Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY)

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 19:11 #145081

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Kasia, wygląda naprawdę bombowo..!! clap clap
Bombowo i bajkowo.. od komina po schodki.. a dachówki to już jest odlot..!! clap clap
I ma Twoja budowla to jajo o które chodzi.. :)
Sama trochę tworzę różnych duperelków i wiem ile z tym jest radochy.. hu_rra
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 19:24 #145083

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Kasiu :przytulam ale masz wyobraźnię -podziwiam :bravo :bravo :bravo
Budowla wyszła superajsko...... recourse recourse recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa


--=reklama=--

 

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 19:34 #145088

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Kasiu, gratuluję to piękna budowla vishenka , moja będzie duuużo skromniejsza ale jak zejdą śniegi dozbieram kamieni to ruszam z pracami teacher . O efektach powiadomię :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 20:11 #145104

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Nelu, pięknie dziękuję za uznanie recourse
Pracuję manualnie rączkami od zawsze, relaksują mnie takie pracę, z ogromną przyjemnością pooglądam Twoje cudeńka, pochwal się ładnie proszę flower
Majeczko, do efektu końcowego jeszcze kawał drogi, dziękuję za doping :kocham
Wiesiu, jeśli prognozy się sprawdzą, to lada dzień ruszysz z kopyta, czekam z niecierpliwością :tup
Jak już wcześniej wspomniałam, jednocześnie z pokazanym wyżej domkiem, pracuję też nad drugim, lada dzień będzie finisz zwyc , jutro zabieram się za malowanie ram okiennych i drzwi, i tutaj pytanie-prośba do Was: wprowadzać jakiś agresywniejszy kolor, typu brąz, czy pozostać w tonacji szarości? :nie_wiem
Kamienna budowla ma dach przeznaczony na rojniki, nie do końca widać, ale z boku jest też coś na kształt ogrodu zimowego wink-3 , planuję tam jakieś mini pnącze posadzić, by troszkę chałupkę w tajemniczość ubrać ;)



Ostatnio zmieniany: 2019/01/13 20:12 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, th, a.nia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 20:16 #145107

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Suuuper :bravo . Te drobne kamyczki to też tym klejem lepiłaś?
Co do kolorów to ja bym pozostała przy szarości, a jak ma być kontrast to coś zielonego lub w barwach rojników :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 20:33 #145113

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Kasia moje 'wyroby' są zwykle związane ze świętami, tu i tam się chwaliłam..

A ja bym dla okienek widziała wręcz jakiś jaskrawy kolor - niebieski np. ..., są zarąbiste szkoda żeby zginęły
w szarości..., ale na pewno sama coś dobierzesz.. wink-3

A ściana z piasku .. :woohoo: no niesamowite masz pomysły.. :bravo
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 20:43 #145116

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Tak Wiesiu, ta drobnica też jest klejona na Mamuta, tylko oczywiście nie bawiłam się w przyklejanie pojedynczych kamyków, tylko napaćkałam dość grubą warstwę kleju, nasypałam na to grubą warstwę kamyków, dociskałam dłonią, to co się przykleiło, to zostało, a resztę po prostu zsypywałam :)
Mała wskazówka. Klej jest biały, w związku z powyższym żeby nie "walił" tak po oczach w miejsach, gdzie jest widoczny między kamykami, dodałam do niego odrobinę(!) teacher czarnej farby wodnej, i wyszła elegancka, szara zaprawa cementowa zwyc
I jeszcze jedno. Klej dość szybko wysycha, więc proponuję nakładać niewielkimi obszarami, przykleić kamyki do nałożonej warstwy i dopiero nakładać klej na kolejny fragment domku.
Najlepiej wziąć dużą miskę, włożyć do niej chałupkę i działać, gdyż niesforne kamyki będę próbowały uciekać po całym pomieszczeniu, w którym będziesz działała, miska je troszkę powstrzyma przed "wagarami" ;)
Moja chałupka wbrew temu na co wskazuje zdjęcie, jest dość sporych rozmiarów, jak skończę, postaram się ją pokazać w odpowiednich do tego okolicznościach przyrody zwyc
Ostatnio zmieniany: 2019/01/13 20:45 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia, piku, nelu-pelu, Zawszewiosna, a.nia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/13 20:50 #145118

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
nelu-pelu napisał:
Kasia moje 'wyroby' są zwykle związane ze świętami, tu i tam się chwaliłam..

A ja bym dla okienek widziała wręcz jakiś jaskrawy kolor - niebieski np. ..., są zarąbiste szkoda żeby zginęły
w szarości..., ale na pewno sama coś dobierzesz.. wink-3

A ściana z piasku .. :woohoo: no niesamowite masz pomysły.. :bravo

Nelu, nie omieszkam zatem namierzyć Twoich prac w odpowiednich wątkach :kocham
Toście mi gwoździa zabiły jeśli chodzi o kolorystykę, jest o czym myśleć przed snem...
Właściwości masy celulozowej mają właśnie to do siebie, że można w niej rzeźbić, a to nie bez znaczenia, efekt tak naprawdę będzie widoczny po odpowiednim pomalowaniu, zrobiłam też całkiem ciekawe /przynajmniej tak mi się wydaje think: / drzwi, ale poproszę o odrobinę cierpliwości, efekt końcowy niebawem zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, nelu-pelu

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/14 17:57 #145211

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
No i przyszła pora na moje pierwsze skromne próby B) , a co z tego wyniknie okaże się za jakiś czas :tup

pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/14 18:59 #145225

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Brawo Wiesiu! clap
Zastanawiam się, dlaczego Twoja butelka się tak specyficznie świeci, jakby była owinięta folią typu stretch? think:
Ja dziś w miarę możliwości zadbałam o wystrój drugiego z domków wink-3 , wszak być nie może, by w chałupie ogrodnika puste były parapety ;)
Zrobiłam parapety z cienkiego, spienionego pcv, pobiegłam na łąkę na tyłach firmy w której pracuję, nazrywałam chwaściorów i na bazie w/w zrobiłam kwiaty doniczkowe ;) /chwaściorki pomalowane farbą akrylową, doniczka to pomalowany kawałek styroduru/ zwyc
Ramy okien dla uwydatnienia bruzd, przeciągnęłam praktycznie suchym pędzelkiem /nie może być na nim "żywej" farby/ teacher kolorkiem nazwijmy to kawa z mlekiem, i tak chyba zostanie, wydają mi się bardzo naturalne i pasujące do kamiennej elewacji :)



Ostatnio zmieniany: 2019/01/14 19:03 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, edyta, a.nia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/14 19:10 #145229

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Zachwyciłaś mnie jeszcze Kasiu tą doniczką na parapecie flower
Moja butelka świeci pewnie z powodu tego że zdjęcie robione z lampą think: a wypchałam ją folią bąbelkową by się nie wygięła pod ciężarem kamyków :lol:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/16 22:48 #145557

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Do wiosny i prac ogrodowych jeszcze daleko trwają więc prace budowlane B) . Ściany już stoją pora pomyśleć o dachu :lol: . To na razie pierwsza przymiarka :)



pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Siberia, edyta, a.nia

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 08:08 #145567

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2935
  • Otrzymane podziękowania: 5621
Podziwiam Was, Babeczki zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 18:19 #145647

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Brawo Wiesiu! clap
Jak dla mnie taki dach jak jest, jest idealny, nic bym nie zmieniała zwyc
Zanim zaczęłam budować swoje domki, zastanawiałam się nad budową całości na butelce typu pet, ale obawiałam się, że ona jednak zbyt "pracuje", i miałam wątpliwości, czy utrzyma taki ciężar jak kamienie, a jednak sprawdza się jak widać :)
Wiesiu, jakich rozmiarów w przybliżeniu jest Twój domek? think: Butelka ile ma litrów?
Ja aktualnie poza malowaniem pałacu ;), zajęłam się produkcją gadżetów, które stanowić będą wyposażenie domku, głównie zewnętrzne :)
I tak oto, jeden dzień z życia kawałka materiału zwanego styrodurem :D











A tak wygląda efekt końcowy, prawda, że fajna? :D



Styrodur jest bardzo wdzięcznym materiałem, świetnie się obrabia, bardzo prosto z niego coś wyrzeźbić przy pomocy zwykłego nożyka do tapet. Myślę, że spokojnie można próbować wyżebraczyć wink-3 ścinki w/w u najbliższego producenta reklam, w razie potrzeby też chętnie podeślę, gdyby był komuś przydatny :)

Jak na ogrodnika przystało, trzeba było jakieś kwietniki zmajstrować, a voila! :D







Takie gadżeciki udało mi się dziś stworzyć, jutro zabieram się za studnię i kilka innych, będę relacjonować :)



A tak na tą chwilę wygląda mój pałacyk, jeszcze daleka droga do efektu końcowego, ale postępy widać :D

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Roma, edyta, th, piku, Efkaraj, Pani Bestia, Iwona1311, nelu-pelu, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 18:33 #145649

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2935
  • Otrzymane podziękowania: 5621
Mega zarąbisty 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 19:55 #145659

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25641
  • Otrzymane podziękowania: 66650
Efekt super! Oby nie poległ pod deszczem i śniegiem :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 20:05 #145660

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Iwonko, dziękuję vishenka
Pollciu, nie dopuszczę do takiej sytuacji, pałac będzie pod zadaszeniem zwyc , kamienna chata ląduje 'pod chmurką", ta druga myślę, że w sobotę będzie gotowa zwyc, z pałacem jeszcze kawał roboty, ale grunt, że zapał nie gaśnie, wręcz przeciwnie, w pracy pod biurkiem też co nieco można podziałać.. B) gwizdac
Ostatnio zmieniany: 2019/01/17 20:07 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/17 23:24 #145690

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Kasiu, widzę że pomysłów Ci nie brakuje :woohoo: . Pałacyk jest rewelacyjny :bravo , gratuluję cierpliwości, czego mi niestety brakuje więc mój domek nie będzie taki wypracowany :oops: . Bazą jest 5 litrowa butelka po wodzie a dach jednak zmienię bo dorobiłam dwa słupy i zrobię przy domku wiatę :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kryzysowa, nelu-pelu

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/18 15:06 #145731

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6632
  • Otrzymane podziękowania: 14382
Kasia jesteś niemożliwa..!! clap clap

Kwiatek w oknie..
A beczka to już mistrzostwo świata..!! :woohoo:
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Budowa domków i innych elementów, do ogrodowych fairy gardens (DIY) 2019/01/19 14:14 #145850

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 736
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Wiesiu, Twój domek jest po prostu zupełnie inny, co nie znaczy, że cechuje się mniejszą urodą :kocham
Osobiście mam w planach jeszcze jeden :oops: , z jak najbardziej naturalnych materiałów zrobiony, kory, szyszek, itd , zastanawiam się tylko, jak w/w zabezpieczyć przed działaniem warunków atmosferycznych.. think:
Nelu, pięknie dziękuję za uznanie dla moich prac vishenka , mam wielką nadzieję, że studnia która jest w trakcie produkcji, też przypadnie Tobie do gustu :)
Donoszę uprzejmie, że kamienny domek został ukończony, jest moc? B) wink-3





Docelowo na dachu rosły będą rojniki, z niecierpliwością oczekuję wiosny :tup
Domek jest tak zrobiony, że w każdej chwili można w/w od środka podświetlić, próba była, wygląda cudnie :kocham
Jeszcze słówko w kwestii technicznej, gdyby komuś się taki zamarzył.
Dach ma otwory, żeby nadmiar wody mógł swobodnie odpływać, na warstwie ziemi położyłam siatkę /przyczepiłam w/w do dachu opaskami elektrycznymi powszechnie zwanymi trytytkami/ żeby po pierwsze ziemia się nie osuwała, a po wtóre, żeby korzenie roślin miały się o co zahaczyć , po czym nasypałam kolejną warstwę ziemi pomieszaną ze żwirem :)


Ostatnio zmieniany: 2019/01/19 14:24 przez kryzysowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, nelu-pelu, a.nia, Maggie
Czas generowania strony: 0.190 s.