Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2022/09/30 08:33 #277680

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Cudownie Dagusiu! Hortensje śliczne! U mnie poschły hortensje w sierpniu. Poprosiłam Asię o kilka kwiatów do wazonu, bo ja lubię mieć je w domu przez zimę. Wprowadzają nutkę nostalgii i romantyzmu do wnętrza.
Jak się rano czuje ten chłodek, od razu człowiek uświadamia sobie, że zaraz będą wykopki. Chociaż u Ciebie ładnie jeszcze kwitną.
Ja też wożę wiaderkami koński obornik, ale z pobliskiej stajni. Ze starej drewnianej skrzynki zrobiłam mały dodatkowy kompostownik do tego celu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/10/15 18:05 #278723

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko to był dziwny rok, u was upały i susza u nas chłodno i można powiedzieć mokro, dwie dalie się nie rozwiną przez dwa tygodnie padało ze wszystko zniszczyło. Hortensje zbrązowiały a mrozu nie było pierwszy raz odkąd pamiętam. Ale od minionego tygodnia kiedy przestało padać hu_rra Dalie odżyły i ja B) wymodliłam pogodę na zmianę dachu w domu i stodole. W lipcu zdecydowaliśmy się wymianę, kolega męża doradził mu kogo wziąć do dachu jakie roszczarowanie było jak 4 inne firmy przychodziły i kazały czekać aż dwa lata :glupek a mąż zadzwonił przyjechali obejrzeli dach i powiedzieli koniec września termin :kawa Udało się hura, pewno jakieś papraki :glupek ale cóż nie będziemy jeździć i sprawdzać jak robią z okolicy byli
i Suchej Góry gdzie często bywamy bo widoki piękne :kocham powiedzieli My robimy Wy macie się modlić o pogodę :woohoo: i wiecie że jak zaczęło padać od 17 września to padało dwa tygodnie ale od 5 października przestało i przyszli jak obiecali.Ojciec i dwóch synów. Pogoda zjawiskowa pracowali całe 8 dni recourse schodzili na kawę o 9 i 14 wtedy jedli i kończyli pracę o 17.30.pracowali 5 dni ciężko sobotę i niedzielę mieli wolną wczoraj zakończyli pracę. Nam zostało jeszcze posprzątać ,wywieźć złom i eternit zutylizować.

Zanetko od czasu do czasu gdzieś się wybiorę biegałam to znosiłam kanie :woohoo:
ogród powoli zasypia czekam jeszcze na 50 piwonii gwizdac niby miejsce przygotowane, ale ciągle coś przesadzam i dzielę :silly: i musze znów zrywać trawę.Deszcz pokazał gdzie jeszcze w ogrodzie woda stoi i razem z mężem podnosimy teren aby woda spływała do ścieków. Dali kilka wykopałam a te co zostały jeszcze ładnie kwitną.
Gęsi dwa klucze odleciały i owce zeszły z hal .Halny huczy zrywa liście, może wreszcie się odrobię i zacznę hasać po okolicy juz takiej późno jesiennej jak pogoda pozwoli.










Myszołowy się nawołują a to przecież nie wiosna think:





























Ostatnio zmieniany: 2022/10/15 18:23 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Kalmia, Pani Bestia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Puszek, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2022/10/15 20:01 #278743

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Daguś -dachy cudownie się prezentują i super ,że pogoda dopisała bo ja mam złe wspomnienia z wymiany dachu -zalało nam kilka razy górę i podłoga była do wymiany .Jeszcze 50 piwonii zdziwko -to ile masz w sumie ,też je lubię ale miejsca brak.....kolory jesieni cudne i dalie hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/06 17:08 #280211

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witaj Żanetko dom i stodoła jak i ogród bardzo się zmienił, sąsiedzi gratulują efektu końcowego :kocham.Pogoda była istnie letnia ostatnio ponad 20 C zwyc Wszelkie prace związane z przenoszeniem, darni, ziemi kwiatów zakończone clap to był pracowity rok, jak sobie pomyślę ile zrobiliśmy to nie wierzę gwizdac
Część piwonii dotarło i zostały już posadzone, czekam na ostatnią przesyłkę od p.Moniki. Kolekcja sięga około 200 piwonii :kocham. Teraz czekam na efekt aby się zaaklimatyzowały i za kilka lat zakwitły teacher nie będzie to proste ,ale będę się starać.
Dzisiaj szósty listopada a w górach dojrzewają truskawki polewkamax i rosną prawdziwki :kawa .Był jeden przymrozek który o mroził dalie. Są jednak jeszcze kwiaty które próbują kwitnąć, krzewuszka ,irysy pierwiosnki, przebiśniegi przeniesione w inne miejsce pokazują pąki .Trawę którą zasiałam 15 października powoli się zieleni a inną już skosiłam :tup po starym domie teściów nie ma już śladu a w ogrodzie gospodarczym zerwaliśmy trawnik i zostały posadzone Piwonie, krecigl będą też wiosną jarzynki jak dożyjemy krecigl bo czasy nie pewne.





















Było tak





Ostatnio zmieniany: 2022/11/06 17:26 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, Kalmia, piku, Efkaraj, takasobie, Pani Bestia, Semper, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/06 20:19 #280255

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Klimat się zmienia Dagusiu, miejmy nadzieję, że wszystko znormalnieje. Pamietam w dzieciństwie były upalne choć krótkie lata. Zimy były mroźne i snieżne. A potem przyszły chłodne i deszczowe lata. Kilka z rzędu. I wtedy też było niefajnie, wszystko gniło, w wakacje ciągle padało i było kilkanaście stopni. Na działce u rodziców była tragedia. Panował grzyb, zaraza. Teraz mamy suszę, step, prawdziwy kryzys klimatyczny. :mur
Dopiero teraz zaczęłam wykopywać dalie, można to robić bez pośpiechu, bo wiadomo, że jeszcze będzie ciepło wiele dni. U mnie też zakwitł pierwiosnek 2smiech
Podziwiam Twoją kolekcję piwonii! I widzę, ze nie odpuszczasz!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/13 17:42 #280670

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko byle do wiosny, zobaczymy co będzie nie snuję planów tylko się cieszę tym co jest, staram się nie narzekać :kocham
Sucho u nas też się zrobiło, po deszczu z września ani śladu. Chociaż ostatnio trochę popadało ale to bardziej symbolicznie. My wreszcie skończyliśmy wszelakie prace :kawa Dalie dawno wykopałam bo u nas zmroziło jeden mróz, piwonie wszystkie dotarły i rabaty zostały ukończone, syn dokupił mi 160 tulipanów :woohoo: które wsadziłam obok rabaty piwoniowej, zobaczymy czy gryzonie nie zjedzą think:
Niektóre kwiaty kwitną w najlepsze, niestety powoli robi się mroźno nocami ,pod koniec tygodnia ma być -6 C.
teraz mam trochę czasu na wędrówki po okolicy :tup ,będąć na Babiej spotkałam Puszczyka oj, kilka lat nie pozwolił się :fotka chociaż go kilka razy w roku spotykam.



























Ostatnio zmieniany: 2022/11/13 17:55 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/13 21:56 #280704

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Cudowne spotkanie z puszczykiem uralskim! Jest zjawiskowy. Wiesz, że Ci zazdraszczam! Ale też się cieszę, ze zawsze dzielisz się zdjęciami z tych niezwykłych spotkań.
Piękne zdjęcia z okolic i te z Tobą. Aż głośno westchnęłam!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/21 16:03 #281324

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko Ty też masz cudne spotkania z ptakami i przyrodą, ale przyznam że Mój Puszczyk ewidentnie chciał być :fotka z każdej strony 2smiech takiego farta dawno nie miałam no może z innymi zwierzątkami teacher Teraz odpoczywam po ciężkim sezonie 2smiech gdzie mogę to pędzę, pogoda do tej pory była zjawiskowa, jeszcze kilka dni i grudzień zwyc odliczam dni do św Łucji aby zaczęło dnia przybywać :P zima zawitała do nas na kilka dni, było bardzo mrożnie ,śniegu już troszkę mniej .Dzisiaj przyszło ocieplenie i leżą w cieniu resztki śnieżku. Będę musiała ściąć trawy bo śnieg je połamał a wyglądały uroczo, na wiosnę musze jeszcze kilka rozsadzić. Ogród i rośliny mam nadzieję że pójdą spać, a ja odpocznę od obradowania wink-3




Kilka dni temu jeszcze spotkana, pewno układała się do snu :kocham




widok na Koszarawę i jezioro żywieckie


już nie zakwitną tegoroczne siewki.


A to wysiew ostatniej trawki miesiąc temu,pieknie wzeszła :kocham zobaczymy czy zimę przetrzyma.
Ostatnio zmieniany: 2022/11/21 16:11 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Pani Bestia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, wojtek

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/21 18:48 #281334

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Dobrego człowieka zwierzęta rozpoznają i się go nie boją wink-3
Salamandra! Też łaskawa dla Ciebie :) Ja chyba w życiu nie widziałam na żywo, ale w naszej okolicy nie bywa raczej. A może chodzę nie tam, gdzie trzeba. Ale chyba jestem dla niej zbyt daleko na północ. Śnieg do nas tez dotarł ale już jutro ma topnieć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/23 14:34 #281436

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko tego nie wiem czy w Twoich stronach bywają salamandry, przyjedź w góry gdy pada to może spotkasz. U nas nasypało kilka cm śniegu i w cieniu jeszcze leży po mimo że wczoraj było +6 ale ziemia zmarznięta. Wczoraj odwiedziłam Policę z Zubrzycy ,leśnymi drogami na Orawie inny świat skąpany mgła a im wyżej tym widoki piękniejsze jak z Bajki. Dobrze że mam pomocnika który też ustrzelić piękne kadry z moją osobą 2smiech
2 h marszu gdzie szczęście Duszę rozpiera :kocham czasami SOBIE łezkę uronię :bezsil Zresztą sami zobaczcie :kocham























Ostatnio zmieniany: 2022/11/23 14:44 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Kalmia, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/23 18:16 #281441

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16345
  • Otrzymane podziękowania: 54849
Klimatyczne miejsca :kocham Świetnie uchwycone na fotkach!
Nade wszystko ujęło mnie za serce ostatnie zdjęcie :bravo Niczym bożonarodzeniowa pocztówka :woohoo:
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/11/25 09:47 #281517

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Ale pięknie! Brawo dla fotografa! :kocham

Dagusiu! Załóż proszę wątek o puszczyku uralskim! Ja to potem ogarnę, jak przy sóweczce!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, Katarzyna2021

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/01 08:47 #281910

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Basiu dziękuję lubię wyszukiwać ciekawe kadry, chociaż fotografem jestem marnym. Powyżej tysiąca metrów zima zagościła i króluje u nas wyż zgniły i w górach mamy przepiękną pogodę i ranki mroźne :kocham
Mamy grudzień :kocham ale się cieszę za kilkanaście dni zacznie przybywać dnia hu_rra Do tego jest przepięknie bo rano mróz -6 C.
Mamy cudownie oprószone drzewa i nastrój już taki świąteczny ,ale nie pod względem reklam z telewizji tylko taki jak pamiętam z dzieciństwa ,gdy mama śpiewała godzinki :kocham
Mam to szczęście że mogę chodzić na Roraty :kocham

Miłko jak znajdę czas dołożę :buziak
Ja :spacerek spaceruję już zrobiłam w ciągu 11 mięsięcy 3 000 km zwyc był to bardzo pracowity rok w ogrodzie ,teraz wszystko śpi :kocham a ja mam czas dla siebie oby zdrowie było.




Mój wierny przyjaciel ma 17 lat, czasami zostaje w domu bo jest słaby.


















Ostatnio zmieniany: 2022/12/01 08:55 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, basik, Puszek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/01 17:59 #281928

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25632
  • Otrzymane podziękowania: 66635
Dagusia napisał:
Basiu dziękuję lubię wyszukiwać ciekawe kadry, chociaż fotografem jestem marnym.

Daga, mówi się, że najważniejsze jest oko i dusza fotografa, a jakość sprzętu, to tylko dodatek. teacher Czasem wystarczy 'obrobić' zdjęcie- przyciąć, wyprostować i z 'takiego sobie', robi się ładna fota.
Zazdroszczę śniegu, dzięki któremu wszystko wydaje się takie uporządkowane i czyste, co po jesiennej szarości jest miła odmianą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/01 21:29 #281937

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Dagusiu, masz dobre oko i ciekawe pomysły a fotki ze skrzatem to jak świąteczne widokówki :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia, zanetatacz

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/02 08:41 #281944

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Pięknie Dagusiu! Las pokryty śniegiem jest uroczy. Krasnal - skrzatek - fajny pomysł, jednocześnie dowcipny jak nostalgiczny wink-3
Chałupa urocza, bardzo mi się takie podobają. I trudno trochę uwierzyć, że w latach 70 tych ubiegłego wielu w takich chatach spędzałam wakacje. Były trochę większe, miały czasami werandę, ale nie było wody i ogrzewania, nie mówiąc o toalecie :) Teraz inne czasy, mamy wygody, tylko takie chatynki przypominają jak było dawniej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/02 16:53 #281962

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Daguś -dla mnie jesteś fotografem doskonałym :bravo :bravo ......dobrze ,że clap hu_rra masz czas dla siebie bo my będziemy miały widoki do podziwiania hu_rra ,kolekcja piwonii fantastyczna a widzę ,że i miejsca do sadzenia zrobiło się sporo ....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/06 12:01 #282219

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Poluś dziekuję :buziak myślę że oko i chęci wystarczą, trzeba to jeszcze lubić mieć wolny czas troszkę kondycji bo takie wypady to jest trochę podejść :kocham u nas po śniegu ale zapowiadają kolejny więc cieszę się bardzo. Po dwóch miesiącach i halnym wreszcie mocno pada clap.
A zima to piękny czas kiedy jest biało i mrożno ,niestety w dzisiejszych czasach zima przychodzi w połowie stycznia i trwa do Wielkanocy, a potem jak ma być wiosna i krokusy w górach kwitną to często śniegi i mrozy wracają krecigl

Wiesiu dziękuję był zimowy i mroźny klimat to skrzata wyciągnęłam z szafy za czapkę 2smiech.Da tygodnie mieliśmy mróz nocami i bezchmurne niebo :kocham
w niedzielę chodziłam po zamarzniętych bagnach :kawa

Miłko tak zima w górach zawsze mnie zachwyca i czekam na te piękne widoki. Domków Ci u nas jeszcze dużo a i nowe z drewna ludzie budują w oddalonych przysiółkach z widokiem na BABIĄ niektóre są WOW piękne nie mają nic wspólnego z latami naszego dzieciństwa. Każda ma saunę w ogrodzie 2smiech to już jest ful Wypas :kawa jedne sa tylko na lato DRUGIE CAŁY ROK MOŻNA MIESZKAĆ.


Żanetko dziękuję ostatnio wbiegłam na Mosorny Groń z psami i aparatem w 40 minut ,aby podziwiać halo a potem poszłam na Babią 2smiech podziwiać morze mgieł i :slonko Było pięknie, niestety niektórzy ludzie nie umieją się takimi widokami zachwycać chociaż są turystami z krwi i kości, trzeba mieć DUSZE wrażliwą jeszcze jak moja 2smiech
Miejsca na piwonie jeszcze sporo ,ale już nie będę takich ilości kupować teraz czekam na te wsadzone aby zakwitły.














W tym leju pod chmurami mieszkam,Mosorny Groń zakryty chmurami widać Police i Halę Śmietanowa :kocham




Ja schodze a ktoś jeszcze pchnie sie na Babia






Skrzyczne
Ostatnio zmieniany: 2022/12/06 12:17 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, Semper, nowababka, basik, Puszek, wojtek

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/06 21:01 #282244

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43377
Ha! Ja byłam na Skrzycznym, jak byłam malutka. Z mamą byłam na wakacjach i pojechałyśmy na Skrzyczne wyciągiem. Ja byłam za mała, żeby wyskoczyć z krzesełka. Pan z obsługi zawołał do mamy: "Daj, pani, dziecko!: A matka na to zaskoczona: "Nie dam dziecka!!!" Taka rodzinna anegdota.
Jesteś wrażliwa, silna i doskonale wykorzystujesz miejsce, które Bóg Ci dał do życia. Jego piękno, bogactwa, dziedzictwo! Zawsze jestem pod wrażeniem.
Wielu ludzi nie korzysta z miejsca, w którym mieszka, choć jest piękne. Uciekają przed nim, jeżdżą gdzieś daleko, a w ich miejsce ... przyjeżdżają ludzie z innego miejsca, gdzie im się nie podobało. To paradoks.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pani Bestia, Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/12/18 16:24 #283243

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
No i miała rację :P ale udało się Wam zejść gwizdac Oj bardzo jestem wrażliwa dzisiaj nie mogłam się powstrzymać z zachwytu na Babiej śmiałam się sama do siebie idąc w złotej godzinie :kocham na szczyt, mam już swoje lata .I same podejście z KROWIAREK NA Sokolicę aż się śni mi nocą :blink: wczoraj jeszcze o 22 prószyło i były mgły. Mamy około 35 cm śniegu, warunki mieliśmy okropne na drogach, mąż jeżdżąc na trasie Zawoja -Kraków stał w korkach czasami 2H bo tiry na podjazdach wpadały do rowów :blink:

A ze miało się wypogodzić to z duszą na ramieniu wstałam przed 5 aby szybko się ubrać :kocham,na dodatek o 22 widziałam GOPR jechał na sygnale w stronę Krowiarek, podobno turysta się zgubił :( dzisiaj wyczytałam. I o 5.30 ruszyłam na szlak bardzo dużo turystów było około 50 samochodów. Rzadko chodzę na wschody w Niedzielę bo tłumy murowane, ale mam coraz mniej takich możliwości aby ktoś został z Rafałem, dzisiaj był syn średni wiec go pilnował. Na podejściu kilkanaście osób udało mi się wyprzedzić i z czasem 31 minut z ciężkim oddechem dotarłam na Sokolicę recourse nawet nie wiecie ile to mnie sił kosztuje rotfl .Wszystkich co mijałam to osoby dużo młodsze ode mnie gwizdac ale wiecie że ja dużo czasu spędzam :spacerek no i nie pracuje zawodowo ale fizycznie tak 2smiech. Szło się ciężko bo ślisko i miejscami śnieg kopny, ale to co czekało na szczycie zapierało Dech w Piersiach :kocham
Morze mgieł Tatry na wyciągnięciu ręki a że idzie ocieplenie to do świąt już takich bajkowych widoków nie będzie, a jutro na Babiej będzie bardziej zimno bo ma wiać i pogoda się będzie zmieniać. Rano było -13 a teraz mamy już jest -14 C. Ale paluchy też mi zmroziło pomimo że mam rękawice z jednym palcem mega ciepłe z baranka po teściach :kocham ale do :fotka trzeba ściągać i to na długie chwile.




Słońce zza Tatr wschodzi ale za kilka dni będzie się już widocznie cofać w moją stronę znaczy do Pasma Policy :kocham








Widok na Moje strony Wyciąg Mosorny Groń,polanę Brożki ,Halę Śmietanową oraz kawałek pasma Policy :kocham













Ostatnio zmieniany: 2022/12/18 16:37 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, Pani Bestia, Iwona1311, basik, Puszek, wojtek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.228 s.