Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/06 20:32 #121008

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Verciu no normalnie mnie rozwalasz wink-3 pomyśleć ze się cieszę z dwóch kwiatostanów trytomy rotfl a o opuncjach to nie wspomnę :bravo a pierwsza fotka -miodzio :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/06 22:02 #121044

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Skrzacik jeszcze jest, czy już odleciał?
Jaka już duża :woohoo:
Czas szybko leci
Irysowisko robi piorunujące wrażenie
Na razie już nic nie dokupuję, bo parę irysów mi nie zakwitło i nie wiem co mam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/08 08:43 #121155

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5581
e-genia napisał:
Vero jak dajesz sobie radę z wyrywaniem chwastów przy opuncji ? ja kiedyś miałam 2 żółtą i różową , ale szybko zrezygnowałam nie dawałam rady wyrywa c chwastów .

Nasionka sasanek papageno zebrane , przywiozę do Zaniemyśla

Opuncje się plewi szybko.Jakieś 10 min.
Potem przez 20 min. trwa zabawa z wyciąganiem kolców z palców polewkamax
Ja myślałem ,ze najładniejszą rabate opuncjowa widziałem u Grochowskich :mur
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 00:18 #122432

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13567
Vero :buziak :buziak bardzo serdecznie dziękuję za gościnę i miłą atmosferę w Twoim towarzystwie recourse
A pobyt w Waszym ogrodzie, to dla mnie wspomnienie ,które będę ciągle miło wspominać .

Ogród wywarł na mnie ogromne wrażenie. Niezwykłe rośliny pięknie wkomponowane - zdjęcia, to potwierdzają



roślina ,której jeszcze nigdy nie widziałam .


























I gospodarz domu ma się czym pochwalić - świeże ogóreczki prosto z krzaka bardzo mi smakowały :bravo :bravo



I staw z tak czystą wodą ,że widać odbicie budynku.




Bardzo Wam kochani dziękuję za wszystko :kocham :kocham :kocham
Jestem Waszą dłużniczką



.
Ostatnio zmieniany: 2018/06/19 00:44 przez th. Powód: Uaktywnienie zdjęć
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Kalmia, edulkot, VERA, zanetatacz, basik, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 07:59 #122438

  • Olga1234
  • Olga1234 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 264
  • Otrzymane podziękowania: 412
:slonko
Taki młody ogród już taki piękny , :bravo dopiero za parę lat będzie zawrót głowy krecigl

Pozdrawiam :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 08:58 #122447

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Vero, ogród dojrzewa w szybkim tempie, chyba chce dorównać Skrzacikowi, który rośnie jak na drożdżach :)
Powiedz, czy po oczyszczeniu rabaty irysowej, coś tam rośnie? Czy obrywasz sukcesywnie starzejące się liście?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 13:30 #122471

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Verciu -fantastyczny ogród -ciągle zadziwia niespotykanymi roślinami..... i Majeczka trochę ich wypatrzyła .....np .ten pokręcony iglak czy nie iglak ?na i laska z dzbanem piękna........
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 14:15 #122475

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2929
  • Otrzymane podziękowania: 5603
Jak to świeże ogóreczki prosto z krzaczka??? zdziwko U mnie nawet kwiatów nie mają : :omg

Muszę się za nie wziąć... lub za siebie :blink:

Taki młody, a taki dojrzały ogród... Niezmiennie podziwiam... Jak Ty to robisz???
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/19 16:52 #122482

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54839
Pięknie kompozycje :bravo a jakie wypielęgnowane :woohoo:
ani jednego chwaścika nie ma :ohmy: no u mnie to tak raczej nigdy nie będzie :mur
Babka 'Rosularis' cudna :kocham u mnie rosła kilka lat i w tamtym roku się nie pokazała :(
Veruś, a jakbym się tak ładnie do Ciebie uśmiechnęła flower a nie był to problem, to byłaby szansa na kilka nasionek vishenka
pozdrawiam Basia
Ostatnio zmieniany: 2018/06/19 16:53 przez basik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/20 16:37 #122574

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Oj pięknie masz kochana ,nie będę wymieniać co ,bo już każdy przede mną powymieniał .a wrócę jeszcze do babki ,u mnie była tylko dwa sezony i zaginęła bez wieści nie wydawszy potomstwa .Ciekawe ile będzie u Ciebie think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/21 06:20 #122650

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Kochani bardzo, ale to bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim za przemiłe wpisy. Autorom zdjęć, za pokazywanie mojego ogrodu w zupełnie nowej dla mnie odsłonie.
Nawet nie wiecie, jak mi pomogliście wygramolić się z czdziura , która to ostatnimi czasy mnie pochłaniała. Dziękuję :buziak :buziak :buziak Przy czasie napiszę więcej, teraz w tempie ekspresowym musimy z M zrobić paprotowisko, za tydzień lecimy na Wyspy, a czasu niewiele. Wpadłam tylko do domu na :kawa i 2pisze i dalej :czarownica do roboty zanim upały mnie pokonają :bezsil
Andrzej, robisz mistrzowskie zdjęcia :bravo :bravo :bravo dziękuję i proszę o dalsze :przytulam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/21 08:10 #122662

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
To prawda, co rzekł Kondzio! Wykorzystujesz słońce w 100%! Jedni (paprociarze i hościarze) narzekają na brak cienia, inni (np ja, czyli daliara) na brak słońca w ogrodzie! A Ty wykorzystujesz na maksa to co masz! I widać, jak z roku na rok Twój ogród jest pełniejszy i dojrzalszy!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/21 10:56 #122686

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
O! kolejne zdjęcia ogrodu robione przez gości. Ogród w innym obiektywie wygląda zupełnie inaczej . Dziękuję za zdjęcia i proszę o więcej. :)
Vero dobrze że wyszłaś z czdziura . Ogród masz cudny a za chwilę przywitasz się ze skrzacikiem. Czego więcej potrzeba do szczęścia. :) Spędzaj miło czas.
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/23 20:12 #122959

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54839
Kondzio dziękuję za nowe spojrzenie na ogród Very :kocham

na jednym z zdjęć przedstawiłeś Lilak Meyera, to jest prusznik :)
pozdrawiam Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/23 20:27 #122963

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Pytanie o sosnę to było do Very, czy odwiedzających ;)? Bo wygląda podobnie do mojej sosny koreańskiej Silveray. I nawet szyszeczki mają podobne ;)
Poza tym fantastyczna relacja Kondziu :bravo . Uwielbiam Wasze spojrzenie na forumowe ogrody recourse
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/23 20:50 #122967

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
No to niech Verka zrobi teraz rachunek sumienia, czy kupowała sosnę koreańską :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/23 21:18 #122974

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13567
Dopiero zobaczyłam ,że Kandzio wstawił nowe zdjęcia :tup
Ja to miałam szczęście ,bo widziałam te miejsca w ogrodzie na żywo . Ogromnie się cieszę :jupi :jupi
Przesyłam Veruś dla Was buziaki :buziak :buziak

Roślinki od Ciebie rosną -sasanki Papageno szczęśliwie rosną i chyba się przyjmą wszystko na to wskazuje.
Gaura trochę przywiędła ale już odżyła .Irysy maja już swoje miejscówki .
Bardzo dziękuję za gościnę i roślinki recourse
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/24 14:56 #123026

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5271
A ja z Verowej patelni, skubnełabym tą Damę w józiowym stroju....do schrupania, i to bez panierki!

Buziole!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/25 22:22 #123210

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Kochani, przepraszam Wszystkich, którzy zaszczycili mnie swoimi wpisami, dosłownie padam na twarz i nie mam nawet siły odpisywać indywidualnie. Nie myślałam, że budowa paprotowiska będzie tak wyczerpująca. Do tej pory udało się nam z M zrobić część z karpinami. Wprawdzie nie cała jeszcze obsadzona, ale co nieco już widać........................................








Liczę,że jutro uda nam się wykończyć tę część zakątka, Dalej za tym karpowiskiem powstanie część dalsza z murkami oporowymi dla paproci i innego drobiazgu z podłożem zasadowym i wapiennym.


Trzeba tylko tę chałdkę ziemi przerobić z kompostem, ziemią bukową, żwirem, wermikulitem, włóknem kokosowym i częściowo z gruzem wapiennym. Później już tylko sadzenie, ściółkowanie i cieniówki. Zostały nam tylko dwa dni, oby pogoda dopisała..........................


Pozwolę sobie, tylko krótko i na temat odpowiedzieć Konradowi: brzoza o którą pytasz to Betula utilis var. jacquemontii "Doorenbos" szczepiona, kupiona w szkółce Borysławice. Natomiast lilie, które "zapisałeś" możesz spokojnie wykreślić. Swoje muszę koniecznie przesadzić spod katalpy, więc się chętnie podzielę cebulami. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wspaniały fotoreportaż z mojego ogrodu :buziak :buziak
Martusiu, dziękuję za identyfikację mojej sosny, faktycznie, swego czasu kupowałam koreańską. Ona ci to ona clap clap clap

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, nie wiem kiedy teraz coś napiszę :nie_wiem
Skrzacik już na nas czeka................................. :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Kalmia, piku, takasobie, Olusia, Semper, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/06/25 22:41 #123217

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3897
  • Otrzymane podziękowania: 13567
Veruś kochana wybaczamy Ci ,bo warto było czekać :kocham
Tworzysz piękne miejsca w ogrodzie a paprociowisko wyszło BOMBOWO recourse recourse
Pozdrawiam Was serdecznie :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.205 s.