Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-)

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 07:46 #109662

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Fantastyczne wiadomości. Mnie się też działka bardzo podoba. I fajnie, że ten lasanek jest, szkoda że od wschodu, no ale przecież planujesz jakieś drzewa w innych miejscach. :mniam Jasna sprawa, że roboty będzie w huk, ale jak to dobrze zaplanujesz (a w to nawet przez chwilę bym nie zwątpiła) to pójdzie z górki.

No i co z tego, że warzywnik przed domkiem. Warzywniki mogą tez wyglądać ciekawie.
Bardzo się cieszę, no i dalej jednak trzymam kciuki za pracę blisko domku!
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 08:47 #109663

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
Jak ładnie wygląda warzywnik przez większą część roku to ja wiem, bo przedwczoraj swój oglądałam :diabelek

A główne założenie mego planowania brzmi: jakoś to będzie 2smiech

Czyli wracam do pierwotnej koncepcji ogrodu przed domem - zimozielonej i... zimożółtej :slonko ale ten odcinek będzie robiony na samym końcu :diabelek więc luzik. Można zaczynać ukorzeniać bukszpany i rododendrony 2smiech
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 11:50 #109682

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43392
Oraaany! Jak fajnie! A ile ten las kosztuje? Może bym kupiła i już Ci nikt nie wytnie? 2smiech Grzybów byśmy tam posadzili, byłoby na zupę i do jajecznicy! zwyc
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 12:42 #109688

  • mirdem
  • mirdem Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 5817
Siberko super clap clap clap ................. taki laseczek rósł u dziadków za domem i po grzybki się wyskakiwało przed śniadaniem :) :) rosły koziaki i prawdziwki :) , na łączce za laskiem pieczarki ( ale tam konie się pasły )
Pozdrawiam wiosennie przez cały rok - Mirka - :P
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 14:01 #109695

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Jak juz wszystko wiadomo, to trzymam kciuki za pracę na miejscu i za lasanek, żeby trwał :) Bo u mnie, też sąsiad nie zamierzał wcale nic budować, a lasanek wyciął w pień :( Teraz krzaki tam odrastają, ale trochę potrwa znim osiągną odpowiednie rozmiary i znów będe miała zieloną ścianę od wschodu.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 15:30 #109706

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
Dosadź dyskretnie coś interesującego polewkamax

Świat jest pełen troglodytów krecigl

Mireczko, zrobię co się da, żeby w moim nowym ogródku rosły grzyby. Miałam je w poprzednim, czyli aktualnym, więc tu będą tym bardziej :-)
I też biegałam pod brzózki po koźlaki do sosu :mniam

Muszę te wszystkie priorytety spisywać, bo potem w ferworze walki z gliną o połowie planów zapomnę :diabelek

Miłko, działka z laskiem to kiszka średnio 11 x 106 m więc taka jakby niepełnowartościowa, mało budowlana :diabelek 12, 5 ara, może po 10 zł za m2? think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 16:02 #109713

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Siberia napisał:
Dosadź dyskretnie coś interesującego polewkamax
Siberio, czy Ty myślisz, że o tym, nie pomyślałam ;) Jedna tuja już tam rośnie. wink-3 Przecież drzewa się sieją nie???
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 16:07 #109715

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1039
  • Otrzymane podziękowania: 1928
Iwonko kuj żelazo puki gorące i kup lasanek , jak dziadkowi się nie daj Boże zemrze, to będzie piąta woda po kisielu gwizdac Jak się dzieci albo wnuki dorwą do spadku to będą chcieli kokosy za tą działkę. 037
Pozdrawiam Fabiola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 17:15 #109722

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
Fabiolko, zasiałam ziarno niepokoju w głowie sponsora, może coś z niego wykiełkuje. Żeby go nie zrazić z mety, powiedziałam o "kilku" tysiącach. Na kilkanaście może się już nie zgodzić :diabelek

Efko, moja jedyna tuja też przeniosła się do nieobecnego sąsiada 2smiech Tzn. jedyna z kolumnowych, bo Globosy nie dałam rady wykopać krecigl a Danica zeszła była po którejś zimie :diabelek (ale raczej z powodu grzyba, nie mrozu).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/23 18:48 #109740

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Siberko trzymam mocno kciuki żeby sie udało i czekam na wieści :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/24 19:47 #109875

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
7 godzin w ogrodzie :woohoo: To lubię :-D Starałam się nie zmęczyć, więc najpierw głównie zajmowałam się moim skrzydlatym zwierzyńcem.
Wyjęłam z szopy budki lęgowe, wyposażyłam je w gniazdka uwite z trawy i powiesiłam na drzewach B)







Jedna z budek miała zębatego lokatora także zimą :lol:



Dotąd tylko pies asystował mi podczas pracy, od dziś miałam u boku także kota :-) Fajnie :kot





Dobrą godzinę zmarnowałam przy karmnikach, bo 3 gatunki sikorek i mazurki robiły niezły show podczas posiłku i trudno było oderwać od nich wzrok zdziwko
Oczywiście wycięłam i wyłamałam mnóstwo badyli bylin i przycięłam do końca hortensje.

Na koniec postanowiłam zagrabić trawnik. I dobrze, bo dzięki temu nie zorientowałam się, że jest już 0 stopni i bez trudu wytrwałam do zmroku wink-3
Ostatnio zmieniany: 2018/03/25 08:23 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/25 21:02 #109982

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2766
  • Otrzymane podziękowania: 7329
Przyturlałam się wreszcie do Ciebie, co prawda, podczytuję czasami na telefonie jak zawzięcie szukasz swego miejsca do życia i na wymarzony ogród, ale lubię wygodnie usiąść z kubasem herbaty przed większym ekranem i dopiero wtedy czuję, że tu jestem 2smiech .

Iwona, fajne znalazłaś to wymarzone miejsce, szkoda tylko, że tak daleko wink-3 po cichu liczyłam, że może wrócisz na ojcowiznę wink-3 . Z całego serca życzę, żeby Wam się udało załatwić wszelkie formalności i jak najszybciej tam osiąść. O przenosinach ogrodu już nawet nie wspominam, ciekawa jestem jak będzie powstawać, chętnie też bym przyjechała i Ci pomogła kopać w dotychczasowym :diabelek .

Może przy lasanku dosadź trochę drzewek po swojej stronie płotu, będzie wyglądało jakby cały był Twój, ale sama lepiej wiesz co tam chcesz mieć :kocham .

Iwona, pogoda wczoraj i dziś wreszcie jak na koniec marca przystało , aż się chciało na dwór, pogrzebać w ziemi, poszukać wiosny, ale ziemia jeszcze zamarznięta, a przed nami jeszcze jedno ochłodzenie, oby już ostatnie i czekam na zapowiadany deszcz, nawet ze śniegiem, niech zmyje pozostałości po zimie i podleje żurawki, moje bardzo tego potrzebują.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 19:09 #110067

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
No to ptaszory się ucieszą! Musze moim też zafundować takie Hiltony :woohoo:
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 19:51 #110083

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
Lukrecjo, u mnie iglaste drzewa są jeszcze za mało obfite, żeby ptaki mogły w nich zakładać gniazda, więc funduję im, a może bardziej sobie :diabelek takie domki. Miło patrzeć na początku lata, jak dwoją się i troją moje sikorki i mazurki, żeby wyżywić dziesiątki dziobów głośno wołających o pokarm :lol: Ja jestem ewidentnie nadopiekuńcza, a przynajmniej przesadnie empatyczna, bo pomagam wtedy ptasim rodzicom jak mogę: podrzucam im w okolice budek larwy chrabąszczy, dzielę się z nimi dżdżownicami, które mi się podwinęły, regularnie napełniam pojemniki z wodą. I tak sobie w symbiozie żyjemy zwyc

Krzysiu, starego ogródka tak od razu się nie będziemy pozbywać, bo rodzina musi mieć spokojne miejsce do zregenerowania zdrowia psychicznego po zakończeniu roku szkolnego :diabelek tak że będziesz miała okazję pokopać moją glinę przez kilka następnych lat.
A ja, jak ten cyborg, będę odtąd uprawiać 2 ogródki na glinie, bo do tej pory było mi za łatwo 2smiech

Twój pomysł z dosadzaniem drzew "leśnych" jak najbardziej współgra z tym co chcę tam zrobić, więc śmiało doradzaj i krytykuj :-) Co dwie głowy, to nie jedna.
Lada dzień, może po świętach, zacznę sobie plany z głowy przenosić na papier, żeby czegoś ważnego nie przeoczyć.

Pogoda może być :slonko w sobotę ogródkowałam, w niedzielę zajmowałam się psami w schronisku, później psami w kojcu TOZu, a na koniec swoim psem na długim spacerze wink-3 Dziś ledwie chodzę i pora była zająć się wreszcie mieszkaniem, bo domowe chłopstwo niby sprząta, ale tak jak przystało na chłopów pańszczyźnianych :diabelek
Po ustabilizowaniu sytuacji w domu, wybrałam się wreszcie na relaksacyjny objazd Biedronek w poszukiwaniu ciekawych obiektów do zakupienia rotfl Kupiłam 2 rodki, które już mam: Percy Wiseman i Catawbiense Grandiflorum. Miały kilka pączków, wiec grzech było nie wziąć. Na domiar złego kupiłam po dwie magnolie, stellaty i soulangeany, bo, jak kiedyś mówiłam, w ogrodzie letnim mieć ich nie musiałam, no ale w przydomowym jak najbardziej. rotfl Małe lekko rozgałęzione patysie, ale niech sobie spokojnie rosną ;-)
I na deser, na świąteczny stół, wzięłam 2 różne bluszcze.

Więcej grzechów nie pamiętam. Będę żałować jutro rano. Wieczory przeważnie mam radosne polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2018/03/26 19:54 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 19:59 #110086

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Siberko ja byłam w Biedronce w sobotę koło rodków przechodziłam ale na zadnym pączków nie było więc stanęłam przy różach ale na dwóch się skończyło i nawet M nie marudził że znów coś kupuję rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 20:02 #110088

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
Jeszcze parę lat i sami zaczną kupować 2smiech Ja dziś zaczęłam pracować nad przeprogramowaniem swego M., żeby polubił kopanie gliny :lol:
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 20:06 #110092

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
nie no aż takich postępów to już robić nie musi rotfl ale to że nie było spojrzenia co zwala z nóg to juz jest cos i nawet jak ostatnio mówiłam że wypisuję rododendrony co u mnie by dały radę bo może ze dwa bym kupiła to nie było żadnych protestów rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 20:24 #110098

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2934
  • Otrzymane podziękowania: 5607
A, widzisz, już jest zainfekowany bakcylem ogrodnictwa clap
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 20:46 #110102

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Siberko, z tym przeprogramowaniem chyba nie musisz się za bardzo męczyć, w końcu - jeżeli dobrze zrozumiałam -
ostatnie słowo, że ta, a nie inna należało do M , więc w razie czego nie będzie mu wypadało narzekać. 2smiech
Też kupiłam Percy Wisemana. :jupi
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/03/26 21:02 #110106

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Och, też by mi się przydało przeprogramowanie mojego M think: . Ciągle jeszcze uprawiam dwa ogrody na glinie B)
Mówisz że w Biedronkach mają magnolie gwiaździste :woohoo: , oj to muszę popędzić jutro :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.179 s.