Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/06/29 08:24 #206493

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14613
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Ostróżki powodują, że ogród w czerwcu wygląda zjawiskowo! Piękne róże. A firletki - miodzio!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/06/29 12:29 #206517

  • agnesik12
  • agnesik12 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 296
Witaj Ewo,

Pięknie i bujnie. Modraka też posadziłam ale niestety jeszcze w tym roku nie kwitł. Kaczki przecudne!!!

A co to za trawa za szałwią??? I jakie masz z nią doświadczenia? Czy pokłada się po deszczach?




:przytulam :przytulam
Pozdrawiam,
Agnieszka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/06/29 20:53 #206563

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Ewcia noooooo wypraszam sobie ja jestem na bieżąco rotfl Różyczki i bodziszki śliczności i jeszcze ta hortensja :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/01 00:08 #206711

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8500
Jakoś nie dane nam zobaczyć Twojego ogrodu. Zawsze coś wypadnie
Może w przyszłym roku?
Ogród faktycznie bujny bardzo
Deszcze mu służą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 17:28 #208086

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Konrad ma rację, widać, że ogród jest dopracowany.
Wiem, bo widziałam naocznie, wczoraj byłyśmy w tym ogrodzie z Martą [markitą].
Ewa po mistrzowsku komponuje rabaty, na bieżąco uzupełnia sezonowe luki roślinami w donicach,
a przecież trzeba pamiętać o konieczności podlewania tych donic a jest tego multum.
Rabaty są tak gęsto obsadzone, że trudno byłoby coś tam wetknąć nie mówiąc o wchodzeniu między rośliny a Ewa potrafi, :silly: .
Ewa, dzięki za pogaduchy, za wspaniałe wrażenia dla oczu gwizdac i podniebienia cook .
Fotek, niestety, nie ma, bo aparat pojechał z Martą. :mur
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2020/07/16 19:38 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 18:24 #208092

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
No istny busz Ewciu :owady super pięknie to wygląda .Ogród taki ,jak powinien być ! a mnie wiatr połamał perukowca ,który miał 70 lat .O mało nie płakałam .Peruki mu woda nasiąkły ,a że było ich dużo to się wyłamały ,bo gałęzie przecież kruche .A ten czyściec ,to jak się nazywa ? ,poszukam :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 20:02 #208113

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Kondziu, aż tak świetnie to nie jest bo pokrzywy siegają brody polewkamax ale staram się choć dzisiaj leniwka straszna :oops: ale ileż w końcu mozna robić w ogrodzie, dzisiaj drylowanie wiśni i inne kuchenne zajecia.

Ela, bardzo się cieszę z Waszej wizyty ale czemu tak krótko, dzisiaj przeszłam po ogrodzie i myslę sobie, o to miałam pytać, o to... :mur i kicha. Ach te aparaty 2smiech albo zapomniane albo nie zabrane, spojrzałam na krzesełka, na których siedziałyście, no przecież nie pstryknęłyśmy sobie współnej fotki :mlotek
Floksy są ustawione przed wejściem, żeby nacieszyć oczy, cudne są :kocham dopiero po niedzieli wysadzę mus zaopatrzyć się w siatkę krecigl

Nowinko, wspominałyśmy Cię wczoraj stojąc przed inwersą :) to nie był czyściec, wprowadziłam Cię w błąd :oops: to szałwia okręgowa.

Jak już Ela wspomniała gościłam wczoraj Elę i Martę :przytulam było bardzo przyjemnie tylko za krótko, jak to u ogrodników temat rzeka a czasu wciąż mało, ale pierwsze koty za płoty, więćej takich wizyt poproszę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 20:52 #208126

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Ja dopiero wróciłam do domu z dzisiejszych zajęć i chyba zdjęć nie wstawię, bo znowu stgrasznie muli forum krecigl . Dużo tych zdjęć nie zrobiłam, bo nie znam Eli aparatu i pstrykałam w ciemno 2smiech . Swojego niestety zapomniałam i chyba muszę wrócić do Ewy, bo grzech nie mieć pamiątki :glupek

Jakie pokrzywy po szyję??? Dopiero byłam, łaziłyśmy po zakątkach, pod drzewami, za rabatami, nigdzie żadnych pokrzyw nie ma i nie wierzcie w te bajki ;)
Mało tego, nie ma szczawiku i nie ma ślimaków zdziwko , ani nawet śladu żerowania ślimaków. To w tym roku naprawdę osiągnięcie, bo na moim piachu zbieram co dzień kilogramy :mur
Co jest? Piękne, bogate rabaty :kocham , lata oglądania angielskich programów robią robotę ;)

Poza tym Ewa to bogini w kuchni :mniam :mniam :mniam . Ja za gotowaniem nie przepadam, ale doceniam talent kulinarny, a Ewa go ma niewątpliwie :bravo

P.S.
Przypominam się o przepisy ;)

Edit:
Zapomniałam dodać, że dostałam mega prezent od M. Ewy - prawdziwą maczetę :woohoo: . Ponoć oryginalna, brazylijska, używana do ścinania trzciny cukrowej. Ja zamierzam ścinać juki, ale nada się i do innych prac hu_rra
Ostatnio zmieniany: 2020/07/16 20:55 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 21:39 #208132

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Bardzo cieszy deklaracja powrotu, będę egzekwować obietnice. Czasem mówiono, że mam jakies dobre strony ale bogini w kuchni?! mój M padnie ze smiechu 2smiech
Stronę podesłałam Ci na maila, tak, żęby inspiracji nie brakło :buziak na sałatkę wczorajszą, tzn. wczoraj podaną 2smiech zaraz tu wpiszę.
Proszę, proszę co ucieszy kobiety, maczeta polewkamax zamiast krokodyla rozumiem 2smiech to i tak łatwiejsza wersja. Dzisaij załamywałam ręće nad ilościa szczawiku, choćby w ogórkach :mur

Sałatka dla leniwych cook
Szpinak do miski, na to upieczoną cukinię/ 20 minut w 180/ pokrojoną w kostkę, sporo żurawiny i podsmażone halloumi w plastrach. Teraz robimy tzw. winegret bo...pieczoną paprykę czerwoną skropioną oliwą / pieczemy za jednym zamachem z cukinią/ blendujemy z oliwą, sokiem z 1 cytryny, płatkami migdałów mniej więcej 5-6 dag i parmezanem, obawiałam się efektu ale świetny jest, oczywiście doprawiamy sobie wg gustu. Mieszamy ze szpinakiem, cukinia, żurawiną, halloumi-smacznego. Szybko, nietuzinkowo, baardzo smacznie, pomysłodawcą jest Agnieszka Mielczarek, ja w życiu nie wpadłabym na takie połączenia :glupek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, Elsi, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/16 22:57 #208149

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Link dostałam, bardzo dziękuję. Już obejrzałam też filmik z sałatką :mniam , ona ten vinegret jednak nazywa pesto, czyli dobrze mi się skojarzyło. Szkoda tylko, że nigdzie nie znalazłam przepisów tekstowych, bo troche nie mam czasu filmików oglądać... Ale zapisałam w ulubionych i w wolnych chwilach będe zaglądać, dzięki :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/17 08:41 #208165

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14613
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Melduję, że dalie od Ciebie ładnie kwitną. tak się zastanawiam, czy szukać dla nich nazw, czy masz je z siewu lub bazarku. Są piękne i przypominają (niektóre) stare ogródkowe niemieckie odmiany. Są świetne, bo pszczoły na nich siadają i motyle. Mam je w skrzyniach i wyglądają uroczo!
A jak dalie u Ciebie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/17 22:13 #208225

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Marta, ona nawet proporcji nie podawała, teraz juz daje na szczęście filmiki krótkie więc zawsze coś mozna podejrzeć :)

Miłka, bardzo się cieszę ale pamiętam tylko makową :nie_wiem nie wiem co jeszcze było 2smiech wstaw fotki to Ci powiem. Moje dalie? Summer classic od Ciebie jakoś licho kwitnie w tym roku, chyba za mało ją dopieszczam :mlotek Soulman rozwija pierwszy kwiat, będzie śliczna, reszta milczy. Z mojego regału dalii mam tylko 1 donicę krecigl zeżarte było wszystko krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/18 22:24 #208276

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14613
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Ewka! Ja wiem, że jeszcze "budyniowa" była.
To chyba ta makowa:

A to"budyniowa"


Tylko informacji mi trza, skąd je masz? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/19 19:43 #208337

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Makową mam z siewu, Bishops Children siałam lata temu, były z tego czerwone, ciemnoróżowe, makowe i czekoladowe. Ostatnia makową dałam w piątek Kondziowi :) Pożarta reszta, budyniowa śliczna, ze szkółki mam, miałam bo z mojej bulwy nic nie wyrosło :( hoduj ja pieczołowicie :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/20 21:46 #208401

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
A gdzie zdjęcia ?
Towarzystwo pobiegało po ogrodzie, sałatki pojadło a o nas zapomniało. wink-3
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 08:36 #208435

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4369
  • Otrzymane podziękowania: 8021
Mam chyba parę minut, to może uda się wstawić parę fotek ;). Uprzedzam, że robiłam nie swoim aparatem, właściwie to pstrykałam w ciemno, więc efekt jest jaki jest. Ale pamiątka niewątpliwa :P

























Reszta niestety wyszła prześwietlona, czego nie rozumiem, bo ja nie umiem nic przestawić w Eli aparacie :nie_wiem
Ostatnio zmieniany: 2020/07/21 08:40 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Tamaryszek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 21:44 #208508

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ale zdjęć 2smiech wiadomo Goście byli, pokazali wszystko/prawie bo chwasty w ukryciu polewkamax / Dzięki za fotki a przede wszystkim raz jeszcze za odwiedziny dziewczyny i chłopaki :buziak miałam też niezapowiedzianego Gościa Zieloną Anię z czego bardzo się cieszę.
Ale po odwiedzinach czas wracać na ziemię bo roboty w ogrodzie mnóstwo, wczoraj zaczęliśmy ciąż żywopłot, kiedys robiliśmy to w 1 dzień, potem w 2 a teraz 3 z przerwą :mur
Dzisiaj od 6 rano stanęłam do cięcia róż potworów, JLS zasługuje na to miano bezsprzecznie krecigl piekny ale zbyt wigorny jak dla mnie, razem z nim poszły inne, usypałam dwie hałdy mniej lub bardziej kolczastych gałęzi, jeszcze wszystkiego nie ogarnęłam bo idąc od rabaty do rabaty wyrywałam ostróżki i inne przekwitłe juz byliny. Odkryłam dziesiątki nowych tuneli tam gdzie kolce nie dawały wchodzić, podpierałam, plewiłam a jest co :mur te szczawiki, których podobno nie ma, kostrzewa, lebioda, pokrzywy. Jutro dalej robię, pogodę mus wykorzystać, lubię gdy pochmurno lub słonko słabo grzeje, wtedy robota leci jak po sznurku. Weszłam w głąb rabat nawet udało się zrobić kilka rzeczy, które wisiały 2 lata :patel Dzisiaj dekoracje ciut poprzestawiane a róż prawie nie widać.

Ciekawam weekendowych wrażeń dziewczyny i chłopaki. Czy dzięgle miały wzięcie? Skoro posadzone to nie za dużo 2smiech ja przygotowałam sobie juz miejsce na dzięgle.
Ostatnio zmieniany: 2020/07/21 21:47 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, a.nia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 21:44 #208510

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
Ewcia stworzyłaś prawdziwy raj na ziemi :bravo :bravo przepięknie ,kolorowo rośliny super połączone :bravo aaaaa patrząc na Twoje rabatki stwierdzam że wcale nie mam ciasno rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 21:49 #208514

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Danusiu, uwielbiam busz ale gdy trzeba go okiełznać to wściekam się polewkamax są mistrzowie w upychaniu lepsi od nas :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Danusia

W moim ogródeczku różyczka... wciąż rośnie 2020/07/21 21:53 #208517

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
O jeżu, jak cudnie . :woohoo: :bravo
Tak sobie pomyślałam, że jak ktoś powie, że nie ma miejsca na nową roślinę w swoim ogrodzie, to powinien obejrzeć zdjęcia z ogrodu Ewy. wink-3
A wszystkie dodatki, doniczki no i kaczusie to miszczostwo ;)
Dziękuję Twoim gościom za pokazanie ogrodu. :kocham
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.186 s.