Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-)

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/01/28 22:16 #102340

  • Cebulka
  • Cebulka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 140
  • Otrzymane podziękowania: 175
Przerabiałam w minionym roku dogłębnie temat racjonalnego ocieplania i niestety, żeby stary dom budowany 'jak się kiedyś budowało' ocieplić wg nowych zasad, bez mostków termicznych itp - to należało by go zburzyć i postawić od nowa, bo czasem jest to zupełnie niewykonalne 2smiech
Pozdrawiam, Ewa.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/01/31 21:29 #102657

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4810
  • Otrzymane podziękowania: 9009
Podejrzewam, że jego najbardziej hamuje ten stary dom
Boi się remontu, bo jest pogląd, że lepiej stawiać od nowa, niż brać się za remont
Ale mimo wszystko mam nadzieje, że uda Ci się osiągnąc cel
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 18:37 #102830

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Kochani, dziś wielki dzień, bo udało mi się hamulcowego skłonić do obejrzenia domu hu_rra Tylko z zewnątrz, ale dobre i to.
Na jego widok nie powiedział "nie", jak ma w zwyczaju.mówić na wszystko :diabelek więc moje szanse na odmianę losu odżyły :lol:
Po ostatniej bytności w swoim ogródku (prawie cała wioska zalana, mój ogród pływa a w nim moje paprocie) :placz wkurzyłam się strasznie!!!

Tomaszku, jak się słusznie domyślasz :diabelek jednym z ciężkich dział ma być pozytywna opinia naszego eksperta do spraw budowlanych.
Niestety, aktualnie szusuje na nartach w Karkonoszach :diabelek ale kiedyś wróci i liczę, ze powie "tak".

M. najbardziej obawia się o stan fundamentów. W tamtych czasach i na glebach lekkich mogły być zrobione byle jak, płytko i bez ław.
A ja mam ambitny plan zrobienia ze strychu poddasza użytkowego oraz wykopania piwniczki na dalie i inne skarby 2smiech

Na wszelki wypadek już robię plany ogrodnicze 2smiech
Jeśli komplet zainteresowanych osób dożyje, to za 2 tygodnie wszystko się wyjaśni! wink-3







Miłko, niebieskie kwiecie z daliami to przetacznik kłosowy. W czasie kwitnienia sympatyczna roślina, która później, niewycięta, sieje się obficie. Chcesz???
Ostatnio zmieniany: 2018/02/02 18:42 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, dorkow0, chester633, katja, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 19:13 #102837

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2709
Piękne te różowe floksy, a te dalie też różowe jakie ciekawe, nie widziałam takich wcześniej, a może to nie dalie :blink: te na drugim zdjęciu od dołu?
Ostatnio zmieniany: 2018/02/02 19:15 przez ewulab.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 19:55 #102845

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Te śmieszne kulki, Ewuniu, to dalia Franz Kafka

Swoim pytaniem przypomniałaś mi, ze miałam pochwalić się zakupami wink-3 Kilka dni temu poszłam do obi po nowe oświetlenie do kuchni, a wróciłam z 7 nowymi daliami 2smiech Przynajmniej 3 z nich to większe czy mniejsze kulki: fioletowa, żółta i pomarańczowa wink-3
Więcej grzechów nie pamiętam :diabelek




Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, VERA, dorkow0, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 20:05 #102848

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2709
No tak, zakupy kwiatowe ważna rzecz rotfl , a dalię Franz Kafka zapamiętam, bardzo ciekawa, ładna.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 20:08 #102849

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10146
  • Otrzymane podziękowania: 23487
Siberko to jesteście na dobrej drodze, będę dalej trzymać kciuki za pomyślną opinię budowlaną zwyc

Piękne kolory, energetyczne, przy takiej aurze wskazana terapia kolorami clap
Zakupy kwiatowe świetna sprawa ba nawet najważniejsza wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 20:37 #102852

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11487
  • Otrzymane podziękowania: 21517
Siberka no to trzymamy mocno kciuki żeby wszystkie decyzje były pozytywne :) cudne kolorowe widoczki i mnie też najbardziej wpadła w oko ta dalia co Ewusi :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 20:47 #102857

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4390
  • Otrzymane podziękowania: 8156
Pomponiki cudnie się komponują z floksami :kocham . W Auchan już widziałam bogatą ofertę kapersową :diabelek , może się wrócę poszukać pomponików :woohoo:
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/02 23:04 #102873

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6866
  • Otrzymane podziękowania: 15397
Siberio, szczerze mówiąc nie wyczułam z Twojego tonu, że ta sprawa ze zmianą miejsca w życiu
jest poważna :oops: Teraz widzę, że jest, życzę aby wszyscy dożyli i pozytywnie się do sprawy ustawili! clap

Widoczków nam żałujesz, a takie energetyczne są...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/03 17:18 #102915

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10098
  • Otrzymane podziękowania: 22538
Siberio -życzę pozytywnej opinii budowlańca i spełnienia marzeń.....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 16:59 #103048

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Dziękuję wszystkim za dobre słowa :buziak Oczywiście, że sprawę zakupu działki i przeniesienia części roślin do nowego ogrodu traktuję poważnie wink-3 Im bardziej mi na czymś zależy, tym bardziej z tego żartuję wink-3

Zdjęć energetycznych mam całą masę, tylko prześladuje mnie przeświadczenie, że wszystko już pokazywałam wink-3 Ale będę walczyć z tą obsesją 2smiech







Zielone zdjęcia host i paproci jakoś mi teraz nie wchodzą do wątku wink-3 Przyjdzie na nie pora bliżej lata :slonko

Natomiast meksykański klimat dalii jak najbardziej wskazany w lutym, więc mi wchodzą B)



Czyż te nie piękne??? A wszyscy tylko pomponki i pomponiki rotfl



Kocham te badyle, wiec i dokupiłam, i wysiałam trochę mieszanych nasion do 1 kuwetki :kocham
Wykiełkowały na ciepłym parapecie akurat w sobotę, kiedy byłam zalatana i nie zajrzałam do nich, więc dziś troszkę się zdziwiłam rozmiarami i jasnym kolorkiem siewek :glupek Mam nadzieję, że wspólnymi siłami odbijemy sobie ten jeden dzień za długo w cieple i ciemnościach :silly:





Tak kolorowo jest u mnie przed domem :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2018/02/04 17:03 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 17:16 #103051

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13757
  • Otrzymane podziękowania: 32770
Siberio, jestem akurat na bieżąco, jeśli chodzi o remontowanie starego domu. A nasz stary dom, drewniany, stoi na piachach i żadnych fundamentów nie miał, bo wtedy się na kamieniach węgielnych domy stawiało. Pan fachowiec od remontów przyszedł, oglądnął i podobno to żadna trudność, zrobić fundamenty i opaskę do nich. Też byliśmy zainteresowani możliwością podniesienia strychu i zrobienia poddasza mieszkalnego. Tak więc, wszystko się da :)
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 18:50 #103065

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10146
  • Otrzymane podziękowania: 23487
Siberko no ja tych zdjęć nie widziałam więc śmiało możesz podobne pokazywać bo są rzeczywiście piękne :bravo
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 19:09 #103067

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10098
  • Otrzymane podziękowania: 22538
cudowny,kolorowy busz miałaś - u mnie podobnie gęsto 2smiech
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 19:15 #103070

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11487
  • Otrzymane podziękowania: 21517
Ja z ręka na sercu mogę powiedzieć że absolutnie takich cudnych kolorowych zdjęć nie widziałam i mogę oglądać do wiosny codziennie rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 19:21 #103075

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14881
  • Otrzymane podziękowania: 45286
Nie mogę się nadziwić piękności Rebbeca's World. Moja odeszła na wieczne łąki. W tym roku zmniejszam ilość sadzonych dalii więc nie zgrzeszę jak Ty i nie kupię niczego. Raczej się zastanawiam, jakie wydać. A będzie tego trochę, z 50 szt think:
Nie wiem, czy chcę przetacznika, może tak. Chyba nawet kiedyś miałam! Ja to nawet przetacznika potrafię zmarnować 2smiech
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/04 21:02 #103125

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8461
  • Otrzymane podziękowania: 25450
Pomponiki zaczęły nęcić i mnie B) . tymczasem trzymam kciuki za powodzenie akcji vishenka
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/08 21:37 #103749

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2106
  • Otrzymane podziękowania: 6708
Pięknie i kolorowo... Dalie i hosty śliczne... I ja życzę powodzenia w zamysłach...
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/02/19 10:17 #105146

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3073
  • Otrzymane podziękowania: 6231
Na temat działki z domkiem nic pewnego jeszcze nie mogę napisać, bo, choć byliśmy na nią zdecydowani, nawet M :diabelek nad projektem pojawiły się ciemne chmury - opinia eksperta budowlanego, który doradza raczej wyburzenie domu :blink: A działki z domem do rozbiórki M. nie chce. Tylko ja nie widzę żadnych przeszkód zwyc Mimo komplikacji i tak powoli planuję sobie niezbędne tam tarasy i ich obsadzanie 2smiech

Na wszelki wypadek znalazłam działkę zastępczą, jeszcze większą, tylko bez domu, ale po roślinności domyślam się, że ziemia jest tam ciężka :silly: Za wcześnie, żeby wykonać wykop próbny, bo zima trzyma :silly: Jeśli podejrzenia się potwierdzą, odpadnie w przedbiegach, bo po wykopaniu wszystkich host i ponownym ich posadzeniu będę już wrakiem człowieka :diabelek Błędne koło :unsure:

Sezon rozpoczęłam posianiem dalii i hosty Ice Age Trail. Zakupiłam też kilka nowych dalijek, nasiona pomidora Maskotka, marchewki zapomniałam jakiej, buraka Opolskiego, a także zwykłych kosmosów hu_rra W tamtym roku ich nie znalazłam i było mi z tym źle :diabelek A mieszanka nasion kwiatów letnich, która miała zawierać kosmosy, była ich pozbawiona krecigl

W pracy poprawiam sobie humor robieniem sadzonek koleusów wink-3

Po tygodniowej przerwie w piciu kawy (spowodowanej chorobą) odkryłam, że mam niskie ciśnienie rotfl Zawsze mierzono mi je po kilku kawkach i było książkowe :lol: Poranki są ciężkie... ciężko mi wskoczyć na normalne obroty. Już nawet zaczęłam słodzić kawę krecigl

W ogrodzie bywam co 4 dni w sprawie kota. Przy okazji dokarmiam ptaki: kulami ze smalcu z czarnym słonecznikiem i mieszanką ziaren. W karmnikach zazwyczaj pożywiają się sikorki bogatki i modraszki, mazurki i dzięcioł duży :lol:

Ostatnio obejrzałam wreszcie swoje rododendrony. 16 zakwitnie, 4 nie. Ze starszych rodków pauzuje w tym roku mój Helsinek :silly: 3 pozostałe to nigdy nie kwitnąca Franceska z oczarjk :diabelek, jakiś zdechlak z bazaru, który miał być żółty a raz pokazał różowy kwiatek i jeszcze któryś, ale nie pamiętam co siedzi w tej parze rodków po prawej, Percy W. czy Flautando :oops: Po liściach wnioskuje, ze Percy, ale głowy nie dam.
Czyli nie jest źle...

W ogóle tyle roślin przeniosłam na nowe miejscówki, że sezon zapowiada się tajemniczo 2smiech bo oczywiście prawie niczego nie oznaczyłam, bo przecież zapamiętam :glupek

Na zakończenie spowiedzi - kwiatek... Dość przypadkowy, bo mam aż 2 zdjątka zapisane na pulpicie 037



Margosiu, odwrotnie, M wolałby remontować, niż budować od nowa. Stwierdził, że drugiej budowy już nie przeżyje (budowaliśmy z przygodami dom letni) polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2018/02/19 10:32 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, Elżbieta, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.183 s.