Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/22 15:41 #267047

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Powoli maj się kończy porównałam z minionym rokiem i w tym roku niby cieplej i wegetacja jest dwa tygodnie do przodu niż rok temu, zakwitły kasztany w Zawoi rok temu kwitły w czerwcu .Mam pierwszą piwonie pojedyncza smoothie. Pogoda szaleje w jeden dzień przymrozki, w kolejnym upał do 26 C pod Babią to dzisiaj zaledwie 12 i wieje zimny wiatr. Tulipany jeszcze kwitną, i zaczyna się spektakl różaneczników :kocham kilku przyniosłam wreszcie ziemi z lasu mam nadzieję że wreszcie zaczną rosnąć. Jarzyny i ziemniaki się zielenią, powoli trzeba będzie pielić. Pierwszy raz zrobiłam gnojówkę z pokrzyw i drugą ze skrzypu aby ochraniać owoce przed szarą pleśnią ,może doczekam się w końcu gruszek. Byłam we środę na Babiej i dawno tak nie zmarzłam wiało niemiłosiernie ,chodzi o paluszki przy robieniu :fotka
Mam pytanie do Miłki czy to Płochacz halny



















Ostatnio zmieniany: 2022/05/22 16:00 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/22 15:59 #267049

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Dagusiu! To mornele, rzadkie ptaki, które nie są na co dzień spotykane w Polsce. Co ciekawe, na portalach ornitologicznych zostały zgłoszone jako obserwowane w okolicach Babiej Góry, a ja byłam ciekawa, czy czasami ich nie widziałaś podczas swoich wycieczek 2smiech
Gratuluję obserwacji i koniecznie podaj to zdjęcie w naszym ptasim wątku!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/22 16:11 #267052

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko w życiu bym nie odgadnęła polewkamax było ciężko sfotografować palce mi odpadły :blink: odmarzły dopiero w domu.
Podobno od południowej strony Babiej czyli Orawy doleciał Sęp płowy gwizdac niestety pewno go już nie zobaczę ,wiedziałam że Ty będziesz wiedzieć :buziak były płochliwe jak szłam do góry nie potrafiłam im zrobić zdjęcia, ale jak wracałam czekały na mnie. Może i je spotykałam ale nigdy nie potrafiłam im zrobić zdjęć.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Elżbieta, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/22 16:19 #267054

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Ptaki mają to do siebie, że są płochliwe wink-3 Zdjęcia zrobiłaś dokumentacyjne i są super. To dowód, ze były w tym miejscu i to jest ważne.
A ze sprzętem do fotografowania ptaków ciężko by było chodzić po górach, bo teleobiektyw sporo waży.
Ostatnio zmieniany: 2022/05/22 16:19 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/06 11:00 #269010

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
To prawda te dzikie trudno podejść :lol: ale czasami sie udaje. U nas wiele się dzieje. Sprzątamy z mężem wszystkie przybudówki ze strychu teściów wyniosłam wszystką polepę :blink: około 200 wiaderek , były to trociny zmieszane z wapnem aby ocieplały strych i dom. Wszystko wyłożyliśmy w starym bojsku podłogę a potem mąż przybił i zmienił deski ,bo z czasem wszystko niszczeje.U nas trochę popadało ale znać tylko w jarzynkach. W ogrodzie szaleństwo kolorów, od Kwitnących azali, rododendronów irysów i moich Piwonii :kocham Nie nadążam z :fotka Do tego na jeden dzień wybrałam się wreszcie do synów w Krakowie :kawa Było fajnie ale ja jestem domatorką swoich włości i myślałam tylko o kwiatach :mur
W Krakowie podziwialiśmy paradę smoków nad Wisłom było tysiące ludzi a miejsce trzeba było wybrać i zająć dwie godziny wcześniej :mlotek
W niedzielę zwiedzaliśmy Ogród Uniwersytecki byłam oczarowana nim, zdążyłam załapać się na piwonie.

Słoneczna dziewczyna 15 kwiatów
.




































Ostatnio zmieniany: 2022/06/06 11:24 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, basik, Puszek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/08 21:31 #269312

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Dagusiu! Dla takie miłośniczki piwonii, jak Ty , teraz jest cudowny czas! Ja mam cztery piwonie i jestem szczęśliwa, bo są piękne i pięknie pachną. Więcej nie posadzę, bo nie mam miejsca, ale bede podziwiać u Ciebie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/10 16:34 #269619

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko ja straciłam głowe dla nich, po mimo że są ciężkie w uprawie nowości , łapą grzyba kiedy wiosna zimna pąki obumierają. Uwielbiają być porządnie dokarmione, wiec worze im jesienią i wiosną obornik koński ,do tego polifoska którą trudno kupić w sklepie u nas, trzeba je pryskać aby nie chorowały od kwietnia zbieram pokrzywy i w maju skrzyp, robię gnojówkę a potem podlewam i psikam .Fakt od tygodnia nie opuszczam ogrodu podziwiam i czekam na każdy kwiat piwonii. Znów mam w głowie nowe plany jak poszerzyć rabaty ,na kolejną dostawę kłączy jesienią think: Kolejny trawnik do zerwania. teraz jestem na etapie obrywania przekwitniętych kwiatostanów na białym rododendronie, mam tego tysiące :mur a wiecie że jestem skrupulatna i wszystko robię z dokładnością. Wczoraj przetoczyły się ulewy nad nasza okolicą spadło w ciągu 30 minut,30 litrów wody. Z deszczu się bardzo cieszę bo w lasach było bardzo sucho. Nie mam czasu pierwszy raz w histori odwiedzić Babiej jak kwitną sasanki :mur na wschód nie potrafię wstać po całodniowej ciężkiej robocie na posesji. Rozebraliśmy kilka przybudówek, potem wszystkie niepotrzebne rzeczy wywoziłam do komunaliki, deski trzeba było wszystkie pociąć na cyrkularce 7 h z mężem to cięliśmy. Azalie i różaneczniki dały popis w tym roku flower. Jarzynki wypielone zostało trochę przerwać.





























Ostatnio zmieniany: 2022/06/10 16:51 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Efkaraj, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Puszek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/11 10:35 #269668

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20849
Daguś -cudowna wiosna u Ciebie -piękne rodki i piwonie hu_rra clap hu_rra i warzywnik zawsze u Ciebie podziwiam ,mój malutki wciśnięty między kwiaty ,ogórki w tym roku nie chcą rosnąć bo noce ciągle zimne krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/12 17:02 #269791

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Zanetko to prawda turyści przechodząc koło ogrodu zachwycają się ,a ja 100 x nadzień robię obchód 2smiech pomimo wielu obowiązków. Znikam i wącham, podziwiam a przede wszystkim robie :fotka ostatnio z telefonu usuwałam 300 zdjęć :glupek tylko od Wiosny. Warzywa rosną powinnam już drugi raz wypielić i marchewkę przerwać. Ogórki też pierwszy raz w histori wsiałam i stoją w miejscu dzisiaj o 5 było zaledwie 5 C :glupek Wreszcie uparłam się i poszłam wczoraj na zachód słońca :lol: wiało i było bardzo zimno. Do tego brat mi zmieniał 4 okna i miałam demolkę która musiałam przed wyjściem posprzątać. Ale udało się.W moim ogrodzie są jeszcze inne kwiaty ale nie wszystko fotografuje.




w tej chwili obieram przekwitniętego rododendrona białego ,jestem w połowie.


















Ostatnio zmieniany: 2022/06/12 17:15 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/21 16:04 #270681

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wczoraj mieliśmy w Zawoi Górnej 31 C :silly: a ja malowałam przed południem dach garaży i się opalałam. Na szczęcie w Boże Ciało solidnie popadało z czego jestem wdzięczna. Od 16 pokropiło i oziębiło się do 19 C.
A dzisiaj zaledwie 13 C i wieje zimny wiatr .Pogoda nie daje się nudzić. U mnie szaleństwo piwoniowe. Jarzyny wypieliłam i przerwałam. Podlałam gnojówka z pokrzyw i teraz niech rosną .
Salmon Glory


Nn




Pillow Talk


Monsieur Jules Elie.

Morning Kiss




Grover Cleveland


Chocolate Soldier

Pecher

Top Brass


Ewelina


Gardenia

Touch of Class
Ostatnio zmieniany: 2022/06/21 16:32 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Efkaraj, takasobie, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/21 17:10 #270685

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Czy któraś z nich jest nowym nabytkiem? Czy to jest zasada, że na pierwsze kwitnienie trzeba nieco poczekać?
Masz piękne odmiany. Peacher chyba mi się najbardziej podoba. Chociaż kiedyś w ogrodzie botanicznym wzdychałam nad podobna do Twojej Eweliny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/21 19:47 #270706

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Dagusiu :)
Masz piękne piwonie :bravo clap :bravo
Nawet nie wiedząc "dołożyłaś" :P mi zajęcia. Zaprezentowałaś piwonie, których jeszcze nie mamy w naszej bazie i galerii. Są to Pillow Talk, Morning Kiss, Grover Cleveland, Touch of Class.
Będę naszą bazę powoli uzupełniać (czekają na wpisanie również inne odmiany naszych forumowiczów).
I mam prośbę póki jeszcze kwitną te nowości to sprawdź czy pachną. Niestety w opisach piwonii bardzo często brakuje takiej informacji, a która jest chyba istotna.
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/22 08:30 #270769

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5588
Piwonie super :bravo
Ja ze swoimi kilkoma krzaczkami to jestem przy Tobie Pikuś -mały pikuś :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/06/23 22:18 #270898

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20849
Cudne i też jestem ciekawa czy pachną bo uwielbiam zapach piwonii hu_rra clap hu_rra :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/03 15:58 #271818

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko to zależy od rodzaju odmiany większość nasadzeń jesiennych zakwitło ale obawiam się że za rok te co się bardzo wysiliły już nie zakwitną. Z piwoniami jest różnie, zależy od wielkości karpy jeśli nie zakwitną w pierwszym roku to jest szansa ze zakwitną za rok. Pecher wsadzona jesienią i obficie zakwitła 4 kwiatami. Przyznam że pierwsza faza rozkwitu jest zjawiskowa potem większość piwoni z delikatnego różu bieleje. Piwonie nabyte z zagranicznych szkółek są małej wielkośći czasami trzeba czekać dwa lata. Wybieram te polecane ale np z Łotwy na 5 sztuk zakwitła tylko jedna. Wielu zerwałam pąki aby roślina poszła w korzenie.


Puszek -Katarzyno te wymienione cudownie pachną a najpiękniej Pillow Talk :kocham zakochałam się w tej piwoni, jest sztywna ma potężne kwiaty i zjawiskowo pachnie. Natomiast Grover Cleweland powaliła mnie swoim potężnym kwiatem i kolorem.Mało znana piwonia nikt się nią nigdy nie chwalił, nie znalazłam na forach zdjęć .Kupiła mi ją córka :kocham U Moniki w Peony Max dwa lata temu .Też uwielbiam gdy piwonia jest pachnąca i sztywna czego nie można powiedzieć o Morning Kisse pachnie ale ma zbyt giętkie pędy aby utrzymały bardzo duże kwiaty. Przez co nawet podpora nie pomoże jej w utrzymaniu masywnych kwiatów.


Semper też miałam kilka teraz to już 100 jest a jesienią dojdą kolejne jak się nic nie wydarzy. Niestety ostatnie sztuki kwitły w największym upale 32 C w cieniu, ale Pan Bóg tak zrobił że solidnie ogród został nawodniony upragnionym deszczem :kocham
Sama siebie się boję bo jesienią czeka mnie zrywami dużej ilości trawnika krecigl Do tego porządkowanie terenu tam gdzie były zawsze kury teraz powstaje nowy ogród :blink: Który robimy sami z mężem.
On rozbiera przybudówki ,robi plac a ja pomagam jak mogę. Musimy podnieść teren zrobić odwodnienie, przesadzić duże porzeczki.


Zanetko większość pachnie starałam się nawet zapisywać w zeszycie 2smiech
Ale mam tego tyle że straciłam rachubę. Jeszcze dwie kwitną ale dodam kilka wspomnień.
Lato w pełni pierwsze dalie zakwitły od Wiesi pompon pomarańczowy :kocham zakochałam się w pomponach ,do tego bardzo pasują w rabacie piwoniowej wink-3
Po 15 latach moja pierwsza hosta zachorowała prawdopodobnie na wirus. Rosła od dawna i teraz chorobę na liściach widać .Na szczęście nigdy nie była dzielona narzędziem więc inne obserwuje. Zwykła zielona nawet nie wiem skąd ją mam think: bo ma swoje lata.
Hogarth`-pachnie delikatnie.


Reine Hortense -Pachnie







Wnusia Laura

Diana Parks -pachnie



Madame Claude Tain -Pachnie




Sarah Bernhard














Cały tydzień malowaliśmy budynek gospodarczy :kocham
Własnie wczoraj obrałam ostatnie kwasoluby z przekwitniętych kwiatów i po 6 latach od śmierci teścia oddaje gołębie ,mam nadzieję w dobre ręce.
Lavender Bouqet -Pachnie i piękna piwonia
Ostatnio zmieniany: 2023/12/30 21:17 przez Puszek. Powód: zmiana z Taim na Tain
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/03 16:46 #271824

  • Puszek
  • Puszek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 1930
  • Otrzymane podziękowania: 3830
Dagusiu :)
dzięki :buziak Już informacje o zapachu podopisywałam w założonych wcześniej wątkach.
A teraz znowu mam do wpisania kilka nowych piwonii od Ciebie....
Pozdrawiam
Katarzyna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/10 14:03 #272491

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Kasiu informacje o piwoniach trzeba na bieżąca zapisywać bo po kilku dniach już się nie pamięta która piwonia pachnie think:
Do nas dotarło lato wszystko rośnie i kwitnie o tydzień wcześniej niż rok temu :lol:
Piwonie długo się trzymały ostatni kwiat Pink Giant opadł z płatków piwonia ładna ale cienkie ,ma łodygi i trzeba podpierać, zapach słaby.
Grzybów brak chociaż deszcz pada i to całkiem intensywnie hu_rra .Wszystko rośnie w oczach :P
Warzywa już prawie wszystkie używam do codziennego użytku :mniam Ziemniaczki urosły :tup
Codziennie coś dłubię w ogrodzie ,z mężem poprawiamy zwyc i modernizujemy ogród. Czeka nas dwa lata ciężkiej pracy jeśli nic złego się nie wydarzy ,trzymajcie kciuki za nas, aby zdrowie,
chęci były i pieniądze teacher. Wracamy wspomnieniami do lat swojego dzieciństwa :kawa i mam obawy że doczekamy się głodu :placz
Pink Giant



















Część roślin podlewam gnojówka ze skrzypu i pokrzyw który na rabatach działa cudownie.






W ogrodzie kiedyś gospodarczym rosły tuje i spacerowały kury, kaczki :tup teraz zrywam trawę i będzie rosło wiele piwonii, z czasem zrobimy odwodnienie i musimy podnieść teren aby woda nie zalewała ogrodu .
Wszystko będziemy razem z mężem robić tak jak cały ogród który tworzymy 24 lata :kocham
ostatnio przywieźliśmy 22 dawne ścieki, z których mamy cała rabatę obok płotu naszej działki, jedna waży ponad 50 kg think: i mieliśmy siłownie w ogrodzie :kocham widać je na drugim zdjęciu.




Dalia od Wiesi żółte jeszcze w pąkach.


Warzywa :kocham



Ostatnio zmieniany: 2022/07/10 14:29 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/10 16:57 #272499

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Jak ja bym chciała mieć swoje ziemniaki! Dwa razy udało mi się uprawiać we workach i za każdym razem wystarczyły na 1 obiad 2smiech

Piękne dalie, piwonie i hortensje. Piwonii więcej nie będę miała, bo nie mam juz miejsca. kupuj, kupuj, a będę podziwiać u Ciebie wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/10 18:51 #272513

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20849
Daguś -jak zawsze jestem pełna podziwu dla Twojego ogrodu ,cudownie Ci wszystko kwitnie :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/07/21 16:29 #273297

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witam :kocham
Miłko mam trochę miejsca to staram się sadzić warzywa, niestety jest wielu chętnych na moje ciężko :blink: wychodowane warzywa. Ostatnio patrzę a tu kilka marchewek znika z rządka krecigl ziemniaki tez zasmakowały karczownikowi .
To prawda mają inny smak niż te sklepowe więc czekam aż minie 100 dni od posadzenia. W tym roku wiosenne przymrozki je nie zmroziły ,pogoda im służy jak i innym warzywom oprócz ogórków i pomidorków :glupek
Założyłam pułapkę do ziemi (rurkę ) włożyłam jabłko i złapał się ale młody karczownik, więc nie chce myśleć co zjedzą stare jak się dorwą do jarzyn think: do środka
Dalie się rozkręcają i są przepiękne .Na te z dużym kwiatem muszę trochę poczekać .Jak w górach było zimno tak od wczoraj żar leje się z nieba 30 C dzisiaj wszystko do słońca leży omdlone.
W deszczowe i chłodne dni przesadzałam hosty na nowe miejsca bo się rozrosły i za kilka lat nie wbije do nich szpadla.
powoli pokazują się borowiki ceglasto pore ale nie widzę szans aby prawdziwki zaczęły rosnąc jak takie upały :blink:
Obieram porzeczki i agrest i robię sok. Teraz jak upał to leżymy na leżaku i podziwiamy ogród.

Zanetko staram się dbać o wszystkie roślinki jednakowo, bo te po mimo różnych anomalii starają się odwdzięczyć. Teraz było chłodno i mokro to ślimaki zjadały całe pędy daliom i 5 musiałam teraz przesadzić aby chociaż trochę odrosły od ziemi :glupek




















Na jagodach byłam dwa razy uzbierałam na ciasto ,pierogi i bułeczki.






Pomponek od Wiesi posadzony do gruntu jeden tez już kwitnie z tymi dwoma podpędzonymi :kocham
Od Miłki też pierwsza dalia zakwitła :buziak














Ostatnio zmieniany: 2022/07/21 17:28 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.236 s.