Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/27 23:30 #126470

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Basik prawie można tak powiedzieć :na_ucho

Majeczko agapanty kwitły bardzo obficie wysoko w górach, bliżej oceanu już spora część wiązała nasiona flower



Olusiu trawnik tylko trochę przerósł, reszta w miarę :) Piszesz i masz, zdjęć c.d.



















Danusiu, faktycznie, niezapomniane wrażenia zdziwko

Aguś wakacje na Maderze, nie bez powodu nazwaną wyspą wiecznej wiosny. Okrągły rok w kwiatach :mniam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, piku, Olusia, zanetatacz, nelu-pelu, basik

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/28 08:29 #126484

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Będę musiała uwzględnić Maderę w swoich wyjazdowych planach :witaj
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/28 13:32 #126494

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Vero, w pięknym miejscu byłaś. Pewnie masz więcej fotek, to prosimy o pokazanie. :) aktualne z ogrodu też. wink-3
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/29 13:05 #126535

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Przepiękne widoki Verciu pokazałaś - zdziwko , zdziwko , zdziwko prawdziwa egzotyka jak dla mnie
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/30 07:03 #126589

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Olusiu koniecznie - nie będziesz żałować. Przy czasie wrzucę więcej zdjęć i opis wyspy w stosowne miejsce :)

Inko zaiste, miejsce nazwała bym cudownym - wspaniały klimat, zero tropików jak ostatnio u nas :diabelek

Żanetko, dla mnie również to egzotyka.
Wspaniałe lewady, lasy laurowe, plantacje bananów i winorośli o przepięknych widokach nie wspominając :mniam

















Z ogrodu w następnym poście...................................................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, inag1, Iwona1311, zanetatacz, nelu-pelu, basik

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/30 18:00 #126620

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Ogród wczoraj.......................................................... :slonko :slonko :slonko





















Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Efkaraj, takasobie, inag1, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/31 09:52 #126678

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Relacja z podróży super! Wymiatasz z Ronaldem! wink-3
A i w ogrodzie cudownie! Piękny kielichowiec!
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/31 16:43 #126708

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Vera byłam na Maderze kilka lat temu ale takiego ogrodu nie kojarzę. Chyba źle się przygotowałam do wyjazdu ;)
Za to domki w Santanie pamiętam :) Super miejsce.
W ogóle wyspa przepiękna i warta zobaczenia. Można wynająć samochód i objechać całą wzdłuż i wszerz.
Zresztą widać to po Twoich zdjęciach jak jest tam ładnie :)


A co to jest na zdjęciu (w Twoim ogrodzie) z takimi śmiesznymi kulkami (w tle altanka) ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/07/31 21:35 #126760

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Verciu widoki miałaś cuuudne ale w ogrodzie też same piękności widzę :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/01 14:32 #126827

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Wakacyjne foty bomba! Siostra była w tym roku w tym samym miejscu, ale takich widoków nie pokazywała! Zastanawiam się gdzie ona była?
Na tych kaskadowo płynących schodach mogłabym siedzieć non stop i się moczyć polewkamax
Lilie w grupie robią niesamowite wrażenie!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/01 23:43 #126912

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Miłko dziękuję :buziak Kielichowce, o dziwo mimo suszy i tropikalnych temperatur mają się prawie dobrze................ :)







Aguś ten ogród z pierwszych zdjęć, to ogród tropikalny z reliktową i endemiczną roślinnością Madery. Znajduje się w centrum wyspy na wzgórzu Monte. Wjazd kolejką linową z Funchal.


Natomiast, te śmieszne kulki - to owoce kasztana jadalnego ( Castanea sativa )
Marony, jak często nazywa się te owoce, dojrzewają w październiku. Są bogate w skrobię, tłuszcze, białka, cukry oraz witaminy B i K.



Danusiu kwitną ketmie syryjskie............






Zakwitają też bylinowe.......................





Lukrecjo byliśmy w centrum wyspy w Funchal. Całe dnie spędzaliśmy na zwiedzaniu co tylko się dało. Muszę przyznać, że z pewną ulgą wracałam z wakacji by wreszcie trochę odpocząć polewkamax polewkamax polewkamax
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, inag1, zanetatacz, Franusiowa

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/02 08:29 #126923

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Widocznie kielichowce to lubią... think: Ten żółty też uroczy! :kocham Ketmie też śliczne!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/02 13:16 #126952

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
też po urlopie wracam zmęczona polewkamax bo zawsze chcę maksymalnie wykorzystać czas i obejrzeć co jest ciekawego -choć mój eM ,często marudzi ,że nie przyjechał się męczyć 2smiech tylko odpoczywać
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/03 20:39 #127158

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Verciu hibiskusy piękne a kielichowiec mi się marzył ale chyba już nie wcisnę niestety :(
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/04 22:34 #127229

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Miłko, na to wygląda :slonko

Żanetko, mój M na szczęście jest typem włóczykija, o leżeniu plackiem na plaży nie ma mowy. Pływanie to i owszem, ale leżeć :nie_wolno

Danusiu nie wierzę - przecież Ty jesteś mistrzem w tej dziedzinie :diabelek


Ostatnio wzięło mnie na oplątwy - no i wplątałam się.................................. 2smiech




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/04 22:40 #127233

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Jeszcze zakwitły kocie ogony............................................ :kot







Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, Orszulka, edyta, th, Olusia, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, basik, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/04 22:54 #127238

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Trochę lato z jesienią się już przeplata - nie uważacie, czy to tylko moje take dziwne odczucie :nie_wiem













Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Olusia, inag1, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, basik

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/05 12:22 #127281

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20853
Śliczny ten kwitnący kaktus .....a ogród coraz bardziej wypełniony.....cudownie -choć upał dokucza nie mówmy jeszcze o jesieni ....tylko już tak szybko zmierzch zapada
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/05 21:33 #127356

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Verciu Ty mnie nie podpuszczaj rotfl chyba jednak przegrają z hortensjami bo tych bym jeszcze parę chciała wink-3
Cudne to ogony w życiu takiego cudeńka nie widziałam :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2018/08/07 22:44 #127627

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8274
Masz rację, że już jesień powoli nadciąga, bo myszy pchają się do domu.
Widoki super
Przy tym upale i u nas takie cieki wodne by się przydały
Na pewno było przy nich dużo chłodniej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.216 s.