Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/16 08:57 #170945

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44127
Zawsze jakieś plagi nękają ogród! To robactwo, to grzyb, to susza!
Ale ogród piekny, soczysty i nie widać w nim żadnych ułomności. Te owoce to rajska jabłoń?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/16 20:53 #170999

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Danusiu, zawsze jesteś mile widziana :)

Ania, umordowanie nie minęło, zaledwie głębszy oddech pojawił się, ciekawe na jak długo think:

Gabrielu, to kłosowiec, nazywa się Golden Jubilee, chyba. :oops: powojniki miały mszyce, rdzę i wyglądaja jak wyglądają, cóż wszystkiemu nie zaradziłam, zajęłam się glebą na resztę brakło czasu, maj to deszcze ciągłe, czerwiec upały i kiedy tu robić :nie_wiem obiecuje sobie, żw następnej wiosny zwróce baczniejszą uwagę na nie gwizdac

Miłka, to śliwa Hollywood, ozdobna ale ma spore owocki do konsumpcji i nawet smaczne, Ania Mała Mi spróbowała i żyje :)

Dwie dniówki z dechami tarasowymi za mną, M też się angażuje po pracy i coś tam ubywa roboty ale do końca hohoho....wczoraj zaledwie podwiązałam pomidory, nie patrzę co robią myszowate, zerknęłam tylko czy cos nie wstąpiło pod ziemię, teraz jednym okiem podczytuję, w ubiegłym tygodniu zarwałam 4 noce na mecze teraz trzeba odespać 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, takasobie, Danusia


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/17 07:56 #171089

  • Mała Mi
  • Mała Mi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 107
Dobry i lekki oddech.. ma znów coś popadać. Leję wodę by ratować i efektu nie było, a tu jedne dzień popadało i od razu wszytko nabrało koloru..
Dostałam wczoraj cudnego kojaka na imieniny, kosztował dużo.. i jak się aklimatyzował przed włożeniem do oczka, to zaaklimatyzowały go koty.. mam cichą nadzieję, że wyskoczył z kastry i popłynął do swoich braci.. bo jak nie, to chyba będę strzelać . Z drogiego prezentu imieninowego do oczka wyszła super imieninowa wyżerka dla kotów..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/17 07:57 #171090

  • Mała Mi
  • Mała Mi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 107
Dobry i lekki oddech.. ma znów coś popadać. Leję wodę by ratować i efektu nie było, a tu jedne dzień popadało i od razu wszytko nabrało koloru..
Dostałam wczoraj cudnego kojaka na imieniny, kosztował dużo.. i jak się aklimatyzował przed włożeniem do oczka, to zaaklimatyzowały go koty.. mam cichą nadzieję, że wyskoczył z kastry i popłynął do swoich braci.. bo jak nie, to chyba będę strzelać . Z drogiego prezentu imieninowego do oczka wyszła super imieninowa wyżerka dla kotów..
Jednak wolę zdecydowanie psy.. Twoje miziam za uszkami .. może ryją le w słusznej sprawie :)
Foty w kiepskiej rozdzielczości ale by weszły szybciej.






Ostatnio zmieniany: 2019/07/17 08:31 przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, chester633, sierika

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/17 23:45 #171221

  • Firletka
  • Firletka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 88
Ewo,

strata to jedno z tych doznań, które trudno nam zaakceptować. Szczególnie gdy jest doświadczana regularnie i wielokrotnie . Bo ileż razy można czekać na kwitnienie upragnionej rośliny niweczone przez jakąś plagę, czy to nornic, czy mszyc , czy innych czworonożnych Hunów. :mur Psom jakoś łatwiej wybaczyć z racji emocjonalnego związku, ale całej reszcie?...

Poza tym czas płynie…tracimy też siły, choć zyskujemy mądrość. Wysoka to cena.

Rozumiem zniechęcenie. Też czasem mnie dopada. Mam ten sam problem z powygryzanymi powojnikami. U mnie namierzyłam pluskwiaki – takie płaskie , „rozkraczone”. W zeszłym roku psiknęłam jakimś gotowym owadobójczym preparatem i nowe pąki dały już piękne kwiaty. W tym roku „przeoczyłam „ i mam ,co mam… krecigl Najbardziej lubią viticelle, choć późnymi wielkokwiatami też nie pogardzą. Widać wylęgają się po okresie kwitnienia WWK. W 2015 z Dorotą dodad robiłyśmy śledztwo w tej sprawie. Podejrzanych było wielu – mszyce, ślimaki, skorki… wtedy nie doszłyśmy co to .

Mimo tych wszystkich trudności, o których piszesz Twój ogród wygląda bardzo dorodnie. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/18 10:04 #171249

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2334
  • Otrzymane podziękowania: 5693
Widzę, ze przybywa kolezance floksów. :bravo
Moje namiary chyba się przydały.
Co to są nornice? :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/18 21:37 #171290

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ania, Sonia dokończyła dzieła zniszczenia na rabacie, bardzo boleśnie :bezsil a dzisaj M dołożył swoje 3 grosze przy koszeniu, jeżówki mam mocno przetrzebione :(

Firletko, szczególnie gdy dotyczy powojników, Tobie nie muszę pisać, że one potrzebują 3-4 sezonów by rozkręcić się dobrze krecigl bolesne doswiadczenia. Mam juz postanowienie, że wiosną dopilnuję by już od pierwszych kwiatów cieszyły, powiadasz, że viticelle lubią najbardziej? to tak jak ja, tylko oczekiwania mamy różne :mur

Jurek, przybywa, przybywa ale namiary nie wykorzystane 2smiech i całe szczęście bo szkodników wszelkiej maści przybywa :spacerek
Nie załamuj mnie z tymi nornicami :nie to szarańcza żerujaca pod ziemią :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/21 14:46 #171489

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Jakoś wcześnie w tym roku kret zaczął grasować .Czyżby wczesna zima nam się szykowała ? mnie to już nic nie zdziwi w tym kraju .Wszystko jest odwrotnie ,no cóż takie to już dobre zmiany( tfuu! ) Oglądałam wczoraj niemieckie strony z floksami ,głowa mnie rozbolała dokumentnie krecigl Przydałaby się jakaś rozumna miłośniczka floksów ze znajomością języka i chęcią zamówienia takich zagranicznych chłopaków .Miłośnik oczywiście tez mógłby być :na_ucho










0
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/22 17:33 #171643

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Oj, Nowinko :witaj Myślę, że tu sporo miłośników floksów, którzy nawet chętnie szybko nauczą się niemieckiego rotfl Miałam okazję spotkać wielu floksomaniaków np. na zlocie,
naprawdę mocno zafloksowani...

Ewuniu - jak tam przestój w radości? Minął czy nie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/22 22:02 #171674

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Nowinko, ja nie zaglądam ani na rosyjskie ani niemieckie :moje są tak żałosne przez upały, do tego podgryzane, obsypane mączniakiem jak nigdy, żal patrzeć, sucho jak diabli a znów jakies ekstremalne temperatury idą, w dodatku od poczatku roku przybyło ich z 15 doniczek 2smiech

Magda, minął przestój po weekendzie 2smiech :buziak ale widok ogrodu dołuje znów, a ja mam w każdym kącie tyle donic do wysadzenia, i tak skromnie przywiozłam, tylko 10 2smiech gdyby nie to, że Kondzio wykupił połowę szkółek to nie skończyłoby się na tym :mlotek

Weekend był cudowny, obfitujący w odwiedzane ogrody i wędrówki od szkółki do szkółki, Ewie/ewa f/ dzięki za wyciągnięcie z domu, chłopakom- Kondzio i Andrzej, że wytrzymują za mną i wożą, dziewczynom-Elsi,Markita, Kasia, Artam, Ewa F/wymieniam w kolejności odwiedzania/ za udostępnienie pięknych ogrodów, reszcie zlotowiczów za doskonałe towarzystwo i współudział w szaleństwie zakupowym :) wspaniałe chwile, wypoczynek psychiczny i.....refleksja, że za mało się staram, daleko mi do innych i, że może warto coś przerobić think: 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): , ewa f, chester633, Zielona Ania, zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 13:15 #171754

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Ewciu, przestój w radości ogrodowania - no hasło roku!
Jak pisałam u Margo- ja zawsze łapię doła po wizycie u Ciebie i mam ochotę przeorać wszystko jak leci, bo u mnie kwiecia mało i same krzoki i krzoki. A u Ciebie jest ta różnorodność i obfitość, która mnie zawsze urzeka. Serio. Przykro mi czytać że wciąż jakieś plagi egipskie spadły, choć to chyba taki rok, kwiaty obgryzają szkodniki jakbyśmy im szwedzki stół sprezentowali i muszą się najeść na zapas., o innych już nawet nie wspominam, bo resztek mojego trawnika też nie ma, kret ryje jak opętany, dosłownie wszędzie. Dobrze, że trafiłaś wyborne towarzystwo, to zawsze dobrze człowiekowi robi.
Trzymaj się dzielnie, a przestój w radości mam nadzieję, że szybko minie i np. dalie Ci poprawią humor. Może druga połowa lata będzie przyjaźniejsza? Oby. :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 19:32 #171797

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4368
  • Otrzymane podziękowania: 8017
Jakie to szczęście, że o ogrodzie Ewy czasem wypowie się ktoś inny niż właścicielka :diabelek i jeszcze zdjęcia pokaże :diabelek . Bo oczywiście, że jest pięknie :kocham :kocham :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): , zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 19:56 #171800

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
O, zdjęcia 2smiech zawsze mogę na Was liczyć, w każdym względzie, Konrad, Andrzej :buziak życzliwi, cierpliwi, sympatyczni. Proszę jeszcze o nazwę astra z Great Dixter... :oops:
czy juz rozszyfrowaliscie nazwę rdestu u Artamki?

Marta, pięknie to u Ciebie :kocham

Lukrecjo, jakoś przeżyjemy, nie pierwszy to raz nękają nas wszelkie plagi, najważniejsze, że jakoś trwamy, głównie dzięki wsparciu innych forumowiczów :)
To juz nie masz ciekawszych tematów z Gosią? 2smiech dziękuję ci serdecznie za opinię :przytulam

Napatrzyłam się na lilie w ogrodach i napełniam koszyk nimi i tulipanami :glupek dzisiaj ogród odetchnął od upału ale to co leciało z nieba to żart jakiś think: byłam też na klamotach z M, kupiłam kilka drobnych radości, jakieś mini doniczuszki, jutro cyknę fotki
Ostatnio zmieniany: 2019/07/23 20:01 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): , piku, zanetatacz

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 20:21 #171805

  • Mała Mi
  • Mała Mi Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 107
Muszę na naukę do Kondzia jak wstawiać zdjęcia, bo walczyłam ponad godzinę z fotami i opisami..i porwał kosmos.. czdziura
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a):

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 20:29 #171806

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Kondziu, dzięki.

Aniu, właśnie wyczytałam o jeżówkach u Bylinowego Pana 2smiech zaszalałaś rozumiem, na nic zarzekanie 2smiech mam to samo :mlotek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): , a.nia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 20:36 #171808

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Ewcia powiem Ci jak mawia moja sąsiadka-Dziecko kochane :buziak Ty zmień okulary bo normalnie jakiś inny ogród opisujesz na pewno nie Swój patrząc na zdjęcie Kondzia rotfl Pięknie kwitnąco ,gęsto i na dodatek te cudne detale i ta furtka co mi się marzy a nie mam gdzie takiej wcisnąć :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): , a.nia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/23 22:13 #171815

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
A widzisz, Ewa, nie jest wcale tak, jak mówisz, są zdjęcia na dowód. A ogród przecież widziałam.
I mój M, się nad nim rozpływał a zwykle jest powściągliwy B) .
Ponoć wracaliście z Lubelszczyzny w deszczu, u Marty była ulewa a u mnie tylko pokropiło. Podlewam :podlewam .
Wzięłam się za rabatę 'wstydu' pod orzechem, gdzieś trzeba przytargane rośliny posadzić,
choć Marek złośliwie wskazuje, gdzie mam jeszcze miejsce na doniczki. :diabelek .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/24 09:25 #171846

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14603
  • Otrzymane podziękowania: 44127
Kondzio napisał:

Załącznik nie został znaleziony


A co to jest? Takie coś bym chciała mieć! Może o nasionka się uśmiechnę? wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/24 20:41 #171911

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ela, ja tam żadnej rabaty wstydu nie widziałam, rosliny bardzo piękne, ogromne kępy, floksy, róże, warzywnik, różanka z idealnymi bukszpanikami-obwódkami, czekam jeszcze na Twoja inwestycję :)
bardzo mnie ciekawi koncowy efekt :) może jakaś parapetówka bedzie 2smiech

Miłka, oczywiście, że dam Ci nasiona, to leonotis, afrykańska roslina akurat na nasz klimat :diabelek w dodaktu bardzo łatwa w hodowli :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2019/07/24 20:52 #171914

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Ewciu, kiedy siałaś Klipp dagę? Bo moja chyba nigdy nie osiagnie swoich rozmiarów... Ale może choc jednym pięterkiem zdąży zakwitnąć think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.