Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/01/13 20:03 #145101

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Wierzcie mi, że kos nie był udany! Ale jak namaluję coś do siebie podobnego, dam znać! 2smiech

Ciąg dalszy z wyprawy:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, Pani Bestia, Margo2, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/01/14 08:20 #145153

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Dziś ładna pogoda. Ja nadal w Słońsku. Zostawiam kilka zdjęć z lecącymi ptakami. Potem napiszę co jest co.



Gęsi - w większości białoczelne





Łabędzie krzykliwe


I jedziemy w teren!
Ostatnio zmieniany: 2019/01/15 09:48 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Pani Bestia, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, basik, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/01/14 11:12 #145173

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2994
  • Otrzymane podziękowania: 5850
W kosa nie wierzę! :diabelek

Kupuję ostatnią fotkę :kocham Może dlatego, że bez tej obmierzłej szarzyzny? :unsure:
Ostatnio zmieniany: 2019/01/14 11:12 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/14 11:15 #145174

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Miło :przytulam wielkie pokłony recourse recourse recourse
Wszystkie zdjęcia warte Twojego poświęcenia vishenka ,są bajeczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/14 19:15 #145231

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20941
Miłeczko cudne fotki mnie najbardziej pierwsza z tą kłodą drewna oczarowała a obrazek śliczny ja malować nigdy nie umiałam wiecznie mi jakieś bohomazy wychodziły rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/14 20:15 #145249

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Sibi! Danusiu! Dziękuję Wam Dziewczyny! :buziak I baaardzo cieszę się, że zdjęcia Wam się podobają!

Już wróciłam, ale jestem skonana i trochę pracy mam jeszcze więc zostawiam fotki kolejne:

łabędzie krzykliwe


Gęsi białoczelne


Czpla siwa, czapla biała


Gągoły



Łabędzie krzykliwe


Myszołów


Krajobraz ujścia Warty
Ostatnio zmieniany: 2019/01/15 09:47 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, VERA, Pani Bestia, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/01/14 20:23 #145253

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko , chyba podpisy zniknęły ?
A chciałam zapytać o te egipskie (gęsi?) , dlaczego gatunek niepożądany ?

A może podpisy były w ptasim wątku? :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/01/14 20:26 #145254

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13598
Miłko zdjęcia, są ujmujące a na tym gdzie konie stoją we mgle mogę oglądać na okrągło vishenka vishenka
Ciekawe czyje, one są ,bo chyba nie dzikie. Nawet nie wiedziałam ,że takie ptaki. które pokazujesz bywają u nas. :kocham
U mnie bywają szpaki ,kosy ,gołębie a najwięcej srok i kraczących kawek nie wspomnę o mewach polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/14 21:38 #145270

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25051
Drapieżnik pierwsza klasa :woohoo: , a ostatnie zdjęcie bardzo malownicze :slonko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/15 10:06 #145303

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Wiesiu! Dziekuję! Wszystkie zdjęcia robione były w dość dużym deszczu. Te ziarno to nie z powodu wysokiego iso 2smiech To deszcz!
Ujście Warty jest mega malownicze - płaski teren poprzecinany starymi wierzbami. Niestety one powoli giną i jest konieczność nasadzania nowych. Nowe są niszczone przez wypasane krowy i wysoka wodę. Ale część się przyjęła i my mamy zamiar posadzić tej wiosny nowe drzewa, będziemy mieli swoje! I jeśli się nie przyjmą - będziemy sadzić do skutku!

Majka!
Ptaków w Polsce jest całe mnóstwo, ale zamieszkują różne środowiska. Te Tobie znane mieszkają blisko siedlisk ludzkich i też spełniają swoją rolę w środowisku.
Konie pasące się malowniczo to konie rzeźne. Ja je nazywam "spożywczymi". W naszym kraju się ich nie je, ale gdzie indzie i owszem. Ale zanim znajdą się na włoskich stołach, wiodą całkiem przyjemne życie i malowniczo się prezentują! Przy okazji jedzą zdrowo i ich mięso jest całkiem smaczne. Obiecuję potem pokazać jeszcze koniki, bo porobiłam im sporo zdjęć.

Magda!
Nie wszędzie były podpisy, bo nie miałam zbyt wiele czasu, by je podpisywać na bieżąco. Teraz uzupełniłam.
Gęsiówki egipskie nie są gatunkiem rodzimym, to uciekinierzy z hodowli, gdzie były ozdobne (nie rozumiem tego - są paskudnie brzydkie! wink-3 ). Spodobało im się na wolności i się gnieżdżą już dziko. Ale są awanturnicami i anektują terytoria, wyrzucając np z różnych miejsc nasze rodzime gęgawy.

Już jestem w domu, ale pozwolę sobie dalej ciągnąć temat wyjazdowy.
Spadł śnieg, zrobiło się malowniczo, ale jak znam życie - zaraz stopnieje i nawet zdjęć nie zdążę zrobić.

Tymczasem ciąg dalszy relacji z wyjazdu.

Łabędzie krzykliwe i gdzieniegdzie krzyzówki



Krajobraz z wierzbą w ciemnicy

Gęsiówki egipskie pływające

Czaple siwe i biała
Ostatnio zmieniany: 2019/01/15 11:35 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, inag1, Ness, magdala, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/01/15 11:44 #145316

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Biedne konie :( Ja kiedyś bardzo lubiłam koninę ale potem miłość do tych pięknych i mądrych zwierząt jednak była silniejsza. Pamiętam jak pewnego roku, jeszcze dziecięciem będąc, pojechałam na wakacje do babci a tu nie ma mojego ukochanego konika. Potem mi powiedzieli, że właśnie go jem :placz I to był ten moment.....
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/01/15 21:30 #145390

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25051
takasobie napisał:
Ujście Warty jest mega malownicze - płaski teren poprzecinany starymi wierzbami. Niestety one powoli giną i jest konieczność nasadzania nowych. Nowe są niszczone przez wypasane krowy i wysoka wodę. Ale część się przyjęła i my mamy zamiar posadzić tej wiosny nowe drzewa, będziemy mieli swoje! I jeśli się nie przyjmą - będziemy sadzić do skutku!

Świetny pomysł, wierzby przyjmują się łatwo i fajnie za jakiś czas podziwiać swoje drzewa :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/16 09:19 #145418

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Wiesiu! Iza u której mieszkamy w Słońsku prowadzi biuro turystyki przyrodniczej i działa w Towarzystwie Przyjaciół Słońska. Działa na rzecz środowiska. To ona z mężem dbają, żeby chętni do sadzenia ludzie mieli co posadzić i zapewnia materiał, czyli grube gałęzie (one się jakoś nazywają specjalnie, ale ja nie pamiętam).

Jaguś! Biedne... Takie życie! Ja zawsze podaję przykład, że często użalamy się nad sparaliżowanym królikiem, a z czystym sumieniem kupujemy schab w biedrze, nie myśląc, że ta świnka nieba nie widziała. Wszystko względne! Nie ciągnę tematu :dry: Nie jadłam nigdy koniny. Może kiedyś w dzieciństwie nieświadoma, ale moja mama nie lubiła więc nie kupowała.

Wczoraj z rana napadało śniegu, ale jak wróciłam do domu, nie było już niczego tylko chlabra. Ziarno w karmnikach mokre. Nie wreszcie będzie już zima, ... albo wiosna!
Przeczytałam u Very, ze dzielżany w odmianach kupiła w zeszłym sezonie no i wejszłam do sklepu. Jednak po obejrzeniu wycofałam się, bo naprawdę nie miałabym tego gdzie podsadzić. No chyba, że ktoś wreszcie weźmie ode mnie moje irysy, a ja tam walne dzielżany! I to chyba byłby dobry pomysł! hu_rra Jak nikt nie chce moich irysów, to ja je gdzieś przesadzę ( bo w końcu muszę) Kiedy się przesadza irysy? Że ja wcześniej na to nie wpadłam? :mur

I kilka kolejnych zdjęć. Tym razem z poniedziałku:

Woda była jeszcze wyżej. Podmokłe łąki przyciągają gęsi. Krążący bielik wzbił stado o poranku.


Wspomniane wcześniej koniki odetchneły od deszczu, ale wiatr był silny i czochrał im grzywy.


Zabytkowa czynna stacja pomp na wale przeciwpowodziowym


Po lewej od stacji pomp jest stara wodomistrzówka, gdzie mieszkamy zawsze i mieści się Biuro Turystyki Przyrodniczej "Dudek"


Granatowe chmury na horyzoncie nie wróżyły niczego dobrego. Krzyżówki pływały, gęsi fruwały.


Koniki ruszyły przez wodę w naszą stronę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Pani Bestia, inag1, chester633, Ness, Semper, nowababka ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/01/16 19:44 #145503

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20941
Miłeczko :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/17 09:12 #145570

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Dzięki Danusiu!

Zachęcona wczorajszym pomysłem i po obejrzeniu kolejnych 2 nagranych odcinków Gardener's World, zapaliłam się do zmian. Niewątpliwie pójdę w dzielżany i jeszcze dokupię kilka bylin w kąt, gdzie rosną irysy, a irysy pójdą przed dalie, gdzie zamierzam wyrównać trawnik. mam nadzieję, że będzie pasować think:

I jeszcze kilka zdjęć podam, póki mam, póki nie zanudziłam:

Ciąg dalszy koników:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, Pani Bestia, inag1, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/01/17 23:34 #145691

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25051
Dzielżany sadź koniecznie teacher , a irysy przesadza się dwa tygodnie po kwitnieniu :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/01/18 08:51 #145697

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
E! Bedę musiała wcześniej przesadzić, żeby mieć gdzie posadzić dzielżany. No chyba, że uzbroję się w cierpliwość i zrobię, jak napisałaś Wiesiu!

Dziś u nas spadł śnieg, ale jest w plusie i na pewno do popołudnia stopnieje :mur
Wczoraj miałam jechać z mężem na pływalnie, ale kompletnie nie miałam weny więc wybraliśmy się na zakupy. Oprócz nowego stroju do pływania i spodni do chodzenia na zimę, kupiłam sobie nasiona! hu_rra W Auchan już cały przecudny regał postawili i chodziłam przed nim jak pies przed kiełbasą. nie kupiłam jeszcze wszystkiego, bo nie raz będę w sklepie, ale kupiłam nasion na kiełki, szpinaki wszelakie i roszponkę. Kupiłam też nasiona miechunki. Sama se wyhoduje i będę trzymać w skrzynce.

Na dziś jeszcze z wyjazdu (może w weekend uda mi się coś sfocić, ale wiecie dobrze, że teraz nie ma co).

Stada ptaków wzbiły się zaniepokojone. Bielik cały czas krażył


Gęsi białoczelne

Czapla biała


Zabawy z obiektywem szerokokątnym


Wodomistrzówka ze stacją pomp
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/01/19 09:29 #145823

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Podam kolejną porcyjkę zdjęć ze Słońska. Można powiedzieć, że przeszła do historii. Za miesiąc mamy zamiar jechać jeszcze raz, powinno być ciekawie, bo zaczną się zlatywać kaczki. Ale to potem.
Miłego oglądania:


Czapla biała

Myszołów


Krajobraz z wierzbą - już taki był, ale bez słońca

Krajobraz z wiatrakami

Łabędź niemy

Konie po opadzie śniegu

Ciekawostka - śnieguła (zdjęcie kiepskie, bo daleko był i śnieg padał, a ona malutka)

Krajobraz (jeszcze przed śniegiem)


I z dzisiejszego poranka w ogródku:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, edulkot, Pani Bestia, inag1, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia

Ogród takisobie 2019/01/19 18:41 #145867

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25051
Widzę że i do Ciebie śnieg zawitał :) . Zdjęcie ze śniegułą w śniegu śliczne :kocham , a te z końmi też mi się bardzo podobają :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/01/20 13:39 #145942

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43982
Tak Wiesiu! Zdjęcie ze śniegułą raczej artystyczne niż przyrodnicze. Cieszę się ze wyszło chociaż tak ! 2smiech

Przypomniało mi się, że mieczyki nadal w altanie. A nie mogę wyjść do ogrodu, bo mąż w czatowni ptaki foci wink-3

Na dziś:

Z wyjazdu:









I z ogródka:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, dodad, piku, Krzysia, edulkot, zuzanna2418, Dagusia, Lukrecja, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.227 s.