Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-)

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 19:12 #136642

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Och jak lubię widok tylu host naraz!! Piękna kolekcja. clap
Część swoich host w doniczkach miałam zeszłej zimy 'na wierzchu'.. no ale co to była za zima..
Te od Ciebie fajnie rosną.. Czekam na kolejny bazarek.. :tup :tup
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 20:14 #136663

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Czesterku, mam jeszcze jedną misję do spełnienia na tej mojej wiosce, a potem egoistycznie zajmę się swoimi sprawami :diabelek No, niestety, kilku ludzi tak spieprzyło ten mój kawałek świata, że patrzeć się na to nie da. Podłym ludziom ta niesprawiedliwość się podoba, bo mogą się wywyższać nad nowymi sąsiadami, ale ja ani nie gustuję w dręczeniu innych, ani nie zamierzam tego tolerować teacher
Trochę enigmatycznie to brzmi, ale może kiedyś wyjaśnię o co chodziło :diabelek

Zuziu, a to jeszcze nie wszystkie dalie rotfl Miałam też sporo własnych z siewu i podziwianie ich przez cały sezon dało mi wiele radości. Bo dalie nawet w nazwie mają zmienność :kocham

Gabrielu, jakieś resztki optymizmu gdzieś tam się kołaczą w głowie. Oby wystarczyło go do nowego sezonu.
Glinę doceniam, ale bardziej na górce niż w dołku wink-3 A ja przecież w dołku ogródkuję krecigl

Miłko, z przyjemnością oddam Ci dalie, o których marzysz :-) Mam też kilka odmian odłożonych dla osób, którym je kiedyś obiecałam. Bo ja pamiętliwa jestem, tylko leniwa :diabelek

Polu, reszta roślin też poradziła sobie nieźle. Najlepiej oczywiście niezawodne hosty, które z kolei tak się rozszalały, ze zagłuszyły paprocie :silly:

Już mężowi powiedziałam, że jeśli nie znajdziemy nowego ogrodu, to ja zakładam dużą miejscówkę na paprocie na środku jego trawnika rotfl A koszykówka idzie won, bo już nikt się tą zabawką nie bawi. Moczą się całymi dniami w jeziorze... gwizdac

Nelu, z bazarkiem nie dałam rady, chociaż miałam ambitny plan upłynnienia sporej ilości host i nawet podzieliłam je już wiosną do doniczek. W szkole tak nam dają do wiwatu, że poległam na wszystkich frontach :mur























Ostatnio zmieniany: 2018/11/04 20:16 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, zuzanna2418, chester633, Elżbieta, krzysztof.k, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 20:19 #136665

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6728
  • Otrzymane podziękowania: 14726
Siberio, hosty aż się śmieją więc na 'tym froncie' - pełen sukces..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 20:27 #136668

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Bo to fotki czerwcowo - lipcowe :-) Potem dostały trochę poparzeń, ale tylko te na wybitnie słonecznych stanowiskach. Większość do końca była piękna.



















W tym roku po raz pierwszy znalazłam u siebie 2 wielkie ślimaki bezmuszlowe :placz Przeraziło mnie to niewymownie. Potem wszystko urosło ponad miarę i nie miałam czasu na pielenie, wiec wolę sobie nie wyobrażać, ile jeszcze tego tałatajstwa mogło się uchować. Marzę o mroźnej zimie!!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, takasobie, edulkot, Pani Bestia, chester633, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 20:34 #136673

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13906
No własnie u mnie na wsi nigdy tych ślimaków nie było.. a już drugi rok są. Boje się pomyśleć, że sami je mogliśmy zawlec.
Taras fajny i taki ...zaciszny, przytulny. No, nie wiem czy znajduję odpowiedni przymiotnik :D
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/04 20:38 #136674

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
Oprócz roślin uwielbiam oglądać Twoje zbiory wszelakie :woohoo: . Życzę sukcesu w odnalezieniu miejsca na Ziemi i dużo miejsca nie tylko na hosty :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/05 20:55 #136801

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Siberko no powiem Ci że troszkę się zapojemnikowałaś 2smiech ale host bajeczne :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/10 10:26 #137236

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3087
Iwona ja też na swojej wsi jestem ,,obcy'' a to już prawie 9 lat B) , jakiś ,,gupi'' dom wybudował, psów na łańcuchu nie trzyma i luzem biegają po ,,podwórku'' :glupek i na dodatek jak to jeden ,,burek'' powiedział ...,,co pan tu las sadzi ,a ja że to nie las tylko ligustr''..... zdziwko :diabelek polewkamax ale miał minę ...bezcenna.... polewkamax polewkamax polewkamax
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/10 18:22 #137282

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Siberko hosty pokazowe, ani jednej dziurki, zdziwko a do tego liście już opadły, a one dalej piękne. :kocham
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/10 19:21 #137288

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16464
Siberko, nie żałuj niekupionej działki. Widocznie nie była dla Ciebie. Ja w zeszłym roku miałam kupić z M mieszkanie. Podpisaliśmy umowę, daliśmy zadatek i... okazało się, że jest problem z lokatorami gwizdac. Wycofaliśmy się z zakupu tracąc przyznaną dopłatę rządową krecigl. Musieliśmy czekać cały rok na kolejną możliwość. I powiem Ci, że było warto :woohoo:. Mieszkanie, które kupiliśmy jest o niebo lepsze od tego, którego zakupu nie udało się sfinalizować :lol:. Bardzo się cieszę, że poprzednia transakcja nie doszła do skutku :P.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/10 21:11 #137308

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Hosty przepiękne :woohoo: Będę musiał dokupić gwizdac Po opadłych liściach wnioskuję, że to aktualne zdjęcia zdziwko Moje już dawno suche. Ślimaki bez skorup mam odkąd pamiętam, ale jakiś nieszkodliwy gatunek. Wcale się nie namnożyły i nie widać szkód.
Sąsiadów tez mam różnych, ale dopóki nic nie niszczą nie przejmuję się nimi. :nie_wiem
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/11 12:39 #137368

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Nie, nie, nie, Gabrielu... To tylko jedna z moich brzóz wcześniej niż inne straciła liście. W październiku było kilka nocy około zera, więc aktualne hosty nie nadają się do pokazywania rotfl Daliom wtedy te temperatury nie zaszkodziły, ale hosty ostatecznie poddały się jesieni. To nie ich pora.
Teraz pokazowo wyglądają rododendrony, które znowuż po zimie mogą być niewyględne polewkamax I tak się toczy koło czasu...

Pomysł większego zahostowania ogrodu popieram :-)

Edytko, podoba mi się teoria znaków od losu. Wczoraj, jadąc do pracy, przerzucałam kanały radiowe w poszukiwaniu czegoś przyjemnego dla ucha i na suwalskim Radiu5 trafiłam na 4 słowa reklamy "do Lidla, do Lidla" 2smiech Postanowiłam sprawdzić co też przeznaczenie ma mi do zaoferowania think: Obawiałam się, że może cebule tulipanów i już nawet wymyśliłam, że mam dla nich miejsce przy nowym żywopłocie ze świerków serbskich. Okazało się jednak, że czekają tam na mnie karmniki dla ptaków, których bezskutecznie szukałam w ubiegłym roku zdziwko Wzięłam 3, bo moje ubiegłoroczne zakupy - buble nadają się tylko do wyrzucenia.
Tak więc wierzę, że będzie co ma być teacher

Elu, rzeczywiście, hosty czują się u mnie jak w raju. Jeszcze 2-3 lata i przybędzie nam kilkanaście metrów brakującego im cienia. Drzewa poczatkowo rosną powoli, ale jak już złapią wiatr w żagle (czyt. porządnie się ukorzenią) to nic nie będzie psuło urody host. O ile oczywiście te podłe ślimaki nie rozmnożą się u mnie :unsure:

Czesterku, moja wieś jest typowo letniskowa (stara jej część, ta rolnicza, jest w bezpiecznej odległości), więc tu niby wszyscy nowi, ale wiesz, co łyżka dziegciu beczce miodu może zrobić...
Odseparowałam się i jest spokój :-)

Danusiu, no fakt, zapojemnikowałam się, ale na szczęście udało się połączyć zbieractwo host i naczyń i tym sposobem zbiory zajmują o połowę mniej miejsca :jupi Trzeba się jakoś pocieszać zwyc

Pikutku, mam słabość do rustykaliów, lubię oglądać je u kogoś, a najbardziej u siebie :kocham No i mam potrzebę ratowania staroci przed zagładą. Tym sposobem końcówkę życia prawdopodobnie będę spędzać w namiocie rotfl

Zuziu, w kwestii ślimaków nie pozostaje nam nic innego jak czekać na porządną wschodnią kontynentalną zimę.
Skoro dotąd bezmuszlowców u nas naturalnie nie było, to znaczy, że zasadniczo warunki im nie sprzyjają. Jest nadzieja, tak myślę!



Ostatnio zmieniany: 2018/11/11 15:40 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, dorkow0, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/14 21:14 #137760

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Koniecznie wiosną musisz założyć wątek sprzedażowy.
Ja bardzo chętnie zakupię jakoweś Twoje dzieci.
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/24 19:16 #138737

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Siberio :witaj
Kiedy ostatnio tu byłam, to akurat "na tapecie" był zakup działki , a jednak lasanek przeszedł bokiem...
Też uważam , że dobrze zrobiliście , ziemi i działek jest dużo, na pewno coś dobrego wybierzesz .

Jak dla mnie , sto razy gorszy jest właśnie taki huk szybkiej drogi , niż tramwaj pod oknami w centrum miasta.
Niektórzy niestety nie mają wyboru , ale Ty jeszcze masz , to po co się w to ładować , a potem żałować...

Na zdjęciu widziałam innego pieska niż łaciata sunia , masz dwa ? :P
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/24 19:35 #138739

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Madziu, działek jest dużo, ale większość to łyse pola lub łąki :blink: Oczywiście znów coś znalazłam polewkamax
Działka przepiękna, siedliskowa, z domem... raczej do rozbiórki, więc M. nieskory do kupowania :diabelek
Prawie pod lasem, na górce - widok zarąbisty :kocham

Od maja miałam u siebie 3 sunie z jednego miotu na domu tymczasowym. Miały ok. 9-10 miesięcy. Dwie szybko znalazły dom, jeden diabełek :kocham został ze mną do połowy września. Straciłam prawie wszystkie buty, 3 piloty do tv, mnóstwo książek, jasiek, fotel, i 1000 innych gadżetów rotfl na dodatek dewastowała trawnik i rabaty lepiej niż stado kretów :lol: Ale zyskałam o 3 miesiące dłuższy pobyt w ogrodzie, bo zamieszkałam z bąblami w wiejskim domu już w maju. Zwiększyło się też moje doświadczenie życiowe 2smiech
We wrześniu, będąc u jednej z siostrzyczek mojego diabełka, w ramach żartu zapytałam, czy nie potrzebują takiego wyjątkowego psa 2smiech a oni ją wzięli :woohoo:

Margosiu, jeśli nie będę się przeprowadzać z ogrodem 2smiech pewnie trzeba będzie troszkę hostasków upłynnić :-D Dam znać!!!

Chciałam wstawić jakieś zdjęcia, ale muszę najpierw przestudiować swój wątek, bo nie wiem co już pokazywałam krecigl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, magdala, zanetatacz, Danusia, ewacz

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/11/30 22:14 #139369

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Dom do rozbiórki nie taki straszny, lepiej rozebrać i stawiać nowy niż remontować...
Widzę że nie tylko ja mam bałagan w zdjęciach 2smiech Pewnie wstawiam dwa razy, na szczęście nikt nie protestuje :silly: Więc też wstawiaj śmiało :)
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/12/01 17:10 #139432

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Przejrzałam wczoraj całe zasoby zdjęciowe... i doszłam do wniosku, że nie mogę już na te fotki patrzeć rotfl Jeśli minie mi to obrzydzenie, może jeszcze coś z nich kiedyś wybiorę :silly: Teraz nie mogę!!!

Ale obiecałam, to coś tam dziś w ogrodzie popstrykałam :lol: Pogoda była u mnie taka rotfl



Turzyce świeciły odbitym światłem jak jupitery :woohoo: Mam ich w tym miejscu 5, ale bałagan na rabacie odbierał chęć focenia całości :diabelek



Byłam tak zmarznięta, że ręce nie dawały rady robić tego co wymyśliła głowa. Raz nawet rozszczepiłam światło :silly:



Współczułam Zuzi z powodu pleneru fotograficznego w takich warunkach. Cała nadzieja, ze może w Polsce centralnej już było mniej rześko B)

Nakarmiłam sikorki, nakarmiłam moje dwa koty ciepłym posiłkiem. Jeden nawet pięknie zapozował :kocham



Ostatnio zmieniany: 2018/12/01 17:11 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, mirdem, piku, edulkot, zuzanna2418, Elżbieta

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/12/01 17:26 #139438

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68936
Sibi, współczuję takich temperatur, bo mnie rozwalają...Mam nadzieję, ze leżałaś w dmuchanym baseniku i popijałaś drinka z palemką? 2smiech

I co z tą działeczką i domkiem do rozbiórki? Dyskusje trwają?
Temat został zablokowany.

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/12/01 17:40 #139442

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Dyskusja wciąż trwa 2smiech ale mój interlokutor wielce przeciwny zakupowi. Powoli tracę nadzieję. Jedyną pociechą jest to, że nie będę miała do wypielenia, co jest przecież niemożliwe, 40 arów podagrycznika 2smiech

Dziś znów tam byłam, ale tym razem nie patrzyłam na zimozielone dywany, a podziwiałam panoramy, bo widoczność była zarąbista :woohoo:





Niedługo będę turystką znaną we wszystkich podsuwalskich wsiach 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2018/12/01 17:43 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia

Naturalnie, rustykalnie u Siberii :-) 2018/12/01 17:44 #139443

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68936
Jak jest podagrycznik, to daj sobie na wstrzymanie. :woohoo: Latami nic nie posadzisz, tylko będziesz w kółko przekopywać i wyciągać kłącza. :mur
Szukaj dalej. :silly:
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.