie uświadczysz 2smiech Zastanawiałyśmy się z córcią czy te papryczki są jadalne, czy tylko ozdobne. Taki ze mnie ogrodnik-amator. :P

aguskag M już dawno nie pali w domu. Na papieroska chodzi do piwnicy ,najgorzej latem w ogrodzie, jak siedzimy przy wspólnym stole. :)
To fioletowe to heliotrop.

aguniadamój hibiskus faktycznie w tym roku jest obsypany kwiatami. Szkoda tylko,że kwiaty są jednodniowe. Przez to trochę roboty przy nim. Często trzeba go oczyszczać. Mimo wszystko warto go mieć. :)

Nowinka drugie kwitnienie róż nie jest takie obfite ale bardzo cieszy. :)

IwOnaG kącik palacza na razie tylko z nazwy i nie wiadomo kiedy nastąpi oficjalne otwarcie. M na stojąco nie chce palić. 2smiech

Monika-Sz już parę razy prawie kupiłam hibiskusa bagiennego. Te jego ogromniaste kwiaty są cudowne.
Miskant zapowiada się ciekawie. Ma być niski do 80 cm i bardzo gęsty. Nazywa się "Gold Bar".
Magda dziękuje za pozdrowienia. :) A ja mam już wielki supeł w żołądku ze strachu. :(

Wczoraj zrobiliśmy sobie wycieczkę w lubuskie. :) Na trasie - kościółek zbudowany częściowo z kamienia. Bardzo urokliwy.



Docelowo Świerkocin i zoo-safari. Trochę przereklamowany. Zwierząt dużo mniej niż w internetowej ofercie. Cała atrakcja polega na tym,że można wjechać samochodem i oglądać zwierzęta swobodnie chodzące. Cieszyliśmy się jak dzieci ,jak podchodziły blisko do samochodu. ;)





Drugi przystanek - Lubniewice i Park Miłości. Bardzo urokliwe miejsce pełne figur drewnianych o tematyce miłosnej. Zastanawiamy się , czy w przyszłym roku nie pojechać tam na parę dni. Okolica piękna.







Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, edulkot, VERA, dorkow0, chester633, Nowinka, Elżbieta

Ogród Iny 2016/08/06 00:05 #18344

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Nie dziwię się, że supeł w żołądku..
Ja kilka lat temu miałam laserową korektę- niby sama się na to pchałam, ale strach był spory..

Ściskam gorąco i trzymam kciuki!!

Nie wiem, jak zachowuje się Twoja odmiana hibiskusa..ale jeśli kiedyś skusisz się na bagiennego to pamiętaj, że on późno po zimie się budzi i nie daj się nabrać, że zdechł.. Młode pędy dopiero w maju to norma, a po tej zimie, kiedy to zapomniałam go zakopczykowac korą i byłam pewna, że nie przeżył.. on dał znak zycia dopiero w czerwcu, a teraz ma kilka pędów z pąkami :lol:

Ściskam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Iny 2016/08/07 17:25 #18695

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Monika-Sz dzisiaj to nie tylko supeł mam w żołądku, nie mogę sobie miejsca znaleźć , totalnie się rozsypałam ze strachu. :( Jutro rano azymut szpital. To już trzecie podejście do mojego oka, po cichu liczę,że to ostatnie.
Mój hibiskus też późno startuje. One tak mają. :)
Kochani trzymajcie kciuki. :kocham

Kilka zdjęć z dzisiejszego ogrodu









młody karmnik pokazał kilka kwiatków





Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Pamelka, edulkot, VERA, dorkow0, Elżbieta, Danuta
Czas generowania strony: 0.194 s.