Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród w cieniu brzóz

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 20:05 #11594

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Halinko, dzięki za poparcie eksmisji jałowców.
Przyznam, że tylko niektóre odmiany w mojej opinii starzeją się ładnie.
Większość - zarówno płożących, jak i kolumnowych - wyraźnie traci na urodzie z biegiem lat.
Swoje próbowałam jakoś ratować: kolumnowym podcięłam marne gałązki od dołu, z kilku sztuk krzewiastych powstało coś na kształt bonsai, płożące staram się odmładzać, ale dla niektórych z nich nie ma przyszłości.
Cieszę się bardzo, że się ich pozbyłam.
Halinko, zachęciłaś mnie - pisząc, jak rozumiem, o nowej, największej rabacie, która powstała wiosną - do pokazania zmian na przestrzeni zaledwie dwóch miesięcy.
Dokładnie 7 maja, zaczęło się darcie darni i pierwsze sadzenie ;-)

Tak to wygląda, zaczynając od stanu zero, czyli braku rzeczonej rabaty:

















...i stan na teraz:

















W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, halszka, edulkot, Gosia1704, dobra nuta, eda_s

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 20:13 #11598

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2664
  • Otrzymane podziękowania: 7067
halszka napisał:
Agnieszko, w pełni popieram pogrom jałowców. No nie są ładne, no. Zmiany bardzo obiecujące flower . Jak ja Ci zazdroszczę, że możesz takie rewolucje przeprowadzać (a z drugiej strony i tak ledwie wyrabiam z tymi moimi kilkoma metrami na krzyż krecigl ). Zazdrość ma wszelako jest jak najbardziej pozytywna, bo już się cieszę na widoki tych miejsc in spe (choć już jest pięknie).
Miałam Ci jeszcze napisać (to piszę) ) że na tych zdjęciach (chyba) z poprzedniej strony nowa rabata wygląda, jakby
była tam od zawsze. Ona po prostu musiała tam się znaleźć :woohoo:
Zgadzam się co do słowa :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): aguniada


--=reklama=--

 

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 20:35 #11617

  • IwOnaG
  • IwOnaG Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 193
  • Otrzymane podziękowania: 315
Cześć Agnieszka, ale zaszalałaś z zakupami roślinnymi :woohoo: , pozazdrościłam i trzasnęłam sobie parę traw hu_rra , a co rotfl . Twój ogród prezentuje się uroczo, ale to już wiesz, a nowa rabata .... masz jakąś nową rabatę :nie_wiem ? Tę na środku, co zawsze tam była? ;) Pozdrawiam Aguś, dziś wielka uczta sportowa, fajnie :football
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 20:41 #11623

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5012
  • Otrzymane podziękowania: 9622
Aga, Ty jak zwykle szalejesz.
Znowu zmiany :woohoo:
Pewnie zapomniałaś zapytać się o molinię? :oops:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 20:56 #11632

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Gosiu, nie zapomniałam...
Wg naszej rozmowy, molinia, która u mnie rośnie, to Transparent.
Mam nadzieję, że gdzieś znajdziesz, bo tam nie było...
Nie szaleję, grzeczna jestem :)

Iwonko, ta rabata stosunkowo szybko się w całość wpasowała.
Sama jestem zdziwiona, jaka różnica w wielkości nasadzeń jest w tym krótkim czasie.
Dziękuję, cieszę się, że się podoba!
Zakupy na pewno opiszesz u siebie - zajrzę :)
Ale dopiero po finale EURO :D

Elu, miło mi, dziękuję pięknie!
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Ostatnio zmieniany: 2016/07/10 20:57 przez aguniada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 21:13 #11643

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2480
  • Otrzymane podziękowania: 3631
Aguś, rosliny ruszyły zdrowo i wpasowały sie w resztę nasadzeń, dogodziłaś im ale sobie chyba nie bo znów coś dokupujesz.... :) Patrzę na te prześwity światła i żałuję, że u mnie patelnia.....po tylu latach :mlotek
Gosia, przecież molinia Transparent była w szkółkach podczas zlotu.....dziewczyny brały, zagapiłaś się.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 21:29 #11655

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Jakoś tam się to wszystko wpasowało, Ewa :)
Widać, jak niewiele roślinom potrzeba - trochę troski, wody i już. Nie nawoziłam tych nowych nasadzeń, ale zasilę je jesienią.
Co do molinii, to ja mam jeszcze podejrzenia w kierunku 'Sky Racer' i 'Windspiel'.
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 22:15 #11692

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
Poczytałam, pooglądałam, popodziwiałam Twoją walkę ze starymi krzakami, trochę pozazdrościłam że sama jestem w czdziura

Aguś robi Ci się powoli piękny zagajnik, choćby jakieś arboretum :bravo
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/10 23:51 #11746

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 985
Nie mam już siły nic pisać, więc tylko pomacham :heart lecę zerknąć na arboretum i pora spać :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 08:41 #11777

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Dzieńdoberek :)
O wakacjach to tylko mogę pomarzyć. Przyjazd syna zdezorganizował mi moje dni na maxa :silly: ale wracam pomalutku do rzeczywistości. Za 3 tyg. przyjazd męża i będzie powtórka z rozrywki czyli komputer pójdzie w odstawkę.
Tak przyglądam się nowej rabacie i nie wierzę,że ona jest nowa zdziwko Bardzo, ale to bardzo pięknie się wkomponowała, Aga - ukłony za ciężką pracę :bravo
Trawy moje jeszcze żyją a nawet rosną to można je na razie zaliczyć do konkretów. Zobaczymy co będzie dalej rotfl na pewno tym ogoniastym smakują ...
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 09:53 #11794

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7638
  • Otrzymane podziękowania: 17026
Pięknie prezentują się te ostnice :kocham . Moje wyginęły po zimie i niestety nie miałam żadnych siewek :( . Z czego planujesz zrobić to przejście między rabatami? Czy będzie tam trawka, czy masz jakąś inną koncepcję?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 20:46 #12014

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Dzieńdobrywieczór :zielony (Siberko, brakuje mi emotikony machania łapką :zielony )

Straszliwy marazm mnie dzisiaj dopadł, przypuszczam, że spowodowany nadchodzącą zmianą pogody.
Chodzę rozdrażniona i zdążyłam się już kilka razy złapać za włosy z powróconym na domowe łono M. (chyba się przyzwyczaiłam do wolności przez te kilka dni rotfl )

Na ogrodzie chwilowo mokro po pięciominutowym deszczu, ale też spadło trochę pożółkłych liści brzozowych i nawet przez chwilę się zastanawiałam, czy to już sierpień za pasem?
No nie, bynajmniej! Fajnie się robi - tak obiektywnie oceniając - ponieważ jeżówki rozkwitają kępa po kępie, floksy, rudbekie, werbeny i monardy pięknie dają czadu, nie wspominając o urodzie traw i rozwijających się hortensji bukietowych. Tylko ja w jakimś rozkroku, nie wiedzieć czemu. To musi być ta pogoda, jak nic.

Edyta, co masz na myśli, pisząc o przejściu między rabatami?
Masz na myśli tę przestrzeń między oczkiem wodnym a nową rabatą?
Zostanie tak, jak jest. Pierwotnie miały być plastry granitu, ale zrezygnowałam... chyba tak jest ok.
Ostnice wyglądają wspaniale - to jedne z moich ulubionych traw, są takie efektowne!

Aniu, dzieńdoberek :)
Czytałam gdzieś, że powaliła Cię temperatura... zdrowiej! Może za szybko żyłaś ostatnio i stres osłabił organizm?
Dbaj o siebie...
Rabata jest nowa, i to bardzo :) zaledwie dwa miesiące jej stuknęły - to tyle, co nic!
Miło, że się podoba ta przestrzeń... ja już nie pamiętam, jak było przedtem! ;-)
O trawach pisz, pisz więcej...

Lucynko, ja wczoraj tak posiedziałam, że gdy dziś mi zadzwonił budzik, kompletnie nie wiedziałam co się dzieje, ani gdzie jestem!

Majutek, do poziomu arboretum nie mam szans dojść - nie z tym areałem, nie z tą wiedzą, i wogle ;-)
Przyznaję jednak, że zrobił się miły zagajnik. Ta gęstwina z jednej strony mnie przeraża, z drugiej powoduje uczucie zadowolenia.
Na wczorajszej wycieczce byłam zupełnie sama, jako ta słomiana wdowa! Dziś już się skończył ten stan... ciekawe, czy się kiedyś powtórzy - takie kilka dni w samotności dobrze człowiekowi robi :)

Dziś tylko kilka portretów. Wszystko leży, a ja podążam w kierunku mysiej dziury... czdziura





EDIT: Boszsz, nawet ujęcia dwa takie same zrobiłam... wena leży :(









W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 20:52 przez aguniada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, agaa, edulkot, VERA, Szmaterlok, Elżbieta

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 21:20 #12039

  • Szmaterlok
  • Szmaterlok Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 169
  • Otrzymane podziękowania: 98
A propos wolności i starcia z M - jak już wiesz jestem córką marynarza:) Kiedyś, kiedy jeszcze byłam dzieckiem, powiedziałam mamie, że ja to nie chciałabym mieć takiego męża, którego ciągle nie ma (ironia losu, co?), a moja mama na to: Dziecko, nie wiesz o czym mówisz:D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 21:28 #12044

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Oj, ironia losu ;-)
A propos, mama mi kiedyś pokazywała osobne sypialnie u pewnych Amerykanów... sypialnia pani, w romantycznym stylu, z uroczymi misiami opartymi o stertę poduch na łóżku Queen, oraz surową sypialnię pana, w wystroju B&W, z łóżkiem King.. była także sypialnia wspólna, taka, jak być powinna... Nie rozumiałam, a teraz czasem się śmiejemy z Darkiem, że niedługo może przyjść ten czas ;-)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 21:39 #12051

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1835
Agunia czy wiesz, że pod wpływem Twoich pięknych dzielżanowych fotek byłam nabyłam dwie dorodne kępki :) Zresztą w ogóle zaszalałam zakupowo i chodziłam dziś całe popołudnie klnąc w żywe kamienie na własną głupotę. Nie zabierałam się nawet za sadzenie bo upały koszmarne ale jak tylko się ochłodzi muszę ruszyć z tym doniczkowiskiem.
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/11 21:46 #12054

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Dorotko, dobrze zrobiłaś :przytulam
Ja wczoraj zakupiłam kolejne - żółte i czerwone :)
Obiecałam Pikutkowi wprowadzenie oranzu, więc plan realizuję.
Wszystko zmiescisz, spokojna głowa :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Ostatnio zmieniany: 2016/07/11 21:46 przez aguniada.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/12 07:44 #12131

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1835
Dobry, jak tam w Wa-wie? U nas słoneczko i temperatura już dają popalić, ciężko będzie dotrwać do popołudnia :(
Dzielżany mnie zachwyciły ale jakoś nie mogłam się zdecydować w zeszłym sezonie a teraz uległam. Pójdą chyba w trawy, mam nadzieje, ze przetrwają w tamtym miejscu, trochę suchawo ale zagonie tam młodego do kopania dołu, podrzucę im trochę trzymającego wodę podłoża i powinno być ok.
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/12 08:03 #12132

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 1628
Dzień dobry :)

Tu bez słońca na razie, ale ochłodzenie nie przyszło.
Parno jest i bez wody ani rusz.
Dorota, moje dzielzany tez pójdą do traw i do bukszpanow...
Powinno być ok. Powinny mieć wilgoć w stopach, także niech mlody działa :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/12 08:38 #12142

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8494
  • Otrzymane podziękowania: 25586
Określenie artyzmu chodzącego w pikuty całkiem mi się spodobało :silly: . A pogrom jałowców popieram i ja. Właśnie zaczęłam u siebie ostre przerzedzenia :lol: a to na skutek nowych irysków na które na gwałt potrzebne było miejsce :silly: i iryskom i jałowcom wyszło to na dobre :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród w cieniu brzóz 2016/07/12 08:46 #12145

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5012
  • Otrzymane podziękowania: 9622
Aga dzięki, na pewno gdzieś je dostanę
Też zamierzam posadzić przy trawach dzielżany.
Na razie przystopowałam z zakupami.
Patrząc na Twoje ostnice pojawia się w oku łezka.
Szkoda, że moje padły. Całe szczęście, że mam masę siewek, ale one dopiero w przyszłym roku będą do pokazywania, o ile zime przetrwają

Ewciu, może i była ta molinia, ale nie znałam nazwy tej, którą ma Aga. Widziałam na zywo u Agi i jestem w niej zakochana. Niesamowicie wysokie kwiatostany, a jednocześnie niewielka kępa. O to mi chodzi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.