Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:14 #18961

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Zaglądam tu od czerwca ,jak tylko kryzysowa Kasia napisała ,że takie forum powstało :woohoo: Zachwyciłam się atmosferą i waszymi ogrodami i już...już miałam się wpisywać w kolejnych wątkach ,gdy do mnie dotarło ,że wy się wszyscy znacie ,a ja znam tu tylko kilka osób :unsure: Trochę mnie to speszyło ,aż w końcu pomyślałam ,że najpierw postaram się nie być anonimowym podglądaczem zarowk
Moja największa miłość -irysy TB









Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, Amarant, edyta, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Gosia1704, Baba z psami ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:16 #18962

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Bejko, bardzo dobra decyzja o założeniu wątku!
Irysy rzeczywiście masz imponujące.
Czekamy na więcej zdjęć i opowieści... :witaj
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970


--=reklama=--

 

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:30 #18968

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Ja też chętnie będę zaglądać :P , ale ponieważ chyba nie spotkałyśmy się wcześniej, poproszę o wstawienie imienia w podpisie ;)
Skorzystam z okazji, żeby zapytać specjalistkę - jakim środkiem pryskasz irysy na choroby grzybowe?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:47 #18974

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Aguniu pamiętam twój wątek z forum :) i muszę ci powiedzieć ,że wpadałam u ciebie w kompleksy :oops: ty stawiasz na piękno kompozycji ,a ja jestem taką ogrodową sroką ,która dopiero teraz zaczyna dojrzewać do porządkowania tego co przez ostatnie pięć lat nakupiła i nawtykała gdzie popadnie :oops:
Za miesiąc minie równe sześć lat jak kupiliśmy dom na wsi z dużą prawie hektarową działką szampan Z trójką nastolatków i dzidziusiem w drodze zrobiło nam się w bloku za ciasno.Zawsze chciałam mieć swoje miejsce do życia i własną ziemię do grzebania ,gdzie nikt nie będzie mi mówił co i gdzie może rosnąć.Długo nie miałam jednak pomysłu jak ten mój wymarzony ogród ma wyglądać i jak pogodzić to czego ja chcę z tym co zastałam po poprzednich właścicielach.Pierwszy rok to takie nieudolne próby zrobienia pierwszych rabat wzdłuż betonowego podjazdu prowadzącego do domu





W pierwszym roku miałam tam trochę tulipanów wiosną a później aksamitki.Kiedy mój mąż wpadł na pomysł zerwania tego betonu i położenia kostki,rabaty same mi się powiększyły ,a ponieważ są długie i dość szerokie ,a ja mam żyłkę kolekcjonera to ciągle je obsadzam i skończyć nie mogę ,bo albo czasu brak ,albo sił ,albo kasy :nie_wiem
Wiosną wszystko wybucha kolorami



a latem czaruje lawendowo



Pozdrawiam-Beata
Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 20:56 przez Amarant. Powód: Postawienie fotki do pionu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, Amarant, Krzysia, VERA, dorkow0, Baba z psami, zanetatacz, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:55 #18976

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13611
  • Otrzymane podziękowania: 31925
Witaj Beato :witaj
Chętnie będę oglądać tę Twoją miłość do grzebania :) Czekam na więcej :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 09:58 #18977

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Witaj ogrodowa sroko (sama się tak nazwałaś ) :witaj Ja też się do nich zaliczam 2smiech Pamiętam Ciebie z fo .Zawsze byłaś sympatyczną dziewczyną więc tym bardziej się cieszę ,że jesteś tu .Irysy masz cudne ,to też i mój od niedawna bzik .Oszalałam na punkcie tych barw i fryzur .Przecudne to rośliny .Z wielką przyjemnością będę Twoje cudeńka oglądać :kocham
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 09:59 przez Nowinka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 12:43 #19001

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Beato :buziak i ja Cię witam wśród ogrodowych maniaków, masz piękne wiosenne obrzeża podjazdu :bravo później też nieźle się prezentują. Iryski zachwycające, też je kocham, ale na duże nie mam miejsca, próbuję więc z STB.

Mamy coś jeszcze wspólnego, Ty starasz się zmienić swój ogród po poprzednich właścicielach, a ja urządzam swój stary prawie od nowa flower .
Chyba jednak wszyscy kiedyś zaczynali, uczuli się na własnych błędach, nikt nie urodził się ogrodnikiem, więc nie musisz mieć kompleksów, choć są tacy, którym przychodzi to łatwiej, mają wielkie wyczucie i zielone ręce 2smiech. Najważniejsze jednak, żeby to był nasz ogród, żeby pasował do naszego charakteru i nam się podobał :kocham .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 12:50 #19005

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Witam się i ja :przytulam

Od progu urzekły mnie piękne irysy! Przypomniało mi się, jak urocze mogą być i od razu na swoje-niekwitnące, łaskawszym okiem spojrzałam..
Podbijam więc pytanie..co robisz, aby ich liście utrzymać w dobrej kondycji- moje teraz wyglądają dośc nieciekawie think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 13:01 #19008

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Beatko, cieszę się, że założyłaś wątek hu_rra . Będę systematycznie zaglądać / podglądać :diabelek .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 13:35 #19016

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25229
I ja będę chętnie zaglądać :) . podglądać śliczne bródkowce, bo u mnie takie ślicznotki nie rosną :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 13:56 #19018

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26137
  • Otrzymane podziękowania: 68996
Witaj Beato, gratuluję odważnej decyzji :kocham , nie wszystkich stać na takowe. Osobiście mam działkę niemal 80 arów na wsi i uważam, że odsuwanie się od aglomeracji miejskich , to super decyzja. Wiele się zyskuje, niewiele tracąc. clap

Zawsze byłam ciekawa, czym wypełnia się miejsca obok irysów, które większą część sezonu sa jednak ...samymi liśćmi. krecigl Ich kwitnienie jest przecież dośc krótkie .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 14:30 #19024

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10032
  • Otrzymane podziękowania: 23015
Witaj Beatko flower
I tym sposobem przestałaś być anonimowa i dołączyłaś do zielonej braci mocno zakręconej hu_rra hu_rra hu_rra
Twój ogród ma ogromny potencjał do zagospodarowania i już pewnie znajdą się tu kusiciele nie tylko od irysów bródkowych 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:07 #19078

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Korzystając z wolnego dnia chciałam trochę popracować w ogrodzie ,bo tak ostatnio utknęłam w garach z przetworami,że wszystko zielskiem od nowa zarosło :angry: deszcz mnie właśnie wygonił z ogrodu,a tu taka niespodzianka :woohoo: i tylu gości :woohoo:
Martuniu minełyśmy się z postami,taka byłam zaoferowana pisaniem ,że nie zauważyłam ,że ktoś jeszcze mnie odwiedził :oops: Nie spotkałyśmy się wcześniej ,ale nawet nie wiesz z jakim zainteresowaniem śledzę twój wątek :)
Może cię to zdziwi ,ale ja nie pryskałam irysów od grzyba.Miesiąc temu korzystając z urlopu robiłam generalne porządki przyciełam wszystkie liście ,przesadzałam ,dzieliłam ,nadwyżki sprzedałam :) Generalnie nie truję irysów chemią ,to walka z wiatrakami,po prostu tnę chore liście ,czy jest na to pora czy nie.Metoda u mnie się sprawdza ,na dzień dzisiejszy ,są w bardzo dobrej kondycji,powypuszczały dużo nowych liści ,bez śladów chorób :)









Kilka pupilków :kocham
chciałam dodać w stopce link do ogrodu,ale pod względem technicznym ,jestem jak to mówi mójstarszy syn -uzdolniona inaczej :oops:
Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Baba z psami, zanetatacz, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:19 #19080

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Witaj Ewuniu welcome tego grzebania to trochę mam ,choć jak na razie to próbuję ogarnąć zaledwie jedną czwartą całej działki.Czasami patrząc z zzdrością na wylizane do czysta rabatki u innych ,muszę sobie przypominać ,że sam warzywniak mam wielkości przeciętnego ROD,a do tego dochodzi jeszcze praca zawodowa rodzina i dom krecigl Czasami też wkurzam się na siebie,że inni w dwa, trzy lata potrafią zrobić więcej niż ja przez pięć,a czasami myślę ,że może to i lepiej...bo ile razy już koncepcja mi się zmieniała :blink: ile różności chciałam mieć i to nie zawsze z sensem ,więc może w końcu nasycę tą zachłanność początkującego i zacznę spokojnie i starannie planować zmiany gwizdac







Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Nowinka, Baba z psami, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:28 #19081

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Ewciu Nowinko jestem sroką i obawiam się ,że nic tego nie zmieni :) próbuję uporządkować ten mój pstrokaty bałagan zbieraczki,ale już tak mam niestety ,że jak mi się jedna roślinka spodoba to zaraz chcę mieć setkę odmian :woohoo: skrzywienie takie :oops: Zaglądałam do ciebie na Oazie ,ale kojarzyłam cię głównie z kwasolubami i tak sobie myślałam-no fajnie ...masz jednego rodka i jedną azalkę....to dużo wspólnych tematów do rozmowy polewkamax
to falbankami cię teraz poczaruję :)







Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Baba z psami, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:34 #19082

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3022
  • Otrzymane podziękowania: 5961
Beatko, taki prosty a świetny sposób na chore liście irysów clap
Podobnie zrobiłam kilku swoim hostom - były brzydkie, wyrwałam połowę szpetnych liści i są OK :diabelek

Nie miej kompleksów B) Jesteś pracusiem (taaaki warzywnik), a młody ogród na pewno teacher z każdym rokiem pięknieje.
I to tylko o swoim wie się wszystko co dobre, ale też i złe :diabelek

Jaka masz glebę i co jeszcze kochasz oprócz irysów?

W sprawie stopki zajrzyj tu:
zielonozakreceni.pl/index.php/forum/ogloszenia-techniczne/1987-wzor-do-tworzenia-stopki-jako-odnosnika
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:39 #19084

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Krzysiu mi na początku najbardziej przeszkadzał brak wiedzy o roślinach ,nie miałam pojęcia co z czym zestawić ,żeby zgrały się porą kwitnienia kolorami,wysokością :oops: SDB sadziłam na początku na samym obrzeżu pomiędzy lawendą i smagliczką ,ale te ostatnie tak się rozrosły ,że postanowiłam ratować iryski przed zbyt dominującym sąsiedztwem i wszystkie przesadziłam.Lubię maluszki ,choć czasem żartuję ,że ich kwitnienie jest jak wystemp debiutantki przed wejściem na scenę prawdziwej gwiazdy :) To dla ciebie będzie troszkę tak majowo :)







Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Baba z psami, zanetatacz, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 18:51 #19088

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Moniś ty masz ogrodowego projektanta a ja domowego lenia :) Przedstawiam Bułkę ,która przez Kubusia została przemianowana na Pepę



A od trzech tygodni dzięki niej zostałam po raz pierwszy w życiu psią babcią polewkamax


i to aż czwórki takich maluchów :kocham normalnie nacieszyć się nimi nie możemy ,takie słodziaki :)
Edytko witaj kochana :buziak wiesz jak miło zobaczyć kogoś znajomego :buziak To dla ciebie będzie bardziej liliowcowo :)





Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Ostatnio zmieniany: 2016/08/09 21:04 przez Amarant. Powód: Postawienie fotki do pionu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Gosia1704, Baba z psami, zanetatacz, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 19:12 #19098

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Trochę tak głupio otwierać wątek w sierpniu kiedy do ogrodu pomału zakrada się jesień ,więc trochę tak szaleję z postami ,bo bardzo chciałabym pokazać wam jak najwięcej :)
Wiesiu a jak ja podglądam twój ogród zdziwko i tą lekkość i naturalność nasadzeń zdziwko
Zapraszam kiedy tylko zechcesz irysy to temat ,którym mogę zamęczać w nieskończoność







Polu zgadzam się z każdym twoim słowem.Ogród pozwala mi się wyciszyć ,złapać dystans do codziennych problemów ,gdybym teraz miała wrócić do mieszkania w mieście ,chyba bym się udusiła :mur Plan rabat jest taki ,że na obrzeżach rosną lawendai smagliczka ,środkiem liliowce ,a irysy na końcu rabat ,wszystko to podsadzam floksami rozchodnikami ,chryzantemami i co mi tam w łapki wpadnie ,żeby było kolorowo i kwitnąco bo tak właśnie najbardziej lubię :)





Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Gosia1704, Baba z psami, zanetatacz, babciakrysia

Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię 2016/08/09 19:15 #19100

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5978
  • Otrzymane podziękowania: 24849
Beatko, irysy - nie ujmując nic pozostałym kwitnącym, są najpiękniejsze !!!!! (moim skromnym zdaniem)
Dlatego jeśli pozwolisz, będę częstym gościem u Ciebie flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): bejka1970
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.193 s.