Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród pod Babią Górą.

Ogród pod Babią Górą. 2022/01/15 10:27 #257904

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2327
  • Otrzymane podziękowania: 5650
Zaskoczyłaś Mnie tym Pradziadem. :fotka
Przecież on jest bardziej w Moich stronach.
Chyba, że to inna górka o tej samej nazwie gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/05 15:55 #259202

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko, Żanetko dziękuję, staram się żyć aktywnie niestety mniej się udzielam jakoś nie mam chęci ,czekam na Wiosnę ale ciężko jej będzie do mnie dojść po ostatnich opadach śniegu :blink: odkąd pamiętam czyli od około 20 lat prawdziwa zima przychodzi do nas po 15 stycznia. I w tym roku tak było. Styczeń od kilku lat kojaży się z mocnym wiatrem i śniegiem. Po ostatnich grzmotach spadło u mnie ponad metr śniegu, na dodatek ta zima jest zaledwie od Mojego Domu do Zakopanego 2smiech W takim Makowie Podhalańskim oddalony od nas 15km ma dwa cm śniegu 2smiech
Synowie mieszkają w Krakowie nie wierzą ,jak posyłam im filmiki z zadymką śnieżną :woohoo: Dobrze że sypie z przerwami ale obficie bo mój kręgosłup powoli odmawia posłuszeństwa przez ciągłe łopatowanie 2smiech mąż smaruje mi plecy maścią
przeciw bólową think: niedziela była najgorsza, bo padał mokry śnieg. Słońca brakuje najbardziej, ale staram się codziennie gdzieś spacerować, po moich przysiółkach.



Jureczku to ten twój Pradziad :tup przy dobrej widoczności widzę go ze szczytu Babiej teacher
Nie zdAża SIĘ TO CZĘSTO BO WIDOCZNOŚĆ MUSI BYĆ BARDZO DOBRA.
Niestety nigdy w Twoich okolicach nie byłam,ale może kiedyś na stare lata się wybiorę :kocham


Nawet ptaki nie czują wiosny powinny już śpiewać ,na szczęście dzień się wydłuża i czekam na pierwsze kwiatki 2smiech ale pierwsze muszę je odkopać z pod śniegu.
Spacerujemy :spacerek mamy już wykończoną więżę widokową ,niestety pogoda nie służy aby fajne kadry zrobić, bo ciągle pochmurna i wieje.
Mamy też trasy na narty biegowe :woohoo: jak byłam nastolatką biegałam rotfl muszę wypróbować.
zobaczcie jak zima wygląda zwyc























Moje SPA :woohoo:

Ostatnio zmieniany: 2022/02/05 16:06 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, Pani Bestia, chester633, Semper, nowababka, zanetatacz, basik, Puszek, wojtek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/05 18:19 #259210

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ja też miałam pomysł, żeby biegać na nartach. Chcieliśmy z synem wyznaczyć trasy w okolicy, ale przeszkodą był brak śniegu. Pomysł powstał, kiedy śniegu napadało. Syn miał narty z klubu, a mieliśmy zamiar kupić swoje. Minęły lata, a ja na biegówkach nie pojeździłam.
Za to ptaki już mają się ku sobie i śpiewają u nas radośnie, choć z pewną nieśmiałością.
Piękne snieżne widoki pokazujesz. U nas szaro, mokro i wietrznie. Ale powolutku zmierzamy ku wiośnie! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/05 18:41 #259213

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9816
  • Otrzymane podziękowania: 21230
Daguś -Twoja zima wymiata clap ,taka widziałam tylko w dzieciństwie polewkamax ,u mnie juz wiosennie chociaż zimny wiatr hula i deszcz przepaduje.......odzywaj się od czasu do czasu ,pozdrawiam :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/23 10:37 #260249

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko w tym roku juz nie zdążę ale za rok wypożyczę narty biegowe i pochodzę. Zima się u mnie trzyma mocno słońca jak na lekarstwo do tego wiatry i czasami mam dość tej pogody :mur Nawet ptaki nie śpiewają think:
chodząc po okolicy natykam się na stada dzików które przewracają lasy i odłogi . Będąc ostatnio na skiturach w Paśmie Policy naszliśmy na Niedźwiedzia który się wybudził ze snu zimowego :woohoo: więc wiosna idzie. Ślad był świeży i dziękuję Bogu że oddalił się spokojnie a nie przyczaił się gdzieś w młodniku na nasze psy i nas krecigl W powietrzu było czuć jego obecność.
Miłeczko pamiętasz o piwoniach pomp nowych dla mnie :buziak


Zanetko bo jednak w górach powinna być zima, niestety przychodzi w połowie stycznia a potem zaraz nadciągają te straszne wichury.
Na razie biegam z łopatą po ogrodzie i odkopuję rododendrony think: wiele z nich znów zostało połamanych przez śnieg.
Od dwóch dni taka pogoda że siedzę w domu i sprzątam dom.

Przerażają mnie wiadomości ze wschodu, zrezygnowałam z telewizji i nawet radia. Tyle co przeczytam z telefonu. Mam już dość propagandy 0flaga.
Przestali straszyć Covidem to teraz szykuje się Wojna :placz

















Spaceruję po okolicy i podziwiam stada jeleniowatych ,jednak trudno im czasem zrobić dobry kadr .Ale oczy widzą piękne osobniki.









Byle do Wiosny.
Ostatnio zmieniany: 2022/02/23 10:50 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/23 11:06 #260250

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dobrze, że mi przypomniałaś Dagusiu! Będę grzebać na dniach w swoich daliach (napisałaś co prawda "piwonie" ale ja domyślam się, że chodzi o dalie, a Ty teraz w piwoniach siedzisz, stąd ta pomyłka wink-3 )
Widoki piękne, lubię śnieg i zimę, ale już powoli wiosna idzie, więc zimo idź!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/26 16:23 #260439

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Tak Mileczko wiesz że teraz peonie mylą mi się z daliami 2smiech a kiedyś dalie z pelargoniami.
U nas zima nie odpuszcza przez dwa tygodnie mają być silne przymrozki ale tp może dobrze jak wiosna przyjdzie w marcu .Śnieg zmrożony na beton nie ma mowy aby się stopił do połowy marca. Więc w ogrodzie nic nie da się zrobić ,odpoczywam relaksując się ze swoimi :spacerek



Biegam czasami a taki byk podgląda mnie z ukrycia. Ja też staram się rozglądać za zwierzętami. Raz biegłam jak się rozwidniało i z lasu wyskoczyły dwa piękne okazy z dużym porożem, gdy mija rykowisko jelenie łączą się grupami te starsze i chodzą razem aż do wiosny. W tedy wiedzą że wiki ich nie zaatakują ,natomiast łanie z dziećmi i kilkoma młodymi jelonkami przebywają w dużych grupach nawet 30 sztuk blisko domostw ,gdzie wilki raczej nie podchodzą, i jest mniej śniegu.

























Ostatnio zmieniany: 2022/02/26 16:33 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, Semper, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/02/28 21:57 #260628

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Widoki mrożące! Ale uwielbiam takie. U nas chłodno, ale nie tak.
Zazdraszczam jeleni w pobliżu. Ja jestem teraz w Słońsku w PN Ujście Warty i widziałam cielę jelenia i cieszyłam się jak głupia wink-3
Pączki apetyczne, w sam raz na te ostatnie dni karnawału. Sama smażyłaś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/03/11 13:13 #261092

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko bo tak mamy w górach od trzech tygodni mróz z opadami śniegu dzisiaj temperatura spadła do -15 C :blink: potok tak zamarzł że aby zamorsować 2smiech musiałam zabrać ze sobą sztychówkę :glupek w styczniu, w lutym rozumiem ale w marcu jak za 10 dni wiosna kalendarzowa. Wczoraj i dzisiaj byłam w okolicy na spacerach i wierzcie mi śniegu u nas ogromne ilości ,dobrze bo będzie woda ale ocieplenia nie widać ,ze wszystkiego się u nas wycofali think: We wtorek ma być +11 ale codziennie przymrozki. Pączki sama od zawsze smażę ,przyznam że z roku na rok są coraz smaczniejsze :woohoo: Po usmażeniu nadziewałam budyniem bo mąż tak sobie zażyczył.
Jak tak dalej pójdzie to w kwietniu śnieg może dopiero stopnieć .Wczoraj byłam na nartach z Zubrzycy podchodziliśmy z mężem na Policę i na śniegu znów były ślady niedźwiedzia :woohoo:.Niestety jak wracaliśmy zrobiłam kadr ale już wiatr i śnieg z drzew zasypał ślad. Szedł od strony południowej ( Babiej Góry ) przełęczy lipnickiej ,przeszedł przez drogę 957 i Zubrzycą lasami poszedł w stronę Sidziny. Tam mniejsza zima od strony południowa Pasma Policy.
Może uda mi sie je kiedyś spotkać :kocham




mierzyłam z moją stopą zwyc








Na to miast dzisiaj niebo lazurowe, z rana zimno do tego wiatr.
















Zeby nie było,kilka dali już rośnie przezimowały w donicy a teraz rosną jak szalone.







Ostatnio zmieniany: 2022/03/11 13:31 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, zielonajagoda, takasobie, VERA, Semper, zanetatacz, Puszek, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/03/11 21:55 #261119

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25089
Jak już dalie się tak dobrze u Ciebie mają Dagusiu, to napisz mi na PW Twój adres bym Ci mogła wysłać obiecane pomponiki :)
A zima u Ciebie nie do pokonania chyba by trzeba się jeszcze na narty wybrać think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/03/21 11:43 #261759

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wiesiu pompony już rosną w doniczkach :buziak dzisiaj pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dawno tak zima długo nie trzymała rano było -8C
Jutro obiecują -5 C i w południe 15 :tup
W ogrodzie przy roślinkach napowietrzyłam śnieg więc w części stopniał. Od tygodnia mamy lazurowe niebo :slonko Noce bardzo zimne a przez dzień zaledwie 7 stopni,do słońca cieplej wiec śnieg topi się,ale w cieniu ani drgnie.
Zwiedzam okolice dzisiaj poszliśmy z mężem szukać wiosny na Babiej ,było zjawiskowo ale wiosny nie widać. Śniegu duże ilości ,ale tydzień temu Krowiarki były na godzinę nie przejezdne bo śnieg zasypał drogę i tiry zabuksowały.
W ogrodzie wychodzą ledwo przebiśniegi.






























Ostatnio zmieniany: 2022/03/21 11:55 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek, Shalina, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/03/29 15:51 #262269

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
To był przepiękny tydzień bardzo aktywny i pracowity :kawa rano wędrówki z :spacerek podziwianie widoków a po południu łopata i takim sposobem w ogrodzie napowietrzałam śnieg. Aby szybciej topniał. Wygrabiłam cały płaski teren ogrodu ,na skarpie jest jeszcze śnieg i jego nie ruszam ciągle zmrożony .Zasiałam marchew ,pietruszkę i cebulę. Wysprzątałam 200 metrów chodnika z piasku przy drodze,bo drogowcy się ociągali,zamiatali jak chodnok był cały u nas pod śniegiem i lodem 2smiech to tak jak bodajże w Poznaniu kosili pas drogowy jak zsypał się śnieg (w grudniu) :kawa Takie mamy czasy odpieprzyć robote nie zważając na efekty. :blink: Roślinki się budzą, jeszcze tydzień temu na skiturach pochodziłam po trasach biegowych.Dzisiejszej nocy bez przymrozku ale na skarpie śnieg twardy jak beton. Niestety wracają mrozy od piątku i opady śniegu zobaczę co z tego wyniknie. Jeszcze nie przycięłam hortensji i drzew owocowych. Sikorki teraz doceniły karmienie słonecznikiem do tej pory jadły u sąsiadów. Codziennie przylatuje para gili :kocham zięby też są. Najbardziej napracowałam się w teściowej ogródku z dachu zjechał śnieg i beton zrobił a że cień to słabo topniał ,wszystko przerzuciłam przez płot do rowu. Sztychówką cięłam takie bloki śnieżne.
Znów się nie nacieszę kwiatami jak się śnieg zsypie, ale takie czasy są.






















Nasze lampy i ławeczki które razem z mężem robiliśmy jesienią :kocham


















Kraina Piwonii :kocham zobaczymy czy uda się im zakwitnąć ,czy jak co roku będę okrywać te cenniejsze .
Trochę nie równo :woohoo: ale 20 sztuk było sadzone w śniegu przed tymi silnymi mrozami pod koniec lutego flower zrywałam trawnik 2smiech i miałam na to zaledwie 2 godziny bo ciemno się robiło



Ostatnio zmieniany: 2022/03/29 16:13 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Puszek, Shalina, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/04/04 17:58 #262783

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Po wiośnie ani śladu 2smiech na szczęście większość starego śniegu za pomocą moich rąk udało się upłynnić. Sąsiedzi mieli go spora. A nowa dostawa to około 25 cm. przy sprzątaniu w ubiegłym tygodniu suchych traw ,natknęłam się w ogrodzie na Ropuchę szarą. Starannie ją okryłam aby ten incydent zimowy jeszcze sobie przespała. Mi szkód śnieg nie narobił bo to co się złamać miało to w styczniu złamał ciężki śnieg. Krokusy, śnieżyce i to co zaczęło kwitnąć śpi pod śniegiem. Nie pamiętam aby w lutym i teraz w marcu w Zawoi grzmiało teacher ,a to znak że zsypie się duży śnieg .Czasami trzeba było w maju na pierwszy grzmot czekać. Po tym grzmoocie trawa się w ogrodzie od razu zazieleniła bo spadł pierwsze ciepły deszcz .Ja zniosłam powrotem narty :P i zrobiłam sobie bardzo długi marsz, a potem zjazd z moich ukochanych miejsc.Widoki były piękne z rana mróz -10 C, i miejscami zimny wiatr. Ale w zacisznym miejscu ciepło bo słońce juz wysoko. Śnieg w ogrodzie topnieje do słońca, ale w cieniu posiedzi.















Ostatnio zmieniany: 2022/04/04 18:03 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Puszek, wojtek, Shalina, Katarzyna2021 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród pod Babią Górą. 2022/04/04 21:46 #262819

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25089
Widoki bajkowe :woohoo: , choć o tej porze to raczej krokusów na łąkach wypatrujemy :zielony a tymczasem w góry na narty jeszcze zapraszają wink-3
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/04/22 13:21 #263965

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Wiesiu to fakt, staram się nie narzekać na pogodę ale miesiac jest kalendarzowej wiosny i co :mlotek wczoraj -5 C co kilka dni sypie krupa i jest tak zimno że ręce opadają i chęci do robienia fotek brak :blink:
Wielki Czwartek mieliśmy jeden dzień ciepła 21 C to nie wiedziałam do czego ręce włożyć rotfl Warzywa i ziemniaczki na raty wsadzone. Ogród wysprzątany powoli wszystko chce rosnąć i wreszcie dzisiaj rano 0 C a teraz po 8 dniach +12 C hu_rra
Krokusy te co kwitły zostały [połamane przez śnieg a te co wychodzą nie mogą się otworzyć .Więc już trzeci rok nie ma szału z krokusami ,część zostaje zjedzona przez jeleniowate i zające im więcej chodzę po okolicy tym zachwytu brak. W Tatry nawet nie jadę bo w dolinie Chochołowskiej część już przekwitło, a na Kalatówkach zima w pełni była do wczoraj krecigl
Dzisiaj sadzę dalie swoje. Pan Stanisław mi jak zwykle nie posłał i obawiam się że już nie pośle.
Na Święta miałam mnóstwo pracy, robiłam kiełbasę i boczki, potem pieczenie ciast synowie z Krakowa przyjechali. A pogoda nie napawała optymizmem.
Na dodatek grypa się przyplątała żołądkowa, i z tego powodu mąż sam pojechał do Kalwarii Zebrzydowskiej Mnie tak bolały mięśnia i głowa że zostałam w domu ,na szczęście do wieczora mi przeszło i już do Kościoła w maseczce poszłam.
Zdjęcia z przed tygodnia :blink:
















Biedactwa :)
Teraz już mają ponad dwa tygodnie.






Aktualnie coś rośnie.




Ja też wykopałam z naszego pola cebulki krokusów bo tam juz nie kosimy i zasadziłam w ogrodzie gospodarczym zobaczę czy za rok zakwitna







Rabata piwoniowa około 100 sztuk w tym miejscu większość z jesieni i wiosną posadzone





Ostatnio zmieniany: 2022/04/22 13:52 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, nelu-pelu, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/04/22 20:10 #263983

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
No nareszcie wiosna u Ciebie! Już myślałam, że w tym roku nie przyjdzie 2smiech

Mam nadzieję, że już wyzdrowiałaś na dobre. Nawet największy twardziel może coś złapać. ;)
Jakbyś potrzebowała jakiś dalii, to daj znać, coś Ci podeślę chętnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/06 18:10 #265024

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłeczko wiosna niby jest ale taka mizerna ,niby ciepło się zrobiło ale czegoś brakuje.
Dalie już posadzone i widać juz oczka od Ciebie. Od wczoraj pada i grzmi las powoli robi sie zielony. To prawda rzadko choruję myślę że to zasługa przemęczenia ,nie usiedzę w domu miałam katar pojechałam na rowerze z synem i mnie zawiało ,do tej pory jeszcze kaszlę. Większość czasu spedzam w ogrodzie na pieleniu. Tulipany powinny lada dzień się rozwinąć .Smuci mnie ze we wtorek ma być przymrozek :blink: zimna Zośka nie odpuści, a potem pierwszy upał 26 C think: to nie dobre jest dla naszych roślin. Z roku na rok jest coraz gorzej. Kwasoluby jakieś mizerne ,liście zaatakował grzyb, chociaż jesienią i wiosną podsypałam je specjalnym nawozem .Wiele gałązek połamał ciężki śnieg.
Będąc na moich halach spotkałam kolejne tropy niedźwiedzia :woohoo: jest ich coraz więcej w mojej okolicy.I będąc na spacerze kolejny raz wypłoszyłam samca głuszca cudowny ptak :kocham nie było mowy o jakimkolwiek :fotka Nauczyłam moją Pusię jeździć w koszyczku przy rowerze clap zwiedzamy trasy rowerowe bo to dalekie przejażdżki rotfl





























Ostatnio zmieniany: 2022/05/06 18:24 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Semper, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/12 16:10 #265770

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Doczekałam się wreszcie ciepłego maja 26 C było wczoraj a dzisiaj o 5 rano 17 C. nie mogłam wyleżeć w łóżku i o 5.30 pobiegłam z psami na trening 7 km. Chociaż w ogrodzie dopiero teraz robi się kolorowo ,to wierzcie mi od tygodni piele ,sadzę ,zbieram drobne kamyki z rabat które ciągle są wypłukiwane przez deszcz. Kilka drzewek kwitnie owocowych ale na razie śliwy. Ostatnio zostawiliśmy psy w domu i poszliśmy szukać jeleni hu_rra jakie nas zdziwienie ogarnęło kiedy 5 sztuk odpoczywało na polance. Chociaz jeden się spłoszył to przez 10 minut podziwialiśmy wzrokowo. I tak starym bykom rosną już rogi w scypule, dwuletniemu jeden już odleciał,a cztero latkowi jeszcze trzymają się na głowie 2smiech.Powoli ziemia wysycha,do tej pory miałam bardzo mokro na rabatach.


Ćwiczenia mieli w Babiej Górze.
Zlecieli na tankowanie :kocham




























Rok temu rosły tam tuje i 55 :silly: host











Ostatnio zmieniany: 2022/05/12 16:34 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, zuzanna2418, Semper, nowababka, zanetatacz, Puszek, ewakatarzyna

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/16 11:47 #266249

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
No nareszcie! Rozhulało się u Ciebie! taki już masz klimat, że długo zimno, a potem wiosna wybucha!
Dziękuję za zdjęcia ze śledzenia jelenia oraz za cudownego gila! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród pod Babią Górą. 2022/05/16 18:15 #266270

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Tak Miłko długo czekałam na te widoki dwie noce ciepłe i wszystko ruszyło, deszcz trochę popadał więc w ziemi wilgno jeszcze, jutro ma padać. Godzinami siedzę w ogrodzie i nie mogę się nacieszyć tymi kwiatami, dużo ciężkiej pracy włożone i pieniędzy ale efekt dla mnie wzruszający :buziak Myślę że większość wie o co chodzi. Bo praca w ogrodzie nie jest łatwa i to wiemy, ale jeśli pogoda ogrodowi nie służy to jest niedobrze .Na czwartek zapowiadają O C :placz a tu gruszka ,jabłonka w rozkwicie. Czyżby kolejny rok w plecy, trzy razy gruszka młoda 20 lat ma kwitła i owoców brak. Mróz lub deszcz niszczy kwiaty i opadają. Mamy fantastyczną dzisiaj pogodę nie za ciepło, troszkę wiatru, podziwiałam cudny wschód wczoraj księżycu niestety zaćmienia nie widziałam bo w nocy księżyc schował się już za drzewami i pagórkami, zimą zachód księżyca widzę z okna domu :kocham niestety latem przesuwa się bardziej za domy i drzewa.A Gil przylatuje Nas odwiedzać ogród,czasami spotykam go w okolicy na spacerze, znam już dokładnie jego charakterystyczny głos :kocham














Od płotu dalie a dalej Piwonie :kocham






W sobotę kosiliśmy pierwszy raz ogród 5 godzin we dwójkę ,a syn zamiatał chodniki ,rowy aby było ładnie.






Jesienią kupiła około 100 cebulek tulipanów a to garstka na ogród. Te starsze nasadzenia zasmakowały nornicom i słabiej kwitły.








Syn po dwóch tygodniach przyjechał z Krakowa spogląda na Piwonie i mówi takie duże pąki w Krakowie są mniejsze :silly: Mówię mu że to zależy od odmiany jedne są wczesne drugie późne :kocham







Ostatnio zmieniany: 2022/05/16 18:45 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie, Pani Bestia, Semper, nowababka, Puszek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.254 s.