Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2?

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/01 16:34 #287919

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
no sezon już otwarty, 19 lutego już zaczęłam pomału ciąć trawy tak aby nabrać wprawy, beczka nowa ustawiona i już w połowie zapełniona, kartony na warzywniku już położone, potem druga warstwa i na to przyjdą zrębki lub kora :) a jeszcze kupiłam sobie taką szklarnię na skrzynię no i chciałam to wszystko sobie zanieść i ogarnąć no i.......klops!! :mur :mur
W szkole mamy epidemię różnych chorób w tym naszego ukochanego wirusika no i .......od wczoraj siedzę w domu :mur :mur
wczoraj test pozytywny, dziś powtórzenie i też pozytywny......jedyny plus w tym, że rodzice mają negatywny - uffff dwa razy powtarzali, dziś i wczoraj :silly:
u mnie na szczęście ta kreska odpowiedzialna za obecność wirusa bleknie więc teraz piątek/sobota mam powtórzyć, a tak to zwolnienie do 7 marca :silly:
zaś objawy to prawie żadne - lekki, jednodniowy ból głowy, gdyby nie to, że miałam kontakt z koleżanką, która właśnie zachorowała, to pewnie bym nawet testu nie robiła, ale chciałam tak na wszelki wypadek zrobić no i wyszło :mur polewkamax
no nic......póki co to planuje warzywnik, dokupuje nasiona i roślinki i czekam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/01 19:33 #287935

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1313
  • Otrzymane podziękowania: 3424
To szczęście, w tym nieszczęściu, że przechodzisz tą chorobę w miarę łagodnie.
Zdrówka życzę.
No i masz czas na ogrodowe planowanie. gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/01 20:26 #287945

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Ave, no na szczęście ale mam takie dziwne uczucie, że płuca mi się kurczą jak głębiej oddycham :silly:
ale póki co to nadal bezobjawowo, gorączki nie mam, mam brać witaminę D3 - jutro mama pójdzie mi ją kupić no i mam brać ten swój lek alergiczny bo akurat się dobrze składa, że ona pomaga mi tak delikatnie przejść :woohoo: a że biorę go teraz w większej dawce, no i co tu nie mówić, codziennie od kiedy go dostałam, bo katar sienny miałam w zeszłym tygodniu przez 2 dni to prawdopodobnie dlatego tak łagodnie przechodzę zwyc
no planowanie ogrodowe pełną gębą, dziś się dowiedziałam, że jutro pójdzie paczusia z nowymi piwoniami, a tak to robię kwiatki z papieru do szkoły na kiermasz, nadrabiam zaległości na forum i filmach...jakoś to idzie B)
piątek/sobota powtórzę test - zobaczymy co mi wtedy powie B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, Franusiowa, Danusia

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/12 13:08 #288714

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
no os zeszłej soboty już negatywna, w domu jeszcze byłam do wtorku bo tak zwolnienie miałam ale na spacer z Lunką wychodziłam, no zaś od środy to już w pracy B)
przyszły nowe piwonie, powojniki - prezent od Taty dla nas z okazji Dnia Kobiet i ostnice B)
na razie czekają na korytarzu, na klatce, przy oknie bo tam jest chłodniej niż w mieszkaniu B)
ja nie wiem co Lunie te trawki zrobiły, ale ona ich nie znosi polewkamax ledwo co wsadzę kilka sztuk to zawsze choć jedna zaraz jest wyrwana i dosłownie rozerwana na szczątki polewkamax
dziś znowu to zrobiła, chyba dla mnie to znak, że tam nic nie mam sadzić polewkamax
a dziś wreszcie troszkę popracowałam na działce, posiałam dziś marchewkę i wsadziłam dymkę i zaraz zbudowałam tunel B)
zaś za tydzień czeka mnie cięcie traw, powojników, bylin i przygotowanie kolejnych skrzyń na siewy B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Katarzyna2021

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/12 16:01 #288724

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Masz nieco trudniej, bo na działkę trzeba jechać. Ale to tez dobrze, bo jak już jedziesz, to nic od pracy Cię nie odrywa.
Dzielna jesteś, że tyle już posiałaś i posadziłaś.
Nie zazdroszczę wirusa, ja jakoś obyłam się bez niego, ale mam ten komfort, że w domu pracuje przeważnie i ogólnie skupisk ludzkich unikam (bo mogę). Zdrowia życzę i miłej wiosny!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/12 18:26 #288756

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Miłko, oj tam zaraz jechać, ja pieszo chodzę, mam dokładnie 1,4 km na działkę polewkamax jakieś 15-20 minut pieszo, no chyba, że idziesz z Lunką to 10 - 15 minut biegiem polewkamax
a potrafimy jeszcze szybciej, szczególnie jak jedna z nas idzie szybciej a druga za nią idzie.......nos przy ziemi, ogon wyprostowany i loooooot polewkamax polewkamax
no na razie tyle, ale za 2 tygodnie posieje już sałatę, koper, rzodkiewkę i groszek :)
zaś od jutra w szkole startujemy z ogródkiem warzywnym ale w świetlicy.....pojemniki, ziemia i nasiona już czekają B) gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Franusiowa

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/19 15:13 #289192

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
powiem tak, czuję każdy mięsień, no dokładnie każdy mięsień i tak się zastanawiam co jeszcze mnie nie boli polewkamax polewkamax
ciekawe jak ja jutro dojdę do pracy polewkamax polewkamax od razu będą dziewczyny wiedziały gdzie ja siedziałam przez weekend polewkamax
większa połowa traw przycięta, róże rozkopczykowane ale jeszcze nie przycięte, powojniki przycięte, hortensje poza jedną też, część bylin uporządkowana, kilka skrzyń ogarniętych i już tam coś rośnie i posiane też zaś reszta czeka B) gwizdac pewnie bym więcej zrobiła gdyby nie ludzki i psi hamulec polewkamax teacher
powstała czy też zbudowana została nowa kratka - powojniki już kupione, zaś jeszcze dokupiłam różę Noblesse - zakochałam się w jej kolorze :kocham
ogólnie wszystko zimę przeżyło, wygląda na to, że werbeny przezimowały kolejny rok clap
a dziś z jednej skrzyni wykopałam ponad 10 siewek ostnicy - zastanawiam się jak one się tam znalazły think: a nie powiem ile rośnie na rabatach gwizdac
dobrze, że sąsiedzi są chętni na sadzonki B)
bo tak nie wiem co ja z nimi bym zrobiła polewkamax
na warzywniku posiana już jest sałata, koper, rzodkiewka, marchew i posadzona cebulka dymka :P


oczywiście to białe futro na zdjęciu pomagało, szczególnie w kopaniu polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, VERA, Semper, Danusia, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/23 23:24 #289672

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Nie za niskie te płotki na powojniki?
Luna też chce mieć swój udział w działkowaniu :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/24 07:12 #289679

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 654
Asiu interesuje mnie ten foliowy namiocik na grzadkę, gdzie go kupiłaś? No i jakie ma wymiary?
Za warzywniak niezmiennie podziwiam i brawa głośno bić będę. To mój nowy bzik, uwielbiam się bawić w warzywa :)
Pomocnica piękna i dołki pod warzywa umie wykopać <3
Pozdrawiam M
Ostatnio zmieniany: 2023/03/24 07:13 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/24 07:36 #289683

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Gosiu,nie za niskie bo po drugiej stronie mam dokładnie takie same i dają radę, zresztą ja moje powojniki nisko tnę co roku. No Lunka chce pomagać, oj chce, szczególnie przy kopaniu i wyrywaniu trawy gwizdac
Marzenko dzięki wielkie, a ten namiot to na allegro kupiłam, płaciłam 109 zł ale już widziałam że ten mój kosztuje 129 zł więc jak wszystko podrożał. Spodziewałam się tego bo jest zainteresowanie:)
Wymiary to jak skrzynia czyli 120*80 :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): SantaRispetto

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/24 10:27 #289692

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 154
  • Otrzymane podziękowania: 654
Ciut przymały, moje wzniesione rabaty większe są, no nic kupiłam w Action taką donicę z kloszemna 4 nogach i będę ją traktować jako rozsadnik. Poproszę Pawełka może mi coś fajnego wykombinuje..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/24 18:42 #289716

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Marzenko, no Paweł na pewno coś wykombinuje :buziak
a za pochwały na temat warzywniczka to dziękuję, tzn. nie dziękuję polewkamax
w szkole na parapecie też mam ogródek - seler naciowy, por, pomidory a dziś sałaty do sadzenia zabrałam polewkamax
dzieciaki też sieją i jak tak dalej pójdzie to nam miejsca zabraknie polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/03/26 14:22 #289905

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
kocham weekend, zawsze można odpocząć - akurat! polewkamax
praca na działce czeka, ale to jest praca taka przyjemna a co z tego, że potem się nie czuje albo i się czuje każdy mięsień polewkamax
ale nareszcie trawy wszystkie przycięte, poza miskantami ale nimi to się zajmę w przyszłym tygodniu B)
róże przycięte ponad połowa, niektóre bardzo mocno w celu pobudzenia do wypuszczenia nowych pędów, właściwie kilka sztuk zostało ale to już zostawiłam sobie na przyszły tydzień, rabaty pomału czyszczę i pomału idzie do przodu B)
w warzywniku 4 skrzynie już obsiane plus 2 małe, rzodkiewka i sałata pod folią już wychodzi, sałata przepikowana rośnie, teraz czekam na marchewkę :silly:
no i powojniki posadzone, teraz tylko czekam na różę i dosadzę ostnicę w celu osłonienia :)
podczas porządków napotkałam na budzące się roślinki.....




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, chester633, Semper, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, Shalina, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/04/02 15:22 #290496

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Pogoda robi nam w tym roku totalnego psikusa, albo na złość :mur :mur
w ciągu tygodnia, piękna pogoda, słonko, ale jak się weekend zaczyna - chłodno i leje i wieje :burza :mur
wczoraj sobie darowałam ale dziś, stwierdziłam, że mam to w nosie, ciepło się ubrałam i pognałam na działkę po tygodniu nieobecności a tam.....oj dużo się dzieje :P
marchewka wychodzi pod włókniną, pod foliakiem sałata, rzodkiewka plus koper pięknie kiełkują plus wychodzą, dymka ma już szczypior B)
sałata przepikowana z ogródka szkolnego do skrzyni trochę stanęła, czeka na cieplejsze dni ale póki co daje radę pod włókniną B)
dokupiłam sobie drugi taki namiot foliowy na skrzynię - por czeka na pikowanie polewkamax
a dziś ogarnęłam resztę warzywnika, zostawiłam sobie na później dwie małe skrzynki B)
wsadziłam dziś nowe róże Noblesse, ta trafiła przy powojnikach przy tej nowej kratce oraz Karpatia, która dołączyła do róży w warzywniku B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, chester633, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/04/11 12:39 #291042

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Pogoda ładna i cieplutka to czemu tego nie wykorzystać B)
wczoraj i dziś uwiłam się by nadrobić zaległości na działce, warzywnik jest nareszcie ogarnięty, zostały teraz tylko rabaty i kompostowniki, plus w sobotę przyjedzie transport kory więc będzie co robić B)
zakup tych foliowych tuneli okazał się strzałem w dziesiątkę, więc dokupiłam jeszcze jeden bo wszystko tam rośnie jak szalone - gruba agrowłóknina to też dobra rzecz, marchewka, cebula plus groszek to potwierdzą :lol:
no zobaczcie sami:





tutaj to por ledwo widać, sadzonki z ogródka szkolnego parapetowego :silly:
Ostatnio zmieniany: 2023/04/11 12:40 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Semper, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/04/15 19:19 #291451

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Co z tego, że :deszcz - jak się ma robotę na ogrodzie lub trzeba odebrać transport kory polewkamax
a jak się sadzi w deszczu, jak jest fajnie, deszcz ciepły, ciepło na dworze więc czemu nie skorzystać?
tak, wiem, zwariowałam ale......kapusta i kalarepa posadzona, 25 worków kory na działce i już dwa worki rozłożone na warzywniku, no i kolejny foliak gwizdac
jeszcze jeden worek muszę wysypać na warzywniku ale to już jutro - idę nawet jak będzie padać :diabelek
ale za to roślinki przeurocze wyglądają z kropelkami deszczu :kocham







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/04/16 16:12 #291511

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
dziś kolejne worki kory rozsypane, w sumie 4 - rany, 80 litrowe worki kory trochę ważą, coś koło 20 kg :diabelek,
2 rabaty wysprzątane i wysypane korą, ostatnie dwie skrzynie w warzywniku ogarnięte, teraz czekam na worek wermikompostu by wymieszać i za 2 tygodnie wylądują tam pomidory, ogórki B)
moje własne sadzonki, czarne i żółte, kilka czerwonych zaś jeszcze dostanę od sąsiadki kilka sztuk malinowego i olbrzyma gwizdac
miała być jedna skrzynia, ale będą dwie :lol:
najbardziej mi się podoba warzywnik, na ścieżkach wyłożyłam kartony, potem na to poszły ścięte miskanty a na to 4 worki kory, mama się cieszy bo nie będzie musiała włazić tam kosiarką,
z tyłu tylko zostawiłyśmy trawę bo tam akurat wjechać można, zaś co kilka lat będę część kory sypać do skrzyń i uzupełniać B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Asia2, zanetatacz, nelu-pelu, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/05/02 23:13 #293239

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Ale masz pięknie ogarnięty warzywnik
Ja ze swoim nie mogę dać sobie rady. Dopiero wysiałam co nieco.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/05/03 16:27 #293281

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Gosiu :buziak :buziak
no warzywniczek wygląda teraz tak:
tutaj pod grubą włókniną mamy pomidory, paprykę, cebulę chińską, sałatę lodową

tutaj mamy dzikie brokuły, seler naciowy, kalarepę oraz por, zaś powyżej pomidory też pod włókniną

marchewka, cebula zaś poniżej to groszek, po bokach posiana cukinia, obok widać kapustę

tu z kolei to już foliak gdzie rośnie sałata, koper, cebula chińska plus pomidory

a tak to wygląda, pierwszy foliak to posiana fasolka szparagowa, dynia plus sałata lodowa

szczypiorek to obrywamy non stop, szczególnie Mama, mówi wtedy, że idzie na szaber polewkamax
rzodkiewki już pożarliśmy, tak samo jak cały rząd sałaty na młode listki B)


Majówka, jak ja kocham te wolne dni :kocham
cały czas siedzimy z Mamą i białym futrem - Szkodnikiem na działce, rozprawiłyśmy się z ze wszystkimi workami kory, trawniczki już skoszone, rabaty wysprzątane i wysypane korą, nawet te z różami - wiem, że róża nie za bardzo lubi korę, ale akurat ta jest przekompostowana i tak na wszelki wypadek dodatkowo wokół każdej róży zostawiłam wolne miejsce, taki okrąg samej ziemi :)
Pewnie się zastanawiacie dlaczego - przyczyna jest prosta, aby zatrzymać wodę, wilgoć w gruncie, no i żeby użyźnić ziemię, ponieważ zauważyłyśmy, że tam gdzie kora już była, ziemia jest inna no i mimo, że jest tam glina to zdecydowanie się tam łatwiej kopie B)
Zostały jeszcze do wykończenia kanciki, tutaj oczywiście Lunka bardzo lubi pomagać bo jak tylko biorę ten nóż do darni to zaraz koło mnie stoi i próbuje zabrać mi narzędzie polewkamax
więc mogę tylko używać wtedy kiedy ona nie widzi lub jest czymś innym zainteresowana B)
A tak wygląda działka teraz





Ostatnio zmieniany: 2023/05/03 16:29 przez Shirall.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, Efkaraj, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, ewakatarzyna

Nowa, już nie taka gumowa działka Shirallki czyli co teraz zrobić z 297 m2? 2023/05/14 15:51 #294538

  • Shirall
  • Shirall Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 656
  • Otrzymane podziękowania: 1434
Pogoda piękna, słonko świeci i jest ciepełko :slonko :kocham :kocham
na działkę siedzimy z mamą i Lunką jak długo się da, dopieszczamy jak możemy i co chwilkę dosadzamy, przesadzamy różne rośliny B)
a warzywnik.......no cóż, rośnie wszystko tam jak szalone gwizdac
duża pergola to dla dyni, zaś ta mniejsza to ogórek melonowy, te słupki ze sznurkami to groszek B)


i takie tam......





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, takasobie, Asia2, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.187 s.