Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/22 20:22 #315660

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26139
  • Otrzymane podziękowania: 68999
Jeszcze nie wszystkie stopowce wykukały z ziemi, ale powolutku cos się zaczyna ruszać...
Podophyllum hemsleyi pokazało zielony dziób przed mrozami, ale zasypałam go zrąbkami i korą



Podophyllum versipelle subsp. boreale


fot. 22.03.2024r.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/03/22 22:58 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, basik, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/24 15:48 #315808

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56352
Podophyllum Spotty Dotty rośnie w oczach ...

fot. 24.03.2024
pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Danusia, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna


--=reklama=--

 

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/03/29 21:05 #316190

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25210
Podophyllum delavayi ' Purple Dyck '...młode liście wyglądaja jak pokryte aksamitem.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, jugo, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/03 21:20 #316506

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26139
  • Otrzymane podziękowania: 68999
Tomku, wspaniały ten Purple Dyck! Rwie oczy! :mniam

Podophyllum mariei (Podophyllum aurantiocaule var. aurantiocaule) już uwalnia z objęć liści zielone pąki kwiatowe... Kwiaty będą, jak one, okrągłe.


fot. 03.04.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, jugo, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/03 22:15 #316520

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25210
Podophyllum 'Red Panda' , hybryda wyhodowana z nasion. Młode liście mają czerwono- brązowy kolor.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, jugo, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/07 20:23 #316823

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25210
Podophyllum hemsleyi , batrdzo przypomina Podophyllum versipelle ...pewnie różni się malo itotnymi (dla nas) szczegółami. To zeszloroczny nabytek. Powinien osiągać duże rozmiary.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, jugo, Danusia, ewacz, Shalina, dultom, DorotaZ, Katarzyna2021, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/13 07:14 #317467

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7835
  • Otrzymane podziękowania: 40528
Spotty Dotty zbiera się po całkowitym przemrożeniu, a tak ładnie wychodził :bezsil




A spodziewałem się przecież takiego efektu jak poniżej ... poczekam jeszcze troszeczkę polewkamax




fot. 30.03.2024, OB w Utrechcie


Ostatnio zmieniany: 2024/04/13 07:17 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, jugo, basik, Danusia, ewacz, Shalina, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/13 21:28 #317521

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26139
  • Otrzymane podziękowania: 68999
Podophyllum aurantiocaule dopiero wystawia nosy nad powierzchnie gruntu, ale za to, od razu z pąkami kwiatowymi:


fot. 13.04.2024r.
.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, jugo, Danusia, ewacz, wojtek, Shalina, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/15 19:14 #317771

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15149
Podophyllum 'Majus' wydaje mi się że z wiekiem coraz dłużej utrzymuje wiosenne wybarwienie.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/16 21:06 #317938

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16592
  • Otrzymane podziękowania: 56352
Podophyllum Spotty Dotty zawiązał już pąki kwiatowe. Mam nadzieję, że nadchodzące przymrozki mu nie zaszkodzą :(

fot. 16.04.2024


pozdrawiam Basia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Danusia, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/16 22:11 #317952

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21018
To ja chyba mam trzy hu_rra dwa już zaczynają i wychodzi od Gosi i Jurka tylko muszę zdjęcie zrobić





Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, jugo, ewacz, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/16 23:01 #317968

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25210
Kupione pod nazwą Podophyllum 'Karasuba'

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, jugo, ewacz, wojtek, Shalina, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/17 14:11 #318018

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26139
  • Otrzymane podziękowania: 68999
Podophyllum hexandrum 'Majus' na mocno cienistym stanowisku dopiero niedawno wystartował, choć forma podstawowa już rozwija kwiaty. Różnic za dużych nie widzę, może tylko to, że Majus ma nieco ciemniejsze plamy na liściach i łodyżki.


fot. 16.04.2024r.
.
Ostatnio zmieniany: 2024/04/17 14:22 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jugo, wojtek, Shalina, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/18 19:53 #318282

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16469
Podophyllum veitchii kupione parę lat temu, a dwa lata temu przesadzone z Górek do nowego ogrodu. Gdyby nie ślimaki to byłoby idealne … na dwóch pędach pęczki kwiatów, liście ma matowe, jakby aksamitne.
11-14.04





j dostana :buziak siewka stopowca z kolorowymi liści ale dla odmiany, gładkimi..

Spotty Dotty po niedawnych przymrozkach regeneruje się … dziś siedzi pod pojemnikiem na tort.. gwizdac
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2024/04/18 19:54 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, wojtek, Shalina, janka.p, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/18 21:02 #318305

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6394
  • Otrzymane podziękowania: 25210
Aniu, u mnie Podophyllum veitchii jeszcze się nie pokazało...jak dwa inne. Ale nie tracę nadziei. Kiedyś 'Spotty Dotty' wybilo mi dopiero latem ;)

Podophyllum versipele x P. delavayi Navage Clone.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek, Shalina, a.nia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/18 21:45 #318325

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2874
  • Otrzymane podziękowania: 12419
Dysosma pleiantha przybyła do mnie 4 kwietnia w stanie "łebkowatym". :diabelek Na miejscu stałym szybko rozłożyła główki.



Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, wojtek, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Stopowiec (Podophyllum) i dysosma (Dysosma) - gatunki, odmiany, warunki uprawy w ogrodzie 2024/04/24 15:23 #319109

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4290
  • Otrzymane podziękowania: 15149
Dysosma delavayi,im starszy tym ładniejsze wybarwienie,przede wszystkim ,dłużej trzyma kolor.
Marzec



Kwiecień

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, nelu-pelu, wojtek, Shalina, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Tomek Mr, Efkaraj, wojtek
Czas generowania strony: 0.185 s.