Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Hania SantaFe? Czemu nie?

W Hanutkowie 2016/09/26 20:59 #26200

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Piksel szaleje i socjalizuje się z resztą zwierzyńca, a ja pstrykam fotki ;)

Kilka zakupów, które czekają na posadzenie, a w tym wspomniane wcześniej klony
Acer rubrum 'Green Pillar'


Acer palmatum 'Deshojo'


Acer japonicum 'Autumn Moon'


Cercis canadensis 'Little Woody'
Ostatnio zmieniany: 2016/09/26 21:19 przez rispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, affa, zanetatacz

W Hanutkowie 2016/09/26 21:25 #26207

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Jaki ten Piksel słodki :kocham i imię jakie fajne!
Czy to efekt zdjęcia, czy on na różne tęczówki :woohoo: ? Bo że w jednej źrenicy flesz błysnął, to sie domyślam wink-3

Przebarwiony klon faktycznie wymiata!! Wygląda na młodziutki egzemplarz, może jeszcze nie wie, że ma być kolumnowy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W Hanutkowie 2016/09/27 08:09 #26242

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Paweł, dzień dobry :witaj
Raz jeszcze dziękuję za miłe spotkanie w Daglezji = Twój wypełniony po sufit bagażnik i wnętrze auta do dziś wywołują uśmiech :)
Klony zaczynają powoli swoje jesienne szaleństwo kolorów, czekamy nań cały rok, nieprawdaż?
Ale, ale... ten Little Woody bardzo mnie zaciekawił! Te blisko siebie ułożone listki i zdaje się, dość miniaturowy pokrój, dają mi do myślenia - może gdzieś zmieściłabym takie cudeńko!
Muszę pomyśleć.
Ogólne widoki ogrodu boskie!
A Pixel... chyba skradł Wasze serca całkowicie :heart
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 10:10 #26260

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Moniko - kociak rodowodowy, więc imię musiało być na "P" tak jak cały miot. Pierwotnie nazywał się ... Puszek :oops: Gdy tylko do nas trafił od razu zmieniliśmy mu imię i został Pikselkiem :) Powoli dociera się z resztą kotów, ale cały czas musimy mieć na oku towarzystwo, bo starsze kotki mają już po 5 lat i znają swoje prawa. Teraz pojawił się młokos i rozpycha się w ich dotąd ustatkowanym świecie :diabelek Póki co wygląda na to, że wzięliśmy kota z ADHD polewkamax Lata jak wściekły od jednego kąta do drugiego. A oczy ma lekko błękitne :)
Klon wygląda mi na zeszłoroczne szczepienie i może faktycznie jeszcze nikt go nie poinformował, że ma rosnąć kolumnowo :diabelek

Agnieszko - witaj :witaj Ryki robią się powoli drugą Krzywaczką :) Kolejne spotkania ogrodników są coraz bardziej okazałe i cieszy mnie niezmiernie, że można spotkać się twarzą w twarz, bo jak już wcześniej wspominaliśmy z Moniką - inaczej pisze się z osobą, którą miało się okazję poznać osobiście. Cieszę się, że ten etap mamy już za sobą :)
Bagażnik potrafi być znacznie bardziej wypełniony :diabelek Zwykle pakuję jednak iglaki i ich układanie mam już opanowane. Rekord to 3 warstwy doniczek :diabelek Do dziś jeszcze wszystkiego nie posadziłem i ... jakoś mi się nie chce. Dopadło mnie jesienne lenistwo...
Judaszowca znalazłem w Pisarzowicach w szkółce p. Antoniego Pudełko. Miał tam masę fajnych roślin i ceny nawet przystępne, więc można było trochę się pozastanawiać :)
A Piksel? No faktycznie :) Tak to bywa z najmłodszym dzieckiem w rodzinie polewkamax

Dawno iglaków nie było :)

Picea abies 'Wichtel' - jeden z najmniejszych świerków :)


Pinus mugo 'Marlis' - wpadła mi w oko w Końskowoli :)
Ostatnio zmieniany: 2016/09/27 10:11 przez rispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, aguniada, edulkot, zanetatacz

W Hanutkowie 2016/09/27 12:04 #26287

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6686
  • Otrzymane podziękowania: 14525
Witam Pawle,
do tej pory tylko cichutko podglądałam Wasze włości - teraz się ujawniam i mam
nadzieję wiele skorzystać z Twojej wiedzy ogrodniczej. Maleństwa na kiju to od jakiegoś
czasu moja miłość niespełniona. Trzeba chyba lat doświadczeń z dużymi okazami aby takie
'zmniejszone' móc hodować. Gdybyś tak mógł natchnąć mnie jakąś nadzieją... Tęsknie zaglądam
do Twojego sklepiku, ale myślę, że najpierw muszę posiąść podstawową wiedzę... :grabie
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 14:51 #26300

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Witaj Nelu w Hanutkowie :witaj
Zapewniam Cię, że z takimi maleństwami nie ma większego zachodu. Jest co prawda kilka kłopotliwych odmian, ale tak masz z każdym gatunkiem roślin jakie sadzisz w ogrodzie :) Te supermaluchy może tylko częściej trzeba profilaktycznie pryskać na grzyby, ale też bez przesady. Ja to robię może ze dwa-trzy razy w roku, no i oczywiście interwencyjnie jak zauważę, że coś mi moje igły żre :mlotek
Do tego jesienią wytrzepać martwe igły i wszystko. Najwięcej czasu schodzi na ich fotografowanie i podziwianie hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

W Hanutkowie 2016/09/27 15:27 #26302

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31825
Hej Pawle, klony zachwycają swoim kolorem, wszak wiadomo, że każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :heart :heart :heart
Rozchodniki na rabacie pokazowej skradły moje serce całkiem i zupełnie i już wiem, że muszę mieć szpaler rozchodnikowy w moim ogrodzie. Tylko znów dylemat, czy pomieszać w tle trawy, czy same rochodniki... za często jednak zaglądam na forum, bo mi się lista powiększa i dylematów coraz więcej :)
Co do rozchodników w glinie, to u mnie są właśnie w takowej, co ja w upał tylko kilofem. Rosną sztywno i mają się dobrze bez podlewania :)

Pixelek cudowny :heart , ja kociara jestem i każdy taki maluch rozpływa miód po moim sercu :)
Ostatnio zmieniany: 2016/09/27 15:28 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 17:15 #26306

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6686
  • Otrzymane podziękowania: 14525
Paweł dziękuję, nadzieja zakiełkowała.
Masz rację - podziwianie też pochłania kawał czasu :fotka
Na razie chyba na tym poprzestanę, jak myślisz czy nie lepiej będzie poczekać z zakupem
do wiosny? A przy okazji - czy opatulasz maluszki zimą? Może polecisz mi jakieś 'żelazne'
pozycje na początek? Mam malutki ogródek, w gronie innych ROD, 20 km od Bydgoszczy, ale w takim
lokalnym 'zimnym kącie', na piaszczysto-żwirowej skarpie nad zakolem Brdy.
...Się rozgadałam, wybacz, ale tak szybko Ci nie odpuszczę skoro już zaczęłam :oops:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 21:04 #26333

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Ewa - czyli jednak jest coś w tej teorii, że rozchodniki dobrze rosną w glinie. Mi podobają się przede wszystkim z tego względu, że tworzą ładne, niełysiejące kępy, nie wymagają żadnej opieki, przyciągają mnóstwo pszczół oraz innych owadów no i niezawodnie kwitną :) Do tego łatwo się rozmnażają i po posadzeniu nie trzeba czekać latami na efekt.
A klony ... To moja miłość. Szkoda, że miejscówki na nie wyczerpują się w zastraszającym tempie :diabelek
Postęp ADHD u Piksela cały czas ma miejsce. Już ostatecznie się zadomowił w nowym miejscu i robi wiatr w całym domu :)

Nelu - jeśli chodzi o termin sadzenia, to nie ma to znaczenia. Byle ziemia była rozmarznięta. Te szczepione maluchy są w 99% przypadków hodowane w doniczkach, co ułatwia ich przyjęcie na nowej miejscówce. Warto jednak kupować je w specjalizowanych szkółkach, bo po pierwsze różnice w cenach mogą być ogromne, a po drugie - kwestia jakości. Tak naprawdę to w Polsce na palcach jednej ręki (no może dwóch) można policzyć szkółki, które się tym zajmują i robią to dobrze.
O klimat nie musisz się martwić. Jeśli tylko nie posadzisz jakichś tropikalnych gatunków, to będą z powodzeniem rosły. U mnie, w jednej z najzimniejszych miejsc w Polsce, z powodzeniem rosną nawet niektóre cedry i sośnice, ale trzeba się przy nich nachodzić przez pierwsze zimy. Później to już tylko z górki :diabelek A najróżniejsze jodły, sosny, świerki i daglezje możesz sadzić do woli bez obaw o zimowanie i bez potrzeby ich okrywania :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

W Hanutkowie 2016/09/27 21:09 #26335

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31825
rispetto napisał:
Postęp ADHD u Piksela cały czas ma miejsce. Już ostatecznie się zadomowił w nowym miejscu i robi wiatr w całym domu :)

To nie jest żadne kocie ADHD, to po prostu człowieki już zapomniały (przy starszych kotach) jak to jest być kociakiem :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 21:11 #26337

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Może to już kwestia sklerozy, ale gdy pozostałe dwa koty były takie małe, to takiej fazy nie miewały polewkamax

Zapomniałem wstawić nieco większego świerczka :)

Picea abies Inversa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, zanetatacz, nelu-pelu

W Hanutkowie 2016/09/27 21:33 #26340

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31825
O, to Drzewo-Duch :heart
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/27 21:43 #26342

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Kocie ADHD musi być gorsze od psiego.. Od razu oczyma wyobraźni widzę kiciusia siedzącego na karniszu, po czym zjeżdżającego po firance, z wbitymi w nią pazurkami polewkamax

Siostra kiedyś opowiadała mi historię, jak to kociak Babci nauczył Ją ubierania choinki :silly: Ubrana była w szklane bombki do samego dołu- kociak usiadł przed pierwszą, trącał łapką aż zrzucił i sie potłukła, po czym przesuwał sie odrobinę- do kolejnej bombki..i tak obszedł całą choinkę dookoła.
Nie skakał wyżej, jedynie usunął najniższe piętro- ewidentnie go wkurzało :lol:

Co do imienia- Wasze na "P" jednak lepsze ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/28 19:18 #26465

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Ewa - takie przewieszające się lub płaczące drzewa mają sobie coś z takich klimatów. A co powiesz na coś takiego? ;)


lub takiego


:)
Oba zdjęcia pochodzą z blogu Form and Foliage

Moniko - te problemy mamy już za sobą 2smiech Firanki praktycznie zlikwidowaliśmy (wiszą tylko takie krótkie od góry), a choinka stoi na tarasie tuż za drzwiami ;) Zapachu nie ma, ale strat w bombkach i stresu też nie ;)

Swego czasu pisałem o miniaturowych liściakach. Oto jeszcze jeden, tym razem wiąz
Ulmus davidiana var. pygmaea
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edulkot, zanetatacz

W Hanutkowie 2016/09/28 20:26 #26476

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22941
Pawle zawsze mówię że to co na P to jest :kocham
Co tam klony, sosny czy świerki, najcudniejszy jest Piksel :heart
Dla młodego zastawu kocio-psiowego byłam w stanie zmienić dekorację choinki na słomiano-wstążkową i wszyscy byli szczęśliwi 2smiech
Skoro rozchodniki wolą gliniaste podłoże to już wiem czemu u mnie rosną byle jak :(
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/09/28 21:41 #26500

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8387
To jakoś zgubiłam się z tymi kotami u Ciebie
Byłam na etapie pierwszego, a teraz czytam że jest ich kilka.
Czy możesz je wszystkie przedstawić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/10/02 21:12 #27161

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Majko - zawsze lubiłem tradycyjne firanki do samej ziemi, ale gdy kilka razy koty w pogoni za muchami zaczęły łapać je na nich to szybko je zdjęliśmy ;) Z choinka już nie eksperymentowaliśmy ;)
A z tym P pelna zgoda. Najlepsze! :diabelek

Gosiu - Koty są trzy :) Pikselka już pokazałem
To jest Kreska


A to Dolcia próbująca wsadzić głowę do papierowej torebki 2smiech


Już chyba wszystkie się polubiły :) No może ... tolerują się. Zdarza im się spać obok siebie i jeść z misek postawionych jedna przy drugiej. Mniej też na siebie syczą. Będzie dobrze :) A piksel ma nadal ADHD 2smiech

A ogrodowo to weekend zakończył się tak:


A wszystko to mieściło się tutaj


i tutaj

Tu, jak widać, już trochę powtykałem w ziemię ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, zanetatacz

W Hanutkowie 2016/10/07 13:36 #28145

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Liści na drzewach coraz mniej

W sumie to dobry skutek ostatnich wichur - wszystko z trawnika wywiało na pole obok :) Szkoda tylko, że pada praktycznie non-stop od poniedziałku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, nelu-pelu

W Hanutkowie 2016/10/07 14:23 #28155

  • evastyl
  • evastyl Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 105
  • Otrzymane podziękowania: 193
Cercis canadensis 'Little Woody' bardzo mi się spodobał a do tego będzie kwitł na biało ...jeszcze białego nie mam ale może już niedługo ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W Hanutkowie 2016/10/07 14:45 #28160

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3345
Gdzie pod koniec kwietnia będę przejeżdżał przez Pisarzowice, to mogę wziąć :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.184 s.